Co je to?
Výraz, termín, definice slova Piktogram. Co znamená odborný pojem Piktogram z kategorie Různé?

Co je to Piktogram? Význam slova

Co znamená termín, slovo, definice pojmu Piktogram?

Piktogram neboli ideogram je určitý grafický znak, který předává sdělení pomocí obrazu. Nejčastěji se s piktogramy setkáváme jako se značkami, například v dopravě, mapách nebo sportu. Část piktogramů je společná celému světu, státu nebo oblasti.
Piktogramy jsou známé už z historie, kdy byly předchůdci obrázkových písem. Pomocí piktogramů se lidé mluvící různými jazyky dorozumívají. V piktogramech jsou velmi důležité také barvy, které nesou určitý význam, známý všem uživatelům.

Co je to Piktogram? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Piktogram. Co znamená odborný pojem Piktogram z kategorie Různé?

Neručíme za správnost a aktuálnost uvedených informací. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Tento text samozřejmě můžete sdílet se známými na Twitteru, Redditu nebo Facebooku.

 Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku 

Výraz Piktogram je v sekci různé

Klíčová slova: informace, synonymum, definice pojmu, různé, vysvětlení, názvosloví, slovo, odborné názvosloví, přesný výraz, lexikon, význam slova, terminologie, odborný výraz, co je to Piktogram?, význam pojmu, formulace, co to je, přesný význam


Pojem Piktogram je v kategorii různé, ilustrační obrázek

Co označuje termín Piktogram? Výraz, definice slova z projektu Wikipedia

Následující text definice byl převzat ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Piktogram je grafický znak (ideogram) znázorňující pojem nebo sdělení obrazově. Většinou jde o malý a srozumitelný nákres věci. Mají široké uplatnění vizuální komunikaci (předávání informací) v různých oblastech lidské činnosti. Piktogramy také stály na počátku vývoje písma.

Další informační zdroje o slovu Piktogram

Zkusit najít termín Piktogram ve vyhledávači Yandex

Zkusit najít slovo Piktogram ve Wikislovníku

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Piktogram ve vyhledávači DuckDuckGo

Najít výraz Piktogram ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Vyhledat výraz Piktogram ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat heslo Piktogram ve Wikizdrojích

Dál můžete zkusit hledat slovo Piktogram například v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v ABC slovníku cizích slov a synonym, v Microsoft Bing, ve vyhledávači Seznam.cz nebo v Lingea slovnících.

Zkuste také následující odborné pojmy, termíny a hesla

Nyní již víte co znamená slovo Piktogram? resp. co přesně znamená slovo Piktogram? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Piktogram, odpověď na dotaz co je to Piktogram?. Víte např. kdo to je Rupert Murdoch? Znáte a víte kdo je Distributor? Berte prosím v úvahu, že pojmy mohou mít víc definic v závislosti na oboru a kontextu. Zkuste hledání i v jiné sekci webu než v různé. Některé texty obsahují odkaz a krátkou citaci z české Wikipedie. Tyto lze přebírat, upravovat a dále šířit při splnění licenčního ujednání CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího zajímavosti, známé i neznámé pojmy, popisy termínů, přesné vysvětlení slov, významy slov, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

V diskuzích jste se možná setkali s různými zkratkami. Mezi nejrozšířenější zkratky patří BTW a IMHO. Víte co znamenají? Pokud ne, dozvíte se to zde.