Co je to?
Výraz, termín, definice slova Tisícileté království. Co znamená odborný pojem Tisícileté království z kategorie Náboženství?

Co je to Tisícileté království? Význam slova

Co znamená termín, výraz, pojem, vysvětlení hesla Tisícileté království?

Tisícileté království je křesťanský náboženský pojem, který označuje vytouženou dobu, po kterou bude na celé zemi vládnout Kristus. Tato doba bude trvat milénium, tedy tisíc let. Po této době přijde poslední soud a pak tzv. věčný stav. Tuto dobu předpověděli starozákonní proroci. Ti se zmiňovali také o království Mesiáše.
Kristův příchod je očekáván po celou dobu, kterou trvá křesťanské náboženství. Kristovo tisícileté království se vyskytuje velmi významně například u Svědků Jehovových.


Co je to Tisícileté království? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Tisícileté království. Co znamená odborný pojem Tisícileté království z kategorie Náboženství?

Přes veškerou snahu je možné, že v text bude obsahovat chyby. Předem se za ně omlouváme. Text napsán pro Superia.cz

Tento krátký text můžete velmi snadno sdílet s vašimi známými a kamarády na Twitteru, Redditu, Pinterestu, Facebooku nebo na jiných, zde neuvedených sociálních sítích.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Tisícileté království patří do kategorie Náboženství

Klíčová slova: co je to Tisícileté království?, pojem, definice, terminologie, odborný výraz, význam slova, formulace, lexikon, odborné názvosloví, heslo, přesný výraz, termín, informace, význam pojmu, terminus technicus, přesný význam, slovo, Tisícileté království


Pojem Tisícileté království je v kategorii Náboženství, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Tisícileté království? Definice slova, termínu z Wikipedie

Níže umístěný text je převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Tisícileté království je v křesťanské církvi očekávané období, kdy bude Kristus osobně vládnout na zemi po dobu tisíciletí (millenium). Poté nastane nejprve poslední soud a bude následovat věčný stav, „svět, který přijde“. Tato víra se zakládá na starozákonních prorocích, kteří mluvili o mesiášském království a na oddílu ze Zjevení 20, který udává dobu trvání tohoto království 1000 let.

Více informací o pojmu Tisícileté království lze najít v následujících zdrojích

Hledat videa s názvem Tisícileté království na Youtube

Hledat pojem Tisícileté království ve fulltextu Seznam.cz

Vyhledat heslo Tisícileté království ve vyhledávači Yandex

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Tisícileté království ve Wikimedia Commons

Najít pojem Tisícileté království ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Najít výraz Tisícileté království ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Dál můžete zkusit hledat slovo Tisícileté království například ve Wikislovníku, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, v Microsoft Bing, ve fulltextu Google.cz nebo v Lingea slovnících.

Vybrané odborné pojmy, termíny a slova

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku jaký je přesný význam slova Tisícileté království? resp. jaký je význam pojmu Tisícileté království? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Tisícileté království, odpověď na dotaz co je to Tisícileté království?. Víte např. kdo to je Pavel Baudiš? Znáte a víte kdo je Ilona Csáková? Nezapomeňte prosím, že výrazy, hesla mohou mít víc významů v různých oborech lidské činnosti. Nezbývá, než vám doporučit hledání v jiných kategoriích než je Náboženství. Vybrané texty jsou rozšířené o citaci z české verze internetové encyklopedie Wikipedia.cz. Samozřejmě uvádíme i odkazu na konkrétní podstránku tohoto projektu. Tyto texty lze potom kopírovat, editovat a dále šířit při splnění podmínek vyplývajících z licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme za návštěvu online projektu (slovníku) shromažďujícího známé i neznámé pojmy, významy slov, popisy termínů, definice odborných pojmů, zajímavosti, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Pýcha, pytel, pysk ... Víte jak to pokračuje dál? Pokud ne, odpověď naleznete tady.