Co je to?
Definice odborného termínu, slova Artroskopie. Co znamená pojem Artroskopie z kategorie Lékařství?

Co je to Artroskopie? Význam slova

Co znamená termín, vysvětlení pojmu Artroskopie?

Artroskopie neboli endoskopické vyšetření dutina kloubu je druh operačního zákroku označovaný jako miniinvazivní. Jde tedy o krátkodobý zákrok, který minimálně zatěžuje tělo. Je prováděn na operačním sále.
Artroskopie dává lékařům možnost velmi přesné diagnostiky onemocnění kloubů nebo jejich poranění. Tato metoda je založena na optické kontrole, při které se přenáší obraz z kamery na obrazovku. Vše probíhá uvnitř kloubu, aniž by bylo nutné ho otvírat. V průběhu artroskopie je možné řešit potíže a ošetřovat poranění.


Co je to Artroskopie? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Artroskopie. Co znamená pojem Artroskopie z kategorie Lékařství?

Informace uvedené na těchto stránkách jsou bez záruky. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Potěší nás, pokud budete sdílet tuto odpověď na otázku co je to Artroskopie? s vašimi kamarády na Twitteru, Redditu, Facebooku nebo jinde.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Artroskopie je v sekci Lékařství

Klíčová slova: odborné názvosloví, slovo, co to je, definice, informace, Lékařství, slovník, formulace, lexikon, co je to Artroskopie?, definice pojmu, heslo, význam slova, Lékařství, terminologie, přesný význam, názvosloví, význam pojmu


Pojem Artroskopie je v kategorii Lékařství, ilustrační obrázek

Co píše online projekt Wikipedia o pojmu Artroskopie?

Níže uvedený text byl převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Artroskopie je jednoduchý operační zákrok. Je to vyšetřovací a léčebná metoda, díky níž si může lékař kloub přímo prohlédnout a pomocí endoskopického nástroje v něm provést chirurgický zákrok.

Odkazy na jiné weby a vyhledávače

Najít heslo Artroskopie ve vyhledávači Qwant

Najít pojem Artroskopie ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat výraz Artroskopie ve vyhledávači Yandex

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Artroskopie ve Wikimedia Commons

Zkusit najít pojem Artroskopie ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat slovo Artroskopie ve Wikislovníku

Dál můžete zkusit hledat slovo Artroskopie například ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v Google překladači, ve vyhledávači Seznam.cz, ve ekologickém vyhledávači Ecosia nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Vybrané odborné pojmy, termíny a slova

Tyto stránky vám umožnili zjistit co to je Artroskopie? resp. co vlastně znamená slovo Artroskopie? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Artroskopie, odpověď na dotaz co je to Artroskopie?. Víte např. kdo to je Anna K? Znáte a víte kdo je Sráč? Jednotlivá slova mohou mít vícero významů podle toho o jaký obor se jedná. Proto se porozhlédněte i v jiných sekcích (než Lékařství). Některé pojmy obsahují i krátkou citaci z české Wikipedie včetně internetového odkazu na podrobný popis. S těmi lze dále pracovat při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme vám za návštěvu projektu shromažďujícího zajímavosti, slovníková hesla, známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů, významy slov, popisy termínů s názvem Co Je To?.

V diskuzích jste se možná setkali s různými zkratkami. Mezi nejrozšířenější zkratky patří BTW a IMHO. Víte co znamenají? Pokud ne, dozvíte se to zde.