Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Topinambur. Co znamená pojem Topinambur z kategorie Jídlo?

Co to je Topinambur? Význam slova

Co znamená termín Topinambur? Vysvětlení pojmu, definice hesla

Topinambur, topinambur hlíznatý, slunečnice topinambur, židovský brambor a podobně, jsou označení rostliny pocházející ze Severní Ameriky. Patří do čeledi hvězdnicovitých a není v České republice původním druhem.
Jedná se o pěstovanou i zplaněnou rostlinu, dovezenou v 16. století. U nás se jako planá vyskytuje především na březích řek nebo mezích a velmi rychle se rozšiřuje. Pěstovala se původně jako krmivo, vzhledem k vysokému obsahu prospěšných látek se stává i potravinou.


Co je to Topinambur? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Topinambur. Co znamená pojem Topinambur z kategorie Jídlo?

Chyby vyhrazeny. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Líbí se vám definice pojmu Topinambur? Pak se o ní podělte s vašimi kamarády, známými a přáteli prostřednictvím níže uvedených buttonků na sociálních sítích Facebook, Reddit, Pinterest nebo Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Topinambur je v kategorii Jídlo

Klíčová slova: definice pojmu, co znamená, slovník, Jídlo, pojem, význam slova, terminus technicus, informace, odborné názvosloví, názvosloví, význam, co to je, přesný význam, termín, popis, heslo, slovo, co je to Topinambur?


Pojem Topinambur je v kategorii Jídlo, ilustrační obrázek

V online encyklopedii Wikipedia se o slovu Topinambur můžete dozvědět následující

Níže uvedený text pochází z webového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Slunečnice topinambur (Helianthus tuberosus), starším názvem topinambur hlíznatý, zkráceně jen topinambury (podst. jm. pomnožné), lidově zvaná židovské brambory nebo řidčeji také jeruzalémské artyčoky, je bylina z čeledi hvězdnicovitých. Je to nepůvodní druh květeny ČR.

Hlízy slunečnice topinambur

Hlízy slunečnice topinambur obsahují mnoho vitamínů. Autor: Beverly Buckley, zdroj: Pixabay
Hlízy slunečnice topinambur obsahují mnoho vitamínů. Autor: Beverly Buckley, zdroj: Pixabay


Linky na další online zdroje

Hledat videa s názvem Topinambur na Youtube

Zkusit najít termín Topinambur ve vyhledávači Yandex

Najít pojem Topinambur na Google.cz

Vyhledat termín Topinambur ve Wikizdrojích

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Topinambur ve Wikimedia Commons

Zkusit najít heslo Topinambur ve vyhledávači Qwant

Dál můžete zkusit hledat slovo Topinambur například v Microsoft Bing, v Google překladači, ve vyhledávači Seznam.cz, v Seznam.cz slovníku cizích slov nebo v projektu slovnik.cz.

Jaké pojmy, odborné termíny a hesla lidé hledají?

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku co to je Topinambur? resp. co je to Topinambur? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Topinambur, odpověď na dotaz co je to Topinambur?. Víte např. kdo to je Recepční? Znáte a víte kdo je Konduktér? Nezapomeňte, že termíny a hesla mohou mít víc významů v různém kontextu, v různých oborech. Vyzkoušejte proto hledání v jiných kategoriích (než Jídlo). Některé texty jsme rozšířili i o krátkou citaci z Wikipedia.cz. K této citaci vždy uvádíme i odkaz na konkrétní stránku. Jedná se o texty spadající pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího popisy termínů, slovníková hesla, přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Setkali jste se na internetu se zkratkou LOL nebo OMG a nevíte co znamená? Nejen tyto zkratky naleznete zde.