Co je to?
Definice výrazu Ekologie. Co znamená odborný pojem Ekologie z kategorie Věda?

Co to je Ekologie? Význam slova

Co znamená výraz, termín, pojem, definice slova Ekologie?

Pojem ekologie můžeme vykládat hned několika způsoby. V původním významu se jedná o biologickou vědu, jež se věnuje vztahu organismů a jejich prostředí, a vztahu mezi organismy. Poprvé byla takto ekologie definována ve druhé polovině devatenáctého století.
Ekologie souvisí s dalšími obory - např. biologie, meteorologie, geologie, geografie. V posledních letech též vznikají v souvislosti s ekologií nové hraniční obory.
Význam ekologie je v dnešní době brán hlavně jako ochrana životního prostředí. Dále lze ekologii vykládat jako samostatnou ideologii.


Co je to Ekologie? Význam slova, termín, Definice výrazu Ekologie. Co znamená odborný pojem Ekologie z kategorie Věda?

Uvedené informace jsou bez záruky. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Uvedený text můžete pochopitelně sdílet se známými na Pinterestu, Facebooku nebo Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Ekologie se nachází v kategorii Věda

Klíčová slova: význam slova, co to je, co je to Ekologie?, odborný výraz, slovo, význam pojmu, slovník, termín, Ekologie, Věda, Věda, lexikon, přesný význam, význam, co znamená, wiki, názvosloví, popis


Pojem Ekologie je v kategorii Věda, ilustrační obrázek

Co označuje termín Ekologie? Definice výrazu, slova, termínu z projektu Wikipedia

Následující text definice pojmu byl převzat z projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Ekologie (z řeckého: οἶκος "obydlí" A -λογία, "nauka") je věda, jež se zabývá popisem, analýzou a studiem vztahů mezi organismy a jejich prostředím. Jedná se o interdisciplinární obor, který využívá poznatků mnoha vědních disciplín. Zahrnuje studium interakcí organismů, které mají jak mezi sebou navzájem, tak těch, jež mají mezi jinými organismy i těmi, které mají s abiotickými složkami jejich prostředí. Ekologie bývá definována různě, mezi nejznámější patří Krebsova definice: „Ekologie je vědecké studium procesů regulujících distribuci a abundanci organismů a jejich vzájemné vztahy, a studium toho, jak tyto organismy naopak zprostředkovávají transport a transformaci energie a hmoty v biosféře (především studium struktury a funkce ekosystémů).“ „Výzkum toho, kde se organismy nacházejí, kolik se jich tam vyskytuje a proč.“

Ochrana životního prostředí

Slovo ekologie si většina lidí spojuje se snahou o ochranu životního prostředí. Ilustrační fotografie. Autor: Bela Geletneky, zdroj: Pixabay
Slovo ekologie si většina lidí spojuje se snahou o ochranu životního prostředí. Ilustrační fotografie. Autor: Bela Geletneky, zdroj: Pixabay


Další informační zdroje

Zkusit najít heslo Ekologie ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit najít pojem Ekologie ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat slovo Ekologie ve Wikizdrojích

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Ekologie ve Wikimedia Commons

Zkusit najít termín Ekologie ve Wikislovníku

Vyhledat výraz Ekologie ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo Ekologie například ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve videích na Youtube, v evropském vyhledávači Qwant nebo v Lingea slovnících.

Často hledaná slova, termíny a odborné pojmy

Na stránce jste se mohli dozvědět: co je to Ekologie? resp. co označuje slovo Ekologie? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Ekologie, odpověď na dotaz co je to Ekologie?. Víte např. kdo to je Šochet? Znáte a víte kdo je Foniatr? Nezapomeňte prosím, že ke každému slovu může existovat vícero definic v různých oborech lidské činnosti. Zkuste proto termín Ekologie hledat i v jiných kategoriích (než Věda) Některé pojmy jsou obohaceny o citaci z Wikipedie. U nich uvádíme i konkrétní url projektu kde se dozvíte více. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu online internetového slovníku zaměřeného především na známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, popisy termínů, zajímavosti, slovníková hesla, významy slov s názvem Co Je To?.

Víte kdo je to Abbé? Pokud ne a přitom byste to vědět chtěli, klikněte sem