Co je to?
Odborný výraz, definice slova Artroskopie. Co znamená pojem Artroskopie z kategorie Lékařství?

Co je Artroskopie? Význam slova

Co znamená termín Artroskopie? Vysvětlení pojmu, definice hesla

Artroskopie neboli endoskopické vyšetření dutina kloubu je druh operačního zákroku označovaný jako miniinvazivní. Jde tedy o krátkodobý zákrok, který minimálně zatěžuje tělo. Je prováděn na operačním sále.
Artroskopie dává lékařům možnost velmi přesné diagnostiky onemocnění kloubů nebo jejich poranění. Tato metoda je založena na optické kontrole, při které se přenáší obraz z kamery na obrazovku. Vše probíhá uvnitř kloubu, aniž by bylo nutné ho otvírat. V průběhu artroskopie je možné řešit potíže a ošetřovat poranění.


Co je to Artroskopie? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Artroskopie. Co znamená pojem Artroskopie z kategorie Lékařství?

Provozovatel v žádném případě neručí za aktuálnost, správnost a přesnost údajů zveřejněných na stránkách. Text vytvořen pro server Superia.cz

Text s definicí výrazu Artroskopie doporučujeme sdílet s vašimi kamarády prostřednictvím uvedených tlačítek na sociálních sítích Facebook nebo Twitter.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru    

Pojem Artroskopie se nachází v sekci lékařství

Klíčová slova: terminologie, lékařství, vysvětlení, slovo, odborné názvosloví, přesný význam, heslo, odborný výraz, formulace, názvosloví, wiki, význam pojmu, lexikon, definice pojmu, význam slova, Artroskopie, synonymum, popis


Pojem Artroskopie je v kategorii lékařství, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Artroskopie? Definice termínu, výrazu z Wikipedie

Uvedené vysvětlení pojmu je převzato z webu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Artroskopie je jednoduchý operační zákrok. Je to vyšetřovací a léčebná metoda, díky níž si může lékař kloub přímo prohlédnout a pomocí endoskopického nástroje v něm provést chirurgický zákrok.

Doporučené zdroje informací k dalšímu studiu

Najít pojem Artroskopie ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Najít heslo Artroskopie ve vyhledávači Qwant

Najít výraz Artroskopie ve Wikizdrojích

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Artroskopie ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít výraz Artroskopie na Google.cz

Hledat pojem Artroskopie ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Artroskopie například v Microsoft Bing, v Google překladači, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, ve Wikislovníku nebo v Lingea slovnících.

Často hledané výrazy, termíny a odborné pojmy

Na stránce jste se mohli dozvědět: jaký je význam slova Artroskopie? resp. jaký je význam slova Artroskopie? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Artroskopie, odpověď na dotaz co je to Artroskopie?. Víte např. kdo to je Filip Topol? Znáte a víte kdo je Pizizubka? Jednotlivá slova mohou mít vícero významů v závislosti na oboru a kontextu. Proto prosím zapátrejte i v jiných kategoriích než je lékařství. K vybraným textům jsme doplnili citaci z projektu Wikipedia.cz včetně odkazu na konkrétní podstránku na Wikipedii, kde se dozvíte víc. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, definice odborných pojmů, zajímavosti, významy slov, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

V diskuzích jste se možná setkali s různými zkratkami. Mezi nejrozšířenější zkratky patří BTW a IMHO. Víte co znamenají? Pokud ne, dozvíte se to zde.