Co je to?
Odborný výraz, definice slova Exekuce. Co znamená pojem Exekuce z kategorie Právo?

Co je Exekuce?

Co znamená termín, vysvětlení pojmu Exekuce?

Nucený výkon, který má za úkol provést rozhodnutí soudu nebo jiného orgánu nedojde-li ke splnění určité povinnosti ze strany dlužníka. Obvykle jde o vymáhací řízení u dlužníka, aby zaplatil svůj dluh věřiteli. V rámci exekučního řízení dochází k zabavování a prodeji movitého a nemovitého majetku dlužníka, srážkám z jeho mzdy, zřízení zástavního práva na jeho majetek atd.


Co je to Exekuce? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Exekuce. Co znamená pojem Exekuce z kategorie Právo?

Neručíme za úplnost, správnost, přesnost ani aktuálnost zde uvedených informací. Text byl vytvořen autorkami právě pro projekt Superia.cz

Text můžete velmi jednoduše sdílet s bližními na sociálních sítích, jako jsou Facebook, Pinterest, síť X (dříve Twitter), Reddit apod.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru    

Pojem Exekuce se nachází v sekci právo

Klíčová slova: přesný význam, vysvětlení, informace, co znamená, slovo, wiki, synonymum, význam pojmu, význam, terminologie, definice, terminus technicus, lexikon, termín, právo, slovník, co je to Exekuce?, odborné názvosloví


Pojem Exekuce je v kategorii právo, ilustrační obrázek

Ve Wikipedii se o termínu Exekuce píše následující

Následující popis termínu byl převzat z otevřené online encyklopedie, ze známé Wikipedie. Pro více informací klikněte na odkaz. Licence CC-BY-SA.

Exekuce (z latinského exsecutio, vykonání, provedení) neboli vykonávací řízení je nucený výkon exekučního titulu. Tím je např. vykonatelné rozhodnutí soudu, vykonatelný rozhodčí nález, notářský zápis se svolením k vykonatelnosti, vykonatelné rozhodnutí orgánu státní správy a územní samosprávy, nebo jiná vykonatelná rozhodnutí a schválené smíry a listiny, jejichž výkon připouští zákon.

Odkazy na vyhledávače, online encyklopedie a slovníky

Hledat výraz Exekuce ve Wikislovníku

Hledat heslo Exekuce ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat termín Exekuce ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Exekuce ve Wikimedia Commons

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Exekuce ve vyhledávači DuckDuckGo

Vyhledat slovo Exekuce na Google.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Exekuce například ve ruském vyhledávači Yandex, v Google překladači, ve Wikizdrojích, v metavyhledávači Info.com nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Doporučujeme tyto odborné pojmy, výrazy a termíny

Nyní už nejspíš víte jaký je význam slova Exekuce? resp. jaký je přesný význam slova Exekuce? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Exekuce, odpověď na dotaz co je to Exekuce?. Víte např. kdo to je Kateřina Hrachovcová? Znáte a víte kdo je Spasitel? Data na webu nejsou pravidelně aktualizovaná, texty nemusí vždy reflektovat aktuální stav. Pojmy mohou mít různé významy v různém kontextu, v různých oborech. Hledejte proto odborný pojem i jinde než v sekci právo. K vybraným textům jsme doplnili citaci z projektu Wikipedia.cz včetně odkazu na konkrétní podstránku na Wikipedii, kde se dozvíte víc. Ty lze využívat v souladu s licencí CC-BY-SA.

Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Kategorie právo, Právnička, exekuce, ilustrační obrázek

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštívení online slovníku zaměřeného na přesné vysvětlení slov, popisy termínů, slovníková hesla, známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Znáte zkratky POV, SJM nebo FTW? Tyto a dalších 1000 jiných zkratek naleznete zde.