Co je to?
Výraz, termín, definice slova Artroskopie. Co znamená odborný pojem Artroskopie z kategorie Lékařství?

Co je to Artroskopie? Význam slova

Co znamená výraz, termín, pojem, definice slova Artroskopie?

Artroskopie neboli endoskopické vyšetření dutina kloubu je druh operačního zákroku označovaný jako miniinvazivní. Jde tedy o krátkodobý zákrok, který minimálně zatěžuje tělo. Je prováděn na operačním sále.
Artroskopie dává lékařům možnost velmi přesné diagnostiky onemocnění kloubů nebo jejich poranění. Tato metoda je založena na optické kontrole, při které se přenáší obraz z kamery na obrazovku. Vše probíhá uvnitř kloubu, aniž by bylo nutné ho otvírat. V průběhu artroskopie je možné řešit potíže a ošetřovat poranění.


Co je to Artroskopie? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Artroskopie. Co znamená odborný pojem Artroskopie z kategorie Lékařství?

Text zveřejněný na těchto webových stránkách má pouze informativní charakter a může obsahovat nepřesnosti či chyby. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Budeme rádi, pokud budete definici slova Artroskopie sdílet s partnery, kolegy a kamarády prostřednictvím sociálních sítích Facebook, Pinterest, Reddit nebo Twitter.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku 

Pojem Artroskopie patří do sekce lékařství

Klíčová slova: pojem, informace, synonymum, definice pojmu, wiki, přesný význam, vysvětlení, co je to Artroskopie?, význam, odborné názvosloví, definice, lékařství, význam slova, slovo, terminologie, Artroskopie, odborný výraz, lékařství


Pojem Artroskopie je v kategorii lékařství, ilustrační obrázek

Co označuje termín Artroskopie? Definice výrazu, slova, termínu z projektu Wikipedia

Následující definice pojmu pochází ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Artroskopie je jednoduchý operační zákrok. Je to vyšetřovací a léčebná metoda, díky níž si může lékař kloub přímo prohlédnout a pomocí endoskopického nástroje v něm provést chirurgický zákrok.

Jiné doporučené zdroje informací

Vyhledat slovo Artroskopie ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat pojem Artroskopie ve vyhledávači Qwant

Vyhledat heslo Artroskopie ve Wikislovníku

Najít termín Artroskopie ve Wikizdrojích

Hledat heslo Artroskopie ve vyhledávači Yandex

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Artroskopie ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo Artroskopie například ve videích na Youtube, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, v Seznam.cz slovníku cizích slov, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo nebo v Lingea slovnících.

Výběr z často hledaných výrazů na tomto webu

Na stránce jste se mohli dozvědět: co je to Artroskopie? resp. co je to Artroskopie? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Artroskopie, odpověď na dotaz co je to Artroskopie?. Víte např. kdo to je Samorost? Znáte a víte kdo je Zoufalec? Pojmy, termíny a hesla mohou mít různé významy v závislosti na oboru a kontextu. Proto případně zapátrejte i v jiných kategoriích (než lékařství). U některých textů citujeme českou Wikipedii. Spolu s krátkou citací (textem) vždy uvádíme u url adresu projektu. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího významy slov, popisy termínů, známé i neznámé pojmy, zajímavosti, definice odborných pojmů, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

V diskuzích jste se možná setkali s různými zkratkami. Mezi nejrozšířenější zkratky patří BTW a IMHO. Víte co znamenají? Pokud ne, dozvíte se to zde.