Co je to?
Výraz, termín, definice slova Inkubační doba. Co znamená odborný pojem Inkubační doba z kategorie Lékařství?

Co je to Inkubační doba? Význam slova

Co znamená pojem, slovo, definice termínu Inkubační doba?

Inkubační doba je termín z oblasti lékařství. Jde o čas mezi nástupem nákazy do organizmu a propuknutím nemoci. Velmi významným faktorem je inkubační doba u infekčních onemocnění, kde s e podle ní posuzuje, nakolik je nemoc nebezpečná.
Jako krátká inkubační doba se posuzuje čas v rozsahu hodin nebo několika dní, dlouhá inkubační doba je řádově v měsících či letech.


Co je to Inkubační doba? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Inkubační doba. Co znamená odborný pojem Inkubační doba z kategorie Lékařství?

Vyhrazujeme si možnost chyb v textech. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Text můžete velmi jednoduše sdílet s kolegy prostřednictvím níže uvedených buttonků na sociálních sítích Facebook, Reddit, Pinterest nebo Twitter.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru    

Heslo Inkubační doba se nachází v sekci lékařství

Klíčová slova: význam, definice pojmu, Inkubační doba, pojem, co to je, význam pojmu, heslo, terminologie, slovo, definice, přesný význam, význam slova, slovník, popis, lékařství, synonymum, co je to Inkubační doba?, informace


Pojem Inkubační doba je v kategorii lékařství, ilustrační obrázek

V online encyklopedii Wikipedia se o slovu Inkubační doba můžete dozvědět následující

Níže uvedená citace (text) je převzat z online projektu Wikipedie. Licence CC-BY-SA.

Inkubační doba představuje období mezi vstupem infekčního původce do organismu a prvním nástupem klinických příznaků či symptomů nemoci (případně mezi požitím jedu a prvními příznaky otravy, zde používáme spíše pojem doba latence). U infekčních onemocnění hraje inkubační doba významnou roli při posuzování nebezpečnosti onemocnění. Například u nemoci COVID-19 může infikovaná osoba v inkubační době vylučovat virus do prostředí před nástupem klinických příznaků. Dosud ale není znám způsob přenosu, který hraje největší roli u bezpříznakových osob. Virus vztekliny se vylučuje do slin zhruba 2-4 dny před nástupem příznaků u infikovaných psů.

Pro další informace o termínu Inkubační doba zkuste tyto odkazy

Vyhledat heslo Inkubační doba ve Wikizdrojích

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Inkubační doba ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít pojem Inkubační doba ve Wikislovníku

Najít výraz Inkubační doba ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat výraz Inkubační doba ve vyhledávači Qwant

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Inkubační doba ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo Inkubační doba například ve ruském vyhledávači Yandex, v Google překladači, v Microsoft Bing, ve videích na Youtube nebo v Lingea slovnících.

Náhodných výběr hesel, pojmů a odborných termínů

Nyní už nejspíš víte jaký je přesný význam slova Inkubační doba? resp. jaká je definice termínu Inkubační doba? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Inkubační doba, odpověď na dotaz co je to Inkubační doba?. Víte např. kdo to je Jakub Voráček? Znáte a víte kdo je Sean Penn? Nezapomeňte, že slova a termíny mohou mít víc významů podle toho o jaký obor se jedná. Proto případně zapátrejte i v jiných kategoriích (než lékařství). Část textů obsahuje internetový odkaz i krátkou citaci z české verze projektu Wikipedia. S těmi lze dále pracovat při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu projektu shromažďujícího popisy termínů, zajímavosti, známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Píše se správně pýr nebo pír? A co to vůbec je? Pokud nevíte, podívejte se na stránku sem.