Co je to?
Definice výrazu Světelné znečištění. Co znamená odborný pojem Světelné znečištění z kategorie Příroda?

Co to je Světelné znečištění? Význam slova

Co znamená termín, slovo, definice pojmu Světelné znečištění?

Světelné znečištění je používáno jako označení pro světlo, které vytvořil člověk, ale které má vedlejší negativní a rušivé účinky. Může se jednat o různá oslnění, světlo pronikající do obydlí, osvětlení míst tam, kde to není žádoucí a podobně.
Často se pojem světelné znečištění využívá pro pojmenování rozptylu světla ve větších městech – jedná se o zdroje jako veřejné osvětlení, nasvícení různých ploch, světelné reklamy a další možnosti nešetrného osvětlení. Negativní vliv tohoto znečištění je prokázaný a používá se i jako právní termín.


Co je to Světelné znečištění? Význam slova, termín, Definice výrazu Světelné znečištění. Co znamená odborný pojem Světelné znečištění z kategorie Příroda?

Informace uvedené na těchto stránkách jsou bez záruky. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Líbí se vám definice pojmu Světelné znečištění? Pak se o ní podělte se známými na sociálních sítích Pinterestu, Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Světelné znečištění je v kategorii Příroda

Klíčová slova: odborné názvosloví, pojem, termín, Světelné znečištění, slovník, vysvětlení, definice, přesný význam, Příroda, lexikon, popis, názvosloví, přesný výraz, slovo, terminologie, význam slova, formulace, informace


Pojem Světelné znečištění je v kategorii Příroda, ilustrační obrázek

Co píše online projekt Wikipedia o pojmu Světelné znečištění?

Níže uvedený text byl převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Světelné znečištění (alternativní označení rušivé světlo, vizte odstavec níže, popisující spor ohledně vhodného označení jevu) je v obecnějším smyslu jakékoli člověkem vytvořené světlo s nežádoucími vedlejšími účinky (oslnění, pronikání světla do příbytků, osvětlování toho, co není žádoucí atd.); specificky se toto označení používá pro rozptyl světla zejména v rozsáhlejších městských aglomeracích ze svítidel veřejného osvětlení, intenzivního nasvícení reklamních ploch, nešetrného architektonického osvětlení, velkých sportovišť, parkovišť, v menší míře i světlem unikajícím z budov a dalších zdrojů světla.

Zkuste se dozvědět víc informací v následujících odkazech

Najít termín Světelné znečištění ve fulltextu Seznam.cz

Hledat termín Světelné znečištění na Google.cz

Vyhledat výraz Světelné znečištění ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit najít výraz Světelné znečištění ve vyhledávači Yandex

Hledat pojem Světelné znečištění ve Wikizdrojích

Hledat heslo Světelné znečištění ve vyhledávači Qwant

Dál můžete zkusit hledat slovo Světelné znečištění například v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Výběr náhodných pojmů, výrazů, odborných termínů a slov

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku co to je Světelné znečištění? resp. co to je Světelné znečištění? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Světelné znečištění, odpověď na dotaz co je to Světelné znečištění?. Víte např. kdo to je DTP operátor? Znáte a víte kdo je Pedant? Ke každému pojmu může existovat vícero definic podle toho o jaký obor se jedná. Vyzkoušejte proto hledání v jiných kategoriích (než Příroda). Některé texty jsme rozšířili i o krátkou citaci z Wikipedia.cz. K této citaci vždy uvádíme i odkaz na konkrétní stránku. Jedná se o texty spadající pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, významy slov, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Pýcha, pytel, pysk ... Víte jak to pokračuje dál? Pokud ne, odpověď naleznete tady.