Co je to?
Definice odborného termínu, slova Maturita. Co znamená pojem Maturita z kategorie Školství?

Co je to Maturita? Význam slova

Význam pojmu, termínu, vysvětlení výrazu Maturita

Maturita je označení pro zkoušku, která je zakončením úplného středoškolského vzdělání. Samotné slovo pochází z latiny a označuje zralost. Dříve se místo tohoto termínu užívalo označení zkouška dospělosti.
Maturitu skládají žáci jako formální zakončení předcházejícího studia, které bez ní není uznáno. Je také podmínkou pro vysokoškolské studium. V mezinárodní klasifikaci ISCED se označuje jako 3. stupeň. Od roku 2011 je povinná státní maturita, která se skládá ze společné a profilové části.


Co je to Maturita? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Maturita. Co znamená pojem Maturita z kategorie Školství?

Neručíme za pravdivost uvedených informací. Napsáno redaktory Superia.cz

Sdílejte tuto stránku se slovem Maturita s vašimi kamarády, známými a přáteli prostřednictvím níže uvedených buttonků na sociálních sítích Facebook, Reddit, Pinterest nebo Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Maturita je v kategorii Školství

Klíčová slova: význam slova, terminus technicus, co znamená, význam, informace, Maturita, co je to Maturita?, popis, slovník, vysvětlení, lexikon, význam pojmu, přesný výraz, heslo, definice, pojem, Školství, terminologie


Pojem Maturita je v kategorii Školství, ilustrační obrázek

Jiné doporučené zdroje informací

Hledat pojem Maturita ve Wikislovníku

Vyhledat termín Maturita ve fulltextu Seznam.cz

Vyhledat pojem Maturita ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Najít heslo Maturita na Google.cz

Hledat slovo Maturita ve vyhledávači Qwant

Najít termín Maturita ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Dál můžete zkusit hledat slovo Maturita například ve Wikipedii, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v Seznam.cz slovníku cizích slov nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Náhodná hesla, významy slov, odborných termíny, výrazy a pojmy

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku jaký je přesný význam slova Maturita? resp. co přesně označuje termín Maturita? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Maturita, odpověď na dotaz co je to Maturita?. Víte např. kdo to je Vondroušová Markéta? Znáte a víte kdo je Svatoušek? Jednotlivá slova, termíny, hesla můžou mít víc definic v různém kontextu, v různých oborech. Nezbývá, než vám doporučit hledání v jiných kategoriích než je Školství. U části textů najdete citaci z české Wikipedie. Spolu s textem je vždy uvedena i url adresa na konkrétní stránku projektu. Tyto texty lze potom kopírovat, editovat a dále šířit při splnění podmínek vyplývajících z licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, musíme vám poděkovat za návštívení internetového slovníku, který shromažďuje definice odborných pojmů, významy slov, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, popisy termínů, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Tip nejen pro milovníky zvířátek. Pěkné tapety na plochu vašeho počítače.