Co je to?
Definice odborného termínu, slova Černý kořen. Co znamená pojem Černý kořen z kategorie Rostliny?

Co je to Černý kořen? Význam slova

Pojem, termín, heslo, vysvětlení výrazu Černý kořen

Černý kořen je plodina, která se řadí do zeleniny. Dříve se jí říkalo hadí mord španělský, protože se věřilo, že had po vložení kořene do úst uhyne. Do Evropy se měl dostat právě ze Španělska. Byly mu přisuzovány léčivé účinky při uštknutí a také proti moru.
Černý kořen je poměrně nenáročný a odolný proti mrazu, proto se poměrně rychle rozšířil a vyšlechtil. Na povrchu má černou barvu, vevnitř je bílý. Dá se konzumovat syrový i vařený nebo dušený.


Co je to Černý kořen? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Černý kořen. Co znamená pojem Černý kořen z kategorie Rostliny?

Žádným způsobem neručíme za informace nebo obsah uvedený na těchto internetových stránkách. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Tento text (Černý kořen) můžete sdílet s jinými lidmi na Twitteru, Redditu, Facebooku nebo jinde.

 Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku 

Termín Černý kořen patří do kategorie rostliny

Klíčová slova: odborné názvosloví, termín, názvosloví, význam pojmu, pojem, lexikon, rostliny, co to je, slovo, co je to Černý kořen?, slovník, odborný výraz, terminus technicus, terminologie, přesný výraz, význam slova, heslo, formulace


Pojem Černý kořen je v kategorii rostliny, ilustrační obrázek

Ve Wikipedii se o heslu Černý kořen dozvíte následující

(Text byl převzat z mnohojazyčné online encyklopedie Wikipedia) Licence CC-BY-SA.

Plodina s názvem černý kořen, původně nazývaná hadí mord španělský, obdržela své jméno z lidového moudra, které praví, že pokud se tento kořen vloží hadovi do úst, had zahyne. Jako zelenina se začala používat až v 16. století. Dle historických zdrojů pochází rostlina původně z jižní Evropy a Blízkého Východu. Jak je možné odvodit z jeho názvu, obecně se věří, že se hadí mord španělský rozšířil do zbytku Evropy právě ze Španělska. Dle pověstí až do 16. století pojídaly keltské a germánské národy hadí mord španělský zejména z toho důvodu, že věřily v jeho pozitivní účinky proti dýmějovému moru a hadímu kousnutí.

Odkazy na jiné online zdroje a weby

Najít heslo Černý kořen ve vyhledávači Qwant

Najít pojem Černý kořen ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit najít frázi Černý kořen ve Wikizdrojích

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Černý kořen ve Wikimedia Commons

Zkusit najít termín Černý kořen ve Wikislovníku

Hledat termín Černý kořen ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo Černý kořen například ve vyhledávači Seznam.cz, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve fulltextu Google.cz, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo nebo v projektu slovnik.cz.

Podívejte se také na tyto odborné výrazy, pojmy, termíny a slova

Právě jste zjistili jaká je definice slova Černý kořen? resp. co se skrývá pod slovem Černý kořen? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Černý kořen, odpověď na dotaz co je to Černý kořen?. Víte např. kdo to je Yvonne Přenosilová? Znáte a víte kdo je Chloë Grace Moretz? Berte prosím v úvahu, že pojmy mohou mít víc definic v různých oborech lidské činnosti. Vyzkoušejte proto i příslušná synonyma a homonyma v jiných sekcích než rostliny. Vybrané texty jsou rozšířené o citaci z české verze internetové encyklopedie Wikipedia.cz. Samozřejmě uvádíme i odkaz na konkrétní podstránku tohoto projektu. Takovéto texty spadají pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme našim čtenářům za návštěvu online encyklopedického projektu shromažďujícího popisy termínů, známé i neznámé pojmy, zajímavosti, definice odborných pojmů, významy slov, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Navštivte partnerskou stránku plnou tapet na plochu počítače, tabletu nebo chytrého telefonu. Vybírejte z řady motivů od mořských tapet až po oblíbené tapety sportovních aut.