Co je to?
Výraz, termín, definice slova Banka. Co znamená odborný pojem Banka z kategorie Bankovnictví?

Co je to Banka? Význam slova

Význam termínu, výrazu, vysvětlení pojmu Banka

Banka je označení pro instituci, jejíž hlavní náplní činnosti jsou finanční služby. Soustřeďuje volné peníze nebo dočasně volné peníze, a ty potom nabízí ve formě úvěrů. Díky tomu se peníze v ekonomice pohybují a v peněžním oběhu je tak mnohem větší množství dočasně volných prostředků. Zisk banka vytváří z rozdílu mezi úroky na debetních účtech a kreditních účtech, a také z poplatků za správu a uložení prostředků.
Bankovní služby reguluje stát. Banky musí mít licenci a dozor nad nimi drží centrální banka. Banky mají dlouhou historii, prvotní úschovnou peněz byly chrámy, později vznikaly další instituce. Rozvinutý bankovní systém fungoval již ve starověkém Římě. Samotné označení banka má původ v italštině – il banco byl stůl, na kterém probíhaly transakce. Ve středověku byli úspěšní židovští bankéři. Největší rozmach bankovnictví přišel s průmyslovou revolucí a tuto základní podobu si bankovnictví uchovalo do současnosti. Banky dnes poskytují i další služby.


Co je to Banka? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Banka. Co znamená odborný pojem Banka z kategorie Bankovnictví?

Informace uvedené na těchto stránkách jsou bez záruky. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Text můžete velmi jednoduše sdílet s kamarády na Facebooku, Redditu, Pinterestu nebo Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Banka se nachází v sekci Bankovnictví

Klíčová slova: co je to Banka?, termín, pojem, odborný výraz, informace, význam, odborné názvosloví, definice, wiki, Banka, definice pojmu, význam pojmu, formulace, slovo, popis, heslo, co znamená, přesný význam


Pojem Banka je v kategorii Bankovnictví, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Banka? Definice slova, termínu z Wikipedie

Následující popis pojmu byl převzat ze stránek Wikipedia.cz, více se dozvíte zde. Licence CC-BY-SA.

Banka je instituce, která poskytuje finanční služby. Její základní činností je shromažďování dočasně volných peněžních prostředků, které formou úvěru dává k dispozici. Tímto způsobem umožňuje pohyb peněz v ekonomice a prostřednictvím multiplikace znásobuje množství dočasně volných zdrojů v peněžním oběhu. Rozdíl mezi úrokovými sazbami debetních účtů (úvěrů) a kreditních účtů (vkladů) a poplatky za jejich rezervaci uložení či správu tvoří základní zisk každé banky.

Další informační zdroje

Vyhledat pojem Banka ve vyhledávači Yandex

Hledat videa s názvem Banka na Youtube

Najít termín Banka na Google.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Banka ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít heslo Banka ve fulltextu Seznam.cz

Vyhledat heslo Banka ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Dál můžete zkusit hledat slovo Banka například v evropském vyhledávači Qwant, v Google překladači, ve Wikizdrojích, v Seznam.cz slovníku cizích slov nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Náhodných výběr odborných termínů, pojmů a hesel

Tyto stránky vám umožnili zjistit co to je Banka? resp. jaký je význam pojmu Banka? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Banka, odpověď na dotaz co je to Banka?. Víte např. kdo to je Švica? Znáte a víte kdo je Šlechtic? Nezapomeňte prosím, že výrazy, hesla mohou mít víc významů v různých oborech lidské činnosti. Proto se porozhlédněte i v jiných sekcích (než Bankovnictví). Část textů obsahuje internetový odkaz i krátkou citaci z české verze projektu Wikipedia. S těmi lze dále pracovat při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu projektu shromažďujícího popisy termínů, přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, významy slov, známé i neznámé pojmy, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Stahujte romantické tapety na plochu tabletu, počítače nebo chytrého telefonu. Na výběr máte z mnoha pěkných tapet - např. západu slunce nebo populární vodopád s duhou.