Co je to?
Odborný výraz, definice slova Exekuce. Co znamená pojem Exekuce z kategorie Právo?

Co je to Exekuce? Význam slova

Význam pojmu, termínu, vysvětlení výrazu Exekuce

Nucený výkon, který má za úkol provést rozhodnutí soudu nebo jiného orgánu nedojde-li ke splnění určité povinnosti ze strany dlužníka. Obvykle jde o vymáhací řízení u dlužníka, aby zaplatil svůj dluh věřiteli. V rámci exekučního řízení dochází k zabavování a prodeji movitého a nemovitého majetku dlužníka, srážkám z jeho mzdy, zřízení zástavního práva na jeho majetek atd.


Co je to Exekuce? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Exekuce. Co znamená pojem Exekuce z kategorie Právo?

Uvedené informace jsou bez záruky. Napsáno redaktory Superia.cz

Velmi by nás potěšilo, pakliže byste sdíleli text Exekuce s přáteli a kamarády prostřednictvím uvedených tlačítek na sociálních sítích Facebook nebo Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Exekuce se nachází v sekci Právo

Klíčová slova: termín, Právo, co to je, přesný význam, lexikon, wiki, názvosloví, odborné názvosloví, slovník, formulace, terminus technicus, popis, definice, heslo, význam slova, Právo, terminologie, Exekuce


Pojem Exekuce je v kategorii Právo, ilustrační obrázek

Jiné doporučené zdroje informací

Zkusit najít termín Exekuce ve fulltextu Seznam.cz

Hledat výraz Exekuce ve Wikipedii

Vyhledat heslo Exekuce ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Exekuce ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat videa s názvem Exekuce na Youtube

Najít heslo Exekuce na Google.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Exekuce například v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v ABC slovníku cizích slov a synonym, v evropském vyhledávači Qwant, ve ekologickém vyhledávači Ecosia nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Často hledaná slova, termíny a odborné pojmy

Na této webové stránce jste se dozvěděli co je to Exekuce? resp. co se vlastně skrývá pod slovem Exekuce? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Exekuce, odpověď na dotaz co je to Exekuce?. Víte např. kdo to je Daniel Veselý? Znáte a víte kdo je Duch Svatý? Termíny, slova, pojmy, resp. hesla mohou mít různé významy v různém kontextu, v různých oborech. Doporučujeme vám proto porozhlédnout se v jiných kategoriích (než Právo). K vybraným textům jsme doplnili citaci z projektu Wikipedia.cz včetně odkazu na konkrétní podstránku na Wikipedii, kde se dozvíte víc. Ty spadají pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme, že jste navštívili online slovníkový projekt zaměřený na definice odborných pojmů, významy slov, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, zajímavosti, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Znáte zkratky POV, SJM nebo FTW? Tyto a dalších 1000 jiných zkratek naleznete zde.