Co je to?
Definice výrazu Ekologie. Co znamená odborný pojem Ekologie z kategorie Věda?

Co to je Ekologie? Význam slova

Vysvětlení pojmu, termínu, hesla, výrazu Ekologie

Pojem ekologie můžeme vykládat hned několika způsoby. V původním významu se jedná o biologickou vědu, jež se věnuje vztahu organismů a jejich prostředí, a vztahu mezi organismy. Poprvé byla takto ekologie definována ve druhé polovině devatenáctého století.
Ekologie souvisí s dalšími obory - např. biologie, meteorologie, geologie, geografie. V posledních letech též vznikají v souvislosti s ekologií nové hraniční obory.
Význam ekologie je v dnešní době brán hlavně jako ochrana životního prostředí. Dále lze ekologii vykládat jako samostatnou ideologii.


Co je to Ekologie? Význam slova, termín, Definice výrazu Ekologie. Co znamená odborný pojem Ekologie z kategorie Věda?

Informace uvedené na těchto stránkách jsou bez záruky. Text vytvořen pro server Superia.cz

Doporučujeme sdílet tento text s kolegy na Redditu, Twitteru nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Ekologie patří do sekce Věda

Klíčová slova: slovník, definice pojmu, informace, co znamená, terminologie, co to je, formulace, lexikon, synonymum, odborné názvosloví, názvosloví, přesný výraz, význam slova, heslo, definice, termín, popis, význam


Pojem Ekologie je v kategorii Věda, ilustrační obrázek

Co píše online projekt Wikipedia o pojmu Ekologie?

Uvedená defice je převzata z internetové online encyklopedie Wikipedia. Odkaz na článek je zde. Licence CC-BY-SA.

Ekologie (z řeckého: οἶκος "obydlí" A -λογία, "nauka") je věda, jež se zabývá popisem, analýzou a studiem vztahů mezi organismy a jejich prostředím. Jedná se o interdisciplinární obor, který využívá poznatků mnoha vědních disciplín. Zahrnuje studium interakcí organismů, které mají jak mezi sebou navzájem, tak těch, jež mají mezi jinými organismy i těmi, které mají s abiotickými složkami jejich prostředí. Ekologie bývá definována různě, mezi nejznámější patří Krebsova definice: „Ekologie je vědecké studium procesů regulujících distribuci a abundanci organismů a jejich vzájemné vztahy, a studium toho, jak tyto organismy naopak zprostředkovávají transport a transformaci energie a hmoty v biosféře (především studium struktury a funkce ekosystémů).“ „Výzkum toho, kde se organismy nacházejí, kolik se jich tam vyskytuje a proč.“

Ochrana životního prostředí

Slovo ekologie si většina lidí spojuje se snahou o ochranu životního prostředí. Ilustrační fotografie. Autor: Bela Geletneky, zdroj: Pixabay
Slovo ekologie si většina lidí spojuje se snahou o ochranu životního prostředí. Ilustrační fotografie. Autor: Bela Geletneky, zdroj: Pixabay


Zkuste se dozvědět víc informací v následujících odkazech

Vyhledat termín Ekologie ve vyhledávači Qwant

Najít termín Ekologie ve Wikislovníku

Zkusit najít termín Ekologie ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat slovo Ekologie ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit najít slovo Ekologie na Google.cz

Najít slovo Ekologie ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Ekologie například ve Wikizdrojích, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve videích na Youtube, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Doporučené odborné pojmy, termíny, výrazy a hesla

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku co to je Ekologie? resp. co se skrývá pod slovem Ekologie? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Ekologie, odpověď na dotaz co je to Ekologie?. Víte např. kdo to je Janek Kroupa? Znáte a víte kdo je Urolog? Jednotlivá slova mohou mít vícero významů podle toho o jaký obor se jedná. Nezbývá, než vám doporučit hledání v jiných kategoriích než je Věda. U některých textů najdete krátkou citaci z projektu Wikipedia včetně odkazu na kompletní text. Tyto texty lze potom kopírovat, editovat a dále šířit při splnění podmínek vyplývajících z licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, vážení návštěvníci, děkujeme za návštěvu webových stránek shromažďujících definice odborných pojmů, slovníková hesla, zajímavosti, významy slov, přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Víte kdo je to Abbé? Pokud ne a přitom byste to vědět chtěli, klikněte sem