Co je to?
Definice výrazu Ekologie. Co znamená odborný pojem Ekologie z kategorie Věda?

Co to je Ekologie? Význam slova

Pojem, termín, heslo, vysvětlení výrazu Ekologie

Pojem ekologie můžeme vykládat hned několika způsoby. V původním významu se jedná o biologickou vědu, jež se věnuje vztahu organismů a jejich prostředí, a vztahu mezi organismy. Poprvé byla takto ekologie definována ve druhé polovině devatenáctého století.
Ekologie souvisí s dalšími obory - např. biologie, meteorologie, geologie, geografie. V posledních letech též vznikají v souvislosti s ekologií nové hraniční obory.
Význam ekologie je v dnešní době brán hlavně jako ochrana životního prostředí. Dále lze ekologii vykládat jako samostatnou ideologii.


Co je to Ekologie? Význam slova, termín, Definice výrazu Ekologie. Co znamená odborný pojem Ekologie z kategorie Věda?

Uvedené informace jsou bez záruky. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Zaujala vás definice slova Ekologie? Pak se o tuto stránku podělte s partnery, kolegy a kamarády na Pinterestu nebo na Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Ekologie je v kategorii Věda

Klíčová slova: odborný výraz, vysvětlení, co to je, wiki, definice, odborné názvosloví, význam, slovo, formulace, význam slova, Ekologie, termín, pojem, slovník, heslo, co znamená, definice pojmu, přesný výraz


Pojem Ekologie je v kategorii Věda, ilustrační obrázek

Co nám píše encyklopedie Wikipedia o termínu Ekologie?

Následující text definice pojmu byl převzat z projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Ekologie (z řeckého: οἶκος "obydlí" A -λογία, "nauka") je věda, jež se zabývá popisem, analýzou a studiem vztahů mezi organismy a jejich prostředím. Jedná se o interdisciplinární obor, který využívá poznatků mnoha vědních disciplín. Zahrnuje studium interakcí organismů, které mají jak mezi sebou navzájem, tak těch, jež mají mezi jinými organismy i těmi, které mají s abiotickými složkami jejich prostředí. Ekologie bývá definována různě, mezi nejznámější patří Krebsova definice: „Ekologie je vědecké studium procesů regulujících distribuci a abundanci organismů a jejich vzájemné vztahy, a studium toho, jak tyto organismy naopak zprostředkovávají transport a transformaci energie a hmoty v biosféře (především studium struktury a funkce ekosystémů).“ „Výzkum toho, kde se organismy nacházejí, kolik se jich tam vyskytuje a proč.“

Ochrana životního prostředí

Slovo ekologie si většina lidí spojuje se snahou o ochranu životního prostředí. Ilustrační fotografie. Autor: Bela Geletneky, zdroj: Pixabay
Slovo ekologie si většina lidí spojuje se snahou o ochranu životního prostředí. Ilustrační fotografie. Autor: Bela Geletneky, zdroj: Pixabay


Linky na jiné informační zdroje

Najít výraz Ekologie ve Wikislovníku

Hledat termín Ekologie ve fulltextu Seznam.cz

Vyhledat výraz Ekologie ve Wikizdrojích

Zkusit najít termín Ekologie ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat heslo Ekologie ve vyhledávači Yandex

Hledat pojem Ekologie na Google.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Ekologie například v evropském vyhledávači Qwant, v projektu slovnik.cz, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v Microsoft Bing nebo v Lingea slovnících.

Doporučujeme tyto odborné pojmy, výrazy a termíny

Na stránce jste se mohli dozvědět: co je to Ekologie? resp. jaká je definice slova Ekologie? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Ekologie, odpověď na dotaz co je to Ekologie?. Víte např. kdo to je OSVČ? Znáte a víte kdo je Altistka? Nezapomeňte prosím, že každé heslo může mít víc definic podle různých oborů. Zkuste proto termín Ekologie hledat i v jiných kategoriích (než Věda) U části pojmů naleznete citaci z projektu Wikipedia včetně internetové adresy kde naleznete kompletní popis. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, musíme vám poděkovat za návštěvu internetového encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na definice odborných pojmů, popisy termínů, významy slov, zajímavosti, slovníková hesla, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Víte kdo je to Abbé? Pokud ne a přitom byste to vědět chtěli, klikněte sem