Co je to?
Výraz, termín, definice slova Banka. Co znamená odborný pojem Banka z kategorie Bankovnictví?

Co je to Banka? Význam slova

Vysvětlení pojmu, hesla, definice termínu Banka

Banka je označení pro instituci, jejíž hlavní náplní činnosti jsou finanční služby. Soustřeďuje volné peníze nebo dočasně volné peníze, a ty potom nabízí ve formě úvěrů. Díky tomu se peníze v ekonomice pohybují a v peněžním oběhu je tak mnohem větší množství dočasně volných prostředků. Zisk banka vytváří z rozdílu mezi úroky na debetních účtech a kreditních účtech, a také z poplatků za správu a uložení prostředků.
Bankovní služby reguluje stát. Banky musí mít licenci a dozor nad nimi drží centrální banka. Banky mají dlouhou historii, prvotní úschovnou peněz byly chrámy, později vznikaly další instituce. Rozvinutý bankovní systém fungoval již ve starověkém Římě. Samotné označení banka má původ v italštině – il banco byl stůl, na kterém probíhaly transakce. Ve středověku byli úspěšní židovští bankéři. Největší rozmach bankovnictví přišel s průmyslovou revolucí a tuto základní podobu si bankovnictví uchovalo do současnosti. Banky dnes poskytují i další služby.


Co je to Banka? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Banka. Co znamená odborný pojem Banka z kategorie Bankovnictví?

Neručíme za pravdivost uvedených informací. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Potěší nás, pokud budete sdílet tuto odpověď na otázku co je to Banka? s kamarády prostřednictvím uvedených tlačítek na sociálních sítích Facebook nebo Twitter.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu  

Termín Banka je v sekci bankovnictví

Klíčová slova: co je to Banka?, přesný výraz, popis, co to je, přesný význam, co znamená, lexikon, odborný výraz, názvosloví, význam slova, definice pojmu, význam, bankovnictví, synonymum, heslo, slovník, terminologie, pojem


Pojem Banka je v kategorii bankovnictví, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Banka? Definice slova, výraz, termín z Wikipedie

Níže uvedený text pochází z webového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Banka je instituce, která poskytuje finanční služby. Její základní činností je shromažďování dočasně volných peněžních prostředků, které formou úvěru dává k dispozici. Tímto způsobem umožňuje pohyb peněz v ekonomice a prostřednictvím multiplikace znásobuje množství dočasně volných zdrojů v peněžním oběhu. Rozdíl mezi úrokovými sazbami debetních účtů (úvěrů) a kreditních účtů (vkladů) a poplatky za jejich rezervaci uložení či správu tvoří základní zisk každé banky.

Zkuste zjistit více informací o slovu Banka v následujících zdrojích

Najít slovo Banka ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat videa s názvem Banka na Youtube

Najít termín Banka ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit najít slovo Banka ve vyhledávači Yandex

Hledat slovo Banka ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Banka ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo Banka například ve Wikislovníku, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve fulltextu Google.cz, v Microsoft Bing nebo v Lingea slovnících.

Náhodné definice slov, pojmů a odborných termínů

Tyto stránky vám umožnili zjistit co znamená Banka? resp. jaká je definice termínu Banka? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Banka, odpověď na dotaz co je to Banka?. Víte např. kdo to je Chytrák? Znáte a víte kdo je Zaměstnanec? Nezapomeňte prosím, že výrazy, hesla mohou mít víc významů podle toho o jaký obor se jedná. Proto se porozhlédněte i v jiných sekcích (než bankovnictví). Některé pojmy obsahují i krátkou citaci z české Wikipedie včetně internetového odkazu na podrobný popis. Takový typ textu je distribuován pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu projektu shromažďujícího známé i neznámé pojmy, slovníková hesla, popisy termínů, definice odborných pojmů, zajímavosti, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Stahujte romantické tapety na plochu tabletu, počítače nebo chytrého telefonu. Na výběr máte z mnoha pěkných tapet - např. západu slunce nebo populární vodopád s duhou.