Co je to?
Definice výrazu, termínu Maturita. Co znamená odborný pojem Maturita z kategorie Školství?

Co je Maturita? Význam slova

Co znamená heslo, definice termínu, pojmu Maturita?

Maturita je označení pro zkoušku, která je zakončením úplného středoškolského vzdělání. Samotné slovo pochází z latiny a označuje zralost. Dříve se místo tohoto termínu užívalo označení zkouška dospělosti.
Maturitu skládají žáci jako formální zakončení předcházejícího studia, které bez ní není uznáno. Je také podmínkou pro vysokoškolské studium. V mezinárodní klasifikaci ISCED se označuje jako 3. stupeň. Od roku 2011 je povinná státní maturita, která se skládá ze společné a profilové části.


Co je to Maturita? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Maturita. Co znamená odborný pojem Maturita z kategorie Školství?

Veškeré texty jsou bez záruky. Sepsáno redaktory Superia.cz

Sdílejte tuto stránku se slovem Maturita s přáteli na Twitteru, Redditu, Pinterestu, Facebooku nebo na jiných, zde neuvedených sociálních sítích.

 Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku 

Výraz Maturita je v kategorii Školství

Klíčová slova: odborný výraz, informace, popis, co je to Maturita?, názvosloví, Školství, wiki, vysvětlení, co znamená, terminus technicus, pojem, definice pojmu, slovo, význam, Maturita, význam pojmu, co to je, Školství


Pojem Maturita je v kategorii Školství, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Maturita? Definice výrazu, slova, termínu z Wikipedie

Níže umístěný text je převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Maturita je zkouška zakončující úplné středoškolské vzdělání (3. stupeň v mezinárodní klasifikaci ISCED) v různých evropských zemích včetně České republiky. Zkouška musí být žáky ve věku 17 až 20 let složena jako podmínka pro vstup do terciálního (vysokoškolského) vzdělávání. V některých státech není maturita vázána na formální ukončení studia (např. Rakousko).
V Česku složení maturitní zkoušky formálně zakončuje předchozí studium (bez maturity není studium ukončeno a není uznáváno). Maturita stvrzuje určitou kvalifikaci pro ohlášení vázané živnosti, kde je maturita z konkrétního oboru vyžadována. Maturita též umožňuje studium na kterékoliv vysoké škole, případně vyšší odborné škole. V roce 2011 byla zavedena tzv. státní maturita.

Další možné informační zdroje

Zkusit najít termín Maturita ve vyhledávači Qwant

Hledat pojem Maturita ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit najít pojem Maturita ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat videa s názvem Maturita na Youtube

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Maturita ve Wikimedia Commons

Najít slovo Maturita ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Dál můžete zkusit hledat slovo Maturita například ve ruském vyhledávači Yandex, v Lingea slovnících, ve vyhledávači Seznam.cz, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Náhodných výběr odborných pojmů, termínů a slov

Na této webové stránce jste se dozvěděli jaká je definice termínu Maturita? resp. co se přesně ukrývá za slovem Maturita? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Maturita, odpověď na dotaz co je to Maturita?. Víte např. kdo to je Mamlas? Znáte a víte kdo je Vlastimil Válek? Jednotlivá slova můžou mít několik významů podle různých oborů. Pokuste se najít termín Maturita i v jiné kategorii než v Školství. U části pojmů naleznete citaci z projektu Wikipedia včetně internetové adresy kde naleznete kompletní popis. Takový typ textu spadá pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme, že jste navštívili online slovníkový projekt zaměřený na popisy termínů, zajímavosti, významy slov, slovníková hesla, známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Tip nejen pro milovníky zvířátek. Pěkné tapety na plochu vašeho počítače.