Co je to?
Výraz, termín, definice slova Banka. Co znamená odborný pojem Banka z kategorie Bankovnictví?

Co je to Banka? Význam slova

Význam termínu, výrazu, vysvětlení pojmu Banka

Banka je označení pro instituci, jejíž hlavní náplní činnosti jsou finanční služby. Soustřeďuje volné peníze nebo dočasně volné peníze, a ty potom nabízí ve formě úvěrů. Díky tomu se peníze v ekonomice pohybují a v peněžním oběhu je tak mnohem větší množství dočasně volných prostředků. Zisk banka vytváří z rozdílu mezi úroky na debetních účtech a kreditních účtech, a také z poplatků za správu a uložení prostředků.
Bankovní služby reguluje stát. Banky musí mít licenci a dozor nad nimi drží centrální banka. Banky mají dlouhou historii, prvotní úschovnou peněz byly chrámy, později vznikaly další instituce. Rozvinutý bankovní systém fungoval již ve starověkém Římě. Samotné označení banka má původ v italštině – il banco byl stůl, na kterém probíhaly transakce. Ve středověku byli úspěšní židovští bankéři. Největší rozmach bankovnictví přišel s průmyslovou revolucí a tuto základní podobu si bankovnictví uchovalo do současnosti. Banky dnes poskytují i další služby.


Co je to Banka? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Banka. Co znamená odborný pojem Banka z kategorie Bankovnictví?

Přes neustálou opakovanou kontrolu mohou být v textech chyby za něž se předem omlouváme. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Potěší nás, pokud budete sdílet tuto odpověď na otázku co je to Banka? s vašimi známými a kamarády na Twitteru, Redditu, Pinterestu, Facebooku nebo na jiných, zde neuvedených sociálních sítích.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Banka je v sekci Bankovnictví

Klíčová slova: přesný výraz, definice pojmu, terminologie, přesný význam, Bankovnictví, slovník, pojem, význam pojmu, význam, termín, co to je, synonymum, definice, názvosloví, lexikon, terminus technicus, heslo, popis


Pojem Banka je v kategorii Bankovnictví, ilustrační obrázek

Co se píše ve Wikipedii o pojmu Banka?

(Uvedený text pochází online encyklopedie Wikipedia.cz) Licence CC-BY-SA.

Banka je instituce, která poskytuje finanční služby. Její základní činností je shromažďování dočasně volných peněžních prostředků, které formou úvěru dává k dispozici. Tímto způsobem umožňuje pohyb peněz v ekonomice a prostřednictvím multiplikace znásobuje množství dočasně volných zdrojů v peněžním oběhu. Rozdíl mezi úrokovými sazbami debetních účtů (úvěrů) a kreditních účtů (vkladů) a poplatky za jejich rezervaci uložení či správu tvoří základní zisk každé banky.

Hledejte pojem Banka v následujících vyhledávačích

Vyhledat slovo Banka ve Wikislovníku

Vyhledat termín Banka ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat pojem Banka na Google.cz

Najít pojem Banka ve fulltextu Seznam.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Banka ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít výraz Banka ve vyhledávači Qwant

Dál můžete zkusit hledat slovo Banka například v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v projektu slovnik.cz, v Seznam.cz slovníku cizích slov, ve videích na Youtube nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Doporučujeme tyto odborné pojmy, výrazy a termíny

Tyto stránky vám umožnili zjistit jaká je definice slova Banka? resp. co vlastně znamená slovo Banka? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Banka, odpověď na dotaz co je to Banka?. Víte např. kdo to je Koudelník? Znáte a víte kdo je Emma Watson? Pojmy, termíny a hesla mohou mít různé významy v různých oborech lidské činnosti. Hledejte proto odborný pojem i jinde než v sekci Bankovnictví Některé pojmy obsahují i krátkou citaci z české Wikipedie včetně internetového odkazu na podrobný popis. Takový typ textu je distribuován pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu projektu shromažďujícího definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, zajímavosti, významy slov, popisy termínů, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Stahujte romantické tapety na plochu tabletu, počítače nebo chytrého telefonu. Na výběr máte z mnoha pěkných tapet - např. západu slunce nebo populární vodopád s duhou.