Co je to?
Výraz, termín, definice slova Elegie. Co znamená odborný pojem Elegie z kategorie Literatura?

Co je to Elegie? Význam slova

Význam pojmu, termínu, vysvětlení výrazu Elegie

Žalozpěv, literární nebo hudební dílo, jež má smutný, zadumaný, tklivý charakter a ráz. Námětem může být smutek nad smrtí blízké osoby, žal nad ztracenou láskou, mládím. Známe elegie ve formě básně i jako hudební skladby. V antice elegie považovali za vrchol poezie, elegie se také často objevovaly v podobě politických básní.


Co je to Elegie? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Elegie. Co znamená odborný pojem Elegie z kategorie Literatura?

Přes veškerou snahu je možné, že v text bude obsahovat chyby. Předem se za ně omlouváme. Napsáno redaktory Superia.cz

Uvedený text s definicí slova Elegie můžete samozřejmě sdílet s blízkými na Twitteru, Redditu nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Elegie je v sekci Literatura

Klíčová slova: odborné názvosloví, co je to Elegie?, terminologie, význam pojmu, co to je, význam, lexikon, vysvětlení, názvosloví, odborný výraz, informace, význam slova, definice, formulace, slovník, co znamená, přesný význam, popis


Pojem Elegie je v kategorii Literatura, ilustrační obrázek

V online encyklopedii Wikipedia se o slovu Elegie můžete dozvědět následující

Následující definice termínu byla převzata z internetového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Elegie (z řeckého ελεγεια), žalozpěv, je skladba charakteristicky zádumčivého až smutného rázu, proto často bývá použita jako hudební nekrolog. Může být básnická nebo hudební. Původně však elegie označovala politické básnictví.

Odkazy na jiné weby

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Elegie ve Wikimedia Commons

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Elegie ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít výraz Elegie ve Wikizdrojích

Vyhledat heslo Elegie ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat heslo Elegie ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat videa s názvem Elegie na Youtube

Dál můžete zkusit hledat slovo Elegie například ve vyhledávači Seznam.cz, v Lingea slovnících, ve Wikislovníku, v evropském vyhledávači Qwant nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Doporučené odborné pojmy, termíny, výrazy a hesla

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku jaký je přesný význam slova Elegie? resp. co se vlastně skrývá pod slovem Elegie? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Elegie, odpověď na dotaz co je to Elegie?. Víte např. kdo to je Andělíčkářka? Znáte a víte kdo je Klement Gottwald? Nezapomeňte prosím, že ke každému slovu může existovat vícero definic v různém kontextu, v různých oborech. Nezbývá, než vám doporučit hledání v jiných kategoriích než je Literatura. Některé pojmy obsahují i krátkou citaci z české Wikipedie včetně internetového odkazu na podrobný popis. Tyto texty lze potom kopírovat, editovat a dále šířit při splnění podmínek vyplývajících z licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, musíme vám poděkovat za návštívení internetového slovníku, který shromažďuje přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy, slovníková hesla, zajímavosti, definice odborných pojmů, významy slov s názvem Co Je To?.

Nezapomeňte navštívit partnerskou stránku s tapetami na plochu PC. Na výběr máte z stovky kvalitních fotografií ve vysokých rozlišeních.