Co je to?
Definice výrazu Rekviem. Co znamená odborný pojem Rekviem z kategorie Náboženství?

Co to je Rekviem? Význam slova

Význam pojmu, termínu, vysvětlení výrazu Rekviem

Rekviem, jinak též requiem, je v překladu z latiny mše za zemřelé neboli zádušní mše. Jedná se o pojem používaný v katolické církvi, kdy se taková mše slouží při obřadu pohřbu nebo při vzpomínkách na zemřelé blízké.
Věřící se zde modlí za spásu duše zemřelé osoby. Rekviem neměl původně jednotný text, ten byl v 16. století sjednocen Tridentským koncilem. Samotný název pochází z latinského textu, který tímto slovem začíná.


Co je to Rekviem? Význam slova, termín, Definice výrazu Rekviem. Co znamená odborný pojem Rekviem z kategorie Náboženství?

Přes neustálou opakovanou kontrolu mohou být v textech chyby za něž se předem omlouváme. Text vytvořen pro server Superia.cz

Definici pojmu Rekviem sdílejte s kolegy na Redditu, Twitteru nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Rekviem je v kategorii Náboženství

Klíčová slova: přesný význam, popis, co znamená, odborné názvosloví, co je to Rekviem?, informace, odborný výraz, Náboženství, význam slova, přesný výraz, co to je, lexikon, pojem, terminologie, vysvětlení, význam pojmu, Rekviem, heslo


Pojem Rekviem je v kategorii Náboženství, ilustrační obrázek

Co označuje termín Rekviem? Definice slova, termínu z projektu Wikipedia

Následující text definice pojmu byl převzat z projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Rekviem (lat.: Missa pro defunctis, Missa defunctorum, též Requiem), česky zádušní mše nebo mše za zemřelé, je v katolické liturgii mše sloužená jako součást pohřebních obřadů či při příležitosti zvláštní vzpomínky na zemřelého.
Tématem mše za zemřelé je modlitba za spásu duše zemřelého. Text mše nebyl zpočátku jednotný a v různých zemích Evropy se lišil. Sjednocení přinesl až tridentský koncil, který zasedal v letech 1545 až 1563. Další změny nastaly po druhém vatikánském koncilu. Název rekviem pochází od prvních slov latinského textu: Requiem aeternam dona eis, Domine.

Další informační zdroje o slovu Rekviem

Hledat videa s názvem Rekviem na Youtube

Zkusit najít slovo Rekviem ve Wikizdrojích

Zkusit najít heslo Rekviem na Google.cz

Hledat slovo Rekviem ve Wikislovníku

Vyhledat heslo Rekviem ve fulltextu Seznam.cz

Hledat termín Rekviem ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Dál můžete zkusit hledat slovo Rekviem například v Seznam.cz slovníku cizích slov, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo v Google překladači.

Náhodných výběr odborných pojmů, termínů a slov

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku jaká je definice slova Rekviem? resp. jaký je význam slova Rekviem? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Rekviem, odpověď na dotaz co je to Rekviem?. Víte např. kdo to je Nefrolog? Znáte a víte kdo je Sketa? Nezapomeňte, že termíny a hesla mohou mít víc významů v různém kontextu, v různých oborech. Proto případně zapátrejte po pojmu Rekviem i v jiných kategoriích (než Náboženství). Některé texty jsme rozšířili i o krátkou citaci z Wikipedia.cz. K této citaci vždy uvádíme i odkaz na konkrétní stránku. Ty lze dále používat při splnění licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, vážení návštěvníci, děkujeme za návštěvu webových stránek shromažďujících definice odborných pojmů, slovníková hesla, známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, významy slov, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Být, bydlit, obyvatel ... Vzpomenete si ještě na všechna vyjmenovaná slova po B?