Co je to?
Výraz, termín, definice slova Zdraví. Co znamená odborný pojem Zdraví z kategorie Lékařství?

Co je to Zdraví? Význam slova

Co znamená heslo, definice termínu, pojmu Zdraví?

Pocit tělesné a duševní pohody, rovnováha v organismu. Ovlivňuje ho výživa, hygiena, dostupnost léků a lékařské péče. Lékařská věda označuje zdraví jako nepřítomnost nemoci, tedy stav, kdy nedochází k poruchám práce orgánů v těle. Poruchy zdraví medicína definuje odchylkami od statistických hodnot.


Co je to Zdraví? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Zdraví. Co znamená odborný pojem Zdraví z kategorie Lékařství?

Neručíme za správnost či přesnost obsahu těchto webových stránek. Text napsán pro Superia.cz

Velmi by nás potěšilo, pakliže byste sdíleli text Zdraví s partnery, kolegy a kamarády prostřednictvím uvedených tlačítek na sociálních sítích Facebook nebo Twitter.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu      

Heslo Zdraví se nachází v sekci lékařství

Klíčová slova: terminus technicus, co je to Zdraví?, co to je, význam pojmu, Zdraví, vysvětlení, odborný výraz, význam, přesný význam, terminologie, lexikon, termín, slovo, slovník, lékařství, synonymum, odborné názvosloví, pojem


Pojem Zdraví je v kategorii lékařství, ilustrační obrázek

Co označuje termín Zdraví? Odborný výraz, termín, definice slova z projektu Wikipedia

Následující definice termínu byla převzata z internetového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Zdraví může být definováno jako absence nemoci, funkcionálně jako schopnost vyrovnat se s denními aktivitami, nebo pozitivně jako způsobilost a podoba balance (vyrovnanosti). V každém organismu je zdraví forma homeostáze. To je stav balance s příjmem a výdejem energie a látky v rovnováze (s možností růstu). Zdraví též značí dobré vyhlídky na trvající přežití. U vnímajících bytostí jako lidi je zdraví širší koncept.

Pro další informace o termínu Zdraví zkuste tyto odkazy

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Zdraví ve Wikimedia Commons

Zkusit najít slovo Zdraví ve vyhledávači Yandex

Vyhledat heslo Zdraví ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Zdraví ve vyhledávači DuckDuckGo

Najít termín Zdraví ve Wikislovníku

Vyhledat slovo Zdraví ve fulltextu Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Zdraví například ve videích na Youtube, v Google překladači, v evropském vyhledávači Qwant, ve ekologickém vyhledávači Ecosia nebo v Lingea slovnících.

Podívejte se také na tyto odborné výrazy, pojmy, termíny a slova

Teď už znáte odpověď na otázku jaký je přesný význam slova Zdraví? resp. jaká je definice termínu Zdraví? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Zdraví, odpověď na dotaz co je to Zdraví?. Víte např. kdo to je Živnostník? Znáte a víte kdo je Klempíř? Jednotlivá slova, termíny, hesla můžou mít víc definic vzhledem k tomu, že se používají v rozdílných oborech lidské činnosti. Proto případně zapátrejte i v jiných kategoriích (než lékařství). Část textů obsahuje internetový odkaz i krátkou citaci z české verze projektu Wikipedia. Tyto texty lze potom kopírovat, editovat a dále šířit při splnění podmínek vyplývajících z licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme za návštěvu online projektu (slovníku) shromažďujícího známé i neznámé pojmy, zajímavosti, definice odborných pojmů, významy slov, přesné vysvětlení slov, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Víte kdo je to Abbé? Pokud ne a přitom byste to vědět chtěli, klikněte sem