Co je to?
Výraz, termín, definice slova Anagram. Co znamená odborný pojem Anagram z kategorie Literatura?

Co je to Anagram? Význam slova

Co znamená termín Anagram? Vysvětlení pojmu, definice hesla

Anagram čili přesmyčka je slovo pocházející z řečtiny a v doslovném překladu znamená nad písmenem – ze slov ana a gramma. Anagram vzniká tak, že se přesunou písmena, popřípadě slabiky nějakého slova. Využívají se všechna písmena původního slova. Podobně lze vytvořit i věty nebo různá vyjádření. Nejjednodušší anagramy jsou vytvořeny pouze opačným pořadím písmen a je možné je číst pozpátku, v češtině se tyto anagramy příliš nevyužívají. Existují různé druhy anagramů, jako například stenoanagram, endoanagram, egzoanagram a další.
Anagramy mají dlouhou historii, již v dávných dobách byly používány k šifrování informací. Vynálezci zašifrovávali své objevy, různí autoři takto tvořili své pseudonymy. Anagram může být použit také jako hlavolam. Diakritika zde nehraje roli. S přesmyčkami pracuje i výpočetní technika. Slouží také jako komentář k tématu, jako parodie nebo kritika. Může jít také o synonymum původního slova


Co je to Anagram? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Anagram. Co znamená odborný pojem Anagram z kategorie Literatura?

Provozovatel v žádném případě neručí za aktuálnost, správnost a přesnost údajů zveřejněných na stránkách. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Líbí se vám definice pojmu Anagram? Pak se o ní podělte s kolegy na specializovaných společenských sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru    

Pojem Anagram je v kategorii literatura

Klíčová slova: slovník, pojem, názvosloví, význam slova, odborné názvosloví, význam, literatura, co to je, terminologie, synonymum, význam pojmu, definice, heslo, terminus technicus, wiki, přesný výraz, vysvětlení, slovo


Pojem Anagram je v kategorii literatura, ilustrační obrázek

Jiné zdroje informací o pojmu Anagram

Najít termín Anagram ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Vyhledat slovo Anagram ve vyhledávači Qwant

Hledat videa s názvem Anagram na Youtube

Hledat výraz Anagram ve Wikipedii

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Anagram ve vyhledávači DuckDuckGo

Najít heslo Anagram na Google.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Anagram například ve vyhledávači Seznam.cz, v Google překladači, v Microsoft Bing, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo v projektu slovnik.cz.

Náhodná hesla, významy slov, odborných termíny, výrazy a pojmy

Na stránce jste se mohli dozvědět: jaký je význam slova Anagram? resp. jaká je definice slova Anagram? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Anagram, odpověď na dotaz co je to Anagram?. Víte např. kdo to je Mark Wahlberg? Znáte a víte kdo je Matyáš Korvín? Nezapomeňte, že slova a termíny mohou mít víc významů v závislosti na oboru a kontextu. Doporučujeme vám hledat v jiných sekcích (než literatura). U některých pojmů uvádíme i doplňující definici pojmu z Wikipedie včetně odkazu na konkrétní stránku Wikipedie, kde se dočtete více. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, musíme vám poděkovat za návštěvu internetového encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy, významy slov, definice odborných pojmů, slovníková hesla, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Píše se správně pýr nebo pír? A co to vůbec je? Pokud nevíte, podívejte se na stránku sem.