Co je to?
Výraz, termín, definice slova Tisícileté království. Co znamená odborný pojem Tisícileté království z kategorie Náboženství?

Co je to Tisícileté království? Význam slova

Vysvětlení pojmu, termínu, hesla, výrazu Tisícileté království

Tisícileté království je křesťanský náboženský pojem, který označuje vytouženou dobu, po kterou bude na celé zemi vládnout Kristus. Tato doba bude trvat milénium, tedy tisíc let. Po této době přijde poslední soud a pak tzv. věčný stav. Tuto dobu předpověděli starozákonní proroci. Ti se zmiňovali také o království Mesiáše.
Kristův příchod je očekáván po celou dobu, kterou trvá křesťanské náboženství. Kristovo tisícileté království se vyskytuje velmi významně například u Svědků Jehovových.


Co je to Tisícileté království? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Tisícileté království. Co znamená odborný pojem Tisícileté království z kategorie Náboženství?

Provozovatel neručí za aktuálnost, správnost a přesnost informací uvedených na tomto webu. Napsáno redaktory Superia.cz

Uvedený text s definicí slova Tisícileté království můžete samozřejmě sdílet s kolegy na sociálních sítích Twitter, Facebook, Pinterest a Reddit.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru    

Výraz Tisícileté království je v sekci náboženství

Klíčová slova: význam slova, terminus technicus, vysvětlení, co to je, informace, Tisícileté království, terminologie, synonymum, co znamená, heslo, lexikon, co je to Tisícileté království?, význam, popis, význam pojmu, přesný výraz, formulace, náboženství


Pojem Tisícileté království je v kategorii náboženství, ilustrační obrázek

Co označuje termín Tisícileté království? Výraz, definice slova z projektu Wikipedia

Tento níže umístěný text je převzat z internetové Wikipedie. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Tisícileté království je v křesťanské církvi očekávané období, kdy bude Kristus osobně vládnout na zemi po dobu tisíciletí (millenium). Poté nastane nejprve poslední soud a bude následovat věčný stav, „svět, který přijde“. Tato víra se zakládá na starozákonních prorocích, kteří mluvili o mesiášském království a na oddílu ze Zjevení 20, který udává dobu trvání tohoto království 1000 let.

Jiné zdroje informací o pojmu Tisícileté království

Hledat termín Tisícileté království na Google.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Tisícileté království ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Tisícileté království ve Wikimedia Commons

Zkusit najít výraz Tisícileté království ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat videa s názvem Tisícileté království na Youtube

Najít výraz Tisícileté království ve Wikizdrojích

Dál můžete zkusit hledat slovo Tisícileté království například v evropském vyhledávači Qwant, v ABC slovníku cizích slov a synonym, v Seznam.cz slovníku cizích slov, ve ekologickém vyhledávači Ecosia nebo v Google překladači.

Zkuste také následující odborné pojmy, termíny a hesla

Na této webové stránce jste se dozvěděli co znamená slovo Tisícileté království? resp. co se skrývá pod slovem Tisícileté království? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Tisícileté království, odpověď na dotaz co je to Tisícileté království?. Víte např. kdo to je Lazebník? Znáte a víte kdo je Archeolog? Ke každému slovo může existovat víc definic podle různých oborů. Doporučujeme vám hledat v jiných sekcích (než náboženství). Některé texty obsahují odkaz a krátkou citaci z české Wikipedie. Takový typ textu spadá pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme, že jste navštívili online slovníkový projekt zaměřený na známé i neznámé pojmy, významy slov, přesné vysvětlení slov, zajímavosti, definice odborných pojmů, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Pýcha, pytel, pysk ... Víte jak to pokračuje dál? Pokud ne, odpověď naleznete tady.