Co je to?
Definice výrazu Konvolut. Co znamená odborný pojem Konvolut z kategorie Latina?

Co to je Konvolut? Význam slova

Význam termínu, výrazu, vysvětlení pojmu Konvolut

Konvolut je pojem pocházející z latiny. Slovo convolutus znamená svázaný nebo svinutý. Používá se ve více významech. Konvolut může být svazek úředních spisů menšího rozsahu, který se dotýká jedné věci a je uložen jako komplet v jediném ochranném obalu. V knihovnictví se jedná o několik tisků, které jsou svázané dohromady a knihovníci s nimi pracují jako s jedním celkem. Pojmenování konvolut používají i antikváři pro soubory spisů, které se prodávají společně za určitou celkovou cenu.
Podobně je název užívá také v oblasti prodeje šperků, kde označuje soubory a kolekce šperků, které patří k sobě. Další využití je například u sběratelů mincí, kteří jako konvoluty označují soubory mincí, které jsou nějak provázány, například časově. Obecně se slovo používá také pro další sběratelské soubory, například historických pohlednic a podobně. V literatuře se konvolut vyskytuje například jako soubor monografií, které jsou svázány dohromady, nebo jako názvy různých sbírek.


Definice výrazu Konvolut. Co znamená odborný pojem Konvolut z kategorie Latina?

Neručíme za přesnost informací. Možnost chyb vyhrazena. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Zaujalo vás slovo, termín Konvolut? Potom se o definici podělte s partnery, kolegy a kamarády prostřednictvím sociálních sítích Facebook, Pinterest, Reddit nebo Twitter.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku 

Výraz Konvolut se nachází v kategorii latina

Klíčová slova: co to je, co je to Konvolut?, přesný význam, informace, slovník, odborné názvosloví, slovo, formulace, latina, latina, terminologie, názvosloví, termín, heslo, definice, wiki, význam slova, co znamená


Pojem Konvolut je v kategorii latina, ilustrační obrázek

V encyklopedii Wikipedia se o termínu Konvolut dozvíte následující

Tento níže umístěný text je převzat z internetové Wikipedie. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Konvolut (z lat. convolutus, svinutý, svázaný) má více významů:
♦ menší svazek úředních spisů, vzešlých z jednání o téže věci, uložený v jednom ochranném obalu
♦ několik tisků svázaných pohromadě a knihovnicky jednotně zpracovávaných
♦ pro antikváře může konvolut znamenat soubor spisů prodávaných za celkovou cenu. V tomto smyslu se také používá ve šperkařství, když se prodává soubor šperků, patřících k sobě.

Internetové odkazy na vyhledávače

Vyhledat výraz Konvolut ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Najít výraz Konvolut ve Wikislovníku

Vyhledat pojem Konvolut ve vyhledávači Qwant

Zkusit najít pojem Konvolut na Google.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Konvolut ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat videa s názvem Konvolut na Youtube

Dál můžete zkusit hledat slovo Konvolut například ve vyhledávači Seznam.cz, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, v Seznam.cz slovníku cizích slov, ve ruském vyhledávači Yandex nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Náhodných výběr odborných termínů, pojmů a hesel

Teď už víte co znamená slovo Konvolut? resp. co označuje slovo Konvolut? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Konvolut, odpověď na dotaz co je to Konvolut?. Víte např. kdo to je Valérie Čižmárová? Znáte a víte kdo je Proděkan? Termíny, slova, pojmy, resp. hesla mohou mít různé významy v různém kontextu, v různých oborech. Můžete se proto pokusit najít heslo Konvolut i v jiné sekci než v latina. Některé pojmy jsou obohaceny o citaci z Wikipedie. U nich uvádíme i konkrétní url projektu kde se dozvíte více. Tyto lze kopírovat, upravovat a dále sdílet při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu internetové encyklopedie, která shromažďuje významy slov, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, zajímavosti, slovníková hesla, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Znáte zkratky POV, SJM nebo FTW? Tyto a dalších 1000 jiných zkratek naleznete zde.