Co je to?
Definice odborného termínu, slova Světelné znečištění. Co znamená pojem Světelné znečištění z kategorie Příroda?

Co je Světelné znečištění? Význam slova

Co znamená heslo, definice termínu, pojmu Světelné znečištění?

Světelné znečištění je používáno jako označení pro světlo, které vytvořil člověk, ale které má vedlejší negativní a rušivé účinky. Může se jednat o různá oslnění, světlo pronikající do obydlí, osvětlení míst tam, kde to není žádoucí a podobně.
Často se pojem světelné znečištění využívá pro pojmenování rozptylu světla ve větších městech – jedná se o zdroje jako veřejné osvětlení, nasvícení různých ploch, světelné reklamy a další možnosti nešetrného osvětlení. Negativní vliv tohoto znečištění je prokázaný a používá se i jako právní termín.


Co je to Světelné znečištění? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Světelné znečištění. Co znamená pojem Světelné znečištění z kategorie Příroda?

Žádným způsobem neručíme za informace nebo obsah uvedený na těchto internetových stránkách. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Doporučujeme sdílet tento text s ostatními na webových službách typu Pinterest, Facebook, Twitter nebo Reddit.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu  

Heslo Světelné znečištění patří do sekce příroda

Klíčová slova: pojem, přesný výraz, formulace, význam, slovo, význam pojmu, co je to Světelné znečištění?, názvosloví, heslo, co to je, Světelné znečištění, lexikon, definice, odborný výraz, terminus technicus, popis, slovník, definice pojmu


Pojem Světelné znečištění je v kategorii příroda, ilustrační obrázek

Co označuje termín Světelné znečištění? Odborný výraz, termín, definice slova z projektu Wikipedia

Uvedená defice je převzata z internetové online encyklopedie Wikipedia. Odkaz na článek je zde. Licence CC-BY-SA.

Světelné znečištění (alternativní označení rušivé světlo, vizte odstavec níže, popisující spor ohledně vhodného označení jevu) je v obecnějším smyslu jakékoli člověkem vytvořené světlo s nežádoucími vedlejšími účinky (oslnění, pronikání světla do příbytků, osvětlování toho, co není žádoucí atd.); specificky se toto označení používá pro rozptyl světla zejména v rozsáhlejších městských aglomeracích ze svítidel veřejného osvětlení, intenzivního nasvícení reklamních ploch, nešetrného architektonického osvětlení, velkých sportovišť, parkovišť, v menší míře i světlem unikajícím z budov a dalších zdrojů světla.

Odkazy na jiné weby

Zkusit najít termín Světelné znečištění ve vyhledávači Yandex

Hledat slovo Světelné znečištění na Google.cz

Zkusit najít frázi Světelné znečištění ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat videa s názvem Světelné znečištění na Youtube

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Světelné znečištění ve Wikimedia Commons

Vyhledat slovo Světelné znečištění ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Světelné znečištění například v Seznam.cz slovníku cizích slov, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve vyhledávači Seznam.cz, ve Wikislovníku nebo v projektu slovnik.cz.

Doporučené odborné pojmy, termíny, výrazy a hesla

Teď už znáte odpověď na otázku co to je Světelné znečištění? resp. co se vlastně skrývá pod slovem Světelné znečištění? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Světelné znečištění, odpověď na dotaz co je to Světelné znečištění?. Víte např. kdo to je Jan Grolich? Znáte a víte kdo je Andrea Bocelli? Berte prosím v úvahu, že pojmy mohou mít víc definic vzhledem k tomu, že se používají v rozdílných oborech lidské činnosti. Zkuste proto hledat termín Světelné znečištění hledat i v jiných kategoriích (než příroda). U některých textů najdete krátkou citaci z projektu Wikipedia včetně odkazu na kompletní text. Tyto texty lze potom kopírovat, editovat a dále šířit při splnění podmínek vyplývajících z licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, musíme vám poděkovat za návštívení internetového slovníku, který shromažďuje zajímavosti, slovníková hesla, popisy termínů, definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Pýcha, pytel, pysk ... Víte jak to pokračuje dál? Pokud ne, odpověď naleznete tady.