Co je to?
Definice výrazu Rekviem. Co znamená odborný pojem Rekviem z kategorie Náboženství?

Co to je Rekviem? Význam slova

Co znamená termín, vysvětlení pojmu Rekviem?

Rekviem, jinak též requiem, je v překladu z latiny mše za zemřelé neboli zádušní mše. Jedná se o pojem používaný v katolické církvi, kdy se taková mše slouží při obřadu pohřbu nebo při vzpomínkách na zemřelé blízké.
Věřící se zde modlí za spásu duše zemřelé osoby. Rekviem neměl původně jednotný text, ten byl v 16. století sjednocen Tridentským koncilem. Samotný název pochází z latinského textu, který tímto slovem začíná.


Co je to Rekviem? Význam slova, termín, Definice výrazu Rekviem. Co znamená odborný pojem Rekviem z kategorie Náboženství?

Neručíme za aktuálnost a správnost uvedených informací, chyby vyhrazeny. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Zaujala vás definice pojmu Rekviem? Pak se o ní podělte s přáteli na sociálních sítích Twitter, Facebook, Pinterest a Reddit.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Rekviem patří do sekce Náboženství

Klíčová slova: význam, popis, přesný výraz, význam slova, odborný výraz, formulace, definice, informace, heslo, definice pojmu, terminologie, odborné názvosloví, Náboženství, co znamená, Rekviem, co je to Rekviem?, pojem, slovo


Pojem Rekviem je v kategorii Náboženství, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Rekviem? Odborný výraz, termín, definice slova z Wikipedie

Následující definice pojmu pochází ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Rekviem (lat.: Missa pro defunctis, Missa defunctorum, též Requiem), česky zádušní mše nebo mše za zemřelé, je v katolické liturgii mše sloužená jako součást pohřebních obřadů či při příležitosti zvláštní vzpomínky na zemřelého.
Tématem mše za zemřelé je modlitba za spásu duše zemřelého. Text mše nebyl zpočátku jednotný a v různých zemích Evropy se lišil. Sjednocení přinesl až tridentský koncil, který zasedal v letech 1545 až 1563. Další změny nastaly po druhém vatikánském koncilu. Název rekviem pochází od prvních slov latinského textu: Requiem aeternam dona eis, Domine.

Zkuste se dozvědět víc informací v následujících odkazech

Najít heslo Rekviem ve vyhledávači Qwant

Vyhledat heslo Rekviem ve Wikislovníku

Najít slovo Rekviem ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit najít heslo Rekviem ve Wikizdrojích

Najít termín Rekviem ve vyhledávači Yandex

Hledat heslo Rekviem ve fulltextu Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Rekviem například v Microsoft Bing, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v Seznam.cz slovníku cizích slov nebo v Google překladači.

Zkuste také následující odborné pojmy, termíny a hesla

Tyto stránky vám umožnili zjistit co znamená Rekviem? resp. co se vlastně skrývá pod slovem Rekviem? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Rekviem, odpověď na dotaz co je to Rekviem?. Víte např. kdo to je André Rieu? Znáte a víte kdo je Svatá Barbora? Nezapomeňte prosím, že výrazy, hesla mohou mít víc významů podle toho o jaký obor se jedná. Hledejte proto odborný pojem i jinde než v sekci Náboženství U některých textů najdete krátkou citaci z projektu Wikipedia včetně odkazu na kompletní text. Takový typ textu je distribuován pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu projektu shromažďujícího významy slov, definice odborných pojmů, popisy termínů, slovníková hesla, známé i neznámé pojmy, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Být, bydlit, obyvatel ... Vzpomenete si ještě na všechna vyjmenovaná slova po B?