Co je to?
Definice výrazu Římský klub. Co znamená odborný pojem Římský klub z kategorie Politika?

Co to je Římský klub? Význam slova

Pojem, definice termínu, vysvětlení slova Římský klub

Římský klub je nadnárodní instituce založená v roce 1968, která sídlí ve švýcarském Winterthuru. Jde o skupinu jednotlivých osob, které se soustředí na budoucí vývoj lidstva a podporují změny. Usilují o porozumění problémům, které postihují celé lidstvo a snaží se navrhnout řešení na vědeckém základě.
Členy římského klubu jsou uznávané osobnosti z oblasti ekonomiky, životního prostředí a dalších disciplín.


Co je to Římský klub? Význam slova, termín, Definice výrazu Římský klub. Co znamená odborný pojem Římský klub z kategorie Politika?

Přes veškerou snahu je možné, že v text bude obsahovat chyby. Předem se za ně omlouváme. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Tento text (Římský klub) můžete sdílet s vašimi kamarády na Twitteru, Redditu, Facebooku nebo jinde.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Římský klub patří do kategorie Politika

Klíčová slova: Politika, Politika, co je to Římský klub?, popis, co to je, synonymum, co znamená, názvosloví, význam pojmu, lexikon, definice pojmu, slovo, význam slova, informace, slovník, význam, přesný význam, terminologie


Pojem Římský klub je v kategorii Politika, ilustrační obrázek

Wikipedie píše o slovu Římský klub?

Následující definice pojmu pochází ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Římský klub je globální think tank, který byl založen v dubnu 1968 a celosvětovou pozornost získal v roce 1972 svou první zprávou Meze růstu (Limits to Growth). Římský klub o sobě uvádí, že je "organizací jednotlivců, kteří sdílejí společný zájem o budoucnost lidstva a usilují o změnu. Naším posláním je podporovat porozumění globálním výzvám, kterým čelí lidstvo a navrhovat řešení prostřednictvím vědecké analýzy, komunikace a jejich prosazování." Členy jsou známé a respektované osobnosti v disciplínách, které jsou pro poslání klubu relevantní, jako je sociální rozvoj, ekonomika a životní prostředí. Mezi členy jsou významní vědci, špičkoví podnikatelé, bývalí politici a bývalé hlavy států, jejichž společným zájmem je budoucnost lidstva a diskutují o hlavních globálních problémech a výzvách. Přibližně jednou ročně si nechávají zpracovat tzv. "Zprávu Římskému klubu" na určité téma, které pak obšírně diskutují. Od 1. července 2008 má klub sídlo ve Winterthuru ve Švýcarsku.

Jiné zdroje informací o pojmu Římský klub

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Římský klub ve Wikimedia Commons

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Římský klub ve vyhledávači DuckDuckGo

Najít výraz Římský klub ve vyhledávači Qwant

Hledat výraz Římský klub ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat slovo Římský klub ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat videa s názvem Římský klub na Youtube

Dál můžete zkusit hledat slovo Římský klub například ve Wikizdrojích, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve ruském vyhledávači Yandex, ve fulltextu Google.cz nebo v Google překladači.

Náhodných výběr odborných pojmů, termínů a slov

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku jaký je přesný význam slova Římský klub? resp. jaký je přesný význam slova Římský klub? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Římský klub, odpověď na dotaz co je to Římský klub?. Víte např. kdo to je Karel IV? Znáte a víte kdo je Prozaik? Berte prosím v úvahu, že pojmy mohou mít víc definic v závislosti na oboru a kontextu. Vyzkoušejte proto hledání v jiných kategoriích (než Politika). Vybrané texty jsou rozšířené o citaci z české verze internetové encyklopedie Wikipedia.cz. Samozřejmě uvádíme i odkazu na konkrétní podstránku tohoto projektu. Jedná se o texty spadající pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího přesné vysvětlení slov, významy slov, zajímavosti, popisy termínů, známé i neznámé pojmy, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Být, bydlit, obyvatel ... Vzpomenete si ještě na všechna vyjmenovaná slova po B?