Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Bipolární porucha. Co znamená pojem Bipolární porucha z kategorie Lékařství?

Co je Bipolární porucha?

Co znamená pojem, slovo, definice termínu Bipolární porucha?

Bipolární porucha, označovaná též jako maniodepresivní psychóza, je onemocnění mozku. Dochází při něm k výrazným změnám nálady. Ta se pohybuje od přehnaně dobré nálady (manický stav) až k náladě extrémně špatné (deprese). Mění se také vnitřní energie a práceschopnost. Tyto výkyvy nálad jsou velmi vážné. Člověk v depresi není schopen práce a hrozí sebevražedné sklony, naopak v opačné fázi je nepřirozeně činný a rozjařený a ztrácí zábrany.
Nemoc je ovlivňována také prostředím a způsobem života. Léčení je dlouhodobé a probíhá pomocí léků a psychoterapie.


Co je to Bipolární porucha? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Bipolární porucha. Co znamená pojem Bipolární porucha z kategorie Lékařství?

Snažíme se, aby všechny informace byly správné, úplné a aktuální, ale někdy se může stát, že se objeví nějaká nepřesnost. Děkujeme za pochopení. Text sepsali autoři a autorky pro projekt Superia.cz

Zaujalo vás slovo, termín Bipolární porucha? Potom se o definici podělte s kamarády na Twitteru, Pinterestu nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru    

Výraz Bipolární porucha se nachází v kategorii lékařství

Klíčová slova: informace, co to je, lexikon, definice, popis, terminus technicus, odborný výraz, přesný význam, co znamená, formulace, synonymum, význam pojmu, termín, co je to Bipolární porucha?, pojem, význam, heslo, význam slova


Pojem Bipolární porucha je v kategorii lékařství, ilustrační obrázek

Co se můžete dočíst ve Wikipedii o termínu Bipolární porucha?

Tento níže umístěný text je převzat z internetové Wikipedie. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Bipolární porucha (BAP), známá také jako maniakální deprese (MD) nebo pod starším označením maniodepresivní psychóza (MDP), maniodeprese (MD) je závažná duševní porucha, při níž se střídá stav mánie a deprese. Je vážnou klinickou a nozologickou jednotkou v klasifikaci nemocí (F31). Současná psychiatrie (2002) se v nomenklatuře vyhýbá pojmu nemoc a termínu psychóza; užívá pojem „porucha“. Deprese při bipolární poruše se léčí jinak než monopolární deprese. O sebevraždu se statisticky pokusí okolo 50 % nemocných s bipolární poruchou, přičemž až 20 % z nich čin dokoná.

Hledejte v dalších zdrojích

Najít pojem Bipolární porucha ve vyhledávači Yandex

Vyhledat pojem Bipolární porucha ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit najít frázi Bipolární porucha ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat pojem Bipolární porucha ve vyhledávači Yahoo

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Bipolární porucha ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Bipolární porucha ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo Bipolární porucha například ve videích na Youtube, v projektu slovnik.cz, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, ve Wikizdrojích nebo v Lingea slovnících.

Vybrané termíny, slova, pojmy

Teď už víte co znamená slovo Bipolární porucha? resp. co označuje slovo Bipolární porucha? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Bipolární porucha, odpověď na dotaz co je to Bipolární porucha?. Víte např. kdo to je Iluzionista? Znáte a víte kdo je Cholerik? Pochopte prosím, že definice nemohou být pravidelně aktualizovány. Pojmy mohou mít různé významy v různém kontextu, v různých oborech. Radíme proto zkusit hledat pojem Bipolární porucha v dalších sekcích tohoto webu, v jiné kategorii než je lékařství. Některé pojmy jsou obohaceny o citaci z Wikipedie. U nich uvádíme i konkrétní url projektu kde se dozvíte více. Tyto lze kopírovat, upravovat a dále sdílet při dodržení licence CC-BY-SA.

Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Kategorie lékařství, transfuze, bipolární porucha, ilustrační obrázek

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštívení online slovníku zaměřeného na slovníková hesla, definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, zajímavosti, známé i neznámé pojmy, významy slov s názvem Co Je To?.

Víte, co je to viz? Víte, že se nejedná o zkratku?