Co je to?
Výraz, termín, definice slova Establishment. Co znamená odborný pojem Establishment z kategorie Politika?

Co je to Establishment? Význam slova

Vysvětlení pojmu, termínu, hesla, výrazu Establishment

Establishment je pojem anglického původu s více významy. Často je užíván pro označení vládnoucí skupiny nebo třídy tradičního a konzervativního charakteru. Často mívá negativní nádech, hlavně tehdy, je-li používán jako určitý protest nebo kritika určité společnosti, která zaujímá klíčové postavení a snaží se svou pozici udržet a prosazuje autoritu moci.
Pojem establishment se používá i pro pojmenování založení a řízení instituce, ústavu, organizace, podniku, firmy a podobně. Může se jednat i o politický styl, jehož cílem je získání velké masy voličů, kterým je nabízena ochrana zájmů obyčejných lidí proti všemožným druhům hrozeb a také zájem o témata, která vzbuzují silné citové reakce.


Co je to Establishment? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Establishment. Co znamená odborný pojem Establishment z kategorie Politika?

Texty mohou obsahovat chyby, nepřesnosti nebo překlepy. Text vytvořen pro server Superia.cz

Velmi by nás potěšilo, pakliže byste sdíleli text Establishment s vašimi přáteli na Pinterestu, Facebooku nebo Twitteru.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru    

Výraz Establishment se nachází v sekci politika

Klíčová slova: definice, význam pojmu, Establishment, informace, lexikon, názvosloví, formulace, terminus technicus, odborný výraz, definice pojmu, heslo, co je to Establishment?, synonymum, politika, co znamená, politika, přesný význam, pojem


Pojem Establishment je v kategorii politika, ilustrační obrázek

Co označuje termín Establishment? Výraz, definice slova z projektu Wikipedia

Následující text definice byl převzat ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Establishment (angl.; ɪˈstæblɪʃmənt) je pojem, kterým se obvykle myslí tradiční (a obvykle konzervativní) vládnoucí třída společnosti či jiné struktury, které jí vládnou. Tento pojem se užívá spíše jako vyjádření určitého protestu a bývá proto většinou užíván negativně, hlavně kritiky západní společnosti.

Pro více informací o heslu Establishment zkuste navštívit tyto odkazy

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Establishment ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Establishment ve Wikimedia Commons

Najít výraz Establishment ve fulltextu Seznam.cz

Hledat pojem Establishment ve Wikislovníku

Hledat slovo Establishment ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Najít pojem Establishment ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Establishment například v evropském vyhledávači Qwant, v Lingea slovnících, ve fulltextu Google.cz, ve ekologickém vyhledávači Ecosia nebo v projektu slovnik.cz.

Často hledaná slova, termíny a odborné pojmy

Na této webové stránce jste se dozvěděli co znamená slovo Establishment? resp. jaký je přesný význam slova Establishment? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Establishment, odpověď na dotaz co je to Establishment?. Víte např. kdo to je Monetarista? Znáte a víte kdo je Rozpočtář? Berte v úvahu, že termíny mohou mít víc definic podle různých oborů. Proto se porozhlédněte i v jiných sekcích (než politika). K vybraným textům jsme doplnili citaci z projektu Wikipedia.cz včetně odkazu na konkrétní podstránku na Wikipedii, kde se dozvíte víc. Takový typ textu spadá pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu stručného encyklopedického slovníku, který se zaměřuje především na významy slov, přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů, zajímavosti, slovníková hesla s názvem Co Je To?.