Co je to?
Definice výrazu Zdraví. Co znamená odborný pojem Zdraví z kategorie Lékařství?

Co to je Zdraví? Význam slova

Pojem, termín, heslo, vysvětlení výrazu Zdraví

Pocit tělesné a duševní pohody, rovnováha v organismu. Ovlivňuje ho výživa, hygiena, dostupnost léků a lékařské péče. Lékařská věda označuje zdraví jako nepřítomnost nemoci, tedy stav, kdy nedochází k poruchám práce orgánů v těle. Poruchy zdraví medicína definuje odchylkami od statistických hodnot.


Co je to Zdraví? Význam slova, termín, Definice výrazu Zdraví. Co znamená odborný pojem Zdraví z kategorie Lékařství?

Neručíme za aktuálnost a správnost uvedených informací, chyby vyhrazeny. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Text s definicí výrazu Zdraví doporučujeme sdílet s vašimi kamarády, známými a přáteli prostřednictvím níže uvedených buttonků na sociálních sítích Facebook, Reddit, Pinterest nebo Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Zdraví se nachází v sekci Lékařství

Klíčová slova: přesný význam, informace, význam, formulace, termín, slovník, odborné názvosloví, odborný výraz, názvosloví, definice pojmu, význam pojmu, co je to Zdraví?, co to je, terminologie, heslo, význam slova, vysvětlení, Lékařství


Pojem Zdraví je v kategorii Lékařství, ilustrační obrázek

Ve Wikipedii se o heslu Zdraví dozvíte následující

Následující text definice pojmu byl převzat z projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Zdraví může být definováno jako absence nemoci, funkcionálně jako schopnost vyrovnat se s denními aktivitami, nebo pozitivně jako způsobilost a podoba balance (vyrovnanosti). V každém organismu je zdraví forma homeostáze. To je stav balance s příjmem a výdejem energie a látky v rovnováze (s možností růstu). Zdraví též značí dobré vyhlídky na trvající přežití. U vnímajících bytostí jako lidi je zdraví širší koncept.

Více informací o slovu Zdraví doporučujeme hledat v těchto zdrojích

Vyhledat heslo Zdraví ve vyhledávači Qwant

Zkusit najít heslo Zdraví ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Najít slovo Zdraví ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Najít pojem Zdraví ve vyhledávači Yandex

Najít výraz Zdraví ve Wikizdrojích

Zkusit najít výraz Zdraví ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Dál můžete zkusit hledat slovo Zdraví například ve Wikislovníku, v Google překladači, ve videích na Youtube, ve vyhledávači Seznam.cz nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Vybrané odborné pojmy, termíny a slova

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku co znamená Zdraví? resp. jaký je přesný význam slova Zdraví? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Zdraví, odpověď na dotaz co je to Zdraví?. Víte např. kdo to je Karel Jaromír Erben? Znáte a víte kdo je Klempíř? Nezapomeňte prosím, že výrazy, hesla mohou mít víc významů podle různých oborů. Proto prosím zapátrejte i v jiných kategoriích než je Lékařství. Část textů obsahuje internetový odkaz i krátkou citaci z české verze projektu Wikipedia. Takovéto texty spadají pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, nezbývá než vám poděkovat za návštěvu stručného webového slovníku, který se zaměřuje na známé i neznámé pojmy, popisy termínů, přesné vysvětlení slov, významy slov, slovníková hesla, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Víte kdo je to Abbé? Pokud ne a přitom byste to vědět chtěli, klikněte sem