Co je to?
Odborný výraz, definice slova Web. Co znamená pojem Web z kategorie Internet?

Co je to Web? Význam slova

Význam pojmu, termínu, vysvětlení výrazu Web

Informační dokument zobrazitelný pomocí prohlížeče na monitoru počítače nebo jiného zařízení (mobilní telefon, tablet apod.). Provoz webových stránek funguje v rámci celosvětové www sítě. Web obsahuje texty, multimediální data (obraz, zvuk) a odkazy pro přechod na další stránky se související tématikou.


Co je to Web? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Web. Co znamená pojem Web z kategorie Internet?

Vyhrazujeme si možnost chyb v textech. Text napsán pro Superia.cz

Sdílejte text pojmu Web s jinými lidmi na Pinterestu, Facebooku nebo Twitteru.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru    

Termín Web se nachází v kategorii internet

Klíčová slova: slovo, terminologie, lexikon, internet, definice, formulace, vysvětlení, termín, popis, internet, přesný význam, informace, význam slova, názvosloví, pojem, wiki, slovník, heslo


Pojem Web je v kategorii internet, ilustrační obrázek

Co označuje termín Web? Definice slova, termínu z projektu Wikipedia

(Text byl převzat z mnohojazyčné online encyklopedie Wikipedia) Licence CC-BY-SA.

World Wide Web (WWW, zkráceně web, v doslovném překladu „světově rozsáhlá pavučina“ nebo „celosvětová síť“) je označení pro systém prohlížení, ukládání a odkazování dokumentů nacházejících se v internetu. Dokumenty (webové stránky) si prohlížíme pomocí webového prohlížeče, jsou uloženy na webových serverech a jsou navzájem propojeny pomocí hypertextových odkazů zapisovaných ve formě URL (například https://www.seznam.cz nebo https://www.google.com). Webové stránky jsou popsány pomocí HTML jazyka a pro jejich přenos mezi počítači je používán HTTP protokol.

Linky na jiné informační zdroje

Vyhledat pojem Web ve fulltextu Seznam.cz

Vyhledat heslo Web ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Web ve Wikimedia Commons

Zkusit najít Web na Google.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Web ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat videa s názvem Web na Youtube

Dál můžete zkusit hledat slovo Web například v Microsoft Bing, v projektu slovnik.cz, ve Wikizdrojích, ve Wikislovníku nebo v Google překladači.

Často hledané výrazy, termíny a odborné pojmy

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku jaká je definice slova Web? resp. jaký je význam pojmu Web? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Web, odpověď na dotaz co je to Web?. Víte např. kdo to je Antonín Hardt? Znáte a víte kdo je Mladík? Nezapomeňte prosím, že ke každému slovu může existovat vícero definic vzhledem k tomu, že se používají v rozdílných oborech lidské činnosti. Proto prosím zapátrejte i v jiných kategoriích než je internet. Některé pojmy obsahují doplňující definici z Wikipedie včetně url na konkrétní stránku. Ty lze dále používat při splnění licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme za návštěvu online projektu (slovníku) shromažďujícího přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, významy slov, zajímavosti, slovníková hesla, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Víte, co znamená být metrosexuál nebo šovinista? Pokud ne, zkuste se podívat na tuto webovou stránku.