Co je to?
Výraz, termín, definice slova GPU. Co znamená odborný pojem GPU z kategorie Hardware?

Co je to GPU? Význam slova

Co znamená termín, vysvětlení pojmu GPU?

GPU je zkratka pro graphic processing unit neboli procesor se speciální funkcí, který se nachází na grafické kartě nebo základní desce počítače. Hlavním úkolem GPU je zajistit grafické výpočty, které jsou nezbytné pro zobrazení dat uložených v operační paměti, a další druhy výpočtů. Tato data se pak ukazují na některém ze zobrazovacích zařízení.
GPU se konstruuje na míru podle potřeb uživatele a podle výkonu, který je požadován.


Co je to GPU? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova GPU. Co znamená odborný pojem GPU z kategorie Hardware?

Texty mohou obsahovat chyby nebo překlepy, za které se předem omlouváme. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Potěší nás, pokud budete sdílet tuto odpověď na otázku co je to GPU? s kolegy na webových službách typu Pinterest, Facebook, Twitter nebo Reddit.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz GPU je v sekci Hardware

Klíčová slova: co znamená, heslo, pojem, názvosloví, co je to GPU?, wiki, GPU, terminologie, definice pojmu, význam, popis, Hardware, lexikon, vysvětlení, význam pojmu, slovo, přesný výraz, slovník


Pojem GPU je v kategorii Hardware, ilustrační obrázek

Co označuje termín GPU? Výraz, definice slova z projektu Wikipedia

Níže uvedený text byl převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

GPU (grafický procesor, anglicky graphic processing unit) je v informačních technologiích specializovaný mikroprocesor uvnitř počítače, telefonu a podobně. GPU zajišťuje rychlé grafické výpočty a změny obsahu videopaměti, které jsou posléze zobrazovány na monitoru. Moderní grafické procesory mohou být využívány i k jiným výpočtům, než pro zobrazování dat (například kryptoanalýza).

Odkazy na jiné weby a vyhledávače

Zkusit najít termín GPU ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat pojem GPU ve Wikislovníku

Najít slovo GPU na Google.cz

Najít výraz GPU ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo GPU ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat termín GPU ve Wikizdrojích

Dál můžete zkusit hledat slovo GPU například ve videích na Youtube, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve vyhledávači Seznam.cz, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo v projektu slovnik.cz.

Jaké pojmy, odborné termíny a hesla lidé hledají?

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku co znamená slovo GPU? resp. co se přesně ukrývá za slovem GPU? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu GPU, odpověď na dotaz co je to GPU?. Víte např. kdo to je Všivák? Znáte a víte kdo je Ariana Grande? Berte prosím v potaz, že jednotlivá slova mohou mít víc definic podle toho o jaký obor se jedná. Doporučujeme vám hledat v jiných sekcích (než Hardware). Některé texty obsahují odkaz a krátkou citaci z české Wikipedie. Tyto lze kopírovat, upravovat a dále sdílet při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu internetové encyklopedie, která shromažďuje slovníková hesla, známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, popisy termínů, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Ať jste chodec, cyklistika nebo automobilista, měl byste znát dopravní značky a jejich význam.