Co je to?
Odborný výraz, definice slova Koleda. Co znamená pojem Koleda z kategorie Literatura?

Co je to Koleda? Význam slova

Vysvětlení pojmu, hesla, definice termínu Koleda

Jedná se o lidovou píseň, která se prozpěvuje během vánočních nebo velikonočních svátků. Koledníci chodí kolem jednotlivých obydlí a zpívají, čímž se snaží pro sebe získat jídlo či pití. Postupem času se pojem koleda používá hlavně na období vánočních svátků. Historie prozpěvování koled sahá až do třináctého století.


Co je to Koleda? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Koleda. Co znamená pojem Koleda z kategorie Literatura?

Uvedené informace jsou bez záruky. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Definici slova Koleda můžete sdílet s vašimi známými a kamarády na Redditu, Facebooku, Pinterestu nebo na jiných tzv. sociálních sítích.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Koleda je v kategorii Literatura

Klíčová slova: co znamená, názvosloví, popis, Literatura, informace, význam, význam slova, co to je, co je to Koleda?, přesný význam, význam pojmu, synonymum, vysvětlení, definice pojmu, wiki, terminus technicus, odborné názvosloví, definice


Pojem Koleda je v kategorii Literatura, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Koleda? Výraz, definice slova z Wikipedie

Uvedená defice je převzata z internetové online encyklopedie Wikipedia. Odkaz na článek je zde. Licence CC-BY-SA.

Koleda označuje původně píseň, kterou děti zpívají během velkých křesťanských svátků (Vánoce, Tří králů, den sv. Řehoře (12. března), Velikonoce) při obcházení jednotlivých domů, kdy „si koledují“ o výslužku, kterou představovalo především jídlo nebo pití; tento zvyk se dnes udržel už pouze na vsích. Postupně však se slovo koleda stalo označením písně s vánoční tematikou, původně s náboženským obsahem, v posledním století však i bez něho. Tradiční koledy mají silnou melodii, často založenou na středověkých sborových vzorech, a sloku následovanou refrénem, často zpívaným sborově.

Odkazy na jiné online zdroje a weby

Najít pojem Koleda ve vyhledávači Qwant

Zkusit najít heslo Koleda na Google.cz

Vyhledat heslo Koleda ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat videa s názvem Koleda na Youtube

Hledat výraz Koleda ve Wikislovníku

Zkusit najít pojem Koleda ve fulltextu Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Koleda například ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve Wikizdrojích, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo v projektu slovnik.cz.

Náhodných výběr hesel, pojmů a odborných termínů

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku co je to Koleda? resp. jaký je význam pojmu Koleda? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Koleda, odpověď na dotaz co je to Koleda?. Víte např. kdo to je Richard Gere? Znáte a víte kdo je Markytánka? Ke každému pojmu může existovat vícero definic v závislosti na oboru a kontextu. Proto případně zapátrejte i v jiných kategoriích (než Literatura). U některých pojmů uvádíme i doplňující definici pojmu z Wikipedie včetně odkazu na konkrétní stránku Wikipedie, kde se dočtete více. Ty lze využívat v souladu s licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu internetové encyklopedie, která shromažďuje definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, významy slov, slovníková hesla, popisy termínů, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Víte, co znamená zkratka HPP, JOP nebo EIA? Odpověď můžete získat zde.