Co je to?
Výraz, termín, definice slova Topinambur. Co znamená odborný pojem Topinambur z kategorie Jídlo?

Co je to Topinambur? Význam slova

Pojem, definice termínu, vysvětlení slova Topinambur

Topinambur, topinambur hlíznatý, slunečnice topinambur, židovský brambor a podobně, jsou označení rostliny pocházející ze Severní Ameriky. Patří do čeledi hvězdnicovitých a není v České republice původním druhem.
Jedná se o pěstovanou i zplaněnou rostlinu, dovezenou v 16. století. U nás se jako planá vyskytuje především na březích řek nebo mezích a velmi rychle se rozšiřuje. Pěstovala se původně jako krmivo, vzhledem k vysokému obsahu prospěšných látek se stává i potravinou.


Co je to Topinambur? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Topinambur. Co znamená odborný pojem Topinambur z kategorie Jídlo?

Text zveřejněný na těchto webových stránkách má pouze informativní charakter a může obsahovat nepřesnosti či chyby. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Uvedený text můžete pochopitelně sdílet s vašimi přáteli na Pinterestu nebo na Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru    

Termín Topinambur se nachází v kategorii jídlo

Klíčová slova: jídlo, co je to Topinambur?, odborný výraz, jídlo, co to je, definice pojmu, lexikon, slovník, význam slova, synonymum, přesný význam, názvosloví, terminus technicus, slovo, pojem, informace, Topinambur, terminologie


Pojem Topinambur je v kategorii jídlo, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Topinambur? Definice slova, výraz, termín z Wikipedie

(Text byl převzat z mnohojazyčné online encyklopedie Wikipedia) Licence CC-BY-SA.

Slunečnice topinambur (Helianthus tuberosus), starším názvem topinambur hlíznatý, zkráceně jen topinambury (podst. jm. pomnožné), lidově zvaná židovské brambory nebo řidčeji také jeruzalémské artyčoky, je bylina z čeledi hvězdnicovitých. Je to nepůvodní druh květeny ČR.

Hlízy slunečnice topinambur

Hlízy slunečnice topinambur obsahují mnoho vitamínů. Autor: Beverly Buckley, zdroj: Pixabay
Hlízy slunečnice topinambur obsahují mnoho vitamínů. Autor: Beverly Buckley, zdroj: Pixabay


Jiné informační zdroje o pojmu Topinambur

Hledat pojem Topinambur ve vyhledávači Qwant

Najít slovo Topinambur ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Najít heslo Topinambur ve Wikizdrojích

Zkusit najít termín Topinambur ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Topinambur ve Wikimedia Commons

Zkusit najít heslo Topinambur ve fulltextu Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Topinambur například v Seznam.cz slovníku cizích slov, v Lingea slovnících, ve ruském vyhledávači Yandex, ve videích na Youtube nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Výběr odborných pojmů, slov, termínů a výrazů

Právě jste zjistili jaká je definice slova Topinambur? resp. co se skrývá pod slovem Topinambur? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Topinambur, odpověď na dotaz co je to Topinambur?. Víte např. kdo to je Rachel Carson? Znáte a víte kdo je Miloš Vystrčil? Termíny, slova, pojmy, resp. hesla mohou mít různé významy v různých oborech lidské činnosti. Nezbývá, než vám doporučit hledání v jiných kategoriích než je jídlo. Některé pojmy obsahují doplňující definici z Wikipedie včetně url na konkrétní stránku. Takovéto texty spadají pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího zajímavosti, slovníková hesla, významy slov, přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Setkali jste se na internetu se zkratkou LOL nebo OMG a nevíte co znamená? Nejen tyto zkratky naleznete zde.