Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Endokrinologie. Co znamená pojem Endokrinologie z kategorie Lékařství?

Co to je Endokrinologie? Význam slova

Pojem, termín, heslo, vysvětlení výrazu Endokrinologie

Endokrinologie je obor vnitřního lékařství, který se zabývá diagnostikou a léčbou nemocí žláz s vnitřní sekrecí (sem patří např. nadledvinky, štítná žláza, pohlavní orgány apod.) Žlázy s vnitřní sekrecí vylučují hormony a tím se podílejí na řízení různých procesů v těle.


Co je to Endokrinologie? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Endokrinologie. Co znamená pojem Endokrinologie z kategorie Lékařství?

Neručíme za pravdivost uvedených informací. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Budeme rádi, pokud budete definici slova Endokrinologie sdílet s vašimi přáteli na sociálních sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Endokrinologie patří do sekce Lékařství

Klíčová slova: Endokrinologie, synonymum, termín, terminus technicus, Lékařství, odborné názvosloví, vysvětlení, wiki, co je to Endokrinologie?, Lékařství, slovo, heslo, názvosloví, přesný výraz, co to je, slovník, definice, přesný význam


Pojem Endokrinologie je v kategorii Lékařství, ilustrační obrázek

Co označuje termín Endokrinologie? Odborný výraz, termín, definice slova z projektu Wikipedia

Níže uvedený text pochází z webového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Endokrinologie je odvětví medicíny zabývající se diagnózou a léčbou hormonálních poruch. Hormony jsou fyziologicky vzniklé sloučeniny, produkované určitými typy buněk. Pokud jsou tyto buňky seskupeny do větších útvarů, celků, označujeme je za endokrinní žlázy, česky žlázy s vnitřní sekrecí. Endokrinní žláza je žláza s vnitřní sekrecí, která nemá vývod a své výměšky (hormony) vylučuje přímo do krve. Mezi tyto žlázy patří například nadledviny, pohlavní žlázy, podvěsek mozkový (hypofýza), štítná žláza, příštítná tělíska a Langerhansovy ostrůvky slinivky břišní a řada dalších. Jde o složitou soustavu navzájem funkčně propojených orgánů, která výraznou měrou ovlivňuje většinu dějů v lidském organismu. V současném pojetí se do endokrinního systému zahrnují i další orgány, např. mozek a ukazuje se, že je výrazně svázán i s dalšími systémy – zejména nervovým a imunitním. Významnou hormonální žlázou je také tuková tkáň (vylučuje hormony adiponektin, leptin, resistin).

Internetové odkazy na vyhledávače

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Endokrinologie ve Wikimedia Commons

Zkusit najít výraz Endokrinologie ve vyhledávači Yandex

Hledat heslo Endokrinologie ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Najít pojem Endokrinologie ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Najít heslo Endokrinologie ve fulltextu Seznam.cz

Hledat videa s názvem Endokrinologie na Youtube

Dál můžete zkusit hledat slovo Endokrinologie například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v Lingea slovnících, ve Wikislovníku, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Doporučené pojmy, slova, odborné termíny a výrazy

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku jaký je přesný význam slova Endokrinologie? resp. co znamená výraz Endokrinologie? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Endokrinologie, odpověď na dotaz co je to Endokrinologie?. Víte např. kdo to je Hudební skladatel? Znáte a víte kdo je Maur? Berte prosím v potaz, že jednotlivá slova mohou mít víc definic podle různých oborů. Vyzkoušejte proto hledání v jiných kategoriích (než Lékařství). U některých textů najdete krátkou citaci z projektu Wikipedia včetně odkazu na kompletní text. Jedná se o texty spadající pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme našim čtenářům za návštěvu online encyklopedického projektu shromažďujícího popisy termínů, zajímavosti, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, významy slov, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Víte, co znamená zkratka HPP, JOP nebo EIA? Odpověď můžete získat zde.