Co je to?
Výraz, termín, definice slova Banka. Co znamená odborný pojem Banka z kategorie Bankovnictví?

Co je to Banka? Význam slova

Pojem, definice termínu, vysvětlení slova Banka

Banka je označení pro instituci, jejíž hlavní náplní činnosti jsou finanční služby. Soustřeďuje volné peníze nebo dočasně volné peníze, a ty potom nabízí ve formě úvěrů. Díky tomu se peníze v ekonomice pohybují a v peněžním oběhu je tak mnohem větší množství dočasně volných prostředků. Zisk banka vytváří z rozdílu mezi úroky na debetních účtech a kreditních účtech, a také z poplatků za správu a uložení prostředků.
Bankovní služby reguluje stát. Banky musí mít licenci a dozor nad nimi drží centrální banka. Banky mají dlouhou historii, prvotní úschovnou peněz byly chrámy, později vznikaly další instituce. Rozvinutý bankovní systém fungoval již ve starověkém Římě. Samotné označení banka má původ v italštině – il banco byl stůl, na kterém probíhaly transakce. Ve středověku byli úspěšní židovští bankéři. Největší rozmach bankovnictví přišel s průmyslovou revolucí a tuto základní podobu si bankovnictví uchovalo do současnosti. Banky dnes poskytují i další služby.


Co je to Banka? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Banka. Co znamená odborný pojem Banka z kategorie Bankovnictví?

Neručíme za pravdivost uvedených informací. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Text s definicí výrazu Banka doporučujeme sdílet s blízkými na Twitteru, Redditu nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Banka se nachází v sekci Bankovnictví

Klíčová slova: Bankovnictví, co je to Banka?, Banka, slovo, formulace, Bankovnictví, přesný význam, informace, přesný výraz, pojem, co znamená, definice pojmu, heslo, názvosloví, popis, terminologie, wiki, odborný výraz


Pojem Banka je v kategorii Bankovnictví, ilustrační obrázek

Wikipedie píše o slovu Banka?

Následující text definice byl převzat ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Banka je instituce, která poskytuje finanční služby. Její základní činností je shromažďování dočasně volných peněžních prostředků, které formou úvěru dává k dispozici. Tímto způsobem umožňuje pohyb peněz v ekonomice a prostřednictvím multiplikace znásobuje množství dočasně volných zdrojů v peněžním oběhu. Rozdíl mezi úrokovými sazbami debetních účtů (úvěrů) a kreditních účtů (vkladů) a poplatky za jejich rezervaci uložení či správu tvoří základní zisk každé banky.

Odkazy na jiné online zdroje a weby

Zkusit najít pojem Banka ve vyhledávači Qwant

Zkusit najít výraz Banka ve vyhledávači Yandex

Vyhledat pojem Banka ve Wikislovníku

Vyhledat termín Banka ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Vyhledat výraz Banka ve fulltextu Seznam.cz

Najít termín Banka na Google.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Banka například v Microsoft Bing, v Google překladači, ve videích na Youtube, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Náhodné definice slov, pojmů a odborných termínů

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku jaký je přesný význam slova Banka? resp. co označuje slovo Banka? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Banka, odpověď na dotaz co je to Banka?. Víte např. kdo to je Miluše Horská? Znáte a víte kdo je Biolog? Nezapomeňte, že slova a termíny mohou mít víc významů v závislosti na oboru a kontextu. Vyzkoušejte proto hledání v jiných kategoriích (než Bankovnictví). Část textů obsahuje internetový odkaz i krátkou citaci z české verze projektu Wikipedia. Jedná se o texty spadající pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, nezbývá než vám poděkovat za návštěvu stručného webového slovníku, který se zaměřuje na známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, významy slov, popisy termínů, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Stahujte romantické tapety na plochu tabletu, počítače nebo chytrého telefonu. Na výběr máte z mnoha pěkných tapet - např. západu slunce nebo populární vodopád s duhou.