Co je to?
Výraz, termín, definice slova Elegie. Co znamená odborný pojem Elegie z kategorie Literatura?

Co je to Elegie? Význam slova

Význam termínu, výrazu, vysvětlení pojmu Elegie

Žalozpěv, literární nebo hudební dílo, jež má smutný, zadumaný, tklivý charakter a ráz. Námětem může být smutek nad smrtí blízké osoby, žal nad ztracenou láskou, mládím. Známe elegie ve formě básně i jako hudební skladby. V antice elegie považovali za vrchol poezie, elegie se také často objevovaly v podobě politických básní.


Co je to Elegie? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Elegie. Co znamená odborný pojem Elegie z kategorie Literatura?

Uvedené informace jsou bez záruky. Sepsáno redaktory Superia.cz

Potěší nás, pokud budete sdílet tuto odpověď na otázku co je to Elegie? s blízkými na sociálních sítích jako je Facebook a Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Elegie je v sekci Literatura

Klíčová slova: wiki, názvosloví, přesný význam, odborný výraz, význam, informace, odborné názvosloví, vysvětlení, lexikon, popis, pojem, termín, co to je, heslo, definice, přesný výraz, terminologie, význam pojmu


Pojem Elegie je v kategorii Literatura, ilustrační obrázek

Co označuje termín Elegie? Definice výrazu, slova, termínu z projektu Wikipedia

Následující text definice byl převzat ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Elegie (z řeckého ελεγεια), žalozpěv, je skladba charakteristicky zádumčivého až smutného rázu, proto často bývá použita jako hudební nekrolog. Může být básnická nebo hudební. Původně však elegie označovala politické básnictví.

Další zdroje informací o slovu Elegie

Najít heslo Elegie ve fulltextu Seznam.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Elegie ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít výraz Elegie na Google.cz

Vyhledat heslo Elegie ve vyhledávači Yandex

Hledat termín Elegie ve Wikizdrojích

Hledat videa s názvem Elegie na Youtube

Dál můžete zkusit hledat slovo Elegie například v evropském vyhledávači Qwant, v projektu slovnik.cz, ve Wikislovníku, v Microsoft Bing nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Zkuste také následující odborné pojmy, termíny a hesla

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku co je to Elegie? resp. jaký je význam slova Elegie? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Elegie, odpověď na dotaz co je to Elegie?. Víte např. kdo to je Keanu Reeves? Znáte a víte kdo je Marie Terezie? Berte prosím v úvahu, že pojmy mohou mít víc definic v různých oborech lidské činnosti. Proto případně zapátrejte i v jiných kategoriích (než Literatura). Některé texty obsahují odkaz a krátkou citaci z české Wikipedie. Ty lze využívat v souladu s licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu webu shromažďujícího definice odborných pojmů, zajímavosti, popisy termínů, významy slov, známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Nezapomeňte navštívit partnerskou stránku s tapetami na plochu PC. Na výběr máte z stovky kvalitních fotografií ve vysokých rozlišeních.