Co je to?
Definice odborného termínu, slova Korupce. Co znamená pojem Korupce z kategorie Právo?

Co je to Korupce? Význam slova

Pojem, termín, heslo, vysvětlení výrazu Korupce

Zneužívání svého postavení v politice, ve veřejné správě, hospodářství ke svému vlastnímu prospěchu. Korupci charakterizuje braní úplatků, zastrašování nepřátel, shromažďování nelegálních příjmů, protěžování určitých osob a vydírání osob či organizací. Slovo vychází z latinského corrumpere, kazit, podplácet.


Co je to Korupce? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Korupce. Co znamená pojem Korupce z kategorie Právo?

Informace uvedené na těchto stránkách jsou bez záruky. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Uvedený text můžete pochopitelně sdílet se známými prostřednictvím uvedených tlačítek na sociálních sítích Facebook nebo Twitter.

 Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku 

Heslo Korupce se nachází v kategorii právo

Klíčová slova: přesný výraz, význam pojmu, termín, pojem, co je to Korupce?, právo, informace, význam slova, Korupce, definice pojmu, terminologie, právo, formulace, odborné názvosloví, popis, slovo, heslo, slovník


Pojem Korupce je v kategorii právo, ilustrační obrázek

Co označuje termín Korupce? Odborný výraz, termín, definice slova z projektu Wikipedia

Uvedená defice je převzata z internetové online encyklopedie Wikipedia. Odkaz na článek je zde. Licence CC-BY-SA.

Korupce (latinsky corrumpere = kazit, nalomit, oslabit, znetvořit, podplatit) je zneužití postavení nebo funkce v politice, veřejné správě a hospodářství k osobnímu prospěchu. Opakem korupce je integrita.
Korupce může být jak drobná nebo velká, organizovaná nebo neorganizovaná. Projevuje se podplácením, úplatky, vydíráním, zastrašováním, neoprávněnými příjmy či výhodami a jejich vyžadováním, udělováním přízně nebo protežováním.

Další informační zdroje

Najít heslo Korupce ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit najít heslo Korupce ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Najít slovo Korupce ve vyhledávači Qwant

Hledat heslo Korupce ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat videa s názvem Korupce na Youtube

Hledat pojem Korupce na Google.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Korupce například ve Wikizdrojích, v projektu slovnik.cz, ve ruském vyhledávači Yandex, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo nebo v Lingea slovnících.

Doporučené pojmy, slova, odborné termíny a výrazy

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku co to je Korupce? resp. co se vlastně skrývá pod slovem Korupce? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Korupce, odpověď na dotaz co je to Korupce?. Víte např. kdo to je Kateřina Siniaková? Znáte a víte kdo je Antonín Novotný? Ke každému slovo může existovat víc definic v různých oborech lidské činnosti. Vyzkoušejte proto hledání v jiných kategoriích (než právo). Některé pojmy obsahují doplňující definici z Wikipedie včetně url na konkrétní stránku. Jedná se o texty spadající pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme našim čtenářům za návštěvu online encyklopedického projektu shromažďujícího významy slov, definice odborných pojmů, zajímavosti, popisy termínů, známé i neznámé pojmy, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Moderními pojmy jsou slova hipster nebo geek nebo nerd. Víte, co tato slova znamenají?