Co je to?
Výraz, termín, definice slova Inkubační doba. Co znamená odborný pojem Inkubační doba z kategorie Lékařství?

Co je to Inkubační doba? Význam slova

Vysvětlení pojmu, termínu, hesla, výrazu Inkubační doba

Inkubační doba je termín z oblasti lékařství. Jde o čas mezi nástupem nákazy do organizmu a propuknutím nemoci. Velmi významným faktorem je inkubační doba u infekčních onemocnění, kde s e podle ní posuzuje, nakolik je nemoc nebezpečná.
Jako krátká inkubační doba se posuzuje čas v rozsahu hodin nebo několika dní, dlouhá inkubační doba je řádově v měsících či letech.


Co je to Inkubační doba? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Inkubační doba. Co znamená odborný pojem Inkubační doba z kategorie Lékařství?

Přes veškerou snahu je možné, že v text bude obsahovat chyby. Předem se za ně omlouváme. Text napsán pro Superia.cz

Doporučujeme sdílet tento text s vašimi známými a kamarády na Twitteru, Redditu, Pinterestu, Facebooku nebo na jiných, zde neuvedených sociálních sítích.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Inkubační doba patří do sekce Lékařství

Klíčová slova: informace, význam slova, formulace, termín, definice pojmu, slovník, popis, odborný výraz, co to je, význam pojmu, Lékařství, definice, co znamená, názvosloví, terminus technicus, synonymum, pojem, přesný výraz


Pojem Inkubační doba je v kategorii Lékařství, ilustrační obrázek

Co píše online projekt Wikipedia o pojmu Inkubační doba?

Uvedené vysvětlení pojmu je převzato z webu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Inkubační doba představuje období mezi vstupem infekčního původce do organismu a prvním nástupem klinických příznaků či symptomů nemoci (případně mezi požitím jedu a prvními příznaky otravy, zde používáme spíše pojem doba latence). U infekčních onemocnění hraje inkubační doba významnou roli při posuzování nebezpečnosti onemocnění. Například u nemoci COVID-19 může infikovaná osoba v inkubační době vylučovat virus do prostředí před nástupem klinických příznaků. Dosud ale není znám způsob přenosu, který hraje největší roli u bezpříznakových osob. Virus vztekliny se vylučuje do slin zhruba 2-4 dny před nástupem příznaků u infikovaných psů.

Odkazy na jiné weby a vyhledávače

Hledat heslo Inkubační doba ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Najít slovo Inkubační doba ve vyhledávači Yandex

Najít heslo Inkubační doba ve fulltextu Seznam.cz

Hledat pojem Inkubační doba ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit najít výraz Inkubační doba ve Wikizdrojích

Zkusit najít pojem Inkubační doba ve Wikislovníku

Dál můžete zkusit hledat slovo Inkubační doba například ve videích na Youtube, v ABC slovníku cizích slov a synonym, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v evropském vyhledávači Qwant nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Podívejte se také na tyto odborné výrazy, pojmy, termíny a slova

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku jaký je přesný význam slova Inkubační doba? resp. co znamená Inkubační doba? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Inkubační doba, odpověď na dotaz co je to Inkubační doba?. Víte např. kdo to je Petra Janů? Znáte a víte kdo je Fízl? Berte prosím v úvahu, že pojmy mohou mít víc definic podle toho o jaký obor se jedná. Nezbývá, než vám doporučit hledání v jiných kategoriích než je Lékařství. U některých textů najdete krátkou citaci z projektu Wikipedia včetně odkazu na kompletní text. Tyto texty lze potom kopírovat, editovat a dále šířit při splnění podmínek vyplývajících z licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme za návštěvu online projektu (slovníku) shromažďujícího popisy termínů, slovníková hesla, zajímavosti, známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, významy slov s názvem Co Je To?.

Píše se správně pýr nebo pír? A co to vůbec je? Pokud nevíte, podívejte se na stránku sem.