Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Fara. Co znamená pojem Fara z kategorie Náboženství?

Co to je Fara? Význam slova

Pojem, termín, heslo, vysvětlení výrazu Fara

Fara je označení pro budovu, ve které bydlí farář a současně je zde úřední sídlo celé farnosti. Mohou se zde konat i další činnosti. Fara patřila historicky k nejdůležitějším místům obce, kde se vedly církevní matriky a domlouvaly se tu významné životní události. Většinou se jednalo o nízké budovy uzpůsobené pro reprezentaci i pohodlné bydlení.
K faře mohly patřit i hospodářské budovy, především stáje. V současnosti nejsou některé fary obsazeny a část z nich chátrá.


Co je to Fara? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Fara. Co znamená pojem Fara z kategorie Náboženství?

Informace uvedené na těchto stránkách jsou bez záruky. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Uvedený text můžete pochopitelně sdílet s partnery, kolegy a kamarády na internetových společenských sítích typu Pinterest, Reddit, Twitter či Facebooku, který je z nich nejznámější a nejpopulárnější.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Fara se nachází v kategorii Náboženství

Klíčová slova: pojem, význam pojmu, heslo, definice pojmu, vysvětlení, slovo, odborný výraz, terminus technicus, Náboženství, lexikon, informace, co je to Fara?, přesný výraz, co to je, slovník, význam slova, synonymum, popis


Pojem Fara je v kategorii Náboženství, ilustrační obrázek

Co označuje termín Fara? Odborný výraz, termín, definice slova z projektu Wikipedia

Následující text definice pojmu byl převzat z projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Fara je obydlí a zároveň úřadovna faráře, úřední sídlo farnosti a případně i místo jejích dalších, zejména neliturgických aktivit. Jedná se mnohdy o nejdůležitější budovy v obci po kostele a rychtě. Na faře se zpravidla odehrávaly osudové okamžiky lidských osudů: domlouvaly se zde křtiny, ohlášky i pohřby. Do roku 1950 zde byly vedeny církevní farní matriky, do kterých se zapisovaly sňatky, narození a křty i úmrtí, tyto matriky byly pak převezeny do státních archivů. Křestní matriky vedou církve pro vlastní potřebu zpravidla dodnes.

Pro další informace o termínu Fara zkuste tyto odkazy

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Fara ve Wikimedia Commons

Zkusit najít heslo Fara na Google.cz

Vyhledat heslo Fara ve vyhledávači Yandex

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Fara ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat slovo Fara ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat videa s názvem Fara na Youtube

Dál můžete zkusit hledat slovo Fara například ve Wikislovníku, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve Wikizdrojích, v evropském vyhledávači Qwant nebo v projektu slovnik.cz.

Náhodné pojmy, výrazy, slova a odborné termíny

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku co to je Fara? resp. co znamená Fara? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Fara, odpověď na dotaz co je to Fara?. Víte např. kdo to je Ivan Mládek? Znáte a víte kdo je Pesimista? Berte v úvahu, že termíny mohou mít víc definic podle různých oborů. Vyzkoušejte proto hledání v jiných kategoriích (než Náboženství). Některé pojmy obsahují doplňující definici z Wikipedie včetně url na konkrétní stránku. Jedná se o texty spadající pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme našim čtenářům za návštěvu online encyklopedického projektu shromažďujícího známé i neznámé pojmy, popisy termínů, definice odborných pojmů, slovníková hesla, zajímavosti, významy slov s názvem Co Je To?.

Pýcha, pytel, pysk ... Víte jak to pokračuje dál? Pokud ne, odpověď naleznete tady.