Co je to?
Výraz, termín, definice slova Revizionismus. Co znamená odborný pojem Revizionismus z kategorie Politika?

Co je to Revizionismus? Význam slova

Co znamená termín, výraz, pojem, vysvětlení hesla Revizionismus?

Revizionismus je pojem, který se používá ve více významech. V latině znamená ověřit, prohlédnout znovu. Jde o soustavnou snahu přehodnotit, upravit nebo změnit určitý daný stav, názor nebo ideologii. Tato snaha se může týkat i zásadních společenských věcí.
Může jít i nové nahlížení na dějinné události, což může být i politický záměr, nebo o pokus změnit názor většiny. Zde se může jednat i vědecké poznatky. Historicky se jako revizionisté označovali ti, kdo chtěli přehodnocovat tzv. leninskou ideologii a ideje marxismu-leninismu.


Co je to Revizionismus? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Revizionismus. Co znamená odborný pojem Revizionismus z kategorie Politika?

Možnost chyb vyhrazena. Text napsán pro Superia.cz

Definici pojmu Revizionismus sdílejte s přáteli a kamarády na Pinterestu, Redditu, Twitteru či Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Revizionismus je v kategorii Politika

Klíčová slova: odborný výraz, Politika, termín, vysvětlení, heslo, terminus technicus, význam slova, co je to Revizionismus?, wiki, pojem, názvosloví, definice, význam pojmu, odborné názvosloví, Politika, význam, Revizionismus, co znamená


Pojem Revizionismus je v kategorii Politika, ilustrační obrázek

Co se píše ve Wikipedii o pojmu Revizionismus?

Následující popis termínu byl převzat z otevřené online encyklopedie, ze známé Wikipedie. Pro více informací klikněte na odkaz. Licence CC-BY-SA.

Revizionismus (z lat. re-videre, re-visus, znovu prohlédnout, ověřit) je soustavné úsilí o přehodnocení, změny případně úpravy daného (stávajícího) stavu, ideologie nebo většinového názoru, a to ve společensky významné věci.
Pojem „revizionismus“ má několik významů:
♦ společensky významný pokus o nový pohled na (nedávné) dějiny, někdy i s politickým záměrem
♦ soustavnou snahu o změnu většinového názoru, „hlavního proudu“, i v jiných vědách.
♦ v komunistickém režimu a straně: pejorativní označení „odštěpenců“, kteří chtěli revidovat základy leninské ideologie

Hledejte pojem Revizionismus v následujících vyhledávačích

Hledat pojem Revizionismus ve fulltextu Seznam.cz

Vyhledat výraz Revizionismus ve vyhledávači Yandex

Najít výraz Revizionismus ve Wikislovníku

Vyhledat slovo Revizionismus na Google.cz

Zkusit najít slovo Revizionismus ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Vyhledat termín Revizionismus ve vyhledávači Qwant

Dál můžete zkusit hledat slovo Revizionismus například ve Wikizdrojích, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo v Google překladači.

Víte, co znamenají tato slova, odborné termíny a pojmy?

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku co znamená Revizionismus? resp. co se skrývá pod slovem Revizionismus? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Revizionismus, odpověď na dotaz co je to Revizionismus?. Víte např. kdo to je Velekněz? Znáte a víte kdo je Pšonek? Nezapomeňte, že slova a termíny mohou mít víc významů v různých oborech lidské činnosti. Proto případně zapátrejte po pojmu Revizionismus i v jiných kategoriích (než Politika). Některé texty jsme rozšířili i o krátkou citaci z Wikipedia.cz. K této citaci vždy uvádíme i odkaz na konkrétní stránku. Ty lze dále používat při splnění licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme za návštěvu online projektu (slovníku) shromažďujícího významy slov, definice odborných pojmů, slovníková hesla, popisy termínů, přesné vysvětlení slov, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Oblíbenou prázdninovou destinací Čechů je Chorvatsko. Na tomto webu se o něm dozvíte mnoho zajímavostí.