Co je to?
Výraz, termín, definice slova Artroskopie. Co znamená odborný pojem Artroskopie z kategorie Lékařství?

Co je to Artroskopie? Význam slova

Co znamená pojem, definice termínu Artroskopie?

Artroskopie neboli endoskopické vyšetření dutina kloubu je druh operačního zákroku označovaný jako miniinvazivní. Jde tedy o krátkodobý zákrok, který minimálně zatěžuje tělo. Je prováděn na operačním sále.
Artroskopie dává lékařům možnost velmi přesné diagnostiky onemocnění kloubů nebo jejich poranění. Tato metoda je založena na optické kontrole, při které se přenáší obraz z kamery na obrazovku. Vše probíhá uvnitř kloubu, aniž by bylo nutné ho otvírat. V průběhu artroskopie je možné řešit potíže a ošetřovat poranění.


Co je to Artroskopie? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Artroskopie. Co znamená odborný pojem Artroskopie z kategorie Lékařství?

Nemůžeme ručit za přesnost, správnost a aktuálnost informací. Veškeré zde uvedené informace jsou bez záruky. Text vytvořen pro server Superia.cz

Sdílejte text pojmu Artroskopie s vašimi kamarády na Pinterestu, Redditu, Twitteru anebo na Facebooku.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku 

Heslo Artroskopie se nachází v kategorii lékařství

Klíčová slova: terminologie, Artroskopie, lékařství, odborný výraz, popis, pojem, informace, terminus technicus, význam slova, lexikon, přesný význam, termín, formulace, heslo, synonymum, názvosloví, lékařství, co to je


Pojem Artroskopie je v kategorii lékařství, ilustrační obrázek

Wikipedie píše o slovu Artroskopie?

Níže uvedená citace (text) je převzat z online projektu Wikipedie. Licence CC-BY-SA.

Artroskopie je jednoduchý operační zákrok. Je to vyšetřovací a léčebná metoda, díky níž si může lékař kloub přímo prohlédnout a pomocí endoskopického nástroje v něm provést chirurgický zákrok.

Další informační zdroje

Hledat heslo Artroskopie ve vyhledávači Yandex

Zkusit najít výraz Artroskopie ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit najít slovo Artroskopie ve Wikizdrojích

Najít slovo Artroskopie ve vyhledávači Qwant

Hledat pojem Artroskopie ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Najít termín Artroskopie ve fulltextu Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Artroskopie například ve Wikislovníku, v Google překladači, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, ve ekologickém vyhledávači Ecosia nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Výběr z náhodných odborných pojmů, hesel, termínů

Teď už znáte odpověď na otázku jaký je přesný význam slova Artroskopie? resp. co se skrývá pod slovem Artroskopie? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Artroskopie, odpověď na dotaz co je to Artroskopie?. Víte např. kdo to je Jan Patočka? Znáte a víte kdo je Nestyda? Nezapomeňte prosím, že každé heslo může mít víc definic vzhledem k tomu, že se používají v rozdílných oborech lidské činnosti. Vyzkoušejte proto hledání v jiných kategoriích (než lékařství). Některé pojmy obsahují doplňující definici z Wikipedie včetně url na konkrétní stránku. Tyto texty lze potom kopírovat, editovat a dále šířit při splnění podmínek vyplývajících z licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, vážení návštěvníci, děkujeme za návštěvu webových stránek shromažďujících popisy termínů, definice odborných pojmů, slovníková hesla, známé i neznámé pojmy, zajímavosti, významy slov s názvem Co Je To?.

V diskuzích jste se možná setkali s různými zkratkami. Mezi nejrozšířenější zkratky patří BTW a IMHO. Víte co znamenají? Pokud ne, dozvíte se to zde.