Co je to?
Výraz, termín, definice slova Web. Co znamená odborný pojem Web z kategorie Internet?

Co je Web? Význam slova

Co znamená termín, slovo, definice pojmu Web?

Informační dokument zobrazitelný pomocí prohlížeče na monitoru počítače nebo jiného zařízení (mobilní telefon, tablet apod.). Provoz webových stránek funguje v rámci celosvětové www sítě. Web obsahuje texty, multimediální data (obraz, zvuk) a odkazy pro přechod na další stránky se související tématikou.


Co je to Web? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Web. Co znamená odborný pojem Web z kategorie Internet?

Neručíme za správnost a aktuálnost uvedených informací. Sepsáno redaktory Superia.cz

Líbí se vám definice pojmu Web? Pak se o ní podělte s vašimi kamarády, známými a přáteli na specializovaných společenských sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    

Pojem Web je v kategorii internet

Klíčová slova: přesný výraz, heslo, pojem, definice pojmu, synonymum, vysvětlení, názvosloví, co to je, význam pojmu, wiki, Web, odborný výraz, přesný význam, co znamená, terminus technicus, informace, terminologie, popis


Pojem Web je v kategorii internet, ilustrační obrázek

Ve Wikipedii se o termínu Web píše následující

(Uvedený text pochází online encyklopedie Wikipedia.cz) Licence CC-BY-SA.

World Wide Web (WWW, zkráceně web, v doslovném překladu „světově rozsáhlá pavučina“ nebo „celosvětová síť“) je označení pro systém prohlížení, ukládání a odkazování dokumentů nacházejících se v internetu. Dokumenty (webové stránky) si prohlížíme pomocí webového prohlížeče, jsou uloženy na webových serverech a jsou navzájem propojeny pomocí hypertextových odkazů zapisovaných ve formě URL (například https://www.seznam.cz nebo https://www.google.com). Webové stránky jsou popsány pomocí HTML jazyka a pro jejich přenos mezi počítači je používán HTTP protokol.

Více informací o slovu Web doporučujeme hledat v těchto zdrojích

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Web ve Wikimedia Commons

Hledat videa s názvem Web na Youtube

Zkusit najít výraz Web ve fulltextu Seznam.cz

Hledat slovo Web ve vyhledávači Qwant

Najít výraz Web ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat heslo Web ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Web například v Microsoft Bing, v Lingea slovnících, ve ruském vyhledávači Yandex, ve fulltextu Google.cz nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Zkuste také následující odborné pojmy, termíny a hesla

Na stránce jste se mohli dozvědět: co je to Web? resp. co přesně znamená slovo Web? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Web, odpověď na dotaz co je to Web?. Víte např. kdo to je Altruista? Znáte a víte kdo je Otorinolaryngolog? Nezapomeňte prosím, že ke každému slovu může existovat vícero definic v závislosti na oboru a kontextu. Zkuste hledání i v jiné sekci webu než v internet. U některých pojmů uvádíme i doplňující definici pojmu z Wikipedie včetně odkazu na konkrétní stránku Wikipedie, kde se dočtete více. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu online internetového slovníku zaměřeného především na popisy termínů, zajímavosti, významy slov, známé i neznámé pojmy, slovníková hesla, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Víte, co znamená být metrosexuál nebo šovinista? Pokud ne, zkuste se podívat na tuto webovou stránku.