Co je to?
Výraz, termín, definice slova Šelest na srdci. Co znamená odborný pojem Šelest na srdci z kategorie Lékařství?

Co je to Šelest na srdci? Význam slova

Význam termínu, výrazu, vysvětlení pojmu Šelest na srdci

Šelest na srdci je příznakem onemocnění srdce. Může se vyskytovat jak u dospělých, tak u dětí. Je to zvuk, který je vytvářen při některé ze nedostatečných funkcí srdce. Často se jedná například o onemocnění osrdečníku, zúženou chlopeň, vadu chlopně, vrozené srdeční vady, nádorová onemocnění, záněty a podobně.
Šelest na srdci se dá zjistit poslechem nebo fonendoskopickým vyšetřením. K dalším příznakům patří dušnost, mdloby, bolest na hrudi a jiné.


Co je to Šelest na srdci? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Šelest na srdci. Co znamená odborný pojem Šelest na srdci z kategorie Lékařství?

Neručíme za pravdivost uvedených informací. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Potěší nás, pokud budete sdílet tuto odpověď na otázku co je to Šelest na srdci? s kolegy na Twitteru, Redditu, Facebooku nebo jinde.

 Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku 

Termín Šelest na srdci je v sekci lékařství

Klíčová slova: slovník, pojem, definice pojmu, wiki, definice, popis, formulace, odborné názvosloví, význam, význam pojmu, význam slova, lexikon, co je to Šelest na srdci?, odborný výraz, terminus technicus, co znamená, informace, Šelest na srdci


Pojem Šelest na srdci je v kategorii lékařství, ilustrační obrázek

Co se píše ve Wikipedii o pojmu Šelest na srdci?

(Text byl převzat z mnohojazyčné online encyklopedie Wikipedia) Licence CC-BY-SA.

Srdeční šelest vzniká, pokud rychlost krevního toku či převrácená hodnota krevní viskozity přesáhne určitou mez, která je dána parametry cévy - jejím zúžením či nerovností její stěny. U srdečního šelestu popisujeme místo jeho maximální slyšitelnosti na povrchu těla, hodnotíme jeho šíření a hlasitost, přičemž maximum hlasitosti obvykle odpovídá místu vzniku šelestu a směr šíření poukazuje na směr toku krve. Šelesty mohou být systolické či diastolické a nacházíme je nejčastěji u postižení chlopní nebo u septálních defektů. Kromě samotného šelestu na poslechovém nálezu hodnotíme další přídatné fenomény.

Zkuste zjistit více informací o slovu Šelest na srdci v následujících zdrojích

Zkusit najít termín Šelest na srdci ve Wikizdrojích

Vyhledat pojem Šelest na srdci ve vyhledávači Yandex

Hledat heslo Šelest na srdci ve fulltextu Seznam.cz

Hledat pojem Šelest na srdci ve Wikislovníku

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Šelest na srdci ve vyhledávači DuckDuckGo

Vyhledat slovo Šelest na srdci ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Dál můžete zkusit hledat slovo Šelest na srdci například v Microsoft Bing, v nabídce zboží na Heureka.cz, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v Seznam.cz slovníku cizích slov nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Náhodných výběr odborných termínů, pojmů a hesel

Tyto stránky vám umožnili zjistit jaká je definice slova Šelest na srdci? resp. co znamená Šelest na srdci? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Šelest na srdci, odpověď na dotaz co je to Šelest na srdci?. Víte např. kdo to je Felčar? Znáte a víte kdo je Alkoholik? Berte prosím v úvahu, že pojmy mohou mít víc definic podle toho o jaký obor se jedná. Proto se porozhlédněte i v jiných sekcích (než lékařství). Některé pojmy obsahují i krátkou citaci z české Wikipedie včetně internetového odkazu na podrobný popis. Takový typ textu je distribuován pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu projektu shromažďujícího přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, popisy termínů, známé i neznámé pojmy, významy slov, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Máte-li chvilku času, podívejte se prosím na partnerskou stránku plnou obrázků vhodných na plochu počítače. Jsou zde stovky tapet v desítkách kategorií. Vybere si proto určitě každý.