Co je to?
Definice výrazu Šelest na srdci. Co znamená odborný pojem Šelest na srdci z kategorie Lékařství?

Co to je Šelest na srdci? Význam slova

Co znamená termín Šelest na srdci? Vysvětlení pojmu, definice hesla

Šelest na srdci je příznakem onemocnění srdce. Může se vyskytovat jak u dospělých, tak u dětí. Je to zvuk, který je vytvářen při některé ze nedostatečných funkcí srdce. Často se jedná například o onemocnění osrdečníku, zúženou chlopeň, vadu chlopně, vrozené srdeční vady, nádorová onemocnění, záněty a podobně.
Šelest na srdci se dá zjistit poslechem nebo fonendoskopickým vyšetřením. K dalším příznakům patří dušnost, mdloby, bolest na hrudi a jiné.


Co je to Šelest na srdci? Význam slova, termín, Definice výrazu Šelest na srdci. Co znamená odborný pojem Šelest na srdci z kategorie Lékařství?

Texty mohou obsahovat chyby nebo překlepy, za které se předem omlouváme. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Tento text (Šelest na srdci) můžete sdílet s vašimi kamarády na Twitteru, Pinterestu nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Šelest na srdci patří do kategorie Lékařství

Klíčová slova: názvosloví, informace, význam, význam pojmu, slovo, formulace, definice pojmu, terminus technicus, Lékařství, odborné názvosloví, synonymum, Lékařství, heslo, definice, termín, wiki, přesný výraz, co to je


Pojem Šelest na srdci je v kategorii Lékařství, ilustrační obrázek

Co se můžete dočíst ve Wikipedii o termínu Šelest na srdci?

Níže umístěný text je převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Srdeční šelest vzniká, pokud rychlost krevního toku či převrácená hodnota krevní viskozity přesáhne určitou mez, která je dána parametry cévy - jejím zúžením či nerovností její stěny. U srdečního šelestu popisujeme místo jeho maximální slyšitelnosti na povrchu těla, hodnotíme jeho šíření a hlasitost, přičemž maximum hlasitosti obvykle odpovídá místu vzniku šelestu a směr šíření poukazuje na směr toku krve. Šelesty mohou být systolické či diastolické a nacházíme je nejčastěji u postižení chlopní nebo u septálních defektů. Kromě samotného šelestu na poslechovém nálezu hodnotíme další přídatné fenomény.

Další informační zdroje o slovu Šelest na srdci

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Šelest na srdci ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít termín Šelest na srdci ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Vyhledat pojem Šelest na srdci ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Šelest na srdci ve Wikimedia Commons

Vyhledat slovo Šelest na srdci ve Wikislovníku

Hledat videa s názvem Šelest na srdci na Youtube

Dál můžete zkusit hledat slovo Šelest na srdci například ve fulltextu Google.cz, v Lingea slovnících, ve ruském vyhledávači Yandex, v Microsoft Bing nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Výběr náhodných pojmů, výrazů, odborných termínů a slov

Na stránce jste se mohli dozvědět: co znamená slovo Šelest na srdci? resp. jaký je význam slova Šelest na srdci? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Šelest na srdci, odpověď na dotaz co je to Šelest na srdci?. Víte např. kdo to je Vývojář? Znáte a víte kdo je Felčar? Nezapomeňte prosím, že každé heslo může mít víc definic v různém kontextu, v různých oborech. Zkuste proto též hledat synonymum ke slovu Šelest na srdci v jiné sekci než Lékařství. Některé texty jsou rozšířeny o citaci z české Wikipedie. Je zde uveden i odkaz na konkrétní stránku ze zmíněné encyklopedie. Tyto lze přebírat, upravovat a dále šířit při splnění licenčního ujednání CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, musíme vám poděkovat za návštěvu internetového encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů, slovníková hesla, popisy termínů, zajímavosti, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Máte-li chvilku času, podívejte se prosím na partnerskou stránku plnou obrázků vhodných na plochu počítače. Jsou zde stovky tapet v desítkách kategorií. Vybere si proto určitě každý.