Co je to?
Definice odborného termínu, slova Banka. Co znamená pojem Banka z kategorie Bankovnictví?

Co je Banka? Význam slova

Pojem, definice termínu, vysvětlení slova Banka

Banka je označení pro instituci, jejíž hlavní náplní činnosti jsou finanční služby. Soustřeďuje volné peníze nebo dočasně volné peníze, a ty potom nabízí ve formě úvěrů. Díky tomu se peníze v ekonomice pohybují a v peněžním oběhu je tak mnohem větší množství dočasně volných prostředků. Zisk banka vytváří z rozdílu mezi úroky na debetních účtech a kreditních účtech, a také z poplatků za správu a uložení prostředků.
Bankovní služby reguluje stát. Banky musí mít licenci a dozor nad nimi drží centrální banka. Banky mají dlouhou historii, prvotní úschovnou peněz byly chrámy, později vznikaly další instituce. Rozvinutý bankovní systém fungoval již ve starověkém Římě. Samotné označení banka má původ v italštině – il banco byl stůl, na kterém probíhaly transakce. Ve středověku byli úspěšní židovští bankéři. Největší rozmach bankovnictví přišel s průmyslovou revolucí a tuto základní podobu si bankovnictví uchovalo do současnosti. Banky dnes poskytují i další služby.


Co je to Banka? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Banka. Co znamená pojem Banka z kategorie Bankovnictví?

Text zveřejněný na těchto webových stránkách má pouze informativní charakter a může obsahovat nepřesnosti či chyby. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Budeme rádi, pokud budete definici slova Banka sdílet s přáteli na internetových společenských sítích typu Pinterest, Reddit, Twitter či Facebooku, který je z nich nejznámější a nejpopulárnější.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru    

Výraz Banka patří do sekce bankovnictví

Klíčová slova: význam, vysvětlení, odborný výraz, heslo, odborné názvosloví, přesný význam, termín, definice pojmu, bankovnictví, terminus technicus, slovo, co je to Banka?, popis, pojem, Banka, význam slova, terminologie, co to je


Pojem Banka je v kategorii bankovnictví, ilustrační obrázek

Co označuje termín Banka? Definice termínu, výrazu z projektu Wikipedia

Níže umístěný text je převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Banka je instituce, která poskytuje finanční služby. Její základní činností je shromažďování dočasně volných peněžních prostředků, které formou úvěru dává k dispozici. Tímto způsobem umožňuje pohyb peněz v ekonomice a prostřednictvím multiplikace znásobuje množství dočasně volných zdrojů v peněžním oběhu. Rozdíl mezi úrokovými sazbami debetních účtů (úvěrů) a kreditních účtů (vkladů) a poplatky za jejich rezervaci uložení či správu tvoří základní zisk každé banky.

Odkazy na jiné weby a vyhledávače

Zkusit najít Banka ve Wikislovníku

Hledat pojem Banka ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Najít termín Banka ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit najít frázi Banka ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat termín Banka ve vyhledávači Qwant

Zkusit najít slovo Banka na Google.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Banka například ve Wikizdrojích, v projektu slovnik.cz, v Seznam.cz slovníku cizích slov, ve videích na Youtube nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Výběr z náhodných odborných pojmů, hesel, termínů

Nyní již víte jaká je definice termínu Banka? resp. co označuje slovo Banka? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Banka, odpověď na dotaz co je to Banka?. Víte např. kdo to je Démokritos? Znáte a víte kdo je Svatý Metoděj? Nezapomeňte prosím, že ke každému slovu může existovat vícero definic v závislosti na oboru a kontextu. Zkuste hledat odborný výraz Banka i v jiné sekci než je kategorie bankovnictví. U některých textů citujeme českou Wikipedii. Spolu s krátkou citací (textem) vždy uvádíme u url adresu projektu. Tyto lze přebírat, upravovat a dále šířit při splnění licenčního ujednání CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu online internetového slovníku zaměřeného především na definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, zajímavosti, slovníková hesla, významy slov s názvem Co Je To?.

Stahujte romantické tapety na plochu tabletu, počítače nebo chytrého telefonu. Na výběr máte z mnoha pěkných tapet - např. západu slunce nebo populární vodopád s duhou.