Co je to?
Definice výrazu Římský klub. Co znamená odborný pojem Římský klub z kategorie Politika?

Co to je Římský klub? Význam slova

Vysvětlení pojmu, termínu, hesla, výrazu Římský klub

Římský klub je nadnárodní instituce založená v roce 1968, která sídlí ve švýcarském Winterthuru. Jde o skupinu jednotlivých osob, které se soustředí na budoucí vývoj lidstva a podporují změny. Usilují o porozumění problémům, které postihují celé lidstvo a snaží se navrhnout řešení na vědeckém základě.
Členy římského klubu jsou uznávané osobnosti z oblasti ekonomiky, životního prostředí a dalších disciplín.


Co je to Římský klub? Význam slova, termín, Definice výrazu Římský klub. Co znamená odborný pojem Římský klub z kategorie Politika?

Neručíme za aktuálnost a správnost uvedených informací, chyby vyhrazeny. Text vytvořen pro server Superia.cz

Doporučujeme sdílet tento text s kolegy na Redditu, Twitteru nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Římský klub patří do sekce Politika

Klíčová slova: Římský klub, odborné názvosloví, význam pojmu, pojem, definice pojmu, co znamená, termín, co je to Římský klub?, lexikon, přesný výraz, slovník, formulace, přesný význam, názvosloví, informace, co to je, wiki, význam slova


Pojem Římský klub je v kategorii Politika, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Římský klub? Odborný výraz, termín, definice slova z Wikipedie

Následující definice pojmu pochází ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Římský klub je globální think tank, který byl založen v dubnu 1968 a celosvětovou pozornost získal v roce 1972 svou první zprávou Meze růstu (Limits to Growth). Římský klub o sobě uvádí, že je "organizací jednotlivců, kteří sdílejí společný zájem o budoucnost lidstva a usilují o změnu. Naším posláním je podporovat porozumění globálním výzvám, kterým čelí lidstvo a navrhovat řešení prostřednictvím vědecké analýzy, komunikace a jejich prosazování." Členy jsou známé a respektované osobnosti v disciplínách, které jsou pro poslání klubu relevantní, jako je sociální rozvoj, ekonomika a životní prostředí. Mezi členy jsou významní vědci, špičkoví podnikatelé, bývalí politici a bývalé hlavy států, jejichž společným zájmem je budoucnost lidstva a diskutují o hlavních globálních problémech a výzvách. Přibližně jednou ročně si nechávají zpracovat tzv. "Zprávu Římskému klubu" na určité téma, které pak obšírně diskutují. Od 1. července 2008 má klub sídlo ve Winterthuru ve Švýcarsku.

Zkuste se dozvědět víc informací v následujících odkazech

Hledat pojem Římský klub ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat výraz Římský klub ve Wikizdrojích

Vyhledat termín Římský klub ve vyhledávači Qwant

Hledat heslo Římský klub ve vyhledávači Yandex

Najít termín Římský klub ve Wikislovníku

Najít slovo Římský klub ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Římský klub například v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve vyhledávači Seznam.cz, ve ekologickém vyhledávači Ecosia nebo v projektu slovnik.cz.

Náhodné pojmy, výrazy, slova a odborné termíny

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku co znamená Římský klub? resp. co znamená Římský klub? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Římský klub, odpověď na dotaz co je to Římský klub?. Víte např. kdo to je Vynálezce? Znáte a víte kdo je Antikrist? Nezapomeňte prosím, že výrazy, hesla mohou mít víc významů podle toho o jaký obor se jedná. Proto případně zapátrejte po pojmu Římský klub i v jiných kategoriích (než Politika). U některých textů najdete krátkou citaci z projektu Wikipedia včetně odkazu na kompletní text. Ty lze dále používat při splnění licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, vážení návštěvníci, děkujeme za návštěvu webových stránek shromažďujících slovníková hesla, popisy termínů, známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů, zajímavosti, významy slov s názvem Co Je To?.

Být, bydlit, obyvatel ... Vzpomenete si ještě na všechna vyjmenovaná slova po B?