Co je to?
Definice výrazu Zdraví. Co znamená odborný pojem Zdraví z kategorie Lékařství?

Co to je Zdraví? Význam slova

Význam termínu, výrazu, vysvětlení pojmu Zdraví

Pocit tělesné a duševní pohody, rovnováha v organismu. Ovlivňuje ho výživa, hygiena, dostupnost léků a lékařské péče. Lékařská věda označuje zdraví jako nepřítomnost nemoci, tedy stav, kdy nedochází k poruchám práce orgánů v těle. Poruchy zdraví medicína definuje odchylkami od statistických hodnot.


Co je to Zdraví? Význam slova, termín, Definice výrazu Zdraví. Co znamená odborný pojem Zdraví z kategorie Lékařství?

Možnost chyb vyhrazena. Sepsáno redaktory Superia.cz

Zaujalo vás slovo, termín Zdraví? Potom se o definici podělte s partnery, kolegy a kamarády na internetových společenských sítích typu Pinterest, Reddit, Twitter či Facebooku, který je z nich nejznámější a nejpopulárnější.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Zdraví se nachází v kategorii Lékařství

Klíčová slova: odborný výraz, význam pojmu, co je to Zdraví?, lexikon, heslo, definice pojmu, formulace, přesný význam, co znamená, definice, vysvětlení, odborné názvosloví, termín, informace, popis, pojem, Lékařství, synonymum


Pojem Zdraví je v kategorii Lékařství, ilustrační obrázek

Co se píše ve Wikipedii o pojmu Zdraví?

Níže umístěný text je převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Zdraví může být definováno jako absence nemoci, funkcionálně jako schopnost vyrovnat se s denními aktivitami, nebo pozitivně jako způsobilost a podoba balance (vyrovnanosti). V každém organismu je zdraví forma homeostáze. To je stav balance s příjmem a výdejem energie a látky v rovnováze (s možností růstu). Zdraví též značí dobré vyhlídky na trvající přežití. U vnímajících bytostí jako lidi je zdraví širší koncept.

Další informační zdroje

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Zdraví ve vyhledávači DuckDuckGo

Najít termín Zdraví ve fulltextu Seznam.cz

Hledat heslo Zdraví na Google.cz

Hledat pojem Zdraví ve vyhledávači Yandex

Hledat termín Zdraví ve Wikislovníku

Vyhledat heslo Zdraví ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Dál můžete zkusit hledat slovo Zdraví například ve Wikizdrojích, v Google překladači, ve videích na Youtube, v Seznam.cz slovníku cizích slov nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Náhodné pojmy, výrazy, slova a odborné termíny

Tyto stránky vám umožnili zjistit co znamená Zdraví? resp. co znamená výraz Zdraví? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Zdraví, odpověď na dotaz co je to Zdraví?. Víte např. kdo to je František Ringo Čech? Znáte a víte kdo je Ateista? Jednotlivá slova můžou mít několik významů v různých oborech lidské činnosti. Hledejte proto odborný pojem i jinde než v sekci Lékařství Některé pojmy obsahují doplňující definici z Wikipedie včetně url na konkrétní stránku. Takový typ textu je distribuován pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za navštívení našeho encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na definice odborných pojmů, popisy termínů, přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy, významy slov, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Víte kdo je to Abbé? Pokud ne a přitom byste to vědět chtěli, klikněte sem