Co je to?
Výraz, termín, definice slova Web. Co znamená odborný pojem Web z kategorie Internet?

Co je to Web? Význam slova

Vysvětlení pojmu, hesla, definice termínu Web

Informační dokument zobrazitelný pomocí prohlížeče na monitoru počítače nebo jiného zařízení (mobilní telefon, tablet apod.). Provoz webových stránek funguje v rámci celosvětové www sítě. Web obsahuje texty, multimediální data (obraz, zvuk) a odkazy pro přechod na další stránky se související tématikou.


Co je to Web? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Web. Co znamená odborný pojem Web z kategorie Internet?

Přes neustálou opakovanou kontrolu mohou být v textech chyby za něž se předem omlouváme. Sepsáno redaktory Superia.cz

Potěší nás, pokud budete sdílet tuto odpověď na otázku co je to Web? s vašimi kamarády na Twitteru, Redditu, Facebooku nebo jinde.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Web je v sekci Internet

Klíčová slova: pojem, heslo, odborný výraz, popis, lexikon, Internet, co je to Web?, termín, definice pojmu, přesný výraz, wiki, význam pojmu, vysvětlení, Internet, co znamená, co to je, odborné názvosloví, terminus technicus


Pojem Web je v kategorii Internet, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Web? Definice slova, výraz, termín z Wikipedie

Následující text definice byl převzat ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

World Wide Web (WWW, zkráceně web, v doslovném překladu „světově rozsáhlá pavučina“ nebo „celosvětová síť“) je označení pro systém prohlížení, ukládání a odkazování dokumentů nacházejících se v internetu. Dokumenty (webové stránky) si prohlížíme pomocí webového prohlížeče, jsou uloženy na webových serverech a jsou navzájem propojeny pomocí hypertextových odkazů zapisovaných ve formě URL (například https://www.seznam.cz nebo https://www.google.com). Webové stránky jsou popsány pomocí HTML jazyka a pro jejich přenos mezi počítači je používán HTTP protokol.

Pro více informací o heslu Web zkuste navštívit tyto odkazy

Najít slovo Web ve fulltextu Seznam.cz

Hledat videa s názvem Web na Youtube

Hledat slovo Web ve Wikizdrojích

Zkusit najít výraz Web ve vyhledávači Qwant

Vyhledat heslo Web ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit najít termín Web ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo Web například v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve Wikislovníku, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Vybrané odborné pojmy, termíny a slova

Tyto stránky vám umožnili zjistit jaká je definice slova Web? resp. co je to Web? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Web, odpověď na dotaz co je to Web?. Víte např. kdo to je Mohel? Znáte a víte kdo je Oftalmolog? Jednotlivé termíny, pojmy, slova mohou mít vícero významů v závislosti na oboru a kontextu. Hledejte proto odborný pojem i jinde než v sekci Internet Některé pojmy obsahují i krátkou citaci z české Wikipedie včetně internetového odkazu na podrobný popis. Takový typ textu je distribuován pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za navštívení našeho encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na slovníková hesla, známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů, významy slov, zajímavosti, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Víte, co znamená být metrosexuál nebo šovinista? Pokud ne, zkuste se podívat na tuto webovou stránku.