Co je to?
Výraz, termín, definice slova Umění. Co znamená odborný pojem Umění z kategorie Kultura?

Co je to Umění? Význam slova

Pojem, definice termínu, vysvětlení slova Umění

Umění patří mezi součást lidské kultury již od dob nejstarších, kdy lidé malovali první obrazy v jeskyních. Hodnocením umění se zabývají i některé vědy - estetika, dějiny umění, psychologie umění apod. Umění lze jen těžko definovat, i když se o to pokoušelo mnoho lidí. Ve starších dobách bylo umění spojeno s kulty a rituály.

Co je to Umění? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Umění. Co znamená odborný pojem Umění z kategorie Kultura?

Chyby vyhrazeny. Neručíme za faktickou přednost a aktuálnost informací. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Zaujala vás definice slova Umění? Pak se o tuto stránku podělte s vašimi známými a kamarády na Redditu, Facebooku, Pinterestu nebo na jiných tzv. sociálních sítích.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Umění je v kategorii Kultura

Klíčová slova: co je to Umění?, terminus technicus, Kultura, přesný výraz, pojem, informace, přesný význam, co znamená, Kultura, synonymum, definice, odborný výraz, terminologie, formulace, Umění, wiki, popis, definice pojmu


Pojem Umění je v kategorii Kultura, ilustrační obrázek

Co označuje termín Umění? Definice termínu, výrazu z projektu Wikipedia

Následující text definice byl převzat ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Umění (od „uměti“, řecky τέχνη, techné, jako řemeslná technika) je součást lidské kultury, v širokém slova smyslu užitečná dovednost, kterou neovládá každý a které je případně třeba se naučit. Od renesance se však nejčastěji užívá v užším smyslu „krásných umění“, kde se klade důraz na tvořivost, originalitu a individualitu umělce.

Další možné informační zdroje

Najít termín Umění ve Wikizdrojích

Zkusit najít termín Umění ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat pojem Umění ve vyhledávači Yandex

Hledat heslo Umění ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit najít heslo Umění ve Wikislovníku

Hledat výraz Umění ve fulltextu Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Umění například v Microsoft Bing, v Google překladači, ve fulltextu Google.cz, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo v projektu slovnik.cz.

Náhodné definice slov, pojmů a odborných termínů

Na stránce jste se mohli dozvědět: jaká je definice termínu Umění? resp. jaká je definice slova Umění? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Umění, odpověď na dotaz co je to Umění?. Víte např. kdo to je Anna Fialová? Znáte a víte kdo je Basista? Termíny, slova, pojmy, resp. hesla mohou mít různé významy v závislosti na oboru a kontextu. Zkuste proto též hledat synonymum ke slovu Umění v jiné sekci než Kultura. U části pojmů naleznete citaci z projektu Wikipedia včetně internetové adresy kde naleznete kompletní popis. Tyto lze přebírat, upravovat a dále šířit při splnění licenčního ujednání CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, musíme vám poděkovat za návštěvu internetového encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na popisy termínů, slovníková hesla, přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, významy slov, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Taky máte někdy KOPR? Tím nemyslíme zeleninu, ale trošku hanlivou avšak výstižnou zkratku.