Co je to?
Výraz, termín, definice slova Faradayova klec. Co znamená odborný pojem Faradayova klec z kategorie Technika?

Co je to Faradayova klec? Význam slova

Co znamená heslo, definice termínu, pojmu Faradayova klec?

Faradayova klec je označení pro klec určenou ke stínění elektrického pole. Nese jméno svého vynálezce, Michaela Faradaye. Byla vynalezena již v roce 1836 a v upravené podobě se používá dodnes. I v současnosti slouží ke stínění statického elektrického pole a elektromagnetických vln.
Faradayova klec se nachází v různých přístrojích, např. v laboratorním vybavení, starších typech mobilních telefonů, mikrovlnné troubě, ochranných oblecích či jako ochrana před zásahem blesku pro osoby cestující v automobilech a letadlech.


Co je to Faradayova klec? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Faradayova klec. Co znamená odborný pojem Faradayova klec z kategorie Technika?

Provozovatel neručí za správnost a aktuálnost zde uvedených informací. Text vytvořen pro server Superia.cz

Velmi by nás potěšilo, pakliže byste sdíleli text Faradayova klec s vašimi známými a kamarády na Redditu, Facebooku, Pinterestu nebo na jiných tzv. sociálních sítích.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Faradayova klec se nachází v sekci Technika

Klíčová slova: popis, Technika, význam, definice pojmu, terminus technicus, pojem, formulace, význam slova, vysvětlení, Technika, přesný výraz, co to je, wiki, informace, slovo, lexikon, co znamená, odborné názvosloví


Pojem Faradayova klec je v kategorii Technika, ilustrační obrázek

Co nám píše encyklopedie Wikipedia o termínu Faradayova klec?

Níže umístěný text je převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Faradayova klec je princip z oblasti elektromagnetismu, který je založen na tom, že elektrický náboj je soustředěn pouze na povrchu vodiče, nikoli v jeho objemu. Tudíž uvnitř (dokonalého) vodiče nepůsobí žádné elektrické pole. Pokud jde ovšem o klec, nikoli o uzavřenou krabici, záleží na velikosti otvorů. Klec může také (částečně) blokovat elektromagnetické záření, jestliže tloušťka vodiče je dostatečná a otvory jsou výrazně menší, než vlnová délka záření. Tento pojem je známý již od 19. století.

Zkuste zjistit více informací o slovu Faradayova klec v následujících zdrojích

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Faradayova klec ve Wikimedia Commons

Zkusit najít výraz Faradayova klec ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat slovo Faradayova klec ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Najít výraz Faradayova klec ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit najít termín Faradayova klec ve vyhledávači Qwant

Zkusit najít slovo Faradayova klec ve Wikizdrojích

Dál můžete zkusit hledat slovo Faradayova klec například ve vyhledávači Seznam.cz, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve Wikislovníku, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Často hledaná slova, termíny a odborné pojmy

Na této webové stránce jste se dozvěděli co je to Faradayova klec? resp. co znamená slovo Faradayova klec? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Faradayova klec, odpověď na dotaz co je to Faradayova klec?. Víte např. kdo to je Mojžíš? Znáte a víte kdo je Honimír? Nezapomeňte prosím, že každé slovo může mít vícero významů podle různých oborů. Doporučujeme vám proto porozhlédnout se v jiných kategoriích (než Technika). K vybraným textům jsme doplnili citaci z projektu Wikipedia.cz včetně odkazu na konkrétní podstránku na Wikipedii, kde se dozvíte víc. Ty spadají pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu stručného encyklopedického slovníku, který se zaměřuje především na popisy termínů, slovníková hesla, zajímavosti, známé i neznámé pojmy, významy slov, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Víte, co znamená zkratka HPP, JOP nebo EIA? Odpověď můžete získat zde.