Co je to?
Výraz, termín, definice slova Elegie. Co znamená odborný pojem Elegie z kategorie Literatura?

Co je Elegie?

Co znamená výraz, termín, pojem, definice slova Elegie?

Žalozpěv, literární nebo hudební dílo, jež má smutný, zadumaný, tklivý charakter a ráz. Námětem může být smutek nad smrtí blízké osoby, žal nad ztracenou láskou, mládím. Známe elegie ve formě básně i jako hudební skladby. V antice elegie považovali za vrchol poezie, elegie se také často objevovaly v podobě politických básní.


Co je to Elegie? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Elegie. Co znamená odborný pojem Elegie z kategorie Literatura?

Provozovatel neručí za aktuálnost a úplnost informací. V textech mohou být věcné a technické nepřesnosti a gramatické či typografické chyby. Text sepsali autoři a autorky pro projekt Superia.cz

Líbí se vám definice pojmu Elegie? Pak se o ní podělte s vašimi přáteli prostřednictvím uvedených tlačítek na sociálních sítích Facebook nebo Twitter.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu      

Výraz Elegie je v kategorii literatura

Klíčová slova: termín, odborný výraz, odborné názvosloví, názvosloví, význam, informace, pojem, co je to Elegie?, přesný význam, slovník, co to je, Elegie, vysvětlení, význam pojmu, přesný výraz, co znamená, wiki, popis


Pojem Elegie je v kategorii literatura, ilustrační obrázek

V encyklopedii Wikipedia se o termínu Elegie dozvíte následující

Tento níže umístěný text je převzat z internetové Wikipedie. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Elegie (z řeckého ελεγεια), žalozpěv, je skladba charakteristicky zádumčivého až smutného rázu, proto často bývá použita jako hudební nekrolog. Může být básnická nebo hudební. Původně však elegie označovala politické básnictví.

Hledejte v dalších online informačních zdrojích

Hledat videa s názvem Elegie na Youtube

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Elegie ve Wikimedia Commons

Hledat pojem Elegie na Google obrázcích

Najít pojem Elegie ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Elegie ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat slovo Elegie ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Elegie například v Microsoft Bing, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve Wikislovníku, ve fulltextu Google.cz nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Výběr z často hledaných výrazů na tomto webu

Teď už znáte odpověď na otázku co znamená slovo Elegie? resp. co se skrývá pod slovem Elegie? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Elegie, odpověď na dotaz co je to Elegie?. Víte např. kdo to je Estetik? Znáte a víte kdo je Matyáš Korvín? Bohužel, nestíháme pravidelně aktualizovat všechny texty. Pojmy mohou mít různé významy v závislosti na oboru a kontextu. Radíme vám proto hledat slovo Elegie i v jiné části webu než je kategorie literatura. U některých pojmů uvádíme i doplňující definici pojmu z Wikipedie včetně odkazu na konkrétní stránku Wikipedie, kde se dočtete více. Tyto lze přebírat, upravovat a dále šířit při splnění licenčního ujednání CC-BY-SA.

Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Kategorie literatura, Zátiší s knihami, elegie, ilustrační obrázek

Vážení čtenáři, musíme vám poděkovat za návštěvu internetového encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na známé i neznámé pojmy, popisy termínů, definice odborných pojmů, významy slov, přesné vysvětlení slov, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Nezapomeňte navštívit partnerskou stránku s tapetami na plochu PC. Na výběr máte z stovky kvalitních fotografií ve vysokých rozlišeních.