Co je to?
Výraz, termín, definice slova Inkubační doba. Co znamená odborný pojem Inkubační doba z kategorie Lékařství?

Co je to Inkubační doba? Význam slova

Co znamená pojem, definice termínu Inkubační doba?

Inkubační doba je termín z oblasti lékařství. Jde o čas mezi nástupem nákazy do organizmu a propuknutím nemoci. Velmi významným faktorem je inkubační doba u infekčních onemocnění, kde s e podle ní posuzuje, nakolik je nemoc nebezpečná.
Jako krátká inkubační doba se posuzuje čas v rozsahu hodin nebo několika dní, dlouhá inkubační doba je řádově v měsících či letech.


Co je to Inkubační doba? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Inkubační doba. Co znamená odborný pojem Inkubační doba z kategorie Lékařství?

Chyby vyhrazeny. Neručíme za faktickou přednost a aktuálnost informací. Text vytvořen pro server Superia.cz

Uvedený text s definicí slova Inkubační doba můžete samozřejmě sdílet s vašimi známými a kamarády na Redditu, Facebooku, Pinterestu nebo na jiných tzv. sociálních sítích.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Inkubační doba je v sekci Lékařství

Klíčová slova: terminologie, slovník, názvosloví, Inkubační doba, definice pojmu, Lékařství, slovo, význam, informace, terminus technicus, význam slova, synonymum, přesný výraz, Lékařství, co to je, přesný význam, popis, wiki


Pojem Inkubační doba je v kategorii Lékařství, ilustrační obrázek

Co označuje termín Inkubační doba? Definice termínu, výrazu z projektu Wikipedia

Níže umístěný text je převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Inkubační doba představuje období mezi vstupem infekčního původce do organismu a prvním nástupem klinických příznaků či symptomů nemoci (případně mezi požitím jedu a prvními příznaky otravy, zde používáme spíše pojem doba latence). U infekčních onemocnění hraje inkubační doba významnou roli při posuzování nebezpečnosti onemocnění. Například u nemoci COVID-19 může infikovaná osoba v inkubační době vylučovat virus do prostředí před nástupem klinických příznaků. Dosud ale není znám způsob přenosu, který hraje největší roli u bezpříznakových osob. Virus vztekliny se vylučuje do slin zhruba 2-4 dny před nástupem příznaků u infikovaných psů.

Jiné zdroje informací o pojmu Inkubační doba

Zkusit najít heslo Inkubační doba ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat výraz Inkubační doba ve vyhledávači Yandex

Najít termín Inkubační doba ve Wikislovníku

Vyhledat slovo Inkubační doba ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Inkubační doba ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Inkubační doba ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo Inkubační doba například ve videích na Youtube, v Google překladači, v evropském vyhledávači Qwant, ve Wikizdrojích nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Náhodná hesla, významy slov, odborných termíny, výrazy a pojmy

Na této webové stránce jste se dozvěděli jaká je definice termínu Inkubační doba? resp. co znamená výraz Inkubační doba? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Inkubační doba, odpověď na dotaz co je to Inkubační doba?. Víte např. kdo to je Benjamin Franklin? Znáte a víte kdo je Petr Pithart? Nezapomeňte, že termíny a hesla mohou mít víc významů v závislosti na oboru a kontextu. Vyzkoušejte proto i příslušná synonyma a homonyma v jiných sekcích než Lékařství. Některé texty obsahují odkaz a krátkou citaci z české Wikipedie. Takový typ textu spadá pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu stručného encyklopedického slovníku, který se zaměřuje především na zajímavosti, významy slov, známé i neznámé pojmy, popisy termínů, slovníková hesla, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Píše se správně pýr nebo pír? A co to vůbec je? Pokud nevíte, podívejte se na stránku sem.