Co je to?
Odborný výraz, definice slova Kalendářní čtvrtletí. Co znamená pojem Kalendářní čtvrtletí z kategorie Věda?

Co je Kalendářní čtvrtletí?

Význam termínu, výrazu, vysvětlení pojmu Kalendářní čtvrtletí

Kalendářní čtvrtletí, jinak také kvartál, je označení pro časový úsek trvající tři měsíce, který se používá v ekonomickém, obchodním a finančním kontextu k organizaci a sledování časových dat a událostí během roku. Každý rok je rozdělen na čtyři kalendářní čtvrtletí, které se liší svými daty a obdobími. První kalendářní čtvrtletí zahrnuje měsíce leden, únor, březen, druhé kalendářní čtvrtletí duben, květen, červen, třetí kalendářní čtvrtletí červenec, srpen, září a čtvrté kalendářní čtvrtletí měsíce říjen, listopad, prosinec.
Toto členění na kalendářní čtvrtletí je užitečné v mnoha oblastech, zejména v ekonomice a finančním světě, protože umožňuje lepší sledování vývoje, srovnávání výsledků a analýzu dat mezi různými obdobími. Například společnosti reportují své finanční výsledky čtvrtletně, což umožňuje investorům a analytikům hodnotit výkonnost a změny v průběhu roku. Důležité události, statistiky, finanční zprávy a jiné informace jsou často uváděny s odkazem na kalendářní čtvrtletí, což usnadňuje organizaci a porovnání dat. Kalendářní čtvrtletí také umožňují lépe sledovat sezónní trendy a cykly v různých odvětvích a ekonomických ukazatelích.


Co je to Kalendářní čtvrtletí? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Kalendářní čtvrtletí. Co znamená pojem Kalendářní čtvrtletí z kategorie Věda?

Přes maximální snahu a opakovanou kontrolu mohou být některé informace nesprávné, nepřesné či neaktuální. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Text můžete velmi jednoduše sdílet s bližními na komunitních sítích Facebook, Síť X, Reddit a Pinterest prostřednictvím tlačítek Sdílet.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu  

Heslo Kalendářní čtvrtletí se nachází v sekci věda

Klíčová slova: odborný výraz, význam, odborné názvosloví, termín, věda, pojem, slovo, co to je, lexikon, přesný výraz, synonymum, definice, význam slova, Kalendářní čtvrtletí, heslo, co znamená, definice pojmu, názvosloví


Pojem Kalendářní čtvrtletí je v kategorii věda, ilustrační obrázek

Hledejte v dalších zdrojích

Zkusit najít Kalendářní čtvrtletí ve fulltextu Seznam.cz

Vyhledat pojem Kalendářní čtvrtletí ve vyhledávači Qwant

Hledat videa s názvem Kalendářní čtvrtletí na Youtube

Vyhledat heslo Kalendářní čtvrtletí ve vyhledávači Yandex

Hledat frázi Kalendářní čtvrtletí ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Vyhledat výraz Kalendářní čtvrtletí na Google.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Kalendářní čtvrtletí například ve Wikislovníku, v Google překladači, ve fulltextu Yahoo.com, v Microsoft Bing nebo v projektu slovnik.cz.

Výběr náhodných pojmů, výrazů, odborných termínů a slov

Právě jste zjistili co to je Kalendářní čtvrtletí? resp. co přesně označuje termín Kalendářní čtvrtletí? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Kalendářní čtvrtletí, odpověď na dotaz co je to Kalendářní čtvrtletí?. Víte např. kdo to je Závozník? Znáte a víte kdo je Pierre-Simon Laplace? Pochopte prosím, že definice nemohou být pravidelně aktualizovány. Pojmy mohou mít různé významy podle toho o jaký obor se jedná. Vyzkoušejte proto hledání v jiných kategoriích (než věda). Část textů obsahuje internetový odkaz i krátkou citaci z české verze projektu Wikipedia. S těmi lze dále pracovat při dodržení licence CC-BY-SA.

Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Kategorie věda, lékárnice, kalendářní čtvrtletí, ilustrační obrázek

Vážení čtenáři, děkujeme vám za návštěvu projektu shromažďujícího popisy termínů, významy slov, definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Znáte zkratky POV, SJM nebo FTW? Tyto a dalších 1000 jiných zkratek naleznete zde.