Co je to?
Odborný výraz, definice slova Faradayova klec. Co znamená slovo Faradayova klec z kategorie Technika?

Co je Faradayova klec? Definice pojmu

Co znamená termín, slovo, heslo, vysvětlení pojmu Faradayova klec?

Faradayova klec je označení pro klec určenou ke stínění elektrického pole. Nese jméno svého vynálezce, Michaela Faradaye. Byla vynalezena již v roce 1836 a v upravené podobě se používá dodnes. I v současnosti slouží ke stínění statického elektrického pole a elektromagnetických vln.
Faradayova klec se nachází v různých přístrojích, např. v laboratorním vybavení, starších typech mobilních telefonů, mikrovlnné troubě, ochranných oblecích či jako ochrana před zásahem blesku pro osoby cestující v automobilech a letadlech.


Co je to Faradayova klec? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Faradayova klec. Co znamená slovo Faradayova klec z kategorie Technika?

Neručíme za pravdivost uvedených informací. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Sdílejte tento text s heslem Faradayova klec s ostatními prostřednictvím níže uvedených buttonků na sociálních sítích Facebook, Reddit, Pinterest nebo Twitter.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu      

Heslo Faradayova klec patří do kategorie technika

Klíčová slova: odborný výraz, přesný výraz, názvosloví, význam, technika, synonymum, pojem, co to je, popis, wiki, termín, přesný význam, význam slova, terminus technicus, Faradayova klec, definice pojmu, definice, co je to Faradayova klec?


Pojem Faradayova klec je v kategorii technika, ilustrační obrázek

Co označuje termín Faradayova klec? Odborný výraz, termín, definice slova z projektu Wikipedia

Uvedená defice je převzata z internetové online encyklopedie Wikipedia. Odkaz na článek je zde. Licence CC-BY-SA.

Faradayova klec je princip z oblasti elektromagnetismu, který je založen na tom, že elektrický náboj je soustředěn pouze na povrchu vodiče, nikoli v jeho objemu. Tudíž uvnitř (dokonalého) vodiče nepůsobí žádné elektrické pole. Pokud jde ovšem o klec, nikoli o uzavřenou krabici, záleží na velikosti otvorů. Klec může také (částečně) blokovat elektromagnetické záření, jestliže tloušťka vodiče je dostatečná a otvory jsou výrazně menší, než vlnová délka záření. Tento pojem je známý již od 19. století.

Odkazy na vyhledávače, online encyklopedie a slovníky

Vyhledat pojem Faradayova klec ve Wikislovníku

Hledat slovo Faradayova klec ve fulltextu Seznam.cz

Vyhledat výraz Faradayova klec ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat videa s názvem Faradayova klec na Youtube

Zkusit najít termín Faradayova klec ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Vyhledat heslo Faradayova klec ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo Faradayova klec například v evropském vyhledávači Qwant, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve Wikizdrojích, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Náhodných výběr odborných pojmů, termínů a slov

Nyní už nejspíš víte co to je Faradayova klec? resp. co se skrývá pod slovem Faradayova klec? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Faradayova klec, odpověď na dotaz co je to Faradayova klec?. Víte např. kdo to je Sigmund Freud? Znáte a víte kdo je Pavlína Wolfová? Jednotlivá slova mohou mít vícero významů podle toho o jaký obor se jedná. Pokuste se najít termín Faradayova klec i v jiné kategorii než v technika. Vybrané texty jsou rozšířené o citaci z české verze internetové encyklopedie Wikipedia.cz. Samozřejmě uvádíme i odkaz na konkrétní podstránku tohoto projektu. S těmi lze dále pracovat při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme vám za návštěvu projektu shromažďujícího známé i neznámé pojmy, slovníková hesla, popisy termínů, významy slov, přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Víte, co znamená zkratka HPP, JOP nebo EIA? Odpověď můžete získat zde.