Co je to?
Odborný výraz, definice slova Nonsens. Co znamená slovo Nonsens z kategorie Literatura?

Co je Nonsens? Definice pojmu

Význam pojmu, termínu, vysvětlení výrazu Nonsens

Nonsens je pojem původem z angličtiny, v doslovném překladu ne smysl. Jedná se o dění nebo vyjádření, které zdánlivě smysl postrádá. Je současně i literárním žánrem s humornými prvky. Nonsensovou literaturou mohou být jak poezie, tak próza i drama.
Typickou ukázkou tohoto stylu je Alenka v říši divů Lewise Carrolla. K nonsensu se zařazují i básně, v nichž je důležitější vzhled a úprava než obsah, a také některá díla lidové slovesnosti.


Co je to Nonsens? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Nonsens. Co znamená slovo Nonsens z kategorie Literatura?

Chyby vyhrazeny. Neručíme za faktickou přednost a aktuálnost informací. Text napsán pro Superia.cz

Tento krátký text můžete velmi snadno sdílet s rodinou a kamarády na sociálních sítích jako je Facebook a Twitter.

 Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu      

Výraz Nonsens patří do kategorie literatura

Klíčová slova: definice pojmu, názvosloví, co je to Nonsens?, pojem, definice, literatura, význam slova, přesný výraz, wiki, odborné názvosloví, význam, synonymum, terminus technicus, literatura, popis, vysvětlení, slovo, přesný význam


Pojem Nonsens je v kategorii literatura, ilustrační obrázek

Co se můžete dočíst ve Wikipedii o termínu Nonsens?

Dále uvedený text byl převzat ze svobodné otevřené online encyklopedie Wikipedia. Více zde. Dostupné pod licencí CC-BY-SA.

Nonsens (angl. nonsense, z lat. non – „ne“ a sensus – „smysl“) je vyjádření, eventuálně i děj, postrádající zcela nebo zčásti smysl, nebo obsahující zdánlivě nesmyslné prvky. Má velmi blízko k absurditě. V literatuře se nonsens prosadil jako svého druhu samostatný – vesměs humorný – žánr (tzv. nonsensová literatura) s vlastní estetikou, využívající mj. i paradoxů a groteskna. Někteří autoři na nonsensové poetice vystavěli celé texty, jako např. Lewis Carroll svou prózu Alenka v říši divů. Mezi další významné representanty nonsensu patří především Angličan Edward Lear se svými limeriky, Němec Christian Morgenstern se svou poesií, či ruský spisovatel Daniil Charms se svými povídkami; u nás pak zejména Emanuel Frynta ve svých básničkách pro děti či Ivan Vyskočil ve svých prózách i divadelních hrách. Prvky nonsensu lze však pozorovat i v některých lidových písních či říkadlech (např. Ententýky dva špalíky, čert vyletěl z elektriky…). Dalším příkladem nonsensové literatury jsou grafické básně, kde se dává úpravě textu přednost před obsahem.

Pro více informací o heslu Nonsens zkuste navštívit tyto odkazy

Vyhledat pojem Nonsens na Google.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Nonsens ve Wikimedia Commons

Zkusit najít heslo Nonsens ve fulltextu Seznam.cz

Najít termín Nonsens ve vyhledávači Qwant

Vyhledat heslo Nonsens ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat heslo Nonsens ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Dál můžete zkusit hledat slovo Nonsens například v Seznam.cz slovníku cizích slov, v projektu slovnik.cz, ve Wikislovníku, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Vybrané termíny, slova, pojmy

Na této webové stránce jste se dozvěděli jaká je definice termínu Nonsens? resp. co znamená výraz Nonsens? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Nonsens, odpověď na dotaz co je to Nonsens?. Víte např. kdo to je Eusébio? Znáte a víte kdo je Jaroslav Šafránek? Berte prosím v potaz, že jednotlivá slova mohou mít víc definic podle různých oborů. Radíme proto zkusit hledat pojem Nonsens v dalších sekcích tohoto webu, v jiné kategorii než je literatura. Některé texty jsou rozšířeny o citaci z české Wikipedie. Je zde uveden i odkaz na konkrétní stránku ze zmíněné encyklopedie. Takový typ textu spadá pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího definice odborných pojmů, popisy termínů, zajímavosti, známé i neznámé pojmy, významy slov, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Stahujte romantické tapety na plochu tabletu, počítače nebo chytrého telefonu. Na výběr máte z mnoha pěkných tapet - např. západu slunce nebo populární vodopád s duhou.