Co je to?
Definice odborného termínu, slova Artroskopie. Co znamená pojem Artroskopie z kategorie Lékařství?

Co je to Artroskopie? Význam slova

Co znamená heslo, definice termínu, pojmu Artroskopie?

Artroskopie neboli endoskopické vyšetření dutina kloubu je druh operačního zákroku označovaný jako miniinvazivní. Jde tedy o krátkodobý zákrok, který minimálně zatěžuje tělo. Je prováděn na operačním sále.
Artroskopie dává lékařům možnost velmi přesné diagnostiky onemocnění kloubů nebo jejich poranění. Tato metoda je založena na optické kontrole, při které se přenáší obraz z kamery na obrazovku. Vše probíhá uvnitř kloubu, aniž by bylo nutné ho otvírat. V průběhu artroskopie je možné řešit potíže a ošetřovat poranění.


Co je to Artroskopie? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Artroskopie. Co znamená pojem Artroskopie z kategorie Lékařství?

Veškeré texty jsou bez záruky. Text vytvořen pro server Superia.cz

Velmi by nás potěšilo, pakliže byste sdíleli text Artroskopie s vašimi kamarády, známými a přáteli na Pinterestu, Redditu, Twitteru anebo na Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Artroskopie se nachází v sekci Lékařství

Klíčová slova: lexikon, odborný výraz, Artroskopie, slovník, co to je, odborné názvosloví, synonymum, terminus technicus, význam pojmu, přesný význam, formulace, co je to Artroskopie?, definice, přesný výraz, co znamená, Lékařství, terminologie, pojem


Pojem Artroskopie je v kategorii Lékařství, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Artroskopie? Definice výrazu, slova, termínu z Wikipedie

Následující definice pojmu pochází ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Artroskopie je jednoduchý operační zákrok. Je to vyšetřovací a léčebná metoda, díky níž si může lékař kloub přímo prohlédnout a pomocí endoskopického nástroje v něm provést chirurgický zákrok.

Pro další informace o termínu Artroskopie zkuste tyto odkazy

Zkusit najít pojem Artroskopie ve vyhledávači Qwant

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Artroskopie ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat pojem Artroskopie ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Vyhledat slovo Artroskopie ve fulltextu Seznam.cz

Hledat videa s názvem Artroskopie na Youtube

Najít výraz Artroskopie ve Wikislovníku

Dál můžete zkusit hledat slovo Artroskopie například v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve fulltextu Google.cz, v Microsoft Bing nebo v projektu slovnik.cz.

Výběr náhodných pojmů, výrazů, odborných termínů a slov

Na této webové stránce jste se dozvěděli co znamená slovo Artroskopie? resp. jaký je přesný význam slova Artroskopie? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Artroskopie, odpověď na dotaz co je to Artroskopie?. Víte např. kdo to je Slídil? Znáte a víte kdo je Sráč? Berte v úvahu, že termíny mohou mít víc definic podle různých oborů. Vyzkoušejte proto i příslušná synonyma a homonyma v jiných sekcích než Lékařství. K vybraným textům jsme doplnili citaci z projektu Wikipedia.cz včetně odkazu na konkrétní podstránku na Wikipedii, kde se dozvíte víc. Takový typ textu spadá pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu stručného encyklopedického slovníku, který se zaměřuje především na významy slov, zajímavosti, známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů, popisy termínů, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

V diskuzích jste se možná setkali s různými zkratkami. Mezi nejrozšířenější zkratky patří BTW a IMHO. Víte co znamenají? Pokud ne, dozvíte se to zde.