Co je to?
Definice odborného termínu, slova Maturita. Co znamená pojem Maturita z kategorie Školství?

Co je to Maturita? Význam slova

Co znamená termín, slovo, definice pojmu Maturita?

Maturita je označení pro zkoušku, která je zakončením úplného středoškolského vzdělání. Samotné slovo pochází z latiny a označuje zralost. Dříve se místo tohoto termínu užívalo označení zkouška dospělosti.
Maturitu skládají žáci jako formální zakončení předcházejícího studia, které bez ní není uznáno. Je také podmínkou pro vysokoškolské studium. V mezinárodní klasifikaci ISCED se označuje jako 3. stupeň. Od roku 2011 je povinná státní maturita, která se skládá ze společné a profilové části.


Co je to Maturita? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Maturita. Co znamená pojem Maturita z kategorie Školství?

Informace uvedené na těchto stránkách jsou bez záruky. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Budeme rádi, pokud budete definici slova Maturita sdílet se známými na sociálních sítích Pinterestu, Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Maturita patří do sekce Školství

Klíčová slova: informace, formulace, přesný výraz, wiki, synonymum, definice, význam slova, přesný význam, Školství, definice pojmu, slovo, odborný výraz, názvosloví, co to je, lexikon, termín, Maturita, význam


Pojem Maturita je v kategorii Školství, ilustrační obrázek

Co píše online projekt Wikipedia o pojmu Maturita?

Následující text definice pojmu byl převzat z projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Maturita je zkouška zakončující úplné středoškolské vzdělání (3. stupeň v mezinárodní klasifikaci ISCED) v různých evropských zemích včetně České republiky. Zkouška musí být žáky ve věku 17 až 20 let složena jako podmínka pro vstup do terciálního (vysokoškolského) vzdělávání. V některých státech není maturita vázána na formální ukončení studia (např. Rakousko).
V Česku složení maturitní zkoušky formálně zakončuje předchozí studium (bez maturity není studium ukončeno a není uznáváno). Maturita stvrzuje určitou kvalifikaci pro ohlášení vázané živnosti, kde je maturita z konkrétního oboru vyžadována. Maturita též umožňuje studium na kterékoliv vysoké škole, případně vyšší odborné škole. V roce 2011 byla zavedena tzv. státní maturita.

Odkazy na jiné weby a vyhledávače

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Maturita ve Wikimedia Commons

Vyhledat termín Maturita ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Maturita ve vyhledávači DuckDuckGo

Najít slovo Maturita ve vyhledávači Qwant

Zkusit najít pojem Maturita ve vyhledávači Yandex

Hledat heslo Maturita ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Maturita například ve fulltextu Google.cz, v Google překladači, ve videích na Youtube, ve Wikizdrojích nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Doporučujeme tyto odborné pojmy, výrazy a termíny

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku co to je Maturita? resp. co se skrývá pod slovem Maturita? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Maturita, odpověď na dotaz co je to Maturita?. Víte např. kdo to je Trotl? Znáte a víte kdo je Šmak? Nezapomeňte prosím, že každé slovo může mít vícero významů podle toho o jaký obor se jedná. Vyzkoušejte proto hledání v jiných kategoriích (než Školství). U některých textů najdete krátkou citaci z projektu Wikipedia včetně odkazu na kompletní text. Jedná se o texty spadající pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme našim čtenářům za návštěvu online encyklopedického projektu shromažďujícího přesné vysvětlení slov, zajímavosti, definice odborných pojmů, významy slov, popisy termínů, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Tip nejen pro milovníky zvířátek. Pěkné tapety na plochu vašeho počítače.