Co je to?
Výraz, termín, definice slova GPU. Co znamená odborný pojem GPU z kategorie Hardware?

Co je to GPU? Význam slova

Co znamená termín GPU? Vysvětlení pojmu, definice hesla

GPU je zkratka pro graphic processing unit neboli procesor se speciální funkcí, který se nachází na grafické kartě nebo základní desce počítače. Hlavním úkolem GPU je zajistit grafické výpočty, které jsou nezbytné pro zobrazení dat uložených v operační paměti, a další druhy výpočtů. Tato data se pak ukazují na některém ze zobrazovacích zařízení.
GPU se konstruuje na míru podle potřeb uživatele a podle výkonu, který je požadován.


Co je to GPU? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova GPU. Co znamená odborný pojem GPU z kategorie Hardware?

Přes veškerou snahu mohou texty obsahovat faktické i pravopisné chyby za což se předem omlouváme.Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Budeme rádi, pokud budete definici slova GPU sdílet s vašimi kamarády, známými a přáteli na různých sociálních sítích – Facebooku, Pinterestu, Redditu nebo Twitteru.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku 

Pojem GPU patří do sekce hardware

Klíčová slova: co to je, odborné názvosloví, slovník, odborný výraz, názvosloví, co je to GPU?, slovo, definice pojmu, lexikon, význam pojmu, vysvětlení, význam slova, termín, pojem, definice, hardware, formulace, význam


Pojem GPU je v kategorii hardware, ilustrační obrázek

Co znamená pojem GPU? Definice termínu, výrazu z Wikipedie

(Uvedený text pochází online encyklopedie Wikipedia.cz) Licence CC-BY-SA.

GPU (grafický procesor, anglicky graphic processing unit) je v informačních technologiích specializovaný mikroprocesor uvnitř počítače, telefonu a podobně. GPU zajišťuje rychlé grafické výpočty a změny obsahu videopaměti, které jsou posléze zobrazovány na monitoru. Moderní grafické procesory mohou být využívány i k jiným výpočtům, než pro zobrazování dat (například kryptoanalýza).

Linky na další online zdroje

Zkusit najít výraz GPU ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Najít pojem GPU ve Wikizdrojích

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem GPU ve Wikimedia Commons

Chraňte své soukromí a hledejte slovo GPU ve vyhledávači DuckDuckGo

Vyhledat termín GPU ve fulltextu Seznam.cz

Vyhledat pojem GPU ve Wikislovníku

Dál můžete zkusit hledat slovo GPU například ve fulltextu Google.cz, v projektu slovnik.cz, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, ve ruském vyhledávači Yandex nebo v Lingea slovnících.

Vybrané termíny, slova, pojmy

Na stránce jste se mohli dozvědět: co je to GPU? resp. co se vlastně skrývá pod slovem GPU? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu GPU, odpověď na dotaz co je to GPU?. Víte např. kdo to je Ondřej Tomek? Znáte a víte kdo je Kovář? Berte prosím v potaz, že jednotlivá slova mohou mít víc definic v závislosti na oboru a kontextu. Radíme proto zkusit hledat pojem GPU v dalších sekcích tohoto webu, v jiné kategorii než je hardware. U některých textů citujeme českou Wikipedii. Spolu s krátkou citací (textem) vždy uvádíme u url adresu projektu. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, musíme vám poděkovat za návštěvu internetového encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na slovníková hesla, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, zajímavosti, významy slov, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Ať jste chodec, cyklistika nebo automobilista, měl byste znát dopravní značky a jejich význam.