Co je to?
Definice výrazu Korupce. Co znamená odborný pojem Korupce z kategorie Právo?

Co to je Korupce? Význam slova

Co znamená pojem, slovo, definice termínu Korupce?

Zneužívání svého postavení v politice, ve veřejné správě, hospodářství ke svému vlastnímu prospěchu. Korupci charakterizuje braní úplatků, zastrašování nepřátel, shromažďování nelegálních příjmů, protěžování určitých osob a vydírání osob či organizací. Slovo vychází z latinského corrumpere, kazit, podplácet.


Co je to Korupce? Význam slova, termín, Definice výrazu Korupce. Co znamená odborný pojem Korupce z kategorie Právo?

Provozovatel neručí za správnost či přesnost obsahu webových stránek. Sepsáno redaktory Superia.cz

Text můžete velmi jednoduše sdílet s dalšími lidmi na Redditu, Facebooku, Pinterestu nebo na jiných tzv. sociálních sítích.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    

Pojem Korupce se nachází v sekci právo

Klíčová slova: termín, přesný výraz, definice, terminologie, slovník, význam slova, význam pojmu, co znamená, názvosloví, odborný výraz, přesný význam, co to je, definice pojmu, formulace, co je to Korupce?, heslo, lexikon, terminus technicus


Pojem Korupce je v kategorii právo, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Korupce? Definice termínu, výrazu z Wikipedie

Následující popis termínu byl převzat z otevřené online encyklopedie, ze známé Wikipedie. Pro více informací klikněte na odkaz. Licence CC-BY-SA.

Korupce (latinsky corrumpere = kazit, nalomit, oslabit, znetvořit, podplatit) je zneužití postavení nebo funkce v politice, veřejné správě a hospodářství k osobnímu prospěchu. Opakem korupce je integrita.
Korupce může být jak drobná nebo velká, organizovaná nebo neorganizovaná. Projevuje se podplácením, úplatky, vydíráním, zastrašováním, neoprávněnými příjmy či výhodami a jejich vyžadováním, udělováním přízně nebo protežováním.

Zkuste se dozvědět víc informací v následujících odkazech

Hledat termín Korupce ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Vyhledat výraz Korupce ve Wikizdrojích

Hledat slovo Korupce ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit najít Korupce ve Wikislovníku

Hledat videa s názvem Korupce na Youtube

Hledat výraz Korupce ve vyhledávači Qwant

Dál můžete zkusit hledat slovo Korupce například ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve vyhledávači Seznam.cz, ve fulltextu Google.cz nebo v Lingea slovnících.

Náhodných výběr hesel, pojmů a odborných termínů

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku jaký je význam slova Korupce? resp. co přesně označuje termín Korupce? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Korupce, odpověď na dotaz co je to Korupce?. Víte např. kdo to je Jimmy Carter? Znáte a víte kdo je Regent? Jednotlivá slova, termíny, hesla můžou mít víc definic v různém kontextu, v různých oborech. Doporučujeme proto pokusit se najít heslo Korupce i jinde než v sekci než v právo. K vybraným textům jsme doplnili citaci z projektu Wikipedia.cz včetně odkazu na konkrétní podstránku na Wikipedii, kde se dozvíte víc. Ty lze využívat v souladu s licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu webu shromažďujícího významy slov, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, zajímavosti, známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Moderními pojmy jsou slova hipster nebo geek nebo nerd. Víte, co tato slova znamenají?