Co je to?
Definice výrazu, termínu Maturita. Co znamená odborný pojem Maturita z kategorie Školství?

Co je to Maturita? Význam slova

Význam pojmu, termínu, vysvětlení výrazu Maturita

Maturita je označení pro zkoušku, která je zakončením úplného středoškolského vzdělání. Samotné slovo pochází z latiny a označuje zralost. Dříve se místo tohoto termínu užívalo označení zkouška dospělosti.
Maturitu skládají žáci jako formální zakončení předcházejícího studia, které bez ní není uznáno. Je také podmínkou pro vysokoškolské studium. V mezinárodní klasifikaci ISCED se označuje jako 3. stupeň. Od roku 2011 je povinná státní maturita, která se skládá ze společné a profilové části.


Co je to Maturita? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Maturita. Co znamená odborný pojem Maturita z kategorie Školství?

Neručíme za pravdivost, aktuálnost a přesnost informací uvedených na těchto internetových stránkách. Text vytvořen pro server Superia.cz

Definici pojmu Maturita sdílejte s vašimi přáteli na sociálních sítích Twitter, Facebook, Pinterest a Reddit.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku 

Pojem Maturita je v kategorii Školství

Klíčová slova: odborné názvosloví, formulace, slovník, Maturita, definice pojmu, co znamená, Školství, odborný výraz, význam slova, přesný výraz, slovo, terminologie, terminus technicus, co to je, vysvětlení, Školství, definice, pojem


Pojem Maturita je v kategorii Školství, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Maturita? Definice termínu, výrazu z Wikipedie

Následující definice pojmu pochází ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Maturita je zkouška zakončující úplné středoškolské vzdělání (3. stupeň v mezinárodní klasifikaci ISCED) v různých evropských zemích včetně České republiky. Zkouška musí být žáky ve věku 17 až 20 let složena jako podmínka pro vstup do terciálního (vysokoškolského) vzdělávání. V některých státech není maturita vázána na formální ukončení studia (např. Rakousko).
V Česku složení maturitní zkoušky formálně zakončuje předchozí studium (bez maturity není studium ukončeno a není uznáváno). Maturita stvrzuje určitou kvalifikaci pro ohlášení vázané živnosti, kde je maturita z konkrétního oboru vyžadována. Maturita též umožňuje studium na kterékoliv vysoké škole, případně vyšší odborné škole. V roce 2011 byla zavedena tzv. státní maturita.

Pro další informace o termínu Maturita zkuste tyto odkazy

Hledat videa s názvem Maturita na Youtube

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Maturita ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít frázi Maturita ve fulltextu Seznam.cz

Hledat frázi Maturita ve vyhledávači Yandex

Vyhledat heslo Maturita ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Maturita ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo Maturita například ve Wikislovníku, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve Wikizdrojích, v evropském vyhledávači Qwant nebo v projektu slovnik.cz.

Víte, co znamenají tato slova, odborné termíny a pojmy?

Právě nyní již víte co je to Maturita? resp. jaká je definice termínu Maturita? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Maturita, odpověď na dotaz co je to Maturita?. Víte např. kdo to je Byznysmen? Znáte a víte kdo je Protektor? Nezapomeňte prosím, že výrazy, hesla mohou mít víc významů podle různých oborů. Zkuste hledání odborného pojmu Maturita i v jiné kategorii než je sekce Školství. U některých pojmů uvádíme i doplňující definici pojmu z Wikipedie včetně odkazu na konkrétní stránku Wikipedie, kde se dočtete více. Ty spadají pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu stručného encyklopedického slovníku, který se zaměřuje především na známé i neznámé pojmy, popisy termínů, definice odborných pojmů, slovníková hesla, zajímavosti, významy slov s názvem Co Je To?.

Tip nejen pro milovníky zvířátek. Pěkné tapety na plochu vašeho počítače.