Co je to?
Definice výrazu, termínu Světelné znečištění. Co znamená odborný pojem Světelné znečištění z kategorie Příroda?

Co je Světelné znečištění?

Co znamená termín Světelné znečištění? Vysvětlení pojmu, definice hesla

Světelné znečištění je používáno jako označení pro světlo, které vytvořil člověk, ale které má vedlejší negativní a rušivé účinky. Může se jednat o různá oslnění, světlo pronikající do obydlí, osvětlení míst tam, kde to není žádoucí a podobně.
Často se pojem světelné znečištění využívá pro pojmenování rozptylu světla ve větších městech – jedná se o zdroje jako veřejné osvětlení, nasvícení různých ploch, světelné reklamy a další možnosti nešetrného osvětlení. Negativní vliv tohoto znečištění je prokázaný a používá se i jako právní termín.


Co je to Světelné znečištění? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Světelné znečištění. Co znamená odborný pojem Světelné znečištění z kategorie Příroda?

Neručíme za aktuálnost a správnost uvedených informací, chyby vyhrazeny. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Zaujala vás definice slova Světelné znečištění? Pak se o tuto stránku podělte s blízkými na Twitteru, Redditu nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu  

Termín Světelné znečištění je v kategorii příroda

Klíčová slova: význam, Světelné znečištění, přesný výraz, co je to Světelné znečištění?, lexikon, názvosloví, termín, příroda, synonymum, odborný výraz, odborné názvosloví, význam slova, pojem, terminologie, terminus technicus, wiki, formulace, vysvětlení


Pojem Světelné znečištění je v kategorii příroda, ilustrační obrázek

Co označuje termín Světelné znečištění? Definice slova, termínu z projektu Wikipedia

Níže uvedený text pochází z webového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Světelné znečištění (alternativní označení rušivé světlo, vizte odstavec níže, popisující spor ohledně vhodného označení jevu) je v obecnějším smyslu jakékoli člověkem vytvořené světlo s nežádoucími vedlejšími účinky (oslnění, pronikání světla do příbytků, osvětlování toho, co není žádoucí atd.); specificky se toto označení používá pro rozptyl světla zejména v rozsáhlejších městských aglomeracích ze svítidel veřejného osvětlení, intenzivního nasvícení reklamních ploch, nešetrného architektonického osvětlení, velkých sportovišť, parkovišť, v menší míře i světlem unikajícím z budov a dalších zdrojů světla.

Více informací o slovu Světelné znečištění doporučujeme hledat v těchto zdrojích

Zkusit najít pojem Světelné znečištění ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Vyhledat pojem Světelné znečištění ve fulltextu vyhledávače Info.com

Hledat heslo Světelné znečištění na Google obrázcích

Hledat videa s názvem Světelné znečištění na Youtube

Najít slovo Světelné znečištění ve fulltextu Seznam.cz

Najít pojem Světelné znečištění ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Dál můžete zkusit hledat slovo Světelné znečištění například ve fulltextu Google.cz, v projektu slovnik.cz, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, ve fulltextu Yahoo.com nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Vybrané termíny, slova, pojmy

Teď již zajisté znáte správnou odpověď na otázku co znamená Světelné znečištění? resp. co se vlastně skrývá pod slovem Světelné znečištění? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Světelné znečištění, odpověď na dotaz co je to Světelné znečištění?. Víte např. kdo to je Puritán? Znáte a víte kdo je Gabriela Beňačková? Nemáme prostředky na pravidelnou aktualizace textů. Pojmy mohou mít různé významy v různých oborech lidské činnosti. Radíme proto zkusit hledat pojem Světelné znečištění v dalších sekcích tohoto webu, v jiné kategorii než je příroda. U části textů najdete citaci z české Wikipedie. Spolu s textem je vždy uvedena i url adresa na konkrétní stránku projektu. Takovéto texty spadají pod licencí CC-BY-SA.

Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Kategorie příroda, Beruška a kámen, světelné znečištění, ilustrační obrázek

Děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího zajímavosti, definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, významy slov, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Pýcha, pytel, pysk ... Víte jak to pokračuje dál? Pokud ne, odpověď naleznete tady.