Co je to?
Výraz, termín, definice slova Nonsens. Co znamená odborný pojem Nonsens z kategorie Literatura?

Co je to Nonsens? Význam slova

Pojem, definice termínu, vysvětlení slova Nonsens

Nonsens je pojem původem z angličtiny, v doslovném překladu ne smysl. Jedná se o dění nebo vyjádření, které zdánlivě smysl postrádá. Je současně i literárním žánrem s humornými prvky. Nonsensovou literaturou mohou být jak poezie, tak próza i drama.
Typickou ukázkou tohoto stylu je Alenka v říši divů Lewise Carrolla. K nonsensu se zařazují i básně, v nichž je důležitější vzhled a úprava než obsah, a také některá díla lidové slovesnosti.


Co je to Nonsens? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Nonsens. Co znamená odborný pojem Nonsens z kategorie Literatura?

Provozovatel neodpovídá za správnost, úplnost a aktuálnost tohoto obsahu. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Budeme rádi, pokud budete definici slova Nonsens sdílet se známými na Facebooku, Twitteru, Pinterestu, Redditu nebo na jiné sociální síti.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu      

Pojem Nonsens patří do sekce literatura

Klíčová slova: lexikon, Nonsens, popis, názvosloví, pojem, literatura, co je to Nonsens?, wiki, význam slova, co to je, slovo, informace, synonymum, heslo, terminologie, slovník, přesný význam, vysvětlení


Pojem Nonsens je v kategorii literatura, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Nonsens? Výraz, definice slova z Wikipedie

Následující popis termínu byl převzat z otevřené online encyklopedie, ze známé Wikipedie. Pro více informací klikněte na odkaz. Licence CC-BY-SA.

Nonsens (angl. nonsense, z lat. non – „ne“ a sensus – „smysl“) je vyjádření, eventuálně i děj, postrádající zcela nebo zčásti smysl, nebo obsahující zdánlivě nesmyslné prvky. Má velmi blízko k absurditě. V literatuře se nonsens prosadil jako svého druhu samostatný – vesměs humorný – žánr (tzv. nonsensová literatura) s vlastní estetikou, využívající mj. i paradoxů a groteskna. Někteří autoři na nonsensové poetice vystavěli celé texty, jako např. Lewis Carroll svou prózu Alenka v říši divů. Mezi další významné representanty nonsensu patří především Angličan Edward Lear se svými limeriky, Němec Christian Morgenstern se svou poesií, či ruský spisovatel Daniil Charms se svými povídkami; u nás pak zejména Emanuel Frynta ve svých básničkách pro děti či Ivan Vyskočil ve svých prózách i divadelních hrách. Prvky nonsensu lze však pozorovat i v některých lidových písních či říkadlech (např. Ententýky dva špalíky, čert vyletěl z elektriky…). Dalším příkladem nonsensové literatury jsou grafické básně, kde se dává úpravě textu přednost před obsahem.

Odkazy na jiné weby

Hledat termín Nonsens na Google.cz

Najít termín Nonsens ve vyhledávači Yandex

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Nonsens ve vyhledávači DuckDuckGo

Najít pojem Nonsens ve vyhledávači Qwant

Hledat heslo Nonsens ve fulltextu Seznam.cz

Hledat videa s názvem Nonsens na Youtube

Dál můžete zkusit hledat slovo Nonsens například ve Wikislovníku, v Lingea slovnících, ve Wikizdrojích, ve ekologickém vyhledávači Ecosia nebo v Google překladači.

Výběr odborných pojmů, slov, termínů a výrazů

Na stránce jste se mohli dozvědět: jaký je význam slova Nonsens? resp. co se vlastně skrývá pod slovem Nonsens? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Nonsens, odpověď na dotaz co je to Nonsens?. Víte např. kdo to je Anders Celsius? Znáte a víte kdo je David Macháček? Ke každému slovo může existovat víc definic v závislosti na oboru a kontextu. Hledejte proto odborný pojem i jinde než v sekci literatura U některých textů citujeme českou Wikipedii. Spolu s krátkou citací (textem) vždy uvádíme u url adresu projektu. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu online internetového slovníku zaměřeného především na definice odborných pojmů, významy slov, přesné vysvětlení slov, zajímavosti, známé i neznámé pojmy, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Stahujte romantické tapety na plochu tabletu, počítače nebo chytrého telefonu. Na výběr máte z mnoha pěkných tapet - např. západu slunce nebo populární vodopád s duhou.