Co je to?
Výraz, termín, definice slova Maturita. Co znamená odborný pojem Maturita z kategorie Školství?

Co je to Maturita? Význam slova

Vysvětlení pojmu, termínu, hesla, výrazu Maturita

Maturita je označení pro zkoušku, která je zakončením úplného středoškolského vzdělání. Samotné slovo pochází z latiny a označuje zralost. Dříve se místo tohoto termínu užívalo označení zkouška dospělosti.
Maturitu skládají žáci jako formální zakončení předcházejícího studia, které bez ní není uznáno. Je také podmínkou pro vysokoškolské studium. V mezinárodní klasifikaci ISCED se označuje jako 3. stupeň. Od roku 2011 je povinná státní maturita, která se skládá ze společné a profilové části.


Co je to Maturita? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Maturita. Co znamená odborný pojem Maturita z kategorie Školství?

Chyby vyhrazeny. Neručíme za faktickou přednost a aktuálnost informací. Text vytvořen pro server Superia.cz

Definici pojmu Maturita sdílejte s vašimi přáteli prostřednictvím níže uvedených buttonků na sociálních sítích Facebook, Reddit, Pinterest nebo Twitter.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku 

Termín Maturita je v kategorii Školství

Klíčová slova: informace, formulace, terminologie, Maturita, slovo, definice, význam, pojem, odborné názvosloví, wiki, co znamená, slovník, odborný výraz, význam pojmu, Školství, lexikon, přesný význam, definice pojmu


Pojem Maturita je v kategorii Školství, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Maturita? Odborný výraz, termín, definice slova z Wikipedie

Níže uvedený text pochází z webového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Maturita je zkouška zakončující úplné středoškolské vzdělání (3. stupeň v mezinárodní klasifikaci ISCED) v různých evropských zemích včetně České republiky. Zkouška musí být žáky ve věku 17 až 20 let složena jako podmínka pro vstup do terciálního (vysokoškolského) vzdělávání. V některých státech není maturita vázána na formální ukončení studia (např. Rakousko).
V Česku složení maturitní zkoušky formálně zakončuje předchozí studium (bez maturity není studium ukončeno a není uznáváno). Maturita stvrzuje určitou kvalifikaci pro ohlášení vázané živnosti, kde je maturita z konkrétního oboru vyžadována. Maturita též umožňuje studium na kterékoliv vysoké škole, případně vyšší odborné škole. V roce 2011 byla zavedena tzv. státní maturita.

Hledejte v dalších zdrojích

Zkusit najít pojem Maturita ve vyhledávači Yandex

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Maturita ve vyhledávači DuckDuckGo

Vyhledat výraz Maturita ve vyhledávači Qwant

Hledat videa s názvem Maturita na Youtube

Najít heslo Maturita ve Wikislovníku

Vyhledat heslo Maturita ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Dál můžete zkusit hledat slovo Maturita například v Seznam.cz slovníku cizích slov, v Lingea slovnících, ve vyhledávači Seznam.cz, v Microsoft Bing nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Často hledaná slova, termíny a odborné pojmy

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku co znamená Maturita? resp. co označuje slovo Maturita? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Maturita, odpověď na dotaz co je to Maturita?. Víte např. kdo to je Jaromír Hanzlík? Znáte a víte kdo je Bonnie Tyler? Jednotlivá slova mohou mít vícero významů vzhledem k tomu, že se používají v rozdílných oborech lidské činnosti. Hledejte proto odborný pojem i jinde než v sekci Školství Některé texty jsme rozšířili i o krátkou citaci z Wikipedia.cz. K této citaci vždy uvádíme i odkaz na konkrétní stránku. Ty lze dále používat při splnění licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, vážení návštěvníci, děkujeme za návštěvu webových stránek shromažďujících zajímavosti, popisy termínů, významy slov, známé i neznámé pojmy, slovníková hesla, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Tip nejen pro milovníky zvířátek. Pěkné tapety na plochu vašeho počítače.