Co je to?
Výraz, termín, definice slova GPU. Co znamená odborný pojem GPU z kategorie Hardware?

Co je to GPU? Význam slova

Co znamená termín GPU? Vysvětlení pojmu, definice hesla

GPU je zkratka pro graphic processing unit neboli procesor se speciální funkcí, který se nachází na grafické kartě nebo základní desce počítače. Hlavním úkolem GPU je zajistit grafické výpočty, které jsou nezbytné pro zobrazení dat uložených v operační paměti, a další druhy výpočtů. Tato data se pak ukazují na některém ze zobrazovacích zařízení.
GPU se konstruuje na míru podle potřeb uživatele a podle výkonu, který je požadován.


Co je to GPU? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova GPU. Co znamená odborný pojem GPU z kategorie Hardware?

Provozovatel neručí za správnost a aktuálnost zde uvedených informací. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Uvedený text můžete pochopitelně sdílet se známými na Pinterestu, Facebooku nebo Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem GPU se nachází v kategorii Hardware

Klíčová slova: popis, přesný výraz, co je to GPU?, synonymum, názvosloví, heslo, význam pojmu, terminologie, přesný význam, význam slova, Hardware, formulace, termín, co to je, definice pojmu, wiki, terminus technicus, odborný výraz


Pojem GPU je v kategorii Hardware, ilustrační obrázek

Co znamená pojem GPU? Definice termínu, výrazu z Wikipedie

Následující popis termínu byl převzat z otevřené online encyklopedie, ze známé Wikipedie. Pro více informací klikněte na odkaz. Licence CC-BY-SA.

GPU (grafický procesor, anglicky graphic processing unit) je v informačních technologiích specializovaný mikroprocesor uvnitř počítače, telefonu a podobně. GPU zajišťuje rychlé grafické výpočty a změny obsahu videopaměti, které jsou posléze zobrazovány na monitoru. Moderní grafické procesory mohou být využívány i k jiným výpočtům, než pro zobrazování dat (například kryptoanalýza).

Linky na další online zdroje

Vyhledat termín GPU ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat videa s názvem GPU na Youtube

Najít slovo GPU ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Chraňte své soukromí a hledejte slovo GPU ve vyhledávači DuckDuckGo

Vyhledat slovo GPU ve Wikizdrojích

Vyhledat výraz GPU na Google.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo GPU například ve Wikislovníku, v nabídce zboží na Heureka.cz, v evropském vyhledávači Qwant, ve ruském vyhledávači Yandex nebo v Lingea slovnících.

Náhodných výběr hesel, pojmů a odborných termínů

Na stránce jste se mohli dozvědět: co je to GPU? resp. co se skrývá pod slovem GPU? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu GPU, odpověď na dotaz co je to GPU?. Víte např. kdo to je Elektrikář? Znáte a víte kdo je Sebastian Navrátil? Termíny, slova, pojmy, resp. hesla mohou mít různé významy v různém kontextu, v různých oborech. Zkuste proto termín GPU hledat i v jiných kategoriích (než Hardware) Některé pojmy jsou obohaceny o citaci z Wikipedie. U nich uvádíme i konkrétní url projektu kde se dozvíte více. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího slovníková hesla, významy slov, přesné vysvětlení slov, zajímavosti, známé i neznámé pojmy, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Ať jste chodec, cyklistika nebo automobilista, měl byste znát dopravní značky a jejich význam.