Co je to?
Definice výrazu, termínu Myšlenka. Co znamená odborný pojem Myšlenka z kategorie Filozofie?

Co je Myšlenka?

Co znamená termín, vysvětlení pojmu Myšlenka?

Myšlenka je označení pro proces a výsledek myšlení. Pojmem může být myšlen také samotný obsah tohoto aktu, určité téma. Užší význam je například nápad, úmysl, iluze, představivost, nápad, plán, idea a další. Myšlenka vzniká z vnějších podnětů v mozku, ovlivňuje ji vnitřní prostředí a také životní zkušenosti daného jedince. Obsahy myšlenek se mohou stát i předměty duševního vlastnictví. Původ slova myšlenka je v řečtině, ve slovech viděl jsem. Myšlenka znamená obecnou znalost situace nebo věci a záměr něco udělat, nějaký nápad či idea. Myšlenky mohu být různých druhů, například v jazykové oblasti se rozlišuje hlavní myšlenka a vedlejší myšlenka.
Hlavní myšlenka se týká těch nejvýznamnějších informací v textu nebo odstavci či větě, vedlejší myšlenka zdůrazňuje a rozvíjí hlavní myšlenku, popřípadě popisuje hlavní téma. Často se používá také pojem obchodní myšlenka nebo podnikatelský nápad, záměr, kdy jsou objasňovány činnosti a investiční příležitosti, které by osoba nebo skupin osob chtěli realizovat. Filozofie charakterizuje myšlenku jako předmět intelektuálního poznání, materiál nebo myšlenkový obsah, či vše, co nabízí obsah vědomí. Myšlenku zná také psychologie, kde je klamná myšlenka považována za patologickou poruchu.


Co je to Myšlenka? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Myšlenka. Co znamená odborný pojem Myšlenka z kategorie Filozofie?

Neručíme za správnost a úplnost informací na Webových stránkách uvedených. Text sestavily autoři (redaktoři a redaktorky) pro Superia.cz

Sdílejte uvedený text s jinými osobami na Redditu, Facebooku, Pinterestu nebo na jiných tzv. sociálních sítích.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu      

Výraz Myšlenka je v kategorii filozofie

Klíčová slova: odborný výraz, co je to Myšlenka?, přesný výraz, definice, pojem, informace, co znamená, synonymum, Myšlenka, význam slova, formulace, slovník, wiki, lexikon, slovo, termín, definice pojmu, přesný význam


Pojem Myšlenka je v kategorii filozofie, ilustrační obrázek

Co označuje termín Myšlenka? Výraz, definice slova z projektu Wikipedia

Dále uvedený text byl převzat ze svobodné otevřené online encyklopedie Wikipedia. Více zde. Dostupné pod licencí CC-BY-SA.

Myšlenka je ucelený akt myšlení. Výrazem myšlenka se může také mínit obsah (téma) myšlení, například ve spojení „myšlenka lodního šroubu“. Synonymy v užším významu mohou být výrazy nápad, plán, idea, úmysl.
Z fyziologického hlediska se myšlenka děje v mozku, na základě vnějších podnětů a jistého vnitřního prostředí a zkušeností. Myšlenka jako obsah může být i předmětem duševního vlastnictví.

Zkuste zjistit více informací o slovu Myšlenka v následujících zdrojích

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Myšlenka ve vyhledávači DuckDuckGo

Vyhledat heslo Myšlenka ve Wikislovníku

Zkusit najít termín Myšlenka ve vyhledávači Yandex

Vyhledat výraz Myšlenka ve fulltextu Seznam.cz

Hledat výraz Myšlenka ve vyhledávači Qwant

Hledat výraz Myšlenka ve vyhledávači Yahoo

Dál můžete zkusit hledat slovo Myšlenka například v Microsoft Bing, v Google překladači, ve videích na Youtube, ve fulltextu Google.cz nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Výběr náhodných odborných termínů, pojmů a hesel

Tyto stránky vám umožnili zjistit jaká je definice termínu Myšlenka? resp. co znamená Myšlenka? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Myšlenka, odpověď na dotaz co je to Myšlenka?. Víte např. kdo to je Sobec? Znáte a víte kdo je Adam Pavlovčin? Bohužel, častá aktualizace není v našich silách. Pojmy mohou mít různé významy v různém kontextu, v různých oborech. Zkuste najít odborný termín i v jiné sekci než v filozofie. U části pojmů naleznete citaci z projektu Wikipedia včetně internetové adresy kde naleznete kompletní popis. Tyto lze kopírovat, upravovat a dále sdílet při dodržení licence CC-BY-SA.

Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Kategorie filozofie, filozofka busta, myšlenka, ilustrační obrázek

Vážení návštěvníci, milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu webu shromažďujícího popisy termínů, přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, významy slov, zajímavosti, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Znáte zkratky POV, SJM nebo FTW? Tyto a dalších 1000 jiných zkratek naleznete zde.