Co je to?
Definice výrazu Ekologie. Co znamená odborný pojem Ekologie z kategorie Věda?

Co je Ekologie? Význam slova

Co znamená termín, vysvětlení pojmu Ekologie?

Pojem ekologie můžeme vykládat hned několika způsoby. V původním významu se jedná o biologickou vědu, jež se věnuje vztahu organismů a jejich prostředí, a vztahu mezi organismy. Poprvé byla takto ekologie definována ve druhé polovině devatenáctého století.
Ekologie souvisí s dalšími obory - např. biologie, meteorologie, geologie, geografie. V posledních letech též vznikají v souvislosti s ekologií nové hraniční obory.
Význam ekologie je v dnešní době brán hlavně jako ochrana životního prostředí. Dále lze ekologii vykládat jako samostatnou ideologii.


Co je to Ekologie? Význam slova, termín, Definice výrazu Ekologie. Co znamená odborný pojem Ekologie z kategorie Věda?

Navzdory veškeré pečlivosti neručíme za úplnost a správnost zveřejněného obsahu. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Potěší nás, pokud budete sdílet tuto odpověď na otázku co je to Ekologie? s partnery, kolegy a kamarády prostřednictvím níže uvedených buttonků na sociálních sítích Facebook, Reddit, Pinterest nebo Twitter.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku 

Výraz Ekologie je v sekci věda

Klíčová slova: heslo, přesný výraz, Ekologie, vysvětlení, co znamená, věda, popis, význam, věda, odborné názvosloví, názvosloví, slovník, co je to Ekologie?, význam slova, co to je, přesný význam, odborný výraz, pojem


Pojem Ekologie je v kategorii věda, ilustrační obrázek

Co označuje termín Ekologie? Výraz, definice slova z projektu Wikipedia

Tento níže umístěný text je převzat z internetové Wikipedie. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Ekologie (z řeckého: οἶκος "obydlí" A -λογία, "nauka") je věda, jež se zabývá popisem, analýzou a studiem vztahů mezi organismy a jejich prostředím. Jedná se o interdisciplinární obor, který využívá poznatků mnoha vědních disciplín. Zahrnuje studium interakcí organismů, které mají jak mezi sebou navzájem, tak těch, jež mají mezi jinými organismy i těmi, které mají s abiotickými složkami jejich prostředí. Ekologie bývá definována různě, mezi nejznámější patří Krebsova definice: „Ekologie je vědecké studium procesů regulujících distribuci a abundanci organismů a jejich vzájemné vztahy, a studium toho, jak tyto organismy naopak zprostředkovávají transport a transformaci energie a hmoty v biosféře (především studium struktury a funkce ekosystémů).“ „Výzkum toho, kde se organismy nacházejí, kolik se jich tam vyskytuje a proč.“

Ochrana životního prostředí

Slovo ekologie si většina lidí spojuje se snahou o ochranu životního prostředí. Ilustrační fotografie. Autor: Bela Geletneky, zdroj: Pixabay
Slovo ekologie si většina lidí spojuje se snahou o ochranu životního prostředí. Ilustrační fotografie. Autor: Bela Geletneky, zdroj: Pixabay


Odkazy na vyhledávače, online encyklopedie a slovníky

Najít heslo Ekologie ve Wikislovníku

Zkusit najít frázi Ekologie ve Wikizdrojích

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Ekologie ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít výraz Ekologie ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Ekologie ve Wikimedia Commons

Zkusit najít heslo Ekologie ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo Ekologie například v Seznam.cz slovníku cizích slov, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve vyhledávači Seznam.cz, v evropském vyhledávači Qwant nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Zkuste také následující odborné pojmy, termíny a hesla

Teď už víte co znamená slovo Ekologie? resp. jaký je význam pojmu Ekologie? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Ekologie, odpověď na dotaz co je to Ekologie?. Víte např. kdo to je Monika Absolonová? Znáte a víte kdo je Neonatolog? Nezapomeňte, že termíny a hesla mohou mít víc významů v různém kontextu, v různých oborech. Zkuste hledání i v jiné sekci webu než v věda. Některé texty obsahují odkaz a krátkou citaci z české Wikipedie. Tyto lze kopírovat, upravovat a dále sdílet při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštívení online slovníku zaměřeného na zajímavosti, známé i neznámé pojmy, popisy termínů, slovníková hesla, přesné vysvětlení slov, významy slov s názvem Co Je To?.

Víte kdo je to Abbé? Pokud ne a přitom byste to vědět chtěli, klikněte sem