Co je to?
Odborný výraz, definice slova Koleda. Co znamená pojem Koleda z kategorie Literatura?

Co je to Koleda? Význam slova

Co znamená heslo, definice termínu, pojmu Koleda?

Jedná se o lidovou píseň, která se prozpěvuje během vánočních nebo velikonočních svátků. Koledníci chodí kolem jednotlivých obydlí a zpívají, čímž se snaží pro sebe získat jídlo či pití. Postupem času se pojem koleda používá hlavně na období vánočních svátků. Historie prozpěvování koled sahá až do třináctého století.


Co je to Koleda? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Koleda. Co znamená pojem Koleda z kategorie Literatura?

Texty mohou obsahovat chyby. Text vytvořen pro server Superia.cz

Definici pojmu Koleda sdílejte se známými na Pinterestu, Facebooku nebo Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Koleda je v kategorii Literatura

Klíčová slova: pojem, definice, terminologie, odborný výraz, Literatura, co to je, vysvětlení, terminus technicus, odborné názvosloví, wiki, informace, co je to Koleda?, co znamená, termín, význam, přesný význam, Literatura, heslo


Pojem Koleda je v kategorii Literatura, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Koleda? Definice výrazu, slova, termínu z Wikipedie

Následující text definice byl převzat ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Koleda označuje původně píseň, kterou děti zpívají během velkých křesťanských svátků (Vánoce, Tří králů, den sv. Řehoře (12. března), Velikonoce) při obcházení jednotlivých domů, kdy „si koledují“ o výslužku, kterou představovalo především jídlo nebo pití; tento zvyk se dnes udržel už pouze na vsích. Postupně však se slovo koleda stalo označením písně s vánoční tematikou, původně s náboženským obsahem, v posledním století však i bez něho. Tradiční koledy mají silnou melodii, často založenou na středověkých sborových vzorech, a sloku následovanou refrénem, často zpívaným sborově.

Internetové odkazy na vyhledávače

Vyhledat pojem Koleda ve vyhledávači Qwant

Najít termín Koleda ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit najít výraz Koleda ve fulltextu Seznam.cz

Hledat videa s názvem Koleda na Youtube

Najít slovo Koleda ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Koleda ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo Koleda například ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve ruském vyhledávači Yandex, v Microsoft Bing nebo v Lingea slovnících.

Jaké pojmy, odborné termíny a hesla lidé hledají?

Na této webové stránce jste se dozvěděli jaká je definice termínu Koleda? resp. co označuje slovo Koleda? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Koleda, odpověď na dotaz co je to Koleda?. Víte např. kdo to je Pavel Bělobrádek? Znáte a víte kdo je Modista? Ke každému pojmu může existovat vícero definic podle různých oborů. Vyzkoušejte proto i příslušná synonyma a homonyma v jiných sekcích než Literatura. U některých pojmů uvádíme i doplňující definici pojmu z Wikipedie včetně odkazu na konkrétní stránku Wikipedie, kde se dočtete více. Takový typ textu spadá pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu stručného encyklopedického slovníku, který se zaměřuje především na zajímavosti, významy slov, definice odborných pojmů, popisy termínů, známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Víte, co znamená zkratka HPP, JOP nebo EIA? Odpověď můžete získat zde.