Co je to?
Výraz, termín, definice slova Emulze. Co znamená odborný pojem Emulze z kategorie Chemie?

Co je to Emulze? Význam slova

Co znamená termín, slovo, definice pojmu Emulze?

Emulze je směsí dvou různorodých kapalin. Ty se mezi sebou samovolně nesmísí, protože nemají stejnou polaritu a hustotu. Základem emulze je disperzní prostředí a rozptýlená látka ve formě kapek. Emulze jsou důležité především v průmyslové výrobě.
Emulze vzniká v procesu emulgace, kdy po smíšení dvou kapalin dochází k oddělení složek do vrstev. Zde musí působit síla, aby se jedna složka dokázala rozptýlit v druhé. Stálost emulze pak zajišťují další látky, emulgátory.


Co je to Emulze? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Emulze. Co znamená odborný pojem Emulze z kategorie Chemie?

Provozovatel neručí za správnost a aktuálnost zde uvedených informací. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Líbí se vám definice pojmu Emulze? Pak se o ní podělte s vašimi kamarády na Twitteru, Pinterestu nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Emulze je v kategorii Chemie

Klíčová slova: terminus technicus, wiki, vysvětlení, Chemie, Chemie, odborný výraz, význam slova, termín, formulace, co je to Emulze?, odborné názvosloví, význam pojmu, terminologie, slovník, lexikon, heslo, definice, přesný význam


Pojem Emulze je v kategorii Chemie, ilustrační obrázek

Ve Wikipedii se o termínu Emulze píše následující

Tento níže umístěný text je převzat z internetové Wikipedie. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Emulze je heterogenní směs dvou kapalin, které se vzájemně samovolně nesměšují. Obvykle jde o kapaliny s různou hustotou a polaritou. Emulze je tvořena disperzním prostředím a dispergovanou (rozptýlenou) látkou. Dispergovaná látka je v disperzním prostředí obvykle ve formě malých kapiček. Velikost kapiček závisí na stupni homogenizace a na povaze jednotlivých kapalin. Emulze mají velký význam v průmyslu.

Zkuste se dozvědět víc informací v následujících odkazech

Zkusit najít slovo Emulze ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat videa s názvem Emulze na Youtube

Najít heslo Emulze ve fulltextu Seznam.cz

Vyhledat pojem Emulze ve vyhledávači Yandex

Hledat výraz Emulze ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Emulze ve vyhledávači DuckDuckGo

Dál můžete zkusit hledat slovo Emulze například ve fulltextu Google.cz, v Lingea slovnících, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, ve Wikizdrojích nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Náhodných výběr odborných termínů, pojmů a hesel

Na stránce jste se mohli dozvědět: co je to Emulze? resp. co znamená Emulze? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Emulze, odpověď na dotaz co je to Emulze?. Víte např. kdo to je Martin Nečas? Znáte a víte kdo je Jaro Slávik? Nezapomeňte prosím, že výrazy, hesla mohou mít víc významů podle toho o jaký obor se jedná. Zkuste proto termín Emulze hledat i v jiných kategoriích (než Chemie) U některých pojmů uvádíme i doplňující definici pojmu z Wikipedie včetně odkazu na konkrétní stránku Wikipedie, kde se dočtete více. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, musíme vám poděkovat za návštěvu internetového encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na zajímavosti, definice odborných pojmů, popisy termínů, známé i neznámé pojmy, významy slov, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Znáte zkratky POV, SJM nebo FTW? Tyto a dalších 1000 jiných zkratek naleznete zde.