Co je to?
Definice výrazu Světelné znečištění. Co znamená odborný pojem Světelné znečištění z kategorie Příroda?

Co to je Světelné znečištění? Význam slova

Co znamená pojem, definice termínu Světelné znečištění?

Světelné znečištění je používáno jako označení pro světlo, které vytvořil člověk, ale které má vedlejší negativní a rušivé účinky. Může se jednat o různá oslnění, světlo pronikající do obydlí, osvětlení míst tam, kde to není žádoucí a podobně.
Často se pojem světelné znečištění využívá pro pojmenování rozptylu světla ve větších městech – jedná se o zdroje jako veřejné osvětlení, nasvícení různých ploch, světelné reklamy a další možnosti nešetrného osvětlení. Negativní vliv tohoto znečištění je prokázaný a používá se i jako právní termín.


Co je to Světelné znečištění? Význam slova, termín, Definice výrazu Světelné znečištění. Co znamená odborný pojem Světelné znečištění z kategorie Příroda?

Omlouváme se za možné chyby v textech. Text vytvořen pro server Superia.cz

Sdílejte text pojmu Světelné znečištění s vašimi přáteli na sociálních sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Světelné znečištění se nachází v kategorii Příroda

Klíčová slova: význam pojmu, co to je, co je to Světelné znečištění?, názvosloví, informace, co znamená, odborné názvosloví, přesný výraz, přesný význam, význam slova, Příroda, význam, formulace, heslo, Světelné znečištění, odborný výraz, popis, definice


Pojem Světelné znečištění je v kategorii Příroda, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Světelné znečištění? Definice slova, výraz, termín z Wikipedie

Následující definice termínu byla převzata z internetového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Světelné znečištění (alternativní označení rušivé světlo, vizte odstavec níže, popisující spor ohledně vhodného označení jevu) je v obecnějším smyslu jakékoli člověkem vytvořené světlo s nežádoucími vedlejšími účinky (oslnění, pronikání světla do příbytků, osvětlování toho, co není žádoucí atd.); specificky se toto označení používá pro rozptyl světla zejména v rozsáhlejších městských aglomeracích ze svítidel veřejného osvětlení, intenzivního nasvícení reklamních ploch, nešetrného architektonického osvětlení, velkých sportovišť, parkovišť, v menší míře i světlem unikajícím z budov a dalších zdrojů světla.

Pro více informací o heslu Světelné znečištění zkuste navštívit tyto odkazy

Najít termín Světelné znečištění ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Vyhledat heslo Světelné znečištění ve vyhledávači Qwant

Zkusit najít výraz Světelné znečištění ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Světelné znečištění ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat videa s názvem Světelné znečištění na Youtube

Najít slovo Světelné znečištění ve Wikislovníku

Dál můžete zkusit hledat slovo Světelné znečištění například ve ruském vyhledávači Yandex, v Google překladači, v Microsoft Bing, ve fulltextu Google.cz nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Doporučujeme tyto odborné pojmy, výrazy a termíny

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku jaká je definice slova Světelné znečištění? resp. co se přesně ukrývá za slovem Světelné znečištění? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Světelné znečištění, odpověď na dotaz co je to Světelné znečištění?. Víte např. kdo to je Věra Jourová? Znáte a víte kdo je Rambo? Berte prosím v potaz, že jednotlivá slova mohou mít víc definic v závislosti na oboru a kontextu. Proto případně zapátrejte po pojmu Světelné znečištění i v jiných kategoriích (než Příroda). Některé pojmy obsahují doplňující definici z Wikipedie včetně url na konkrétní stránku. Ty lze dále používat při splnění licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, vážení návštěvníci, děkujeme za návštěvu webových stránek shromažďujících popisy termínů, významy slov, známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Pýcha, pytel, pysk ... Víte jak to pokračuje dál? Pokud ne, odpověď naleznete tady.