Co je to?
Odborný výraz, definice slova Anagram. Co znamená slovo Anagram z kategorie Literatura?

Co je Anagram? Definice pojmu

Co znamená termín, výraz, pojem, vysvětlení hesla Anagram?

Anagram čili přesmyčka je slovo pocházející z řečtiny a v doslovném překladu znamená nad písmenem – ze slov ana a gramma. Anagram vzniká tak, že se přesunou písmena, popřípadě slabiky nějakého slova. Využívají se všechna písmena původního slova. Podobně lze vytvořit i věty nebo různá vyjádření. Nejjednodušší anagramy jsou vytvořeny pouze opačným pořadím písmen a je možné je číst pozpátku, v češtině se tyto anagramy příliš nevyužívají. Existují různé druhy anagramů, jako například stenoanagram, endoanagram, egzoanagram a další.
Anagramy mají dlouhou historii, již v dávných dobách byly používány k šifrování informací. Vynálezci zašifrovávali své objevy, různí autoři takto tvořili své pseudonymy. Anagram může být použit také jako hlavolam. Diakritika zde nehraje roli. S přesmyčkami pracuje i výpočetní technika. Slouží také jako komentář k tématu, jako parodie nebo kritika. Může jít také o synonymum původního slova.


Co je to Anagram? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Anagram. Co znamená slovo Anagram z kategorie Literatura?

Všechny údaje jsou bez záruky. V obsahu stránek mohou být pravopisné, faktické chyby i nepřesnosti. Text vytvořen pro Superia.cz

Tento krátký text můžete velmi snadno sdílet s blízkými na webových službách typu Pinterest, Facebook, Twitter nebo Reddit.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu      

Termín Anagram patří do kategorie literatura

Klíčová slova: význam, odborný výraz, co znamená, co to je, význam slova, terminologie, slovník, informace, odborné názvosloví, literatura, co je to Anagram?, heslo, pojem, význam pojmu, vysvětlení, slovo, literatura, formulace


Pojem Anagram je v kategorii literatura, ilustrační obrázek

Co se píše ve Wikipedii o pojmu Anagram?

Níže uvedený text byl převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Anagram neboli přesmyčka je slovo či více slov, která vzniknou z původního slova či více slov tak, že se použijí všechna písmena v původním výrazu obsažená a změní se jejich pořadí. Často se přitom nedbá na diakritiku.
Přesmyčky patří mezi oblíbené hlavolamy.

Odkazy na jiné weby

Hledat termín Anagram ve vyhledávači Qwant

Hledat pojem Anagram ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat videa s názvem Anagram na Youtube

Najít heslo Anagram ve vyhledávači Yandex

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Anagram ve vyhledávači DuckDuckGo

Najít výraz Anagram ve Wikislovníku

Dál můžete zkusit hledat slovo Anagram například ve Wikizdrojích, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve fulltextu Google.cz, ve ekologickém vyhledávači Ecosia nebo v projektu slovnik.cz.

Náhodných výběr odborných termínů, pojmů a hesel

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku co znamená Anagram? resp. co to je Anagram? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Anagram, odpověď na dotaz co je to Anagram?. Víte např. kdo to je Amanda Lear? Znáte a víte kdo je Jiří Brabec? Nezapomeňte prosím, že výrazy, hesla mohou mít víc významů vzhledem k tomu, že se používají v rozdílných oborech lidské činnosti. Můžete se proto pokusit najít heslo Anagram i v jiné sekci než v literatura. Vybrané texty jsou rozšířené o citaci z české verze internetové encyklopedie Wikipedia.cz. Samozřejmě uvádíme i odkaz na konkrétní podstránku tohoto projektu. Ty lze dále používat při splnění licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, musíme vám poděkovat za návštívení internetového slovníku, který shromažďuje známé i neznámé pojmy, slovníková hesla, významy slov, definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Píše se správně pýr nebo pír? A co to vůbec je? Pokud nevíte, podívejte se na stránku sem.