Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Establishment. Co znamená pojem Establishment z kategorie Politika?

Co to je Establishment? Význam slova

Co znamená termín Establishment? Vysvětlení pojmu, definice hesla

Establishment je pojem anglického původu s více významy. Často je užíván pro označení vládnoucí skupiny nebo třídy tradičního a konzervativního charakteru. Často mívá negativní nádech, hlavně tehdy, je-li používán jako určitý protest nebo kritika určité společnosti, která zaujímá klíčové postavení a snaží se svou pozici udržet a prosazuje autoritu moci.
Pojem establishment se používá i pro pojmenování založení a řízení instituce, ústavu, organizace, podniku, firmy a podobně. Může se jednat i o politický styl, jehož cílem je získání velké masy voličů, kterým je nabízena ochrana zájmů obyčejných lidí proti všemožným druhům hrozeb a také zájem o témata, která vzbuzují silné citové reakce.


Co je to Establishment? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Establishment. Co znamená pojem Establishment z kategorie Politika?

Texty mohou obsahovat chyby nebo překlepy, za které se předem omlouváme. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Zaujala vás definice slova Establishment? Pak se o tuto stránku podělte s vašimi přáteli na Facebooku, Twitteru, Pinterestu, Redditu nebo na jiné sociální síti.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Establishment je v kategorii Politika

Klíčová slova: význam, heslo, co znamená, informace, odborné názvosloví, co to je, formulace, pojem, slovo, slovník, definice pojmu, synonymum, definice, lexikon, terminus technicus, význam pojmu, wiki, přesný význam


Pojem Establishment je v kategorii Politika, ilustrační obrázek

Co se můžete dočíst ve Wikipedii o termínu Establishment?

Následující text definice byl převzat ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Establishment (angl.; ɪˈstæblɪʃmənt) je pojem, kterým se obvykle myslí tradiční (a obvykle konzervativní) vládnoucí třída společnosti či jiné struktury, které jí vládnou. Tento pojem se užívá spíše jako vyjádření určitého protestu a bývá proto většinou užíván negativně, hlavně kritiky západní společnosti.

Jiné doporučené zdroje informací

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Establishment ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat heslo Establishment ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit najít heslo Establishment ve Wikislovníku

Hledat výraz Establishment ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat videa s názvem Establishment na Youtube

Vyhledat slovo Establishment ve Wikizdrojích

Dál můžete zkusit hledat slovo Establishment například ve fulltextu Google.cz, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve vyhledávači Seznam.cz, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Výběr náhodných pojmů, výrazů, odborných termínů a slov

Na stránce jste se mohli dozvědět: co znamená slovo Establishment? resp. jaká je definice slova Establishment? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Establishment, odpověď na dotaz co je to Establishment?. Víte např. kdo to je Dominik Hašek? Znáte a víte kdo je Someliér? Nezapomeňte prosím, že výrazy, hesla mohou mít víc významů v různém kontextu, v různých oborech. Zkuste proto též hledat synonymum ke slovu Establishment v jiné sekci než Politika. U části pojmů naleznete citaci z projektu Wikipedia včetně internetové adresy kde naleznete kompletní popis. Tyto lze přebírat, upravovat a dále šířit při splnění licenčního ujednání CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího známé i neznámé pojmy, významy slov, slovníková hesla, definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, zajímavosti s názvem Co Je To?.