Co je to?
Definice výrazu Exekuce. Co znamená odborný pojem Exekuce z kategorie Právo?

Co je Exekuce? Význam slova

Co znamená termín, slovo, heslo, vysvětlení pojmu Exekuce?

Nucený výkon, který má za úkol provést rozhodnutí soudu nebo jiného orgánu nedojde-li ke splnění určité povinnosti ze strany dlužníka. Obvykle jde o vymáhací řízení u dlužníka, aby zaplatil svůj dluh věřiteli. V rámci exekučního řízení dochází k zabavování a prodeji movitého a nemovitého majetku dlužníka, srážkám z jeho mzdy, zřízení zástavního práva na jeho majetek atd.


Co je to Exekuce? Význam slova, termín, Definice výrazu Exekuce. Co znamená odborný pojem Exekuce z kategorie Právo?

Neručíme za pravdivost a aktuálnost informací zde uvedených. Napsáno redaktory Superia.cz

Potěší nás, pokud budete sdílet tuto odpověď na otázku co je to Exekuce? s vašimi známými a kamarády na Pinterestu, Redditu, Twitteru či Facebooku.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu  

Termín Exekuce je v sekci právo

Klíčová slova: terminus technicus, co je to Exekuce?, lexikon, přesný význam, právo, informace, heslo, definice, pojem, odborné názvosloví, synonymum, právo, význam, Exekuce, slovo, co znamená, termín, odborný výraz


Pojem Exekuce je v kategorii právo, ilustrační obrázek

Ve Wikipedii se o heslu Exekuce dozvíte následující

Následující popis pojmu byl převzat ze stránek Wikipedia.cz, více se dozvíte zde. Licence CC-BY-SA.

Exekuce (z latinského exsecutio, vykonání, provedení) neboli vykonávací řízení je nucený výkon exekučního titulu. Tím je např. vykonatelné rozhodnutí soudu, vykonatelný rozhodčí nález, notářský zápis se svolením k vykonatelnosti, vykonatelné rozhodnutí orgánu státní správy a územní samosprávy, nebo jiná vykonatelná rozhodnutí a schválené smíry a listiny, jejichž výkon připouští zákon.

Zkuste zjistit více informací o slovu Exekuce v následujících zdrojích

Hledat termín Exekuce ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Najít slovo Exekuce ve vyhledávači Qwant

Vyhledat heslo Exekuce ve fulltextu Seznam.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Exekuce ve vyhledávači DuckDuckGo

Najít termín Exekuce ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Exekuce ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo Exekuce například v Microsoft Bing, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve ruském vyhledávači Yandex, ve Wikislovníku nebo v Google překladači.

Podívejte se také na tyto odborné výrazy, pojmy, termíny a slova

Tyto stránky vám umožnili zjistit jaká je definice slova Exekuce? resp. co znamená výraz Exekuce? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Exekuce, odpověď na dotaz co je to Exekuce?. Víte např. kdo to je Martin Dorazín? Znáte a víte kdo je Spasitel? Nezapomeňte, že termíny a hesla mohou mít víc významů podle toho o jaký obor se jedná. Vyzkoušejte proto i příslušná synonyma a homonyma v jiných sekcích než právo. Některé pojmy obsahují i krátkou citaci z české Wikipedie včetně internetového odkazu na podrobný popis. Takový typ textu je distribuován pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za navštívení našeho encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na přesné vysvětlení slov, zajímavosti, významy slov, popisy termínů, definice odborných pojmů, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Znáte zkratky POV, SJM nebo FTW? Tyto a dalších 1000 jiných zkratek naleznete zde.