Co je to?
Odborný výraz, definice slova Zdraví. Co znamená slovo Zdraví z kategorie Lékařství?

Co je Zdraví?

Význam termínu, výrazu, vysvětlení pojmu Zdraví

Pocit tělesné a duševní pohody, rovnováha v organismu. Ovlivňuje ho výživa, hygiena, dostupnost léků a lékařské péče. Lékařská věda označuje zdraví jako nepřítomnost nemoci, tedy stav, kdy nedochází k poruchám práce orgánů v těle. Poruchy zdraví medicína definuje odchylkami od statistických hodnot.


Co je to Zdraví? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Zdraví. Co znamená slovo Zdraví z kategorie Lékařství?

Přes neustálou opakovanou kontrolu mohou být v textech chyby za něž se předem omlouváme. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Sdílejte tento text s heslem Zdraví s jinými lidmi na Pinterestu, Redditu, Twitteru či Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu  

Termín Zdraví patří do kategorie lékařství

Klíčová slova: slovník, pojem, přesný výraz, informace, přesný význam, co znamená, význam slova, termín, synonymum, co to je, wiki, slovo, odborný výraz, terminus technicus, lékařství, popis, význam pojmu, definice


Pojem Zdraví je v kategorii lékařství, ilustrační obrázek

Co se píše ve Wikipedii o pojmu Zdraví?

Níže uvedený text pochází z webového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Zdraví může být definováno jako absence nemoci, funkcionálně jako schopnost vyrovnat se s denními aktivitami, nebo pozitivně jako způsobilost a podoba balance (vyrovnanosti). V každém organismu je zdraví forma homeostáze. To je stav balance s příjmem a výdejem energie a látky v rovnováze (s možností růstu). Zdraví též značí dobré vyhlídky na trvající přežití. U vnímajících bytostí jako lidi je zdraví širší koncept.

Odkazy na vyhledávače, online encyklopedie a slovníky

Najít slovo Zdraví ve vyhledávači Yandex

Najít pojem Zdraví ve vyhledávači Qwant

Hledat slovo Zdraví ve fulltextu Seznam.cz

Hledat výraz Zdraví ve Wikizdrojích

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Zdraví ve Wikimedia Commons

Zkusit najít výraz Zdraví ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Dál můžete zkusit hledat slovo Zdraví například v Google obrázcích, v Google překladači, v Seznam.cz slovníku cizích slov, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo nebo v projektu slovnik.cz.

Často hledané pojmy, výrazy, odborné termíny a slova

Z předchozího textu jste se dozvěděli co znamená Zdraví? resp. co znamená výraz Zdraví? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Zdraví, odpověď na dotaz co je to Zdraví?. Víte např. kdo to je Láďa Hruška? Znáte a víte kdo je Likvidátor? Data na webu nejsou pravidelně aktualizovaná, texty nemusí vždy reflektovat aktuální stav. Pojmy mohou mít různé významy podle toho o jaký obor se jedná. Doporučujeme vám proto porozhlédnout se v jiných kategoriích (než lékařství). Vybrané texty jsou rozšířené o citaci z české verze internetové encyklopedie Wikipedia.cz. Samozřejmě uvádíme i odkaz na konkrétní podstránku tohoto projektu. Takový typ textu je distribuován pod licencí CC-BY-SA.

Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Kategorie lékařství, Vojenská lékařka, zdraví, ilustrační obrázek

Vážení čtenáři, děkujeme vám za návštěvu projektu shromažďujícího přesné vysvětlení slov, popisy termínů, známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů, slovníková hesla, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Víte kdo je to Abbé? Pokud ne a přitom byste to vědět chtěli, klikněte sem