Co je to?
Definice výrazu, termínu Establishment. Co znamená odborný pojem Establishment z kategorie Politika?

Co je Establishment?

Co znamená termín, slovo, definice pojmu Establishment?

Establishment je pojem anglického původu s více významy. Často je užíván pro označení vládnoucí skupiny nebo třídy tradičního a konzervativního charakteru. Často mívá negativní nádech, hlavně tehdy, je-li používán jako určitý protest nebo kritika určité společnosti, která zaujímá klíčové postavení a snaží se svou pozici udržet a prosazuje autoritu moci.
Pojem establishment se používá i pro pojmenování založení a řízení instituce, ústavu, organizace, podniku, firmy a podobně. Může se jednat i o politický styl, jehož cílem je získání velké masy voličů, kterým je nabízena ochrana zájmů obyčejných lidí proti všemožným druhům hrozeb a také zájem o témata, která vzbuzují silné citové reakce.


Co je to Establishment? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Establishment. Co znamená odborný pojem Establishment z kategorie Politika?

Neručíme za přesnost, úplnost a hodnověrnost jakýchkoliv informací sdělovaných prostřednictvím těchto webových stránek. Text vytvořen pro Superia.cz

Zaujala vás definice slova Establishment? Pak se o tuto stránku podělte s blízkými na Twitteru, Redditu nebo Facebooku.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku 

Termín Establishment je v kategorii politika

Klíčová slova: slovník, slovo, informace, pojem, co je to Establishment?, termín, lexikon, odborný výraz, heslo, popis, Establishment, politika, definice pojmu, význam pojmu, názvosloví, co to je, vysvětlení, co znamená


Pojem Establishment je v kategorii politika, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Establishment? Odborný výraz, termín, definice slova z Wikipedie

Níže uvedený text byl převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Establishment (angl.; ɪˈstæblɪʃmənt) je pojem, kterým se obvykle myslí tradiční (a obvykle konzervativní) vládnoucí třída společnosti či jiné struktury, které jí vládnou. Tento pojem se užívá spíše jako vyjádření určitého protestu a bývá proto většinou užíván negativně, hlavně kritiky západní společnosti.

Doporučené zdroje informací k dalšímu studiu

Najít heslo Establishment ve Wikizdrojích

Zkusit najít pojem Establishment ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit najít pojem Establishment ve fulltextu vyhledávače Info.com

Hledat videa s názvem Establishment na Youtube

Zkusit najít termín Establishment ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Vyhledat termín Establishment na Google obrázcích

Dál můžete zkusit hledat slovo Establishment například ve vyhledávači Seznam.cz, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v evropském vyhledávači Qwant nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Doporučujeme tyto odborné pojmy, výrazy a termíny

Text na této internetové stránce vám umožnil zjistit co znamená Establishment? resp. co se přesně ukrývá za slovem Establishment? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Establishment, odpověď na dotaz co je to Establishment?. Víte např. kdo to je Zbyněk Drda? Znáte a víte kdo je Nákupčí? Údaje na stránkách nemusí být aktuální. Přes veškerou snahu bohužel nestíháme pravidelnou aktualizaci informací. Pojmy mohou mít různé významy v různých oborech lidské činnosti. Hledejte proto odborný pojem i jinde než v sekci politika. U části textů najdete citaci z české Wikipedie. Spolu s textem je vždy uvedena i url adresa na konkrétní stránku projektu. Takovéto texty spadají pod licencí CC-BY-SA.

Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Kategorie politika, volnost, establishment, ilustrační obrázek

Milí čtenáři, nezbývá než vám poděkovat za návštěvu stručného webového slovníku, který se zaměřuje na slovníková hesla, popisy termínů, zajímavosti, známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, významy slov s názvem Co Je To?.