Co je to?
Výraz, termín, definice slova Faradayova klec. Co znamená odborný pojem Faradayova klec z kategorie Technika?

Co je to Faradayova klec? Význam slova

Pojem, definice termínu, vysvětlení slova Faradayova klec

Faradayova klec je označení pro klec určenou ke stínění elektrického pole. Nese jméno svého vynálezce, Michaela Faradaye. Byla vynalezena již v roce 1836 a v upravené podobě se používá dodnes. I v současnosti slouží ke stínění statického elektrického pole a elektromagnetických vln.
Faradayova klec se nachází v různých přístrojích, např. v laboratorním vybavení, starších typech mobilních telefonů, mikrovlnné troubě, ochranných oblecích či jako ochrana před zásahem blesku pro osoby cestující v automobilech a letadlech.


Co je to Faradayova klec? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Faradayova klec. Co znamená odborný pojem Faradayova klec z kategorie Technika?

Chyby vyhrazeny. Neručíme za faktickou přednost a aktuálnost informací. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Budeme rádi, pokud budete definici slova Faradayova klec sdílet se známými na Pinterestu, Facebooku nebo Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Faradayova klec patří do sekce Technika

Klíčová slova: význam, informace, terminus technicus, terminologie, Technika, odborný výraz, přesný význam, co znamená, slovník, názvosloví, význam slova, synonymum, lexikon, definice pojmu, co to je, formulace, wiki, pojem


Pojem Faradayova klec je v kategorii Technika, ilustrační obrázek

Co označuje termín Faradayova klec? Definice termínu, výrazu z projektu Wikipedia

Uvedené vysvětlení pojmu je převzato z webu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Faradayova klec je princip z oblasti elektromagnetismu, který je založen na tom, že elektrický náboj je soustředěn pouze na povrchu vodiče, nikoli v jeho objemu. Tudíž uvnitř (dokonalého) vodiče nepůsobí žádné elektrické pole. Pokud jde ovšem o klec, nikoli o uzavřenou krabici, záleží na velikosti otvorů. Klec může také (částečně) blokovat elektromagnetické záření, jestliže tloušťka vodiče je dostatečná a otvory jsou výrazně menší, než vlnová délka záření. Tento pojem je známý již od 19. století.

Odkazy na jiné online zdroje a weby

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Faradayova klec ve Wikimedia Commons

Zkusit najít heslo Faradayova klec ve vyhledávači Qwant

Zkusit najít slovo Faradayova klec ve Wikislovníku

Najít výraz Faradayova klec ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat videa s názvem Faradayova klec na Youtube

Hledat termín Faradayova klec ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Faradayova klec například ve fulltextu Google.cz, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve ruském vyhledávači Yandex, ve Wikizdrojích nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Jaké pojmy, odborné termíny a hesla lidé hledají?

Na stránce jste se mohli dozvědět: jaká je definice termínu Faradayova klec? resp. co přesně označuje termín Faradayova klec? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Faradayova klec, odpověď na dotaz co je to Faradayova klec?. Víte např. kdo to je Prorektor? Znáte a víte kdo je Skopčák? Berte prosím v potaz, že jednotlivá slova mohou mít víc definic v závislosti na oboru a kontextu. Zkuste proto též hledat synonymum ke slovu Faradayova klec v jiné sekci než Technika. U některých textů citujeme českou Wikipedii. Spolu s krátkou citací (textem) vždy uvádíme u url adresu projektu. Tyto lze přebírat, upravovat a dále šířit při splnění licenčního ujednání CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu online internetového slovníku zaměřeného především na významy slov, popisy termínů, zajímavosti, známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Víte, co znamená zkratka HPP, JOP nebo EIA? Odpověď můžete získat zde.