Co je to?
Definice výrazu Rekviem. Co znamená odborný pojem Rekviem z kategorie Náboženství?

Co to je Rekviem? Význam slova

Význam termínu, výrazu, vysvětlení pojmu Rekviem

Rekviem, jinak též requiem, je v překladu z latiny mše za zemřelé neboli zádušní mše. Jedná se o pojem používaný v katolické církvi, kdy se taková mše slouží při obřadu pohřbu nebo při vzpomínkách na zemřelé blízké.
Věřící se zde modlí za spásu duše zemřelé osoby. Rekviem neměl původně jednotný text, ten byl v 16. století sjednocen Tridentským koncilem. Samotný název pochází z latinského textu, který tímto slovem začíná.


Co je to Rekviem? Význam slova, termín, Definice výrazu Rekviem. Co znamená odborný pojem Rekviem z kategorie Náboženství?

Provozovatel neručí za správnost a aktuálnost zde uvedených informací. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Text můžete velmi jednoduše sdílet s kamarády na specializovaných společenských sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Rekviem se nachází v sekci Náboženství

Klíčová slova: odborný výraz, co znamená, definice, synonymum, přesný výraz, definice pojmu, Rekviem, terminus technicus, co to je, pojem, co je to Rekviem?, Náboženství, vysvětlení, přesný význam, názvosloví, formulace, termín, terminologie


Pojem Rekviem je v kategorii Náboženství, ilustrační obrázek

Další informační zdroje

Hledat heslo Rekviem ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit najít výraz Rekviem ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Vyhledat slovo Rekviem ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit najít heslo Rekviem ve vyhledávači Qwant

Zkusit najít termín Rekviem ve vyhledávači Yandex

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Rekviem ve vyhledávači DuckDuckGo

Dál můžete zkusit hledat slovo Rekviem například ve Wikislovníku, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve Wikipedii, ve ekologickém vyhledávači Ecosia nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Náhodné pojmy, výrazy, slova a odborné termíny

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku co je to Rekviem? resp. co znamená výraz Rekviem? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Rekviem, odpověď na dotaz co je to Rekviem?. Víte např. kdo to je Bivoj? Znáte a víte kdo je Sketa? Pojmy, termíny a hesla mohou mít různé významy v různých oborech lidské činnosti. Proto případně zapátrejte i v jiných kategoriích (než Náboženství). K vybraným textům jsme doplnili citaci z projektu Wikipedia.cz včetně odkazu na konkrétní podstránku na Wikipedii, kde se dozvíte víc. Ty lze využívat v souladu s licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštívení online slovníku zaměřeného na přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, popisy termínů, známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů, významy slov s názvem Co Je To?.

Být, bydlit, obyvatel ... Vzpomenete si ještě na všechna vyjmenovaná slova po B?