Co je to?
Odborný výraz, definice slova Umění. Co znamená slovo Umění z kategorie Kultura?

Co je Umění? Definice pojmu

Vysvětlení pojmu, termínu, hesla, výrazu Umění

Umění patří mezi součást lidské kultury již od dob nejstarších, kdy lidé malovali první obrazy v jeskyních. Hodnocením umění se zabývají i některé vědy - estetika, dějiny umění, psychologie umění apod. Umění lze jen těžko definovat, i když se o to pokoušelo mnoho lidí. Ve starších dobách bylo umění spojeno s kulty a rituály.

Co je to Umění? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Umění. Co znamená slovo Umění z kategorie Kultura?

Pečlivě jsme zkontrolovali všechny informace a údaje. Přesto však nevylučujeme, že je v textech chyba. Text vytvořen pro server Superia.cz

Tento krátký text můžete velmi snadno sdílet s vašimi kamarády na sociálních sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    

Pojem Umění patří do kategorie kultura

Klíčová slova: slovník, odborné názvosloví, definice, kultura, přesný výraz, Umění, informace, terminologie, kultura, přesný význam, vysvětlení, wiki, terminus technicus, význam slova, význam pojmu, popis, formulace, lexikon


Pojem Umění je v kategorii kultura, ilustrační obrázek

Ve Wikipedii se o termínu Umění píše následující

Uvedené vysvětlení pojmu je převzato z webu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Umění (od „uměti“, řecky τέχνη, techné, jako řemeslná technika) je součást lidské kultury, v širokém slova smyslu užitečná dovednost, kterou neovládá každý a které je případně třeba se naučit. Od renesance se však nejčastěji užívá v užším smyslu „krásných umění“, kde se klade důraz na tvořivost, originalitu a individualitu umělce.

Jiné informační zdroje o pojmu Umění

Zkusit najít heslo Umění na Google.cz

Zkusit najít výraz Umění ve vyhledávači Qwant

Hledat frázi Umění ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat videa s názvem Umění na Youtube

Vyhledat slovo Umění ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit najít termín Umění ve Wikislovníku

Dál můžete zkusit hledat slovo Umění například v Microsoft Bing, v nabídce zboží na Heureka.cz, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Často hledaná slova, termíny a odborné pojmy

Právě nyní již víte jaký je význam slova Umění? resp. co se skrývá pod slovem Umění? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Umění, odpověď na dotaz co je to Umění?. Víte např. kdo to je Sanitář? Znáte a víte kdo je Barytonista? Neměli byste zapomenout na to, že ke každému výrazu, může existovat víc definic podle různých oborů. Nezbývá, než vám doporučit hledání v jiných kategoriích než je kultura. Některé texty jsou rozšířeny o citaci z české Wikipedie. Je zde uveden i odkaz na konkrétní stránku ze zmíněné encyklopedie. Ty spadají pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího významy slov, definice odborných pojmů, zajímavosti, známé i neznámé pojmy, slovníková hesla, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Taky máte někdy KOPR? Tím nemyslíme zeleninu, ale trošku hanlivou avšak výstižnou zkratku.