Co je to?
Výraz, termín, definice slova Černý kořen. Co znamená odborný pojem Černý kořen z kategorie Rostliny?

Co je to Černý kořen? Význam slova

Co znamená termín, výraz, pojem, vysvětlení hesla Černý kořen?

Černý kořen je plodina, která se řadí do zeleniny. Dříve se jí říkalo hadí mord španělský, protože se věřilo, že had po vložení kořene do úst uhyne. Do Evropy se měl dostat právě ze Španělska. Byly mu přisuzovány léčivé účinky při uštknutí a také proti moru.
Černý kořen je poměrně nenáročný a odolný proti mrazu, proto se poměrně rychle rozšířil a vyšlechtil. Na povrchu má černou barvu, vevnitř je bílý. Dá se konzumovat syrový i vařený nebo dušený.


Co je to Černý kořen? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Černý kořen. Co znamená odborný pojem Černý kořen z kategorie Rostliny?

Chyby vyhrazeny. Neručíme za faktickou přednost a aktuálnost informací. Text napsán pro Superia.cz

Tento krátký text můžete velmi snadno sdílet s partnery, kolegy a kamarády na sociálních sítích Pinterestu, Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru    

Pojem Černý kořen patří do kategorie rostliny

Klíčová slova: formulace, terminus technicus, definice, co je to Černý kořen?, heslo, vysvětlení, termín, synonymum, přesný výraz, význam pojmu, slovo, rostliny, popis, pojem, význam slova, rostliny, lexikon, význam


Pojem Černý kořen je v kategorii rostliny, ilustrační obrázek

Co označuje termín Černý kořen? Definice výrazu, slova, termínu z projektu Wikipedia

(Uvedený text pochází online encyklopedie Wikipedia.cz) Licence CC-BY-SA.

Plodina s názvem černý kořen, původně nazývaná hadí mord španělský, obdržela své jméno z lidového moudra, které praví, že pokud se tento kořen vloží hadovi do úst, had zahyne. Jako zelenina se začala používat až v 16. století. Dle historických zdrojů pochází rostlina původně z jižní Evropy a Blízkého Východu. Jak je možné odvodit z jeho názvu, obecně se věří, že se hadí mord španělský rozšířil do zbytku Evropy právě ze Španělska. Dle pověstí až do 16. století pojídaly keltské a germánské národy hadí mord španělský zejména z toho důvodu, že věřily v jeho pozitivní účinky proti dýmějovému moru a hadímu kousnutí.

Odkazy na jiné weby

Hledat termín Černý kořen ve fulltextu Seznam.cz

Hledat výraz Černý kořen ve vyhledávači Yandex

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Černý kořen ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat pojem Černý kořen ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Najít heslo Černý kořen ve Wikislovníku

Vyhledat pojem Černý kořen na Google.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Černý kořen například v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v projektu slovnik.cz, v Seznam.cz slovníku cizích slov, v evropském vyhledávači Qwant nebo v Lingea slovnících.

Jaké pojmy, odborné termíny a hesla lidé hledají?

Právě nyní již víte co je to Černý kořen? resp. co je to Černý kořen? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Černý kořen, odpověď na dotaz co je to Černý kořen?. Víte např. kdo to je Chirurg? Znáte a víte kdo je Lapiduch? Ke každému pojmu může existovat vícero definic podle různých oborů. Hledejte proto odborný pojem i jinde než v sekci rostliny Některé texty jsou rozšířeny o citaci z české Wikipedie. Je zde uveden i odkaz na konkrétní stránku ze zmíněné encyklopedie. Ty spadají pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, zajímavosti, známé i neznámé pojmy, popisy termínů, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Navštivte partnerskou stránku plnou tapet na plochu počítače, tabletu nebo chytrého telefonu. Vybírejte z řady motivů od mořských tapet až po oblíbené tapety sportovních aut.