Co je to?
Výraz, termín, definice slova Rekviem. Co znamená odborný pojem Rekviem z kategorie Náboženství?

Co je to Rekviem? Význam slova

Vysvětlení pojmu, termínu, hesla, výrazu Rekviem

Rekviem, jinak též requiem, je v překladu z latiny mše za zemřelé neboli zádušní mše. Jedná se o pojem používaný v katolické církvi, kdy se taková mše slouží při obřadu pohřbu nebo při vzpomínkách na zemřelé blízké.
Věřící se zde modlí za spásu duše zemřelé osoby. Rekviem neměl původně jednotný text, ten byl v 16. století sjednocen Tridentským koncilem. Samotný název pochází z latinského textu, který tímto slovem začíná.


Co je to Rekviem? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Rekviem. Co znamená odborný pojem Rekviem z kategorie Náboženství?

Neručíme za pravdivost, aktuálnost a přesnost informací uvedených na těchto internetových stránkách. Napsáno redaktory Superia.cz

Definici pojmu Rekviem sdílejte s kamarády na sociálních sítích Twitter, Facebook, Pinterest a Reddit.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu  

Termín Rekviem je v kategorii náboženství

Klíčová slova: formulace, termín, náboženství, význam, co to je, slovník, lexikon, wiki, přesný výraz, význam pojmu, terminus technicus, přesný význam, pojem, co je to Rekviem?, význam slova, vysvětlení, odborné názvosloví, slovo


Pojem Rekviem je v kategorii náboženství, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Rekviem? Odborný výraz, termín, definice slova z Wikipedie

Níže uvedený text pochází z webového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Rekviem (lat.: Missa pro defunctis, Missa defunctorum, též Requiem), česky zádušní mše nebo mše za zemřelé, je v katolické liturgii mše sloužená jako součást pohřebních obřadů či při příležitosti zvláštní vzpomínky na zemřelého.
Tématem mše za zemřelé je modlitba za spásu duše zemřelého. Text mše nebyl zpočátku jednotný a v různých zemích Evropy se lišil. Sjednocení přinesl až tridentský koncil, který zasedal v letech 1545 až 1563. Další změny nastaly po druhém vatikánském koncilu. Název rekviem pochází od prvních slov latinského textu: Requiem aeternam dona eis, Domine.

Další informační zdroje

Hledat videa s názvem Rekviem na Youtube

Zkusit najít pojem Rekviem ve Wikizdrojích

Vyhledat slovo Rekviem ve vyhledávači Qwant

Vyhledat heslo Rekviem ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat heslo Rekviem ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Najít heslo Rekviem ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo Rekviem například v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve fulltextu Google.cz, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Doporučujeme tyto odborné pojmy, výrazy a termíny

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku co znamená Rekviem? resp. jaká je definice termínu Rekviem? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Rekviem, odpověď na dotaz co je to Rekviem?. Víte např. kdo to je Arbitr? Znáte a víte kdo je Eddie Vedder? Termíny, slova, pojmy, resp. hesla mohou mít různé významy vzhledem k tomu, že se používají v rozdílných oborech lidské činnosti. Vyzkoušejte proto hledání v jiných kategoriích (než náboženství). Některé texty jsme rozšířili i o krátkou citaci z Wikipedia.cz. K této citaci vždy uvádíme i odkaz na konkrétní stránku. Ty lze dále používat při splnění licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, musíme vám poděkovat za návštívení internetového slovníku, který shromažďuje přesné vysvětlení slov, zajímavosti, významy slov, slovníková hesla, definice odborných pojmů, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Být, bydlit, obyvatel ... Vzpomenete si ještě na všechna vyjmenovaná slova po B?