Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Nonsens. Co znamená pojem Nonsens z kategorie Literatura?

Co to je Nonsens? Význam slova

Význam pojmu, termínu, vysvětlení výrazu Nonsens

Nonsens je pojem původem z angličtiny, v doslovném překladu ne smysl. Jedná se o dění nebo vyjádření, které zdánlivě smysl postrádá. Je současně i literárním žánrem s humornými prvky. Nonsensovou literaturou mohou být jak poezie, tak próza i drama.
Typickou ukázkou tohoto stylu je Alenka v říši divů Lewise Carrolla. K nonsensu se zařazují i básně, v nichž je důležitější vzhled a úprava než obsah, a také některá díla lidové slovesnosti.


Co je to Nonsens? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Nonsens. Co znamená pojem Nonsens z kategorie Literatura?

Informace uvedené na těchto stránkách jsou bez záruky. Napsáno redaktory Superia.cz

Sdílejte text pojmu Nonsens s kolegy na Redditu, Twitteru nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Nonsens se nachází v kategorii Literatura

Klíčová slova: terminus technicus, odborné názvosloví, vysvětlení, termín, slovník, co znamená, Nonsens, Literatura, definice, co je to Nonsens?, Literatura, názvosloví, popis, přesný význam, přesný výraz, slovo, synonymum, odborný výraz


Pojem Nonsens je v kategorii Literatura, ilustrační obrázek

V online encyklopedii Wikipedia se o slovu Nonsens můžete dozvědět následující

Následující popis pojmu byl převzat ze stránek Wikipedia.cz, více se dozvíte zde. Licence CC-BY-SA.

Nonsens (angl. nonsense, z lat. non – „ne“ a sensus – „smysl“) je vyjádření, eventuálně i děj, postrádající zcela nebo zčásti smysl, nebo obsahující zdánlivě nesmyslné prvky. Má velmi blízko k absurditě. V literatuře se nonsens prosadil jako svého druhu samostatný – vesměs humorný – žánr (tzv. nonsensová literatura) s vlastní estetikou, využívající mj. i paradoxů a groteskna. Někteří autoři na nonsensové poetice vystavěli celé texty, jako např. Lewis Carroll svou prózu Alenka v říši divů. Mezi další významné representanty nonsensu patří především Angličan Edward Lear se svými limeriky, Němec Christian Morgenstern se svou poesií, či ruský spisovatel Daniil Charms se svými povídkami; u nás pak zejména Emanuel Frynta ve svých básničkách pro děti či Ivan Vyskočil ve svých prózách i divadelních hrách. Prvky nonsensu lze však pozorovat i v některých lidových písních či říkadlech (např. Ententýky dva špalíky, čert vyletěl z elektriky…). Dalším příkladem nonsensové literatury jsou grafické básně, kde se dává úpravě textu přednost před obsahem.

Linky na další online zdroje

Hledat heslo Nonsens na Google.cz

Hledat výraz Nonsens ve vyhledávači Qwant

Najít slovo Nonsens ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Vyhledat výraz Nonsens ve vyhledávači Yandex

Najít termín Nonsens ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Nonsens ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo Nonsens například ve vyhledávači Seznam.cz, v projektu slovnik.cz, ve Wikizdrojích, ve Wikislovníku nebo v Lingea slovnících.

Doporučené pojmy, slova, odborné termíny a výrazy

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku co to je Nonsens? resp. co vlastně znamená slovo Nonsens? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Nonsens, odpověď na dotaz co je to Nonsens?. Víte např. kdo to je Vladimir Iljič Lenin? Znáte a víte kdo je Klement Gottwald? Berte v úvahu, že termíny mohou mít víc definic v různém kontextu, v různých oborech. Nezbývá, než vám doporučit hledání v jiných kategoriích než je Literatura. Některé pojmy obsahují doplňující definici z Wikipedie včetně url na konkrétní stránku. Tyto texty lze potom kopírovat, editovat a dále šířit při splnění podmínek vyplývajících z licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, musíme vám poděkovat za návštívení internetového slovníku, který shromažďuje významy slov, definice odborných pojmů, popisy termínů, zajímavosti, slovníková hesla, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Stahujte romantické tapety na plochu tabletu, počítače nebo chytrého telefonu. Na výběr máte z mnoha pěkných tapet - např. západu slunce nebo populární vodopád s duhou.