Co je to?
Výraz, termín, definice slova Elegie. Co znamená odborný pojem Elegie z kategorie Literatura?

Co je to Elegie? Význam slova

Co znamená termín, slovo, heslo, vysvětlení pojmu Elegie?

Žalozpěv, literární nebo hudební dílo, jež má smutný, zadumaný, tklivý charakter a ráz. Námětem může být smutek nad smrtí blízké osoby, žal nad ztracenou láskou, mládím. Známe elegie ve formě básně i jako hudební skladby. V antice elegie považovali za vrchol poezie, elegie se také často objevovaly v podobě politických básní.


Co je to Elegie? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Elegie. Co znamená odborný pojem Elegie z kategorie Literatura?

Neručíme za aktuálnost a správnost uvedených informací, chyby vyhrazeny. Sepsáno redaktory Superia.cz

Definici slova Elegie můžete sdílet s vašimi známými a kamarády na Twitteru, Redditu, Pinterestu, Facebooku nebo na jiných, zde neuvedených sociálních sítích.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Elegie je v kategorii Literatura

Klíčová slova: synonymum, lexikon, slovník, význam, termín, přesný význam, význam slova, terminus technicus, odborné názvosloví, definice, Literatura, Elegie, popis, co je to Elegie?, informace, vysvětlení, wiki, význam pojmu


Pojem Elegie je v kategorii Literatura, ilustrační obrázek

Ve Wikipedii se o heslu Elegie dozvíte následující

Uvedené vysvětlení pojmu je převzato z webu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Elegie (z řeckého ελεγεια), žalozpěv, je skladba charakteristicky zádumčivého až smutného rázu, proto často bývá použita jako hudební nekrolog. Může být básnická nebo hudební. Původně však elegie označovala politické básnictví.

Linky na jiné informační zdroje

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Elegie ve vyhledávači DuckDuckGo

Vyhledat heslo Elegie na Google.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Elegie ve Wikimedia Commons

Vyhledat výraz Elegie ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit najít termín Elegie ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit najít slovo Elegie ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Elegie například ve videích na Youtube, v projektu slovnik.cz, v evropském vyhledávači Qwant, ve Wikislovníku nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Zkuste také následující odborné pojmy, termíny a hesla

Tyto stránky vám umožnili zjistit co znamená Elegie? resp. co se vlastně skrývá pod slovem Elegie? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Elegie, odpověď na dotaz co je to Elegie?. Víte např. kdo to je Specialista HR? Znáte a víte kdo je Ludvík Jagellonský? Jednotlivá slova mohou mít vícero významů podle různých oborů. Hledejte proto odborný pojem i jinde než v sekci Literatura Některé texty jsme rozšířili i o krátkou citaci z Wikipedia.cz. K této citaci vždy uvádíme i odkaz na konkrétní stránku. Takový typ textu je distribuován pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za navštívení našeho encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, zajímavosti, významy slov, popisy termínů, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Nezapomeňte navštívit partnerskou stránku s tapetami na plochu PC. Na výběr máte z stovky kvalitních fotografií ve vysokých rozlišeních.