Co je to?
Odborný výraz, definice slova Konvolut. Co znamená slovo Konvolut z kategorie Latina?

Co je Konvolut? Definice pojmu

Co znamená termín, vysvětlení pojmu Konvolut?

Konvolut je pojem pocházející z latiny. Slovo convolutus znamená svázaný nebo svinutý. Používá se ve více významech. Konvolut může být svazek úředních spisů menšího rozsahu, který se dotýká jedné věci a je uložen jako komplet v jediném ochranném obalu. V knihovnictví se jedná o několik tisků, které jsou svázané dohromady a knihovníci s nimi pracují jako s jedním celkem. Pojmenování konvolut používají i antikváři pro soubory spisů, které se prodávají společně za určitou celkovou cenu.
Podobně je název užívá také v oblasti prodeje šperků, kde označuje soubory a kolekce šperků, které patří k sobě. Další využití je například u sběratelů mincí, kteří jako konvoluty označují soubory mincí, které jsou nějak provázány, například časově. Obecně se slovo používá také pro další sběratelské soubory, například historických pohlednic a podobně. V literatuře se konvolut vyskytuje například jako soubor monografií, které jsou svázány dohromady, nebo jako názvy různých sbírek.


Co je to Konvolut? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Konvolut. Co znamená slovo Konvolut z kategorie Latina?

Možnost chyb vyhrazena. Text vytvořen pro Superia.cz

Sdílejte tento text s heslem Konvolut s blízkými na Pinterestu, Redditu, Twitteru či Facebooku.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu  

Termín Konvolut patří do kategorie latina

Klíčová slova: latina, terminologie, význam, latina, pojem, definice, význam slova, vysvětlení, informace, význam pojmu, synonymum, odborný výraz, slovník, Konvolut, co znamená, co je to Konvolut?, definice pojmu, terminus technicus


Pojem Konvolut je v kategorii latina, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Konvolut? Odborný výraz, termín, definice slova z Wikipedie

Níže uvedený text byl převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Konvolut (z lat. convolutus, svinutý, svázaný) má více významů:
♦ menší svazek úředních spisů, vzešlých z jednání o téže věci, uložený v jednom ochranném obalu
♦ několik tisků svázaných pohromadě a knihovnicky jednotně zpracovávaných
♦ pro antikváře může konvolut znamenat soubor spisů prodávaných za celkovou cenu. V tomto smyslu se také používá ve šperkařství, když se prodává soubor šperků, patřících k sobě.

Zkuste zjistit více informací o slovu Konvolut v následujících zdrojích

Najít termín Konvolut ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat pojem Konvolut ve Wikizdrojích

Najít výraz Konvolut ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Vyhledat výraz Konvolut ve vyhledávači Qwant

Hledat frázi Konvolut ve Wikislovníku

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Konvolut ve vyhledávači DuckDuckGo

Dál můžete zkusit hledat slovo Konvolut například v Microsoft Bing, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve vyhledávači Seznam.cz, ve fulltextu Google.cz nebo v Lingea slovnících.

Doporučujeme tyto odborné pojmy, výrazy a termíny

Tyto stránky vám umožnili zjistit co znamená Konvolut? resp. co to je Konvolut? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Konvolut, odpověď na dotaz co je to Konvolut?. Víte např. kdo to je Zdeněk Němeček? Znáte a víte kdo je Michael Krásný? Nezapomeňte, že termíny a hesla mohou mít víc významů podle toho o jaký obor se jedná. Hledejte proto odborný pojem i jinde než v sekci latina. Vybrané texty jsou rozšířené o citaci z české verze internetové encyklopedie Wikipedia.cz. Samozřejmě uvádíme i odkaz na konkrétní podstránku tohoto projektu. Takový typ textu je distribuován pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za navštívení našeho encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na slovníková hesla, významy slov, přesné vysvětlení slov, zajímavosti, popisy termínů, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Znáte zkratky POV, SJM nebo FTW? Tyto a dalších 1000 jiných zkratek naleznete zde.