Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Černý kořen. Co znamená pojem Černý kořen z kategorie Rostliny?

Co je Černý kořen? Význam slova

Co znamená výraz, termín, pojem, definice slova Černý kořen?

Černý kořen je plodina, která se řadí do zeleniny. Dříve se jí říkalo hadí mord španělský, protože se věřilo, že had po vložení kořene do úst uhyne. Do Evropy se měl dostat právě ze Španělska. Byly mu přisuzovány léčivé účinky při uštknutí a také proti moru.
Černý kořen je poměrně nenáročný a odolný proti mrazu, proto se poměrně rychle rozšířil a vyšlechtil. Na povrchu má černou barvu, vevnitř je bílý. Dá se konzumovat syrový i vařený nebo dušený.


Co je to Černý kořen? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Černý kořen. Co znamená pojem Černý kořen z kategorie Rostliny?

Za uvedené informace neručíme. Přes veškerou pečlivost se mohou v textech objevit chybné údaje nebo pravopisné chyby. Napsáno redaktory Superia.cz

Uvedený text můžete pochopitelně sdílet s vašimi kamarády na specializovaných společenských sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu  

Pojem Černý kořen se nachází v kategorii rostliny

Klíčová slova: heslo, definice, přesný výraz, synonymum, terminus technicus, Černý kořen, definice pojmu, význam pojmu, odborné názvosloví, co znamená, lexikon, informace, odborný výraz, slovo, wiki, termín, pojem, rostliny


Pojem Černý kořen je v kategorii rostliny, ilustrační obrázek

Co označuje termín Černý kořen? Definice výrazu, slova, termínu z projektu Wikipedia

Uvedené vysvětlení pojmu je převzato z webu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Plodina s názvem černý kořen, původně nazývaná hadí mord španělský, obdržela své jméno z lidového moudra, které praví, že pokud se tento kořen vloží hadovi do úst, had zahyne. Jako zelenina se začala používat až v 16. století. Dle historických zdrojů pochází rostlina původně z jižní Evropy a Blízkého Východu. Jak je možné odvodit z jeho názvu, obecně se věří, že se hadí mord španělský rozšířil do zbytku Evropy právě ze Španělska. Dle pověstí až do 16. století pojídaly keltské a germánské národy hadí mord španělský zejména z toho důvodu, že věřily v jeho pozitivní účinky proti dýmějovému moru a hadímu kousnutí.

Více informací o slovu Černý kořen doporučujeme hledat v těchto zdrojích

Zkusit najít heslo Černý kořen ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat heslo Černý kořen ve fulltextu Seznam.cz

Vyhledat pojem Černý kořen ve Wikizdrojích

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Černý kořen ve Wikimedia Commons

Najít termín Černý kořen ve vyhledávači Yandex

Najít výraz Černý kořen ve vyhledávači Qwant

Dál můžete zkusit hledat slovo Černý kořen například ve fulltextu Google.cz, v projektu slovnik.cz, v Google obrázcích, v Seznam.cz slovníku cizích slov nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Často hledané pojmy, výrazy, odborné termíny a slova

Na stránce jste se mohli dozvědět: jaký je význam slova Černý kořen? resp. co se vlastně skrývá pod slovem Černý kořen? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Černý kořen, odpověď na dotaz co je to Černý kořen?. Víte např. kdo to je Scénárista? Znáte a víte kdo je Hayato Okamura? Nezapomeňte prosím, že ke každému slovu může existovat vícero definic v závislosti na oboru a kontextu. Doporučujeme vám proto porozhlédnout se v jiných kategoriích (než rostliny). Některé pojmy jsou obohaceny o citaci z Wikipedie. U nich uvádíme i konkrétní url projektu kde se dozvíte více. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu online internetového slovníku zaměřeného především na známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů, slovníková hesla, popisy termínů, přesné vysvětlení slov, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Navštivte partnerskou stránku plnou tapet na plochu počítače, tabletu nebo chytrého telefonu. Vybírejte z řady motivů od mořských tapet až po oblíbené tapety sportovních aut.