Co je to?
Výraz, termín, definice slova Exekuce. Co znamená odborný pojem Exekuce z kategorie Právo?

Co je to Exekuce? Význam slova

Co znamená výraz, termín, pojem, definice slova Exekuce?

Nucený výkon, který má za úkol provést rozhodnutí soudu nebo jiného orgánu nedojde-li ke splnění určité povinnosti ze strany dlužníka. Obvykle jde o vymáhací řízení u dlužníka, aby zaplatil svůj dluh věřiteli. V rámci exekučního řízení dochází k zabavování a prodeji movitého a nemovitého majetku dlužníka, srážkám z jeho mzdy, zřízení zástavního práva na jeho majetek atd.


Co je to Exekuce? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Exekuce. Co znamená odborný pojem Exekuce z kategorie Právo?

Přes maximální snahu a opakovanou kontrolu mohou některé informace nesprávné, nepřesné či neaktuální. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Líbí se vám definice pojmu Exekuce? Pak se o ní podělte s vašimi kamarády na Twitteru, Pinterestu nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu  

Pojem Exekuce je v kategorii právo

Klíčová slova: přesný výraz, pojem, heslo, formulace, přesný význam, slovo, synonymum, co je to Exekuce?, popis, význam slova, právo, termín, co to je, význam pojmu, slovník, terminus technicus, co znamená, právo


Pojem Exekuce je v kategorii právo, ilustrační obrázek

Co označuje termín Exekuce? Definice výrazu, slova, termínu z projektu Wikipedia

(Uvedený text pochází online encyklopedie Wikipedia.cz) Licence CC-BY-SA.

Exekuce (z latinského exsecutio, vykonání, provedení) neboli vykonávací řízení je nucený výkon exekučního titulu. Tím je např. vykonatelné rozhodnutí soudu, vykonatelný rozhodčí nález, notářský zápis se svolením k vykonatelnosti, vykonatelné rozhodnutí orgánu státní správy a územní samosprávy, nebo jiná vykonatelná rozhodnutí a schválené smíry a listiny, jejichž výkon připouští zákon.

Internetové odkazy na vyhledávače

Vyhledat slovo Exekuce ve Wikizdrojích

Najít výraz Exekuce ve vyhledávači Qwant

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Exekuce ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat pojem Exekuce ve fulltextu Seznam.cz

Hledat termín Exekuce ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit najít termín Exekuce ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo Exekuce například v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v Google překladači, ve fulltextu Google.cz, ve Wikislovníku nebo v projektu slovnik.cz.

Často hledané pojmy, výrazy, odborné termíny a slova

Na stránce jste se mohli dozvědět: co je to Exekuce? resp. co to je Exekuce? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Exekuce, odpověď na dotaz co je to Exekuce?. Víte např. kdo to je Jan Cempírek? Znáte a víte kdo je Spasitel? Neměli byste zapomenout na to, že ke každému výrazu, může existovat víc definic v závislosti na oboru a kontextu. Proto prosím zapátrejte i v jiných kategoriích než je právo. U některých pojmů uvádíme i doplňující definici pojmu z Wikipedie včetně odkazu na konkrétní stránku Wikipedie, kde se dočtete více. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, musíme vám poděkovat za návštěvu internetového encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na zajímavosti, přesné vysvětlení slov, významy slov, definice odborných pojmů, popisy termínů, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Znáte zkratky POV, SJM nebo FTW? Tyto a dalších 1000 jiných zkratek naleznete zde.