Co je to?
Výraz, termín, definice slova Elegie. Co znamená odborný pojem Elegie z kategorie Literatura?

Co je to Elegie? Význam slova

Pojem, termín, heslo, vysvětlení výrazu Elegie

Žalozpěv, literární nebo hudební dílo, jež má smutný, zadumaný, tklivý charakter a ráz. Námětem může být smutek nad smrtí blízké osoby, žal nad ztracenou láskou, mládím. Známe elegie ve formě básně i jako hudební skladby. V antice elegie považovali za vrchol poezie, elegie se také často objevovaly v podobě politických básní.


Co je to Elegie? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Elegie. Co znamená odborný pojem Elegie z kategorie Literatura?

Neručíme za správnost a aktuálnost uvedených informací. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Zaujala vás definice slova Elegie? Pak se o tuto stránku podělte s partnery, kolegy a kamarády na Facebooku, Redditu, Pinterestu nebo Twitteru.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu      

Pojem Elegie je v kategorii literatura

Klíčová slova: formulace, co to je, význam, informace, přesný výraz, wiki, vysvětlení, slovník, význam slova, termín, definice pojmu, heslo, odborné názvosloví, přesný význam, terminologie, názvosloví, slovo, definice


Pojem Elegie je v kategorii literatura, ilustrační obrázek

Co nám píše encyklopedie Wikipedia o termínu Elegie?

Následující popis termínu byl převzat z otevřené online encyklopedie, ze známé Wikipedie. Pro více informací klikněte na odkaz. Licence CC-BY-SA.

Elegie (z řeckého ελεγεια), žalozpěv, je skladba charakteristicky zádumčivého až smutného rázu, proto často bývá použita jako hudební nekrolog. Může být básnická nebo hudební. Původně však elegie označovala politické básnictví.

Jiné zdroje informací o pojmu Elegie

Vyhledat pojem Elegie ve vyhledávači Qwant

Najít termín Elegie ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit najít výraz Elegie ve Wikizdrojích

Hledat pojem Elegie ve Wikislovníku

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Elegie ve Wikimedia Commons

Najít slovo Elegie ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Dál můžete zkusit hledat slovo Elegie například ve videích na Youtube, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve fulltextu Google.cz, ve ruském vyhledávači Yandex nebo v projektu slovnik.cz.

Doporučené odborné pojmy, termíny, výrazy a hesla

Na stránce jste se mohli dozvědět: jaký je význam slova Elegie? resp. co znamená Elegie? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Elegie, odpověď na dotaz co je to Elegie?. Víte např. kdo to je Clark Rockefeller? Znáte a víte kdo je Ludvík Jagellonský? Jednotlivá slova mohou mít vícero významů v závislosti na oboru a kontextu. Doporučujeme vám hledat v jiných sekcích (než literatura). U části pojmů naleznete citaci z projektu Wikipedia včetně internetové adresy kde naleznete kompletní popis. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, musíme vám poděkovat za návštěvu internetového encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na známé i neznámé pojmy, zajímavosti, významy slov, definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Nezapomeňte navštívit partnerskou stránku s tapetami na plochu PC. Na výběr máte z stovky kvalitních fotografií ve vysokých rozlišeních.