Co je to?
Výraz, termín, definice slova GPU. Co znamená odborný pojem GPU z kategorie Hardware?

Co je GPU? Význam slova

Co znamená pojem, definice termínu GPU?

GPU je zkratka pro graphic processing unit neboli procesor se speciální funkcí, který se nachází na grafické kartě nebo základní desce počítače. Hlavním úkolem GPU je zajistit grafické výpočty, které jsou nezbytné pro zobrazení dat uložených v operační paměti, a další druhy výpočtů. Tato data se pak ukazují na některém ze zobrazovacích zařízení.
GPU se konstruuje na míru podle potřeb uživatele a podle výkonu, který je požadován.


Co je to GPU? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova GPU. Co znamená odborný pojem GPU z kategorie Hardware?

Nemůžeme ručit za přesnost, správnost a aktuálnost informací. Veškeré zde uvedené informace jsou bez záruky. Napsáno redaktory Superia.cz

Definici pojmu GPU sdílejte s ostatními na sociálních sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku 

Heslo GPU je v kategorii hardware

Klíčová slova: význam, názvosloví, pojem, definice, terminus technicus, definice pojmu, přesný výraz, popis, přesný význam, hardware, formulace, význam pojmu, slovo, informace, terminologie, slovník, GPU, co je to GPU?


Pojem GPU je v kategorii hardware, ilustrační obrázek

Wikipedie píše o slovu GPU?

Uvedená defice je převzata z internetové online encyklopedie Wikipedia. Odkaz na článek je zde. Licence CC-BY-SA.

GPU (grafický procesor, anglicky graphic processing unit) je v informačních technologiích specializovaný mikroprocesor uvnitř počítače, telefonu a podobně. GPU zajišťuje rychlé grafické výpočty a změny obsahu videopaměti, které jsou posléze zobrazovány na monitoru. Moderní grafické procesory mohou být využívány i k jiným výpočtům, než pro zobrazování dat (například kryptoanalýza).

Jiné informační zdroje o pojmu GPU

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem GPU ve Wikimedia Commons

Zkusit najít pojem GPU ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit najít výraz GPU ve Wikislovníku

Hledat videa s názvem GPU na Youtube

Chraňte své soukromí a hledejte slovo GPU ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít pojem GPU ve fulltextu vyhledávače Info.com

Dál můžete zkusit hledat slovo GPU například v evropském vyhledávači Qwant, v Google překladači, v Google obrázcích, ve ruském vyhledávači Yandex nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Výběr odborných pojmů, slov, termínů a výrazů

Teď už znáte odpověď na otázku co to je GPU? resp. jaký je význam slova GPU? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu GPU, odpověď na dotaz co je to GPU?. Víte např. kdo to je Klára Vavrušková? Znáte a víte kdo je Jan Perner? Pojmy, termíny a hesla mohou mít různé významy vzhledem k tomu, že se používají v rozdílných oborech lidské činnosti. Zkuste proto termín GPU hledat i v jiných kategoriích (než hardware). Některé texty jsme rozšířili i o krátkou citaci z Wikipedia.cz. K této citaci vždy uvádíme i odkaz na konkrétní stránku. Tyto texty lze potom kopírovat, editovat a dále šířit při splnění podmínek vyplývajících z licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme za návštěvu online projektu (slovníku) shromažďujícího významy slov, popisy termínů, přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy, zajímavosti, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Ať jste chodec, cyklistika nebo automobilista, měl byste znát dopravní značky a jejich význam.