Co je to?
Definice odborného termínu, slova Maturita. Co znamená pojem Maturita z kategorie Školství?

Co je to Maturita? Význam slova

Co znamená heslo, definice termínu, pojmu Maturita?

Maturita je označení pro zkoušku, která je zakončením úplného středoškolského vzdělání. Samotné slovo pochází z latiny a označuje zralost. Dříve se místo tohoto termínu užívalo označení zkouška dospělosti.
Maturitu skládají žáci jako formální zakončení předcházejícího studia, které bez ní není uznáno. Je také podmínkou pro vysokoškolské studium. V mezinárodní klasifikaci ISCED se označuje jako 3. stupeň. Od roku 2011 je povinná státní maturita, která se skládá ze společné a profilové části.


Co je to Maturita? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Maturita. Co znamená pojem Maturita z kategorie Školství?

Uvedené informace jsou bez záruky. Text napsán pro Superia.cz

Definici pojmu Maturita sdílejte s partnery, kolegy a kamarády na Pinterestu nebo na Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Maturita je v kategorii Školství

Klíčová slova: slovo, přesný význam, vysvětlení, význam slova, odborné názvosloví, Školství, Školství, heslo, formulace, termín, terminus technicus, odborný výraz, co je to Maturita?, přesný výraz, význam pojmu, definice pojmu, co znamená, pojem


Pojem Maturita je v kategorii Školství, ilustrační obrázek

Co nám píše encyklopedie Wikipedia o termínu Maturita?

Uvedená defice je převzata z internetové online encyklopedie Wikipedia. Odkaz na článek je zde. Licence CC-BY-SA.

Maturita je zkouška zakončující úplné středoškolské vzdělání (3. stupeň v mezinárodní klasifikaci ISCED) v různých evropských zemích včetně České republiky. Zkouška musí být žáky ve věku 17 až 20 let složena jako podmínka pro vstup do terciálního (vysokoškolského) vzdělávání. V některých státech není maturita vázána na formální ukončení studia (např. Rakousko).
V Česku složení maturitní zkoušky formálně zakončuje předchozí studium (bez maturity není studium ukončeno a není uznáváno). Maturita stvrzuje určitou kvalifikaci pro ohlášení vázané živnosti, kde je maturita z konkrétního oboru vyžadována. Maturita též umožňuje studium na kterékoliv vysoké škole, případně vyšší odborné škole. V roce 2011 byla zavedena tzv. státní maturita.

Více informací o slovu Maturita doporučujeme hledat v těchto zdrojích

Vyhledat výraz Maturita ve vyhledávači Yandex

Hledat pojem Maturita ve vyhledávači Qwant

Najít termín Maturita ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Maturita ve Wikimedia Commons

Hledat heslo Maturita ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Najít pojem Maturita na Google.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Maturita například ve vyhledávači Seznam.cz, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, ve Wikizdrojích nebo v Google překladači.

Víte, co znamenají tato slova, odborné termíny a pojmy?

Na této webové stránce jste se dozvěděli co je to Maturita? resp. co se vlastně skrývá pod slovem Maturita? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Maturita, odpověď na dotaz co je to Maturita?. Víte např. kdo to je Zdeněk Piškula? Znáte a víte kdo je Šmak? Jednotlivá slova mohou mít vícero významů podle různých oborů. Doporučujeme vám proto porozhlédnout se v jiných kategoriích (než Školství). U některých pojmů uvádíme i doplňující definici pojmu z Wikipedie včetně odkazu na konkrétní stránku Wikipedie, kde se dočtete více. Ty spadají pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího zajímavosti, popisy termínů, definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, významy slov s názvem Co Je To?.

Tip nejen pro milovníky zvířátek. Pěkné tapety na plochu vašeho počítače.