Co je to?
Výraz, termín, definice slova GPU. Co znamená odborný pojem GPU z kategorie Hardware?

Co je to GPU? Význam slova

Co znamená pojem, definice termínu GPU?

GPU je zkratka pro graphic processing unit neboli procesor se speciální funkcí, který se nachází na grafické kartě nebo základní desce počítače. Hlavním úkolem GPU je zajistit grafické výpočty, které jsou nezbytné pro zobrazení dat uložených v operační paměti, a další druhy výpočtů. Tato data se pak ukazují na některém ze zobrazovacích zařízení.
GPU se konstruuje na míru podle potřeb uživatele a podle výkonu, který je požadován.


Co je to GPU? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova GPU. Co znamená odborný pojem GPU z kategorie Hardware?

Omlouváme se za možné chyby v textech. Napsáno redaktory Superia.cz

Velmi by nás potěšilo, pakliže byste sdíleli text GPU s partnery, kolegy a kamarády na internetových společenských sítích typu Pinterest, Reddit, Twitter či Facebooku, který je z nich nejznámější a nejpopulárnější.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín GPU se nachází v sekci Hardware

Klíčová slova: terminologie, význam, odborný výraz, přesný význam, popis, heslo, co je to GPU?, informace, názvosloví, vysvětlení, význam slova, termín, přesný výraz, slovník, lexikon, odborné názvosloví, formulace, synonymum


Pojem GPU je v kategorii Hardware, ilustrační obrázek

Co znamená pojem GPU? Definice slova, výraz, termín z Wikipedie

Následující definice termínu byla převzata z internetového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

GPU (grafický procesor, anglicky graphic processing unit) je v informačních technologiích specializovaný mikroprocesor uvnitř počítače, telefonu a podobně. GPU zajišťuje rychlé grafické výpočty a změny obsahu videopaměti, které jsou posléze zobrazovány na monitoru. Moderní grafické procesory mohou být využívány i k jiným výpočtům, než pro zobrazování dat (například kryptoanalýza).

Odkazy na jiné online zdroje a weby

Najít pojem GPU ve vyhledávači Yandex

Chraňte své soukromí a hledejte slovo GPU ve vyhledávači DuckDuckGo

Najít heslo GPU ve Wikislovníku

Zkusit najít termín GPU ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit najít pojem GPU ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Vyhledat heslo GPU ve fulltextu Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo GPU například v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve Wikizdrojích, ve fulltextu Google.cz nebo v Lingea slovnících.

Vybrané odborné pojmy, termíny a slova

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku jaká je definice slova GPU? resp. co se vlastně skrývá pod slovem GPU? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu GPU, odpověď na dotaz co je to GPU?. Víte např. kdo to je Dwayne Johnson? Znáte a víte kdo je Sebastian Navrátil? Nezapomeňte, že jednotlivé výrazy mohou mít víc významů v závislosti na oboru a kontextu. Proto případně zapátrejte po pojmu GPU i v jiných kategoriích (než Hardware). Část textů obsahuje internetový odkaz i krátkou citaci z české verze projektu Wikipedia. Ty lze dále používat při splnění licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, musíme vám poděkovat za návštívení internetového slovníku, který shromažďuje známé i neznámé pojmy, zajímavosti, popisy termínů, definice odborných pojmů, významy slov, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Ať jste chodec, cyklistika nebo automobilista, měl byste znát dopravní značky a jejich význam.