Co je to?
Výraz, termín, definice slova Faradayova klec. Co znamená odborný pojem Faradayova klec z kategorie Technika?

Co je to Faradayova klec? Význam slova

Pojem, termín, heslo, vysvětlení výrazu Faradayova klec

Faradayova klec je označení pro klec určenou ke stínění elektrického pole. Nese jméno svého vynálezce, Michaela Faradaye. Byla vynalezena již v roce 1836 a v upravené podobě se používá dodnes. I v současnosti slouží ke stínění statického elektrického pole a elektromagnetických vln.
Faradayova klec se nachází v různých přístrojích, např. v laboratorním vybavení, starších typech mobilních telefonů, mikrovlnné troubě, ochranných oblecích či jako ochrana před zásahem blesku pro osoby cestující v automobilech a letadlech.


Co je to Faradayova klec? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Faradayova klec. Co znamená odborný pojem Faradayova klec z kategorie Technika?

Chyby vyhrazeny. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Text s definicí výrazu Faradayova klec doporučujeme sdílet s kolegy na Redditu, Twitteru nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Faradayova klec se nachází v sekci Technika

Klíčová slova: synonymum, termín, popis, přesný význam, Technika, definice pojmu, odborné názvosloví, informace, heslo, terminus technicus, Technika, co je to Faradayova klec?, definice, slovo, Faradayova klec, wiki, vysvětlení, terminologie


Pojem Faradayova klec je v kategorii Technika, ilustrační obrázek

Co označuje termín Faradayova klec? Odborný výraz, termín, definice slova z projektu Wikipedia

Níže umístěný text je převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Faradayova klec je princip z oblasti elektromagnetismu, který je založen na tom, že elektrický náboj je soustředěn pouze na povrchu vodiče, nikoli v jeho objemu. Tudíž uvnitř (dokonalého) vodiče nepůsobí žádné elektrické pole. Pokud jde ovšem o klec, nikoli o uzavřenou krabici, záleží na velikosti otvorů. Klec může také (částečně) blokovat elektromagnetické záření, jestliže tloušťka vodiče je dostatečná a otvory jsou výrazně menší, než vlnová délka záření. Tento pojem je známý již od 19. století.

Zkuste zjistit více informací o slovu Faradayova klec v následujících zdrojích

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Faradayova klec ve Wikimedia Commons

Vyhledat pojem Faradayova klec ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit najít termín Faradayova klec na Google.cz

Zkusit najít slovo Faradayova klec ve vyhledávači Yandex

Hledat termín Faradayova klec ve Wikizdrojích

Hledat videa s názvem Faradayova klec na Youtube

Dál můžete zkusit hledat slovo Faradayova klec například v Microsoft Bing, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, v Seznam.cz slovníku cizích slov, ve vyhledávači Seznam.cz nebo v Lingea slovnících.

Často hledané výrazy, termíny a odborné pojmy

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku co to je Faradayova klec? resp. co se přesně ukrývá za slovem Faradayova klec? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Faradayova klec, odpověď na dotaz co je to Faradayova klec?. Víte např. kdo to je Axwell? Znáte a víte kdo je Republikán? Berte prosím v potaz, že jednotlivá slova mohou mít víc definic podle různých oborů. Vyzkoušejte proto hledání v jiných kategoriích (než Technika). Část textů obsahuje internetový odkaz i krátkou citaci z české verze projektu Wikipedia. Jedná se o texty spadající pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme našim čtenářům za návštěvu online encyklopedického projektu shromažďujícího slovníková hesla, významy slov, popisy termínů, zajímavosti, známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Víte, co znamená zkratka HPP, JOP nebo EIA? Odpověď můžete získat zde.