Co je to?
Výraz, termín, definice slova Faradayova klec. Co znamená odborný pojem Faradayova klec z kategorie Technika?

Co je to Faradayova klec? Význam slova

Význam pojmu, termínu, vysvětlení výrazu Faradayova klec

Faradayova klec je označení pro klec určenou ke stínění elektrického pole. Nese jméno svého vynálezce, Michaela Faradaye. Byla vynalezena již v roce 1836 a v upravené podobě se používá dodnes. I v současnosti slouží ke stínění statického elektrického pole a elektromagnetických vln.
Faradayova klec se nachází v různých přístrojích, např. v laboratorním vybavení, starších typech mobilních telefonů, mikrovlnné troubě, ochranných oblecích či jako ochrana před zásahem blesku pro osoby cestující v automobilech a letadlech.


Co je to Faradayova klec? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Faradayova klec. Co znamená odborný pojem Faradayova klec z kategorie Technika?

Neručíme za aktuálnost a správnost uvedených informací, chyby vyhrazeny. Napsáno redaktory Superia.cz

Sdílejte text pojmu Faradayova klec s vašimi přáteli na sociálních sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Faradayova klec se nachází v kategorii Technika

Klíčová slova: význam, terminus technicus, odborné názvosloví, synonymum, odborný výraz, lexikon, heslo, Technika, definice, termín, pojem, co to je, přesný význam, význam slova, formulace, význam pojmu, přesný výraz, co je to Faradayova klec?


Pojem Faradayova klec je v kategorii Technika, ilustrační obrázek

Další informační zdroje o slovu Faradayova klec

Hledat termín Faradayova klec ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit najít termín Faradayova klec ve vyhledávači Yandex

Hledat heslo Faradayova klec ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Faradayova klec ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít slovo Faradayova klec ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Vyhledat výraz Faradayova klec ve Wikipedii

Dál můžete zkusit hledat slovo Faradayova klec například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v Lingea slovnících, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, ve fulltextu Google.cz nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Podívejte se také na tyto odborné výrazy, pojmy, termíny a slova

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku co znamená Faradayova klec? resp. co to je Faradayova klec? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Faradayova klec, odpověď na dotaz co je to Faradayova klec?. Víte např. kdo to je Rajda? Znáte a víte kdo je Skopčák? Nezapomeňte, že jednotlivé výrazy mohou mít víc významů v různém kontextu, v různých oborech. Proto případně zapátrejte po pojmu Faradayova klec i v jiných kategoriích (než Technika). Některé pojmy obsahují doplňující definici z Wikipedie včetně url na konkrétní stránku. Ty lze dále používat při splnění licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, musíme vám poděkovat za návštívení internetového slovníku, který shromažďuje definice odborných pojmů, zajímavosti, slovníková hesla, popisy termínů, významy slov, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Víte, co znamená zkratka HPP, JOP nebo EIA? Odpověď můžete získat zde.