Co je to?
Definice odborného termínu, slova Maturita. Co znamená pojem Maturita z kategorie Školství?

Co je to Maturita? Význam slova

Pojem, definice termínu, vysvětlení slova Maturita

Maturita je označení pro zkoušku, která je zakončením úplného středoškolského vzdělání. Samotné slovo pochází z latiny a označuje zralost. Dříve se místo tohoto termínu užívalo označení zkouška dospělosti.
Maturitu skládají žáci jako formální zakončení předcházejícího studia, které bez ní není uznáno. Je také podmínkou pro vysokoškolské studium. V mezinárodní klasifikaci ISCED se označuje jako 3. stupeň. Od roku 2011 je povinná státní maturita, která se skládá ze společné a profilové části.


Co je to Maturita? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Maturita. Co znamená pojem Maturita z kategorie Školství?

Texty mohou obsahovat chyby. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Líbí se vám definice pojmu Maturita? Pak se o ní podělte s blízkými na sociálních sítích jako je Facebook a Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Maturita je v kategorii Školství

Klíčová slova: definice, terminus technicus, význam, přesný výraz, slovník, termín, odborný výraz, názvosloví, heslo, informace, Školství, Školství, definice pojmu, co to je, přesný význam, co znamená, formulace, Maturita


Pojem Maturita je v kategorii Školství, ilustrační obrázek

Co označuje termín Maturita? Definice termínu, výrazu z projektu Wikipedia

Následující text definice byl převzat ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Maturita je zkouška zakončující úplné středoškolské vzdělání (3. stupeň v mezinárodní klasifikaci ISCED) v různých evropských zemích včetně České republiky. Zkouška musí být žáky ve věku 17 až 20 let složena jako podmínka pro vstup do terciálního (vysokoškolského) vzdělávání. V některých státech není maturita vázána na formální ukončení studia (např. Rakousko).
V Česku složení maturitní zkoušky formálně zakončuje předchozí studium (bez maturity není studium ukončeno a není uznáváno). Maturita stvrzuje určitou kvalifikaci pro ohlášení vázané živnosti, kde je maturita z konkrétního oboru vyžadována. Maturita též umožňuje studium na kterékoliv vysoké škole, případně vyšší odborné škole. V roce 2011 byla zavedena tzv. státní maturita.

Další možné informační zdroje

Zkusit najít slovo Maturita ve vyhledávači Qwant

Vyhledat heslo Maturita ve fulltextu Seznam.cz

Najít pojem Maturita ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit najít pojem Maturita ve Wikizdrojích

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Maturita ve Wikimedia Commons

Najít slovo Maturita ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Maturita například ve Wikislovníku, v Lingea slovnících, ve videích na Youtube, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Vybrané odborné pojmy, termíny a slova

Na stránce jste se mohli dozvědět: jaká je definice termínu Maturita? resp. jaká je definice termínu Maturita? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Maturita, odpověď na dotaz co je to Maturita?. Víte např. kdo to je Choronzon? Znáte a víte kdo je Radovan Vítek? Nezapomeňte prosím, že výrazy, hesla mohou mít víc významů v závislosti na oboru a kontextu. Zkuste proto též hledat synonymum ke slovu Maturita v jiné sekci než Školství. U některých pojmů uvádíme i doplňující definici pojmu z Wikipedie včetně odkazu na konkrétní stránku Wikipedie, kde se dočtete více. Tyto lze přebírat, upravovat a dále šířit při splnění licenčního ujednání CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu online internetového slovníku zaměřeného především na zajímavosti, známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, významy slov, definice odborných pojmů, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Tip nejen pro milovníky zvířátek. Pěkné tapety na plochu vašeho počítače.