Co je to?
Definice výrazu Artroskopie. Co znamená odborný pojem Artroskopie z kategorie Lékařství?

Co je Artroskopie?

Co znamená pojem, slovo, definice termínu Artroskopie?

Artroskopie neboli endoskopické vyšetření dutina kloubu je druh operačního zákroku označovaný jako miniinvazivní. Jde tedy o krátkodobý zákrok, který minimálně zatěžuje tělo. Je prováděn na operačním sále.
Artroskopie dává lékařům možnost velmi přesné diagnostiky onemocnění kloubů nebo jejich poranění. Tato metoda je založena na optické kontrole, při které se přenáší obraz z kamery na obrazovku. Vše probíhá uvnitř kloubu, aniž by bylo nutné ho otvírat. V průběhu artroskopie je možné řešit potíže a ošetřovat poranění.


Co je to Artroskopie? Význam slova, termín, Definice výrazu Artroskopie. Co znamená odborný pojem Artroskopie z kategorie Lékařství?

Vyhrazujeme si možnost chyb v textech. Text sepsali autoři a autorky pro projekt Superia.cz

Potěší nás, pokud budete sdílet tuto odpověď na otázku co je to Artroskopie? s vašimi kamarády na sociálních sítích Pinterestu, Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru    

Výraz Artroskopie je v sekci lékařství

Klíčová slova: formulace, co je to Artroskopie?, informace, co to je, význam, slovník, přesný výraz, heslo, wiki, lékařství, lexikon, názvosloví, termín, Artroskopie, význam pojmu, co znamená, popis, definice


Pojem Artroskopie je v kategorii lékařství, ilustrační obrázek

Co se můžete dočíst ve Wikipedii o termínu Artroskopie?

Tento níže umístěný text je převzat z internetové Wikipedie. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Artroskopie je jednoduchý operační zákrok. Je to vyšetřovací a léčebná metoda, díky níž si může lékař kloub přímo prohlédnout a pomocí endoskopického nástroje v něm provést chirurgický zákrok.

Více informací o pojmu Artroskopie lze najít v následujících zdrojích

Najít slovo Artroskopie ve fulltextu vyhledávače Info.com

Hledat výraz Artroskopie ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Najít heslo Artroskopie na Google obrázcích

Najít slovo Artroskopie ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Artroskopie ve vyhledávači DuckDuckGo

Vyhledat slovo Artroskopie ve vyhledávači Qwant

Dál můžete zkusit hledat slovo Artroskopie například ve Wikislovníku, v Google překladači, ve ruském vyhledávači Yandex, ve Wikizdrojích nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Náhodná hesla, významy slov, odborných termíny, výrazy a pojmy

Teď už víte co znamená slovo Artroskopie? resp. co označuje slovo Artroskopie? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Artroskopie, odpověď na dotaz co je to Artroskopie?. Víte např. kdo to je Iveta Maurerová? Znáte a víte kdo je Fúrie? Omluvte nás, že, nestíháme pravidelnou aktualizaci všechny textů. Pojmy mohou mít různé významy v různém kontextu, v různých oborech. Proto případně zapátrejte i v jiných kategoriích (než lékařství). Některé texty obsahují odkaz a krátkou citaci z české Wikipedie. Tyto lze kopírovat, upravovat a dále sdílet při dodržení licence CC-BY-SA.

Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Kategorie lékařství, ultrazvuk přístroj, artroskopie, ilustrační obrázek

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu internetové encyklopedie, která shromažďuje slovníková hesla, známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, významy slov, definice odborných pojmů, zajímavosti s názvem Co Je To?.

V diskuzích jste se možná setkali s různými zkratkami. Mezi nejrozšířenější zkratky patří BTW a IMHO. Víte co znamenají? Pokud ne, dozvíte se to zde.