Co je to?
Výraz, termín, definice slova Establishment. Co znamená odborný pojem Establishment z kategorie Politika?

Co je to Establishment? Význam slova

Pojem, definice termínu, vysvětlení slova Establishment

Establishment je pojem anglického původu s více významy. Často je užíván pro označení vládnoucí skupiny nebo třídy tradičního a konzervativního charakteru. Často mívá negativní nádech, hlavně tehdy, je-li používán jako určitý protest nebo kritika určité společnosti, která zaujímá klíčové postavení a snaží se svou pozici udržet a prosazuje autoritu moci.
Pojem establishment se používá i pro pojmenování založení a řízení instituce, ústavu, organizace, podniku, firmy a podobně. Může se jednat i o politický styl, jehož cílem je získání velké masy voličů, kterým je nabízena ochrana zájmů obyčejných lidí proti všemožným druhům hrozeb a také zájem o témata, která vzbuzují silné citové reakce.


Co je to Establishment? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Establishment. Co znamená odborný pojem Establishment z kategorie Politika?

Uvedené informace jsou bez záruky. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Uvedený text můžete pochopitelně sdílet s vašimi přáteli na sociálních sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

 Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu      

Výraz Establishment se nachází v kategorii politika

Klíčová slova: vysvětlení, terminus technicus, význam, význam slova, synonymum, politika, slovo, terminologie, význam pojmu, přesný význam, definice pojmu, popis, heslo, politika, Establishment, slovník, termín, wiki


Pojem Establishment je v kategorii politika, ilustrační obrázek

Co označuje termín Establishment? Definice termínu, výrazu z projektu Wikipedia

Tento níže umístěný text je převzat z internetové Wikipedie. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Establishment (angl.; ɪˈstæblɪʃmənt) je pojem, kterým se obvykle myslí tradiční (a obvykle konzervativní) vládnoucí třída společnosti či jiné struktury, které jí vládnou. Tento pojem se užívá spíše jako vyjádření určitého protestu a bývá proto většinou užíván negativně, hlavně kritiky západní společnosti.

Další zdroje informací

Hledat výraz Establishment na Google.cz

Najít výraz Establishment ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat pojem Establishment ve Wikislovníku

Hledat videa s názvem Establishment na Youtube

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Establishment ve Wikimedia Commons

Najít heslo Establishment ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo Establishment například ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v ABC slovníku cizích slov a synonym, v Microsoft Bing, ve vyhledávači Seznam.cz nebo v Lingea slovnících.

Výběr odborných pojmů, slov, termínů a výrazů

Nyní již víte co znamená slovo Establishment? resp. co označuje slovo Establishment? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Establishment, odpověď na dotaz co je to Establishment?. Víte např. kdo to je Jan Hrušínský? Znáte a víte kdo je Ošetřovatel? Nezapomeňte prosím, že ke každému slovu může existovat vícero definic v závislosti na oboru a kontextu. Zkuste proto termín Establishment hledat i v jiných kategoriích (než politika) Některé pojmy jsou obohaceny o citaci z Wikipedie. U nich uvádíme i konkrétní url projektu kde se dozvíte více. Tyto lze přebírat, upravovat a dále šířit při splnění licenčního ujednání CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu online internetového slovníku zaměřeného především na zajímavosti, významy slov, známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, popisy termínů, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.