Co je to?
Definice výrazu Rekviem. Co znamená odborný pojem Rekviem z kategorie Náboženství?

Co to je Rekviem? Význam slova

Pojem, definice termínu, vysvětlení slova Rekviem

Rekviem, jinak též requiem, je v překladu z latiny mše za zemřelé neboli zádušní mše. Jedná se o pojem používaný v katolické církvi, kdy se taková mše slouží při obřadu pohřbu nebo při vzpomínkách na zemřelé blízké.
Věřící se zde modlí za spásu duše zemřelé osoby. Rekviem neměl původně jednotný text, ten byl v 16. století sjednocen Tridentským koncilem. Samotný název pochází z latinského textu, který tímto slovem začíná.


Co je to Rekviem? Význam slova, termín, Definice výrazu Rekviem. Co znamená odborný pojem Rekviem z kategorie Náboženství?

Veškeré texty jsou bez záruky. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Zaujala vás definice slova Rekviem? Pak se o tuto stránku podělte s vašimi známými a kamarády na Redditu, Facebooku, Pinterestu nebo na jiných tzv. sociálních sítích.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Rekviem je v kategorii Náboženství

Klíčová slova: odborný výraz, význam pojmu, definice, synonymum, význam, informace, vysvětlení, co je to Rekviem?, Náboženství, terminus technicus, Náboženství, heslo, definice pojmu, přesný výraz, názvosloví, co znamená, slovo, formulace


Pojem Rekviem je v kategorii Náboženství, ilustrační obrázek

Co označuje termín Rekviem? Definice termínu, výrazu z projektu Wikipedia

(Uvedený text pochází online encyklopedie Wikipedia.cz) Licence CC-BY-SA.

Rekviem (lat.: Missa pro defunctis, Missa defunctorum, též Requiem), česky zádušní mše nebo mše za zemřelé, je v katolické liturgii mše sloužená jako součást pohřebních obřadů či při příležitosti zvláštní vzpomínky na zemřelého.
Tématem mše za zemřelé je modlitba za spásu duše zemřelého. Text mše nebyl zpočátku jednotný a v různých zemích Evropy se lišil. Sjednocení přinesl až tridentský koncil, který zasedal v letech 1545 až 1563. Další změny nastaly po druhém vatikánském koncilu. Název rekviem pochází od prvních slov latinského textu: Requiem aeternam dona eis, Domine.

Odkazy na jiné online zdroje a weby

Najít slovo Rekviem ve vyhledávači Yandex

Najít pojem Rekviem ve vyhledávači Qwant

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Rekviem ve Wikimedia Commons

Zkusit najít slovo Rekviem na Google.cz

Vyhledat slovo Rekviem ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Rekviem ve vyhledávači DuckDuckGo

Dál můžete zkusit hledat slovo Rekviem například v Seznam.cz slovníku cizích slov, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve vyhledávači Seznam.cz, v Microsoft Bing nebo v projektu slovnik.cz.

Často hledané pojmy, výrazy, odborné termíny a slova

Na stránce jste se mohli dozvědět: co znamená slovo Rekviem? resp. co označuje slovo Rekviem? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Rekviem, odpověď na dotaz co je to Rekviem?. Víte např. kdo to je Melancholik? Znáte a víte kdo je Sketa? Nezapomeňte prosím, že ke každému slovu může existovat vícero definic v závislosti na oboru a kontextu. Zkuste proto též hledat synonymum ke slovu Rekviem v jiné sekci než Náboženství. U části pojmů naleznete citaci z projektu Wikipedia včetně internetové adresy kde naleznete kompletní popis. Tyto lze přebírat, upravovat a dále šířit při splnění licenčního ujednání CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, musíme vám poděkovat za návštěvu internetového encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na slovníková hesla, významy slov, popisy termínů, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Být, bydlit, obyvatel ... Vzpomenete si ještě na všechna vyjmenovaná slova po B?