Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Establishment. Co znamená pojem Establishment z kategorie Politika?

Co to je Establishment? Význam slova

Co znamená termín, výraz, pojem, vysvětlení hesla Establishment?

Establishment je pojem anglického původu s více významy. Často je užíván pro označení vládnoucí skupiny nebo třídy tradičního a konzervativního charakteru. Často mívá negativní nádech, hlavně tehdy, je-li používán jako určitý protest nebo kritika určité společnosti, která zaujímá klíčové postavení a snaží se svou pozici udržet a prosazuje autoritu moci.
Pojem establishment se používá i pro pojmenování založení a řízení instituce, ústavu, organizace, podniku, firmy a podobně. Může se jednat i o politický styl, jehož cílem je získání velké masy voličů, kterým je nabízena ochrana zájmů obyčejných lidí proti všemožným druhům hrozeb a také zájem o témata, která vzbuzují silné citové reakce.


Co je to Establishment? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Establishment. Co znamená pojem Establishment z kategorie Politika?

Chyby vyhrazeny. Text napsán pro Superia.cz

Sdílejte text pojmu Establishment s přáteli a kamarády na Pinterestu, Redditu, Twitteru či Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Establishment se nachází v kategorii Politika

Klíčová slova: definice, odborný výraz, názvosloví, Establishment, heslo, Politika, přesný význam, formulace, definice pojmu, terminus technicus, synonymum, odborné názvosloví, význam pojmu, terminologie, co to je, přesný výraz, termín, Politika


Pojem Establishment je v kategorii Politika, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Establishment? Definice slova, termínu z Wikipedie

Uvedená defice je převzata z internetové online encyklopedie Wikipedia. Odkaz na článek je zde. Licence CC-BY-SA.

Establishment (angl.; ɪˈstæblɪʃmənt) je pojem, kterým se obvykle myslí tradiční (a obvykle konzervativní) vládnoucí třída společnosti či jiné struktury, které jí vládnou. Tento pojem se užívá spíše jako vyjádření určitého protestu a bývá proto většinou užíván negativně, hlavně kritiky západní společnosti.

Další zdroje informací o slovu Establishment

Vyhledat pojem Establishment ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat videa s názvem Establishment na Youtube

Vyhledat termín Establishment ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit najít pojem Establishment ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat výraz Establishment ve Wikizdrojích

Zkusit najít termín Establishment na Google.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Establishment například v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve ruském vyhledávači Yandex, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Vybrané odborné pojmy, termíny a slova

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku co to je Establishment? resp. co se skrývá pod slovem Establishment? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Establishment, odpověď na dotaz co je to Establishment?. Víte např. kdo to je Petr Pithart? Znáte a víte kdo je Someliér? Nezapomeňte prosím, že ke každému slovu může existovat vícero definic v různých oborech lidské činnosti. Nezbývá, než vám doporučit hledání v jiných kategoriích než je Politika. Některé pojmy obsahují doplňující definici z Wikipedie včetně url na konkrétní stránku. Tyto texty lze potom kopírovat, editovat a dále šířit při splnění podmínek vyplývajících z licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme za návštěvu online projektu (slovníku) shromažďujícího popisy termínů, slovníková hesla, definice odborných pojmů, zajímavosti, významy slov, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.