Co je to?
Výraz, termín, definice slova Zdraví. Co znamená odborný pojem Zdraví z kategorie Lékařství?

Co je to Zdraví? Význam slova

Co znamená termín, slovo, definice pojmu Zdraví?

Pocit tělesné a duševní pohody, rovnováha v organismu. Ovlivňuje ho výživa, hygiena, dostupnost léků a lékařské péče. Lékařská věda označuje zdraví jako nepřítomnost nemoci, tedy stav, kdy nedochází k poruchám práce orgánů v těle. Poruchy zdraví medicína definuje odchylkami od statistických hodnot.


Co je to Zdraví? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Zdraví. Co znamená odborný pojem Zdraví z kategorie Lékařství?

Neručíme za správnost a aktuálnost uvedených informací. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Uvedený text můžete pochopitelně sdílet s přáteli a kamarády prostřednictvím sociálních sítích Facebook, Pinterest, Reddit nebo Twitter.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku 

Heslo Zdraví se nachází v kategorii lékařství

Klíčová slova: přesný význam, slovník, pojem, odborný výraz, definice pojmu, lékařství, formulace, odborné názvosloví, význam pojmu, terminologie, co je to Zdraví?, wiki, význam, synonymum, terminus technicus, popis, termín, přesný výraz


Pojem Zdraví je v kategorii lékařství, ilustrační obrázek

Co píše online projekt Wikipedia o pojmu Zdraví?

Uvedená defice je převzata z internetové online encyklopedie Wikipedia. Odkaz na článek je zde. Licence CC-BY-SA.

Zdraví může být definováno jako absence nemoci, funkcionálně jako schopnost vyrovnat se s denními aktivitami, nebo pozitivně jako způsobilost a podoba balance (vyrovnanosti). V každém organismu je zdraví forma homeostáze. To je stav balance s příjmem a výdejem energie a látky v rovnováze (s možností růstu). Zdraví též značí dobré vyhlídky na trvající přežití. U vnímajících bytostí jako lidi je zdraví širší koncept.

Další možné informační zdroje

Hledat heslo Zdraví ve vyhledávači Yandex

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Zdraví ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat slovo Zdraví ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Najít výraz Zdraví na Google.cz

Zkusit najít heslo Zdraví ve Wikizdrojích

Vyhledat heslo Zdraví ve Wikislovníku

Dál můžete zkusit hledat slovo Zdraví například ve vyhledávači Seznam.cz, v projektu slovnik.cz, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, ve videích na Youtube nebo v Lingea slovnících.

Zkuste také následující odborné pojmy, termíny a hesla

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku co to je Zdraví? resp. co to je Zdraví? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Zdraví, odpověď na dotaz co je to Zdraví?. Víte např. kdo to je Vítězslav Schrek? Znáte a víte kdo je Likvidátor? Ke každému pojmu může existovat vícero definic v různých oborech lidské činnosti. Proto případně zapátrejte po pojmu Zdraví i v jiných kategoriích (než lékařství). Některé pojmy obsahují doplňující definici z Wikipedie včetně url na konkrétní stránku. Jedná se o texty spadající pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, nezbývá než vám poděkovat za návštěvu stručného webového slovníku, který se zaměřuje na slovníková hesla, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, popisy termínů, zajímavosti, významy slov s názvem Co Je To?.

Víte kdo je to Abbé? Pokud ne a přitom byste to vědět chtěli, klikněte sem