Co je to?
Definice výrazu Římský klub. Co znamená odborný pojem Římský klub z kategorie Politika?

Co to je Římský klub? Význam slova

Co znamená termín, slovo, heslo, vysvětlení pojmu Římský klub?

Římský klub je nadnárodní instituce založená v roce 1968, která sídlí ve švýcarském Winterthuru. Jde o skupinu jednotlivých osob, které se soustředí na budoucí vývoj lidstva a podporují změny. Usilují o porozumění problémům, které postihují celé lidstvo a snaží se navrhnout řešení na vědeckém základě.
Členy římského klubu jsou uznávané osobnosti z oblasti ekonomiky, životního prostředí a dalších disciplín.


Co je to Římský klub? Význam slova, termín, Definice výrazu Římský klub. Co znamená odborný pojem Římský klub z kategorie Politika?

Texty mohou obsahovat chyby. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Definici slova Římský klub můžete sdílet s vašimi přáteli na Facebooku, Twitteru, Pinterestu, Redditu nebo na jiné sociální síti.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Římský klub je v kategorii Politika

Klíčová slova: pojem, heslo, přesný výraz, Římský klub, terminus technicus, vysvětlení, popis, definice, odborné názvosloví, Politika, formulace, termín, přesný význam, synonymum, lexikon, Politika, co znamená, co je to Římský klub?


Pojem Římský klub je v kategorii Politika, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Římský klub? Definice výrazu, slova, termínu z Wikipedie

(Uvedený text pochází online encyklopedie Wikipedia.cz) Licence CC-BY-SA.

Římský klub je globální think tank, který byl založen v dubnu 1968 a celosvětovou pozornost získal v roce 1972 svou první zprávou Meze růstu (Limits to Growth). Římský klub o sobě uvádí, že je "organizací jednotlivců, kteří sdílejí společný zájem o budoucnost lidstva a usilují o změnu. Naším posláním je podporovat porozumění globálním výzvám, kterým čelí lidstvo a navrhovat řešení prostřednictvím vědecké analýzy, komunikace a jejich prosazování." Členy jsou známé a respektované osobnosti v disciplínách, které jsou pro poslání klubu relevantní, jako je sociální rozvoj, ekonomika a životní prostředí. Mezi členy jsou významní vědci, špičkoví podnikatelé, bývalí politici a bývalé hlavy států, jejichž společným zájmem je budoucnost lidstva a diskutují o hlavních globálních problémech a výzvách. Přibližně jednou ročně si nechávají zpracovat tzv. "Zprávu Římskému klubu" na určité téma, které pak obšírně diskutují. Od 1. července 2008 má klub sídlo ve Winterthuru ve Švýcarsku.

Zkuste zjistit více informací o slovu Římský klub v následujících zdrojích

Hledat pojem Římský klub ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Římský klub ve Wikimedia Commons

Hledat heslo Římský klub ve Wikislovníku

Zkusit najít pojem Římský klub ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Vyhledat termín Římský klub na Google.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Římský klub ve vyhledávači DuckDuckGo

Dál můžete zkusit hledat slovo Římský klub například v Seznam.cz slovníku cizích slov, v Lingea slovnících, ve ruském vyhledávači Yandex, v evropském vyhledávači Qwant nebo v Google překladači.

Náhodných výběr hesel, pojmů a odborných termínů

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku jaká je definice termínu Římský klub? resp. co znamená slovo Římský klub? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Římský klub, odpověď na dotaz co je to Římský klub?. Víte např. kdo to je Moderátor? Znáte a víte kdo je Antikrist? Nezapomeňte prosím, že každé slovo může mít vícero významů podle různých oborů. Doporučujeme vám hledat v jiných sekcích (než Politika). U některých pojmů uvádíme i doplňující definici pojmu z Wikipedie včetně odkazu na konkrétní stránku Wikipedie, kde se dočtete více. Tyto lze kopírovat, upravovat a dále sdílet při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu internetové encyklopedie, která shromažďuje definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, popisy termínů, zajímavosti, významy slov s názvem Co Je To?.

Být, bydlit, obyvatel ... Vzpomenete si ještě na všechna vyjmenovaná slova po B?