Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Koleda. Co znamená pojem Koleda z kategorie Literatura?

Co je Koleda? Význam slova

Vysvětlení pojmu, termínu, hesla, výrazu Koleda

Jedná se o lidovou píseň, která se prozpěvuje během vánočních nebo velikonočních svátků. Koledníci chodí kolem jednotlivých obydlí a zpívají, čímž se snaží pro sebe získat jídlo či pití. Postupem času se pojem koleda používá hlavně na období vánočních svátků. Historie prozpěvování koled sahá až do třináctého století.


Co je to Koleda? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Koleda. Co znamená pojem Koleda z kategorie Literatura?

Uvedené texty jsou poskytovány bez záruky. Mohou obsahovat faktické, resp. pravopisné chyby za něž se předem omlouváme.Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Sdílejte text pojmu Koleda s kamarády na webových službách typu Pinterest, Facebook, Twitter nebo Reddit.

 Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu      

Termín Koleda se nachází v kategorii literatura

Klíčová slova: co je to Koleda?, co to je, wiki, názvosloví, slovník, Koleda, heslo, terminologie, odborný výraz, přesný výraz, popis, význam pojmu, synonymum, co znamená, slovo, význam slova, odborné názvosloví, literatura


Pojem Koleda je v kategorii literatura, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Koleda? Odborný výraz, termín, definice slova z Wikipedie

Níže uvedený text pochází z webového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Koleda označuje původně píseň, kterou děti zpívají během velkých křesťanských svátků (Vánoce, Tří králů, den sv. Řehoře (12. března), Velikonoce) při obcházení jednotlivých domů, kdy „si koledují“ o výslužku, kterou představovalo především jídlo nebo pití; tento zvyk se dnes udržel už pouze na vsích. Postupně však se slovo koleda stalo označením písně s vánoční tematikou, původně s náboženským obsahem, v posledním století však i bez něho. Tradiční koledy mají silnou melodii, často založenou na středověkých sborových vzorech, a sloku následovanou refrénem, často zpívaným sborově.

Odkazy na jiné weby

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Koleda ve vyhledávači DuckDuckGo

Vyhledat výraz Koleda ve vyhledávači Yandex

Hledat frázi Koleda ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit najít Koleda ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat heslo Koleda ve Wikislovníku

Najít heslo Koleda ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Koleda například v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v Lingea slovnících, v evropském vyhledávači Qwant, v Google obrázcích nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Často hledaná slova, termíny a odborné pojmy

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku co znamená Koleda? resp. jaký je význam slova Koleda? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Koleda, odpověď na dotaz co je to Koleda?. Víte např. kdo to je David Křížek? Znáte a víte kdo je Markytánka? Ke každému pojmu může existovat vícero definic vzhledem k tomu, že se používají v rozdílných oborech lidské činnosti. Nezbývá, než vám doporučit hledání v jiných kategoriích než je literatura. Některé pojmy obsahují doplňující definici z Wikipedie včetně url na konkrétní stránku. Ty lze dále používat při splnění licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, musíme vám poděkovat za návštívení internetového slovníku, který shromažďuje přesné vysvětlení slov, zajímavosti, známé i neznámé pojmy, významy slov, popisy termínů, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Víte, co znamená zkratka HPP, JOP nebo EIA? Odpověď můžete získat zde.