Co je to?
Definice výrazu Šelest na srdci. Co znamená odborný pojem Šelest na srdci z kategorie Lékařství?

Co je Šelest na srdci?

Co znamená výraz, termín, pojem, definice slova Šelest na srdci?

Šelest na srdci je příznakem onemocnění srdce. Může se vyskytovat jak u dospělých, tak u dětí. Je to zvuk, který je vytvářen při některé ze nedostatečných funkcí srdce. Často se jedná například o onemocnění osrdečníku, zúženou chlopeň, vadu chlopně, vrozené srdeční vady, nádorová onemocnění, záněty a podobně.
Šelest na srdci se dá zjistit poslechem nebo fonendoskopickým vyšetřením. K dalším příznakům patří dušnost, mdloby, bolest na hrudi a jiné.


Co je to Šelest na srdci? Význam slova, termín, Definice výrazu Šelest na srdci. Co znamená odborný pojem Šelest na srdci z kategorie Lékařství?

Všechny údaje jsou bez záruky. V obsahu stránek mohou být pravopisné, faktické chyby i nepřesnosti. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Tento text samozřejmě můžete sdílet s kolegy, přáteli a partnery na Facebooku, Twitteru, Pinterestu, Redditu nebo na jiné sociální síti.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu  

Termín Šelest na srdci je v sekci lékařství

Klíčová slova: formulace, wiki, slovo, názvosloví, význam pojmu, vysvětlení, co znamená, slovník, terminologie, pojem, heslo, co to je, definice, přesný výraz, co je to Šelest na srdci?, odborný výraz, Šelest na srdci, synonymum


Pojem Šelest na srdci je v kategorii lékařství, ilustrační obrázek

Co se píše ve Wikipedii o pojmu Šelest na srdci?

Níže uvedený text byl převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Srdeční šelest vzniká, pokud rychlost krevního toku či převrácená hodnota krevní viskozity přesáhne určitou mez, která je dána parametry cévy - jejím zúžením či nerovností její stěny. U srdečního šelestu popisujeme místo jeho maximální slyšitelnosti na povrchu těla, hodnotíme jeho šíření a hlasitost, přičemž maximum hlasitosti obvykle odpovídá místu vzniku šelestu a směr šíření poukazuje na směr toku krve. Šelesty mohou být systolické či diastolické a nacházíme je nejčastěji u postižení chlopní nebo u septálních defektů. Kromě samotného šelestu na poslechovém nálezu hodnotíme další přídatné fenomény.

Doporučené zdroje informací k dalšímu studiu

Zkusit najít heslo Šelest na srdci ve vyhledávači Qwant

Vyhledat termín Šelest na srdci ve Wikislovníku

Zkusit najít termín Šelest na srdci na Google obrázcích

Najít výraz Šelest na srdci ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit najít termín Šelest na srdci na Google.cz

Zkusit najít výraz Šelest na srdci ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo Šelest na srdci například v Microsoft Bing, v Google překladači, v metavyhledávači Info.com, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo nebo v projektu slovnik.cz.

Jaké pojmy, odborné termíny a hesla lidé hledají?

Teď už víte co znamená Šelest na srdci? resp. co označuje slovo Šelest na srdci? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Šelest na srdci, odpověď na dotaz co je to Šelest na srdci?. Víte např. kdo to je Benjamin Britten? Znáte a víte kdo je Ondřej Kúdela? Údaje na stránkách nemusí být aktuální. Přes veškerou snahu bohužel nestíháme pravidelnou aktualizaci informací. v různých oborech lidské činnosti. Vyzkoušet tak můžete i příslušná homonyma a synonyma v jiných sekcích než lékařství. Některé pojmy obsahují i krátkou citaci z české Wikipedie včetně internetového odkazu na podrobný popis. Takovéto texty spadají pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, nezbývá než vám poděkovat za návštěvu stručného webového slovníku, který se zaměřuje na slovníková hesla, přesné vysvětlení slov, zajímavosti, definice odborných pojmů, popisy termínů, významy slov s názvem Co Je To?.

Máte-li chvilku času, podívejte se prosím na partnerskou stránku plnou obrázků vhodných na plochu počítače. Jsou zde stovky tapet v desítkách kategorií. Vybere si proto určitě každý.