Co je to?
Definice odborného termínu, slova Elegie. Co znamená pojem Elegie z kategorie Literatura?

Co je to Elegie? Význam slova

Co znamená termín, slovo, definice pojmu Elegie?

Žalozpěv, literární nebo hudební dílo, jež má smutný, zadumaný, tklivý charakter a ráz. Námětem může být smutek nad smrtí blízké osoby, žal nad ztracenou láskou, mládím. Známe elegie ve formě básně i jako hudební skladby. V antice elegie považovali za vrchol poezie, elegie se také často objevovaly v podobě politických básní.


Co je to Elegie? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Elegie. Co znamená pojem Elegie z kategorie Literatura?

Texty mohou obsahovat chyby. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Uvedený text můžete pochopitelně sdílet s vašimi známými a kamarády na Twitteru, Redditu, Facebooku nebo jinde.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru    

Termín Elegie se nachází v kategorii literatura

Klíčová slova: formulace, význam, popis, Elegie, wiki, vysvětlení, heslo, synonymum, informace, literatura, termín, definice pojmu, terminus technicus, co to je, názvosloví, přesný význam, slovo, přesný výraz


Pojem Elegie je v kategorii literatura, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Elegie? Odborný výraz, termín, definice slova z Wikipedie

Následující popis pojmu byl převzat ze stránek Wikipedia.cz, více se dozvíte zde. Licence CC-BY-SA.

Elegie (z řeckého ελεγεια), žalozpěv, je skladba charakteristicky zádumčivého až smutného rázu, proto často bývá použita jako hudební nekrolog. Může být básnická nebo hudební. Původně však elegie označovala politické básnictví.

Odkazy na jiné online zdroje a weby

Zkusit najít frázi Elegie ve Wikizdrojích

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Elegie ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat slovo Elegie ve vyhledávači Yandex

Zkusit najít termín Elegie ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Vyhledat termín Elegie na Google.cz

Hledat videa s názvem Elegie na Youtube

Dál můžete zkusit hledat slovo Elegie například v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve vyhledávači Seznam.cz, ve Wikislovníku nebo v projektu slovnik.cz.

Náhodné pojmy, výrazy, slova a odborné termíny

Právě jste zjistili jaká je definice slova Elegie? resp. jaká je definice termínu Elegie? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Elegie, odpověď na dotaz co je to Elegie?. Víte např. kdo to je Technolog? Znáte a víte kdo je Vezír? Nezapomeňte prosím, že každé slovo může mít vícero významů v různých oborech lidské činnosti. Zkuste proto též hledat synonymum ke slovu Elegie v jiné sekci než literatura. Některé pojmy obsahují doplňující definici z Wikipedie včetně url na konkrétní stránku. Takovéto texty spadají pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme našim čtenářům za návštěvu online encyklopedického projektu shromažďujícího přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, popisy termínů, definice odborných pojmů, zajímavosti, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Nezapomeňte navštívit partnerskou stránku s tapetami na plochu PC. Na výběr máte z stovky kvalitních fotografií ve vysokých rozlišeních.