Co je to?
Výraz, termín, definice slova Umění. Co znamená odborný pojem Umění z kategorie Kultura?

Co je to Umění? Význam slova

Význam pojmu, termínu, vysvětlení výrazu Umění

Umění patří mezi součást lidské kultury již od dob nejstarších, kdy lidé malovali první obrazy v jeskyních. Hodnocením umění se zabývají i některé vědy - estetika, dějiny umění, psychologie umění apod. Umění lze jen těžko definovat, i když se o to pokoušelo mnoho lidí. Ve starších dobách bylo umění spojeno s kulty a rituály.

Co je to Umění? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Umění. Co znamená odborný pojem Umění z kategorie Kultura?

Nemůžeme ručit za přesnost, správnost a aktuálnost informací. Veškeré zde uvedené informace jsou bez záruky. Text napsán pro Superia.cz

Sdílejte text pojmu Umění s kolegy na webových službách typu Pinterest, Facebook, Twitter nebo Reddit.

 Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku 

Výraz Umění se nachází v kategorii kultura

Klíčová slova: wiki, co to je, co je to Umění?, termín, přesný výraz, synonymum, názvosloví, odborný výraz, slovo, lexikon, definice pojmu, odborné názvosloví, význam pojmu, kultura, slovník, co znamená, význam slova, heslo


Pojem Umění je v kategorii kultura, ilustrační obrázek

Co se můžete dočíst ve Wikipedii o termínu Umění?

Tento níže umístěný text je převzat z internetové Wikipedie. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Umění (od „uměti“, řecky τέχνη, techné, jako řemeslná technika) je součást lidské kultury, v širokém slova smyslu užitečná dovednost, kterou neovládá každý a které je případně třeba se naučit. Od renesance se však nejčastěji užívá v užším smyslu „krásných umění“, kde se klade důraz na tvořivost, originalitu a individualitu umělce.

Internetové odkazy na vyhledávače

Hledat heslo Umění ve Wikislovníku

Zkusit najít pojem Umění na Google.cz

Hledat výraz Umění ve vyhledávači Yandex

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Umění ve vyhledávači DuckDuckGo

Vyhledat heslo Umění ve vyhledávači Qwant

Zkusit najít slovo Umění ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Umění například ve videích na Youtube, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve Wikizdrojích, ve vyhledávači Seznam.cz nebo v Lingea slovnících.

Vybrané termíny, slova, pojmy

Na této webové stránce jste se dozvěděli co znamená slovo Umění? resp. co se skrývá pod slovem Umění? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Umění, odpověď na dotaz co je to Umění?. Víte např. kdo to je Jamie Dornan? Znáte a víte kdo je Basista? Ke každému slovo může existovat víc definic podle různých oborů. Proto prosím zapátrejte i v jiných kategoriích než je kultura. Některé pojmy jsou obohaceny o citaci z Wikipedie. U nich uvádíme i konkrétní url projektu kde se dozvíte více. Takový typ textu spadá pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího zajímavosti, významy slov, známé i neznámé pojmy, slovníková hesla, popisy termínů, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Taky máte někdy KOPR? Tím nemyslíme zeleninu, ale trošku hanlivou avšak výstižnou zkratku.