Co je to?
Odborný výraz, definice slova Rekviem. Co znamená slovo Rekviem z kategorie Náboženství?

Co je Rekviem?

Pojem, definice termínu, vysvětlení slova Rekviem

Rekviem, jinak též requiem, je v překladu z latiny mše za zemřelé neboli zádušní mše. Jedná se o pojem používaný v katolické církvi, kdy se taková mše slouží při obřadu pohřbu nebo při vzpomínkách na zemřelé blízké.
Věřící se zde modlí za spásu duše zemřelé osoby. Rekviem neměl původně jednotný text, ten byl v 16. století sjednocen Tridentským koncilem. Samotný název pochází z latinského textu, který tímto slovem začíná.


Co je to Rekviem? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Rekviem. Co znamená slovo Rekviem z kategorie Náboženství?

Snažili jsme se kontrolovat a ověřovat texty a informace. Přesto se mohlo stát, že je zde nepřesný údaj nebo chyba. Text vypracovaly autorky pro Superia.cz

Tento text (Rekviem) můžete sdílet s přáteli na Pinterestu, Facebooku, Twitteru, Redditu nebo na zde neuvedených společených sítích.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru    

Termín Rekviem patří do kategorie náboženství

Klíčová slova: terminologie, názvosloví, co to je, slovo, slovník, formulace, lexikon, definice pojmu, přesný význam, vysvětlení, co je to Rekviem?, co znamená, význam slova, terminus technicus, význam pojmu, popis, Rekviem, náboženství


Pojem Rekviem je v kategorii náboženství, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Rekviem? Definice slova, výraz, termín z Wikipedie

(Text byl převzat z mnohojazyčné online encyklopedie Wikipedia) Licence CC-BY-SA.

Rekviem (lat.: Missa pro defunctis, Missa defunctorum, též Requiem), česky zádušní mše nebo mše za zemřelé, je v katolické liturgii mše sloužená jako součást pohřebních obřadů či při příležitosti zvláštní vzpomínky na zemřelého.
Tématem mše za zemřelé je modlitba za spásu duše zemřelého. Text mše nebyl zpočátku jednotný a v různých zemích Evropy se lišil. Sjednocení přinesl až tridentský koncil, který zasedal v letech 1545 až 1563. Další změny nastaly po druhém vatikánském koncilu. Název rekviem pochází od prvních slov latinského textu: Requiem aeternam dona eis, Domine.

Další informační zdroje

Vyhledat slovo Rekviem ve fulltextu vyhledávače Info.com

Najít termín Rekviem ve vyhledávači Yahoo

Hledat slovo Rekviem ve vyhledávači Yandex

Zkusit najít Rekviem ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Vyhledat výraz Rekviem ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Vyhledat termín Rekviem ve Wikislovníku

Dál můžete zkusit hledat slovo Rekviem například v Google obrázcích, v ABC slovníku cizích slov a synonym, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, ve vyhledávači Seznam.cz nebo v projektu slovnik.cz.

Často hledaná hesla, odborné termíny, pojmy, slova

Tyto stránky vám umožnili zjistit jaká je definice slova Rekviem? resp. co znamená Rekviem? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Rekviem, odpověď na dotaz co je to Rekviem?. Víte např. kdo to je Zásobovač? Znáte a víte kdo je Meghan Trainor? Chápejte, že nemáme prostředky na pravidelnou aktualizaci. Pojmy mohou mít různé významy v různých oborech lidské činnosti. Doporučujeme vám hledat v jiných sekcích (než náboženství). Vybrané texty jsou rozšířené o citaci z české verze internetové encyklopedie Wikipedia.cz. Samozřejmě uvádíme i odkaz na konkrétní podstránku tohoto projektu. Takovéto texty spadají pod licencí CC-BY-SA.

Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Kategorie náboženství, hinduismus, rekviem, ilustrační obrázek

Děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího zajímavosti, známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, popisy termínů, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Být, bydlit, obyvatel ... Vzpomenete si ještě na všechna vyjmenovaná slova po B?