Co je to?
Definice výrazu Emulze. Co znamená odborný pojem Emulze z kategorie Chemie?

Co to je Emulze? Význam slova

Vysvětlení pojmu, hesla, definice termínu Emulze

Emulze je směsí dvou různorodých kapalin. Ty se mezi sebou samovolně nesmísí, protože nemají stejnou polaritu a hustotu. Základem emulze je disperzní prostředí a rozptýlená látka ve formě kapek. Emulze jsou důležité především v průmyslové výrobě.
Emulze vzniká v procesu emulgace, kdy po smíšení dvou kapalin dochází k oddělení složek do vrstev. Zde musí působit síla, aby se jedna složka dokázala rozptýlit v druhé. Stálost emulze pak zajišťují další látky, emulgátory.


Co je to Emulze? Význam slova, termín, Definice výrazu Emulze. Co znamená odborný pojem Emulze z kategorie Chemie?

Text zveřejněný na těchto webových stránkách má pouze informativní charakter a může obsahovat nepřesnosti či chyby. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Zaujala vás definice pojmu Emulze? Pak se o ní podělte s partnery, kolegy a kamarády prostřednictvím níže uvedených buttonků na sociálních sítích Facebook, Reddit, Pinterest nebo Twitter.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku 

Výraz Emulze patří do sekce chemie

Klíčová slova: odborné názvosloví, definice, formulace, terminologie, chemie, přesný výraz, slovo, lexikon, co je to Emulze?, význam, přesný význam, co to je, chemie, definice pojmu, význam pojmu, heslo, popis, slovník


Pojem Emulze je v kategorii chemie, ilustrační obrázek

Co označuje termín Emulze? Definice termínu, výrazu z projektu Wikipedia

Tento níže umístěný text je převzat z internetové Wikipedie. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Emulze je heterogenní směs dvou kapalin, které se vzájemně samovolně nesměšují. Obvykle jde o kapaliny s různou hustotou a polaritou. Emulze je tvořena disperzním prostředím a dispergovanou (rozptýlenou) látkou. Dispergovaná látka je v disperzním prostředí obvykle ve formě malých kapiček. Velikost kapiček závisí na stupni homogenizace a na povaze jednotlivých kapalin. Emulze mají velký význam v průmyslu.

Odkazy na vyhledávače, online encyklopedie a slovníky

Zkusit najít pojem Emulze ve Wikizdrojích

Zkusit najít slovo Emulze na Google.cz

Hledat videa s názvem Emulze na Youtube

Hledat heslo Emulze ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit najít výraz Emulze ve vyhledávači Yandex

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Emulze ve vyhledávači DuckDuckGo

Dál můžete zkusit hledat slovo Emulze například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, ve Wikislovníku nebo v Lingea slovnících.

Výběr z náhodných odborných pojmů, hesel, termínů

Teď už víte co znamená slovo Emulze? resp. co znamená slovo Emulze? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Emulze, odpověď na dotaz co je to Emulze?. Víte např. kdo to je Developer? Znáte a víte kdo je Skřítek? Ke každému pojmu může existovat vícero definic v různém kontextu, v různých oborech. Zkuste hledat odborný výraz Emulze i v jiné sekci než je kategorie chemie. U některých textů citujeme českou Wikipedii. Spolu s krátkou citací (textem) vždy uvádíme u url adresu projektu. Tyto lze kopírovat, upravovat a dále sdílet při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštívení online slovníku zaměřeného na významy slov, slovníková hesla, popisy termínů, zajímavosti, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Znáte zkratky POV, SJM nebo FTW? Tyto a dalších 1000 jiných zkratek naleznete zde.