Co je to?
Definice odborného termínu, slova Teslice. Co znamená pojem Teslice z kategorie Nástroje?

Co je Teslice? Význam slova

Co znamená termín, vysvětlení pojmu Teslice?

Teslice je jedním z druhů sekery. Jde o tradiční nástroj, určený k osekávání, otesávání, hrubší vytvarování či například práci na kulatině. Často se používá k opracování dřeva. Tesaři s její pomocí vytvářejí a začišťují nejrůznější spoje, ručně vyrábějí krokve pro nároží i úžlabí, tesají dřevěné žlaby nebo okapy. Teslice používají i řezbáři, odebírají s nimi materiál, který nebude potřeba. Existuje více druhů teslic, základní rozdělení je na obloukovité a rovné, popřípadě jednoruční nebo obouruční. Teslici tvoří hlava sekery a topůrko. Uložením ostří směrem k topůrku se teslice odlišuje od ostatních typů seker, toto uložení je totiž příčné. V minulosti byla tato sekera hojně využívána, především tesaři. V současnosti ji nahradily jiné nástroje, ale využívána je stále restauratéry nebo řezbáři. Restauratéři ji oceňují hlavně při obnově původního vzhledu historických budov, především krovů.


Co je to Teslice? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Teslice. Co znamená pojem Teslice z kategorie Nástroje?

Informace jsou bez záruky, provozovatel neručí za správnost a aktuálnost informací v textech. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Zaujala vás definice pojmu Teslice? Pak se o ní podělte s dalšími osobami na Redditu, Facebooku, Pinterestu nebo na jiných tzv. sociálních sítích.

 Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu      

Heslo Teslice patří do sekce nástroje

Klíčová slova: formulace, co je to Teslice?, Teslice, terminologie, lexikon, terminus technicus, odborné názvosloví, heslo, co znamená, význam slova, wiki, přesný význam, definice pojmu, termín, informace, vysvětlení, názvosloví, popis


Pojem Teslice je v kategorii nástroje, ilustrační obrázek

Co píše online projekt Wikipedia o pojmu Teslice?

Níže uvedená citace (text) je převzat z online projektu Wikipedie. Licence CC-BY-SA.

Teslice patří mezi sekery, je používána na opracování dřeva kupř. zhotovení a dočištění tesařských spojů, při ruční výrobě nárožních a úžlabních krokví, zhotovování dřevěných žlabů, okapů a v řezbářství na odebrání přebytečného materiálu.
Podle tvaru se teslice rozdělují na rovné a obloukovité. Teslice může být jednoruční či obouruční.
Teslice se skládá z topora a hlavy sekery. Zvláštností teslic oproti jiným sekerám je příčné uložení ostří k toporu. Tato tesařská sekera se v dnešní době již příliš nevyužívá. Její uplatnění je zejména při restaurování starých krovů a v řezbářství.

Zkuste se dozvědět víc informací v následujících odkazech

Najít termín Teslice na Google.cz

Zkusit najít Teslice ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Najít slovo Teslice ve Wikislovníku

Najít heslo Teslice ve vyhledávači Yandex

Hledat videa s názvem Teslice na Youtube

Hledat slovo Teslice ve vyhledávači Qwant

Dál můžete zkusit hledat slovo Teslice například ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v Google překladači, v Seznam.cz slovníku cizích slov, ve vyhledávači Seznam.cz nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Často hledaná slova, termíny a odborné pojmy

Nyní už nejspíš víte jaký je přesný význam slova Teslice? resp. co se vlastně skrývá pod slovem Teslice? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Teslice, odpověď na dotaz co je to Teslice?. Víte např. kdo to je Jožka Šmukař? Znáte a víte kdo je Emerson Fittipaldi? Nezapomeňte, že termíny a hesla mohou mít víc významů podle toho o jaký obor se jedná. Nezbývá, než vám doporučit hledání v jiných kategoriích než je nástroje. U některých textů najdete krátkou citaci z projektu Wikipedia včetně odkazu na kompletní text. S těmi lze dále pracovat při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za navštívení našeho encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na popisy termínů, významy slov, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Stahujte romantické tapety na plochu tabletu, počítače nebo chytrého telefonu. Na výběr máte z mnoha pěkných tapet - např. západu slunce nebo populární vodopád s duhou.