Co je to?
Výraz, termín, definice slova Rekviem. Co znamená odborný pojem Rekviem z kategorie Náboženství?

Co je Rekviem? Význam slova

Pojem, definice termínu, vysvětlení slova Rekviem

Rekviem, jinak též requiem, je v překladu z latiny mše za zemřelé neboli zádušní mše. Jedná se o pojem používaný v katolické církvi, kdy se taková mše slouží při obřadu pohřbu nebo při vzpomínkách na zemřelé blízké.
Věřící se zde modlí za spásu duše zemřelé osoby. Rekviem neměl původně jednotný text, ten byl v 16. století sjednocen Tridentským koncilem. Samotný název pochází z latinského textu, který tímto slovem začíná.


Co je to Rekviem? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Rekviem. Co znamená odborný pojem Rekviem z kategorie Náboženství?

Text zveřejněný na těchto webových stránkách má pouze informativní charakter a může obsahovat nepřesnosti či chyby. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Líbí se vám definice pojmu Rekviem? Pak se o ní podělte s přáteli na Twitteru, Redditu, Facebooku nebo jinde.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    

Výraz Rekviem je v kategorii náboženství

Klíčová slova: přesný význam, pojem, definice pojmu, co je to Rekviem?, vysvětlení, terminologie, lexikon, popis, význam pojmu, co to je, náboženství, co znamená, slovník, definice, termín, formulace, náboženství, názvosloví


Pojem Rekviem je v kategorii náboženství, ilustrační obrázek

Co označuje termín Rekviem? Definice termínu, výrazu z projektu Wikipedia

Níže umístěný text je převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Rekviem (lat.: Missa pro defunctis, Missa defunctorum, též Requiem), česky zádušní mše nebo mše za zemřelé, je v katolické liturgii mše sloužená jako součást pohřebních obřadů či při příležitosti zvláštní vzpomínky na zemřelého.
Tématem mše za zemřelé je modlitba za spásu duše zemřelého. Text mše nebyl zpočátku jednotný a v různých zemích Evropy se lišil. Sjednocení přinesl až tridentský koncil, který zasedal v letech 1545 až 1563. Další změny nastaly po druhém vatikánském koncilu. Název rekviem pochází od prvních slov latinského textu: Requiem aeternam dona eis, Domine.

Odkazy na jiné online zdroje a weby

Vyhledat pojem Rekviem ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Najít termín Rekviem ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit najít heslo Rekviem na Google.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Rekviem ve Wikimedia Commons

Hledat videa s názvem Rekviem na Youtube

Hledat slovo Rekviem ve fulltextu Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Rekviem například v evropském vyhledávači Qwant, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve Wikizdrojích, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo nebo v Lingea slovnících.

Náhodné definice slov, pojmů a odborných termínů

Nyní již víte jaká je definice termínu Rekviem? resp. jaká je definice slova Rekviem? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Rekviem, odpověď na dotaz co je to Rekviem?. Víte např. kdo to je Dwight Eisenhower? Znáte a víte kdo je Rachel Platten? Ke každému pojmu může existovat vícero definic v závislosti na oboru a kontextu. Proto případně zapátrejte po pojmu Rekviem i v jiných kategoriích (než náboženství). U některých pojmů uvádíme i doplňující definici pojmu z Wikipedie včetně odkazu na konkrétní stránku Wikipedie, kde se dočtete více. Tyto lze přebírat, upravovat a dále šířit při splnění licenčního ujednání CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, musíme vám poděkovat za návštěvu internetového encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na definice odborných pojmů, slovníková hesla, významy slov, zajímavosti, známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Být, bydlit, obyvatel ... Vzpomenete si ještě na všechna vyjmenovaná slova po B?