Co je to?
Výraz, termín, definice slova Umění. Co znamená odborný pojem Umění z kategorie Kultura?

Co je to Umění? Význam slova

Co znamená heslo, definice termínu, pojmu Umění?

Umění patří mezi součást lidské kultury již od dob nejstarších, kdy lidé malovali první obrazy v jeskyních. Hodnocením umění se zabývají i některé vědy - estetika, dějiny umění, psychologie umění apod. Umění lze jen těžko definovat, i když se o to pokoušelo mnoho lidí. Ve starších dobách bylo umění spojeno s kulty a rituály.

Co je to Umění? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Umění. Co znamená odborný pojem Umění z kategorie Kultura?

Neručíme za pravdivost uvedených informací. Text vytvořen pro server Superia.cz

Velmi by nás potěšilo, pakliže byste sdíleli text Umění s vašimi přáteli na sociálních sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Umění se nachází v sekci Kultura

Klíčová slova: odborný výraz, význam, pojem, Kultura, Umění, popis, co to je, význam slova, wiki, přesný význam, slovo, názvosloví, co znamená, informace, vysvětlení, lexikon, slovník, definice


Pojem Umění je v kategorii Kultura, ilustrační obrázek

Co označuje termín Umění? Odborný výraz, termín, definice slova z projektu Wikipedia

Níže uvedený text byl převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Umění (od „uměti“, řecky τέχνη, techné, jako řemeslná technika) je součást lidské kultury, v širokém slova smyslu užitečná dovednost, kterou neovládá každý a které je případně třeba se naučit. Od renesance se však nejčastěji užívá v užším smyslu „krásných umění“, kde se klade důraz na tvořivost, originalitu a individualitu umělce.

Zkuste zjistit více informací o slovu Umění v následujících zdrojích

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Umění ve Wikimedia Commons

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Umění ve vyhledávači DuckDuckGo

Najít termín Umění ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Najít výraz Umění ve vyhledávači Qwant

Vyhledat slovo Umění ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit najít slovo Umění ve fulltextu Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Umění například ve Wikislovníku, v Lingea slovnících, ve videích na Youtube, ve ruském vyhledávači Yandex nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Náhodné definice slov, pojmů a odborných termínů

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku jaký je přesný význam slova Umění? resp. co vlastně znamená slovo Umění? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Umění, odpověď na dotaz co je to Umění?. Víte např. kdo to je Michaela Maurerová? Znáte a víte kdo je Héraklés? Ke každému pojmu může existovat vícero definic podle různých oborů. Nezbývá, než vám doporučit hledání v jiných kategoriích než je Kultura. Část textů obsahuje internetový odkaz i krátkou citaci z české verze projektu Wikipedia. Tyto texty lze potom kopírovat, editovat a dále šířit při splnění podmínek vyplývajících z licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, vážení návštěvníci, děkujeme za návštěvu webových stránek shromažďujících přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů, slovníková hesla, zajímavosti, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Taky máte někdy KOPR? Tím nemyslíme zeleninu, ale trošku hanlivou avšak výstižnou zkratku.