Co je to?
Definice odborného termínu, slova Bipolární porucha. Co znamená pojem Bipolární porucha z kategorie Lékařství?

Co je to Bipolární porucha? Význam slova

Co znamená výraz, termín, pojem, definice slova Bipolární porucha?

Bipolární porucha, označovaná též jako maniodepresivní psychóza, je onemocnění mozku. Dochází při něm k výrazným změnám nálady. Ta se pohybuje od přehnaně dobré nálady (manický stav) až k náladě extrémně špatné (deprese). Mění se také vnitřní energie a práceschopnost. Tyto výkyvy nálad jsou velmi vážné. Člověk v depresi není schopen práce a hrozí sebevražedné sklony, naopak v opačné fázi je nepřirozeně činný a rozjařený a ztrácí zábrany.
Nemoc je ovlivňována také prostředím a způsobem života. Léčení je dlouhodobé a probíhá pomocí léků a psychoterapie.


Co je to Bipolární porucha? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Bipolární porucha. Co znamená pojem Bipolární porucha z kategorie Lékařství?

Přes neustálou opakovanou kontrolu mohou být v textech chyby za něž se předem omlouváme. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Budeme rádi, pokud budete definici slova Bipolární porucha sdílet s přáteli a kamarády na Pinterestu, Redditu, Twitteru či Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Bipolární porucha patří do sekce Lékařství

Klíčová slova: terminus technicus, odborné názvosloví, definice, termín, názvosloví, význam pojmu, význam slova, co to je, heslo, formulace, pojem, definice pojmu, co je to Bipolární porucha?, význam, terminologie, Lékařství, lexikon, co znamená


Pojem Bipolární porucha je v kategorii Lékařství, ilustrační obrázek

Co se píše ve Wikipedii o pojmu Bipolární porucha?

Následující text definice byl převzat ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Bipolární porucha (BAP), známá také jako maniakální deprese (MD) nebo pod starším označením maniodepresivní psychóza (MDP), maniodeprese (MD) je závažná duševní porucha, při níž se střídá stav mánie a deprese. Je vážnou klinickou a nozologickou jednotkou v klasifikaci nemocí (F31). Současná psychiatrie (2002) se v nomenklatuře vyhýbá pojmu nemoc a termínu psychóza; užívá pojem „porucha“. Deprese při bipolární poruše se léčí jinak než monopolární deprese. O sebevraždu se statisticky pokusí okolo 50 % nemocných s bipolární poruchou, přičemž až 20 % z nich čin dokoná.

Další informační zdroje

Najít slovo Bipolární porucha ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Najít výraz Bipolární porucha ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat pojem Bipolární porucha ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit najít výraz Bipolární porucha ve Wikislovníku

Najít heslo Bipolární porucha ve vyhledávači Qwant

Zkusit najít heslo Bipolární porucha na Google.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Bipolární porucha například ve videích na Youtube, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, v Seznam.cz slovníku cizích slov, ve Wikizdrojích nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Často hledané výrazy, termíny a odborné pojmy

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku jaká je definice slova Bipolární porucha? resp. co označuje slovo Bipolární porucha? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Bipolární porucha, odpověď na dotaz co je to Bipolární porucha?. Víte např. kdo to je Fejetonista? Znáte a víte kdo je Cholerik? Ke každému pojmu může existovat vícero definic v různých oborech lidské činnosti. Proto prosím zapátrejte i v jiných kategoriích než je Lékařství. U některých textů najdete krátkou citaci z projektu Wikipedia včetně odkazu na kompletní text. Takovéto texty spadají pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme našim čtenářům za návštěvu online encyklopedického projektu shromažďujícího definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, významy slov, přesné vysvětlení slov, popisy termínů, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Víte, co je to viz? Víte, že se nejedná o zkratku?