Co je to?
Výraz, termín, definice slova Inkubační doba. Co znamená odborný pojem Inkubační doba z kategorie Lékařství?

Co je to Inkubační doba? Význam slova

Vysvětlení pojmu, termínu, hesla, výrazu Inkubační doba

Inkubační doba je termín z oblasti lékařství. Jde o čas mezi nástupem nákazy do organizmu a propuknutím nemoci. Velmi významným faktorem je inkubační doba u infekčních onemocnění, kde s e podle ní posuzuje, nakolik je nemoc nebezpečná.
Jako krátká inkubační doba se posuzuje čas v rozsahu hodin nebo několika dní, dlouhá inkubační doba je řádově v měsících či letech.


Co je to Inkubační doba? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Inkubační doba. Co znamená odborný pojem Inkubační doba z kategorie Lékařství?

Neručíme za úplnost, správnost, přesnost ani aktuálnost zde uvedených informací. Text vytvořen pro server Superia.cz

Sdílejte text pojmu Inkubační doba s blízkými na sociálních sítích jako je Facebook a Twitter.

 Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku 

Heslo Inkubační doba se nachází v kategorii lékařství

Klíčová slova: vysvětlení, terminologie, wiki, význam, terminus technicus, slovník, informace, lékařství, odborný výraz, význam slova, heslo, přesný význam, co to je, co znamená, přesný výraz, definice pojmu, definice, termín


Pojem Inkubační doba je v kategorii lékařství, ilustrační obrázek

Co píše online projekt Wikipedia o pojmu Inkubační doba?

Následující text definice pojmu byl převzat z projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Inkubační doba představuje období mezi vstupem infekčního původce do organismu a prvním nástupem klinických příznaků či symptomů nemoci (případně mezi požitím jedu a prvními příznaky otravy, zde používáme spíše pojem doba latence). U infekčních onemocnění hraje inkubační doba významnou roli při posuzování nebezpečnosti onemocnění. Například u nemoci COVID-19 může infikovaná osoba v inkubační době vylučovat virus do prostředí před nástupem klinických příznaků. Dosud ale není znám způsob přenosu, který hraje největší roli u bezpříznakových osob. Virus vztekliny se vylučuje do slin zhruba 2-4 dny před nástupem příznaků u infikovaných psů.

Další možné informační zdroje

Vyhledat pojem Inkubační doba na Google.cz

Hledat videa s názvem Inkubační doba na Youtube

Zkusit najít termín Inkubační doba ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Najít slovo Inkubační doba ve vyhledávači Qwant

Vyhledat slovo Inkubační doba ve fulltextu Seznam.cz

Najít heslo Inkubační doba ve Wikislovníku

Dál můžete zkusit hledat slovo Inkubační doba například v Seznam.cz slovníku cizích slov, v Lingea slovnících, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, ve Wikizdrojích nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Náhodné pojmy, výrazy, slova a odborné termíny

Teď už znáte odpověď na otázku co to je Inkubační doba? resp. jaký je význam pojmu Inkubační doba? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Inkubační doba, odpověď na dotaz co je to Inkubační doba?. Víte např. kdo to je Žokej? Znáte a víte kdo je Nicole Vaidišová? Nezapomeňte prosím, že každé slovo může mít vícero významů vzhledem k tomu, že se používají v rozdílných oborech lidské činnosti. Proto případně zapátrejte po pojmu Inkubační doba i v jiných kategoriích (než lékařství). Některé pojmy obsahují doplňující definici z Wikipedie včetně url na konkrétní stránku. Tyto texty lze potom kopírovat, editovat a dále šířit při splnění podmínek vyplývajících z licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, vážení návštěvníci, děkujeme za návštěvu webových stránek shromažďujících popisy termínů, definice odborných pojmů, významy slov, zajímavosti, známé i neznámé pojmy, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Píše se správně pýr nebo pír? A co to vůbec je? Pokud nevíte, podívejte se na stránku sem.