Co je to?
Definice odborného termínu, slova Bipolární porucha. Co znamená pojem Bipolární porucha z kategorie Lékařství?

Co je Bipolární porucha? Význam slova

Co znamená termín, výraz, pojem, vysvětlení hesla Bipolární porucha?

Bipolární porucha, označovaná též jako maniodepresivní psychóza, je onemocnění mozku. Dochází při něm k výrazným změnám nálady. Ta se pohybuje od přehnaně dobré nálady (manický stav) až k náladě extrémně špatné (deprese). Mění se také vnitřní energie a práceschopnost. Tyto výkyvy nálad jsou velmi vážné. Člověk v depresi není schopen práce a hrozí sebevražedné sklony, naopak v opačné fázi je nepřirozeně činný a rozjařený a ztrácí zábrany.
Nemoc je ovlivňována také prostředím a způsobem života. Léčení je dlouhodobé a probíhá pomocí léků a psychoterapie.


Co je to Bipolární porucha? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Bipolární porucha. Co znamená pojem Bipolární porucha z kategorie Lékařství?

Provozovatel neručí za správnost a aktuálnost zde uvedených informací. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Doporučujeme sdílet tento text s vašimi kamarády, známými a přáteli na Twitteru, Redditu, Pinterestu, Facebooku nebo na jiných, zde neuvedených sociálních sítích.

 Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu  

Pojem Bipolární porucha patří do sekce lékařství

Klíčová slova: popis, synonymum, wiki, terminologie, přesný výraz, lékařství, slovo, přesný význam, význam slova, význam pojmu, terminus technicus, co to je, heslo, lékařství, informace, pojem, definice pojmu, termín


Pojem Bipolární porucha je v kategorii lékařství, ilustrační obrázek

Co označuje termín Bipolární porucha? Definice výrazu, slova, termínu z projektu Wikipedia

(Uvedený text pochází online encyklopedie Wikipedia.cz) Licence CC-BY-SA.

Bipolární porucha (BAP), známá také jako maniakální deprese (MD) nebo pod starším označením maniodepresivní psychóza (MDP), maniodeprese (MD) je závažná duševní porucha, při níž se střídá stav mánie a deprese. Je vážnou klinickou a nozologickou jednotkou v klasifikaci nemocí (F31). Současná psychiatrie (2002) se v nomenklatuře vyhýbá pojmu nemoc a termínu psychóza; užívá pojem „porucha“. Deprese při bipolární poruše se léčí jinak než monopolární deprese. O sebevraždu se statisticky pokusí okolo 50 % nemocných s bipolární poruchou, přičemž až 20 % z nich čin dokoná.

Další možné informační zdroje

Zkusit najít pojem Bipolární porucha ve Wikizdrojích

Hledat termín Bipolární porucha ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat heslo Bipolární porucha ve fulltextu Seznam.cz

Vyhledat heslo Bipolární porucha ve vyhledávači Yandex

Vyhledat výraz Bipolární porucha ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat videa s názvem Bipolární porucha na Youtube

Dál můžete zkusit hledat slovo Bipolární porucha například v Microsoft Bing, v Lingea slovnících, ve fulltextu Google.cz, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo nebo v projektu slovnik.cz.

Náhodných výběr odborných termínů, pojmů a hesel

Právě nyní již víte co je to Bipolární porucha? resp. co přesně znamená slovo Bipolární porucha? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Bipolární porucha, odpověď na dotaz co je to Bipolární porucha?. Víte např. kdo to je Avril Lavigne? Znáte a víte kdo je Cholerik? Jednotlivá slova mohou mít vícero významů podle různých oborů. Můžete se proto pokusit najít heslo Bipolární porucha i v jiné sekci než v lékařství. U některých textů citujeme českou Wikipedii. Spolu s krátkou citací (textem) vždy uvádíme u url adresu projektu. Ty spadají pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme, že jste navštívili online slovníkový projekt zaměřený na zajímavosti, popisy termínů, slovníková hesla, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Víte, co je to viz? Víte, že se nejedná o zkratku?