Co je to?
Výraz, termín, definice slova Establishment. Co znamená odborný pojem Establishment z kategorie Politika?

Co je to Establishment? Význam slova

Pojem, termín, heslo, vysvětlení výrazu Establishment

Establishment je pojem anglického původu s více významy. Často je užíván pro označení vládnoucí skupiny nebo třídy tradičního a konzervativního charakteru. Často mívá negativní nádech, hlavně tehdy, je-li používán jako určitý protest nebo kritika určité společnosti, která zaujímá klíčové postavení a snaží se svou pozici udržet a prosazuje autoritu moci.
Pojem establishment se používá i pro pojmenování založení a řízení instituce, ústavu, organizace, podniku, firmy a podobně. Může se jednat i o politický styl, jehož cílem je získání velké masy voličů, kterým je nabízena ochrana zájmů obyčejných lidí proti všemožným druhům hrozeb a také zájem o témata, která vzbuzují silné citové reakce.


Co je to Establishment? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Establishment. Co znamená odborný pojem Establishment z kategorie Politika?

Žádným způsobem neručíme za informace nebo obsah uvedený na těchto internetových stránkách. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Tento text samozřejmě můžete sdílet se známými na Redditu, Twitteru nebo Facebooku.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    

Výraz Establishment je v sekci politika

Klíčová slova: termín, co to je, význam, formulace, co znamená, co je to Establishment?, definice pojmu, Establishment, informace, slovo, názvosloví, odborné názvosloví, význam slova, slovník, politika, odborný výraz, politika, význam pojmu


Pojem Establishment je v kategorii politika, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Establishment? Definice výrazu, slova, termínu z Wikipedie

Následující text definice byl převzat ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Establishment (angl.; ɪˈstæblɪʃmənt) je pojem, kterým se obvykle myslí tradiční (a obvykle konzervativní) vládnoucí třída společnosti či jiné struktury, které jí vládnou. Tento pojem se užívá spíše jako vyjádření určitého protestu a bývá proto většinou užíván negativně, hlavně kritiky západní společnosti.

Další informační zdroje

Hledat slovo Establishment ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit najít výraz Establishment ve Wikislovníku

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Establishment ve Wikimedia Commons

Hledat výraz Establishment ve vyhledávači Yandex

Najít slovo Establishment ve vyhledávači Qwant

Hledat frázi Establishment ve Wikizdrojích

Dál můžete zkusit hledat slovo Establishment například ve vyhledávači Seznam.cz, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve fulltextu Google.cz, v Microsoft Bing nebo v projektu slovnik.cz.

Podívejte se také na tyto odborné výrazy, pojmy, termíny a slova

Nyní již víte co znamená slovo Establishment? resp. co znamená slovo Establishment? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Establishment, odpověď na dotaz co je to Establishment?. Víte např. kdo to je Zlatokopka? Znáte a víte kdo je Dispečer? Nezapomeňte prosím, že každé heslo může mít víc definic v závislosti na oboru a kontextu. Vyzkoušejte proto i příslušná synonyma a homonyma v jiných sekcích než politika. Některé texty obsahují odkaz a krátkou citaci z české Wikipedie. Tyto lze přebírat, upravovat a dále šířit při splnění licenčního ujednání CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu online internetového slovníku zaměřeného především na známé i neznámé pojmy, slovníková hesla, popisy termínů, definice odborných pojmů, zajímavosti, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.