Co je to?
Výraz, termín, definice slova Umění. Co znamená odborný pojem Umění z kategorie Kultura?

Co je to Umění? Význam slova

Co znamená termín, vysvětlení pojmu Umění?

Umění patří mezi součást lidské kultury již od dob nejstarších, kdy lidé malovali první obrazy v jeskyních. Hodnocením umění se zabývají i některé vědy - estetika, dějiny umění, psychologie umění apod. Umění lze jen těžko definovat, i když se o to pokoušelo mnoho lidí. Ve starších dobách bylo umění spojeno s kulty a rituály.


Co je to Umění? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Umění. Co znamená odborný pojem Umění z kategorie Kultura?

Uvedené informace jsou bez záruky. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Definici slova Umění můžete sdílet se známými na Pinterestu, Facebooku nebo Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Umění je v kategorii Kultura

Klíčová slova: formulace, termín, odborné názvosloví, lexikon, informace, vysvětlení, Kultura, význam, co to je, přesný význam, popis, Umění, terminus technicus, Kultura, pojem, odborný výraz, co znamená, přesný výraz


Pojem Umění je v kategorii Kultura, ilustrační obrázek

Ve Wikipedii se o termínu Umění píše následující

Následující popis pojmu byl převzat ze stránek Wikipedia.cz, více se dozvíte zde. Licence CC-BY-SA.

Umění (od „uměti“, řecky τέχνη, techné, jako řemeslná technika) je součást lidské kultury, v širokém slova smyslu užitečná dovednost, kterou neovládá každý a které je případně třeba se naučit. Od renesance se však nejčastěji užívá v užším smyslu „krásných umění“, kde se klade důraz na tvořivost, originalitu a individualitu umělce.

Hledejte v dalších online informačních zdrojích

Najít slovo Umění ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat videa s názvem Umění na Youtube

Zkusit najít slovo Umění ve fulltextu Seznam.cz

Vyhledat heslo Umění ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Umění ve Wikimedia Commons

Vyhledat termín Umění ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Umění například v evropském vyhledávači Qwant, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, ve Wikislovníku nebo v Lingea slovnících.

Náhodných výběr odborných termínů, pojmů a hesel

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku co je to Umění? resp. jaký je význam pojmu Umění? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Umění, odpověď na dotaz co je to Umění?. Víte např. kdo to je Portáš? Znáte a víte kdo je Klerik? Nezapomeňte, že termíny a hesla mohou mít víc významů podle toho o jaký obor se jedná. Proto případně zapátrejte i v jiných kategoriích (než Kultura). U některých pojmů uvádíme i doplňující definici pojmu z Wikipedie včetně odkazu na konkrétní stránku Wikipedie, kde se dočtete více. Ty lze využívat v souladu s licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštívení online slovníku zaměřeného na zajímavosti, významy slov, definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Taky máte někdy KOPR? Tím nemyslíme zeleninu, ale trošku hanlivou avšak výstižnou zkratku.