Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Fara. Co znamená pojem Fara z kategorie Náboženství?

Co to je Fara? Význam slova

Vysvětlení pojmu, hesla, definice termínu Fara

Fara je označení pro budovu, ve které bydlí farář a současně je zde úřední sídlo celé farnosti. Mohou se zde konat i další činnosti. Fara patřila historicky k nejdůležitějším místům obce, kde se vedly církevní matriky a domlouvaly se tu významné životní události. Většinou se jednalo o nízké budovy uzpůsobené pro reprezentaci i pohodlné bydlení.
K faře mohly patřit i hospodářské budovy, především stáje. V současnosti nejsou některé fary obsazeny a část z nich chátrá.


Co je to Fara? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Fara. Co znamená pojem Fara z kategorie Náboženství?

Neručíme za aktuálnost a správnost uvedených informací, chyby vyhrazeny. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Zaujala vás definice pojmu Fara? Pak se o ní podělte s vašimi kamarády na Twitteru, Redditu, Facebooku nebo jinde.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Fara patří do sekce Náboženství

Klíčová slova: synonymum, přesný význam, wiki, Náboženství, slovník, Fara, co to je, definice pojmu, význam, názvosloví, definice, přesný výraz, lexikon, terminus technicus, co je to Fara?, termín, pojem, odborné názvosloví


Pojem Fara je v kategorii Náboženství, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Fara? Definice slova, výraz, termín z Wikipedie

(Uvedený text pochází online encyklopedie Wikipedia.cz) Licence CC-BY-SA.

Fara je obydlí a zároveň úřadovna faráře, úřední sídlo farnosti a případně i místo jejích dalších, zejména neliturgických aktivit. Jedná se mnohdy o nejdůležitější budovy v obci po kostele a rychtě. Na faře se zpravidla odehrávaly osudové okamžiky lidských osudů: domlouvaly se zde křtiny, ohlášky i pohřby. Do roku 1950 zde byly vedeny církevní farní matriky, do kterých se zapisovaly sňatky, narození a křty i úmrtí, tyto matriky byly pak převezeny do státních archivů. Křestní matriky vedou církve pro vlastní potřebu zpravidla dodnes.

Odkazy na jiné online zdroje a weby

Najít heslo Fara na Google.cz

Vyhledat výraz Fara ve vyhledávači Qwant

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Fara ve Wikimedia Commons

Vyhledat termín Fara ve Wikislovníku

Hledat slovo Fara ve fulltextu Seznam.cz

Najít výraz Fara ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Fara například ve Wikizdrojích, v projektu slovnik.cz, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, ve videích na Youtube nebo v Lingea slovnících.

Často hledaná hesla, odborné termíny, pojmy, slova

Tyto stránky vám umožnili zjistit co znamená Fara? resp. co přesně znamená slovo Fara? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Fara, odpověď na dotaz co je to Fara?. Víte např. kdo to je Chomout? Znáte a víte kdo je Héraklés? Nezapomeňte, že termíny a hesla mohou mít víc významů v závislosti na oboru a kontextu. Hledejte proto odborný pojem i jinde než v sekci Náboženství U některých textů najdete krátkou citaci z projektu Wikipedia včetně odkazu na kompletní text. Takový typ textu je distribuován pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme vám za návštěvu projektu shromažďujícího definice odborných pojmů, zajímavosti, známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, popisy termínů, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Pýcha, pytel, pysk ... Víte jak to pokračuje dál? Pokud ne, odpověď naleznete tady.