Co je to?
Výraz, termín, definice slova Černý kořen. Co znamená odborný pojem Černý kořen z kategorie Rostliny?

Co je to Černý kořen? Význam slova

Vysvětlení pojmu, hesla, definice termínu Černý kořen

Černý kořen je plodina, která se řadí do zeleniny. Dříve se jí říkalo hadí mord španělský, protože se věřilo, že had po vložení kořene do úst uhyne. Do Evropy se měl dostat právě ze Španělska. Byly mu přisuzovány léčivé účinky při uštknutí a také proti moru.
Černý kořen je poměrně nenáročný a odolný proti mrazu, proto se poměrně rychle rozšířil a vyšlechtil. Na povrchu má černou barvu, vevnitř je bílý. Dá se konzumovat syrový i vařený nebo dušený.


Co je to Černý kořen? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Černý kořen. Co znamená odborný pojem Černý kořen z kategorie Rostliny?

Provozovatel v žádném případě neručí za aktuálnost údajů uveřejněných na webu. Sepsáno redaktory Superia.cz

Sdílejte uvedený text s vašimi kamarády na Redditu, Twitteru nebo Facebooku.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku 

Heslo Černý kořen je v kategorii rostliny

Klíčová slova: co to je, popis, co je to Černý kořen?, slovo, wiki, přesný význam, definice pojmu, odborný výraz, Černý kořen, přesný výraz, definice, synonymum, odborné názvosloví, vysvětlení, slovník, rostliny, termín, význam slova


Pojem Černý kořen je v kategorii rostliny, ilustrační obrázek

Wikipedie píše o slovu Černý kořen?

Následující definice termínu byla převzata z internetového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Plodina s názvem černý kořen, původně nazývaná hadí mord španělský, obdržela své jméno z lidového moudra, které praví, že pokud se tento kořen vloží hadovi do úst, had zahyne. Jako zelenina se začala používat až v 16. století. Dle historických zdrojů pochází rostlina původně z jižní Evropy a Blízkého Východu. Jak je možné odvodit z jeho názvu, obecně se věří, že se hadí mord španělský rozšířil do zbytku Evropy právě ze Španělska. Dle pověstí až do 16. století pojídaly keltské a germánské národy hadí mord španělský zejména z toho důvodu, že věřily v jeho pozitivní účinky proti dýmějovému moru a hadímu kousnutí.

Další informace o pojmu Černý kořen hledejte v níže uvedených zdrojích

Hledat slovo Černý kořen ve Wikislovníku

Hledat heslo Černý kořen ve Wikizdrojích

Najít termín Černý kořen ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Černý kořen ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít termín Černý kořen ve vyhledávači Yandex

Vyhledat výraz Černý kořen ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Dál můžete zkusit hledat slovo Černý kořen například v evropském vyhledávači Qwant, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v Microsoft Bing nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Výběr z náhodných odborných pojmů, hesel, termínů

Nyní už nejspíš víte jaký je přesný význam slova Černý kořen? resp. jaký je přesný význam slova Černý kořen? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Černý kořen, odpověď na dotaz co je to Černý kořen?. Víte např. kdo to je Chlívák? Znáte a víte kdo je Demi Moore? Nezapomeňte prosím, že každé slovo může mít vícero významů podle toho o jaký obor se jedná. Zkuste proto vyhledávání nebo se podívejte do jiných kategorií než je rostliny. U části textů najdete citaci z české Wikipedie. Spolu s textem je vždy uvedena i url adresa na konkrétní stránku projektu. S těmi lze dále pracovat při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za navštívení našeho encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na významy slov, zajímavosti, popisy termínů, známé i neznámé pojmy, slovníková hesla, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Navštivte partnerskou stránku plnou tapet na plochu počítače, tabletu nebo chytrého telefonu. Vybírejte z řady motivů od mořských tapet až po oblíbené tapety sportovních aut.