Co je to?
Odborný výraz, definice slova Exekuce. Co znamená pojem Exekuce z kategorie Právo?

Co je to Exekuce? Význam slova

Co znamená výraz, termín, pojem, definice slova Exekuce?

Nucený výkon, který má za úkol provést rozhodnutí soudu nebo jiného orgánu nedojde-li ke splnění určité povinnosti ze strany dlužníka. Obvykle jde o vymáhací řízení u dlužníka, aby zaplatil svůj dluh věřiteli. V rámci exekučního řízení dochází k zabavování a prodeji movitého a nemovitého majetku dlužníka, srážkám z jeho mzdy, zřízení zástavního práva na jeho majetek atd.


Co je to Exekuce? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Exekuce. Co znamená pojem Exekuce z kategorie Právo?

Veškeré texty jsou bez záruky. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Uvedený text můžete pochopitelně sdílet s kolegy na webových službách typu Pinterest, Facebook, Twitter nebo Reddit.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Exekuce se nachází v kategorii Právo

Klíčová slova: synonymum, vysvětlení, definice, terminus technicus, význam, terminologie, wiki, Právo, co to je, slovník, význam pojmu, co je to Exekuce?, lexikon, slovo, význam slova, odborný výraz, přesný výraz, co znamená


Pojem Exekuce je v kategorii Právo, ilustrační obrázek

V encyklopedii Wikipedia se o termínu Exekuce dozvíte následující

Následující text definice byl převzat ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Exekuce (z latinského exsecutio, vykonání, provedení) neboli vykonávací řízení je nucený výkon exekučního titulu. Tím je např. vykonatelné rozhodnutí soudu, vykonatelný rozhodčí nález, notářský zápis se svolením k vykonatelnosti, vykonatelné rozhodnutí orgánu státní správy a územní samosprávy, nebo jiná vykonatelná rozhodnutí a schválené smíry a listiny, jejichž výkon připouští zákon.

Hledejte pojem Exekuce v následujících vyhledávačích

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Exekuce ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít heslo Exekuce ve Wikizdrojích

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Exekuce ve Wikimedia Commons

Vyhledat slovo Exekuce ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat videa s názvem Exekuce na Youtube

Hledat heslo Exekuce ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo Exekuce například ve fulltextu Google.cz, v Google překladači, ve Wikislovníku, v evropském vyhledávači Qwant nebo v Lingea slovnících.

Víte, co znamenají tato slova, odborné termíny a pojmy?

Na stránce jste se mohli dozvědět: co znamená slovo Exekuce? resp. jaká je definice termínu Exekuce? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Exekuce, odpověď na dotaz co je to Exekuce?. Víte např. kdo to je Květa Fialová? Znáte a víte kdo je Mesiáš? Termíny, slova, pojmy, resp. hesla mohou mít různé významy v různých oborech lidské činnosti. Zkuste proto též hledat synonymum ke slovu Exekuce v jiné sekci než Právo. Některé pojmy jsou obohaceny o citaci z Wikipedie. U nich uvádíme i konkrétní url projektu kde se dozvíte více. Tyto lze přebírat, upravovat a dále šířit při splnění licenčního ujednání CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího známé i neznámé pojmy, popisy termínů, definice odborných pojmů, zajímavosti, přesné vysvětlení slov, významy slov s názvem Co Je To?.

Znáte zkratky POV, SJM nebo FTW? Tyto a dalších 1000 jiných zkratek naleznete zde.