Co je to?
Odborný výraz, definice slova Emulze. Co znamená slovo Emulze z kategorie Chemie?

Co je Emulze? Definice pojmu

Co znamená termín, výraz, pojem, vysvětlení hesla Emulze?

Emulze je směsí dvou různorodých kapalin. Ty se mezi sebou samovolně nesmísí, protože nemají stejnou polaritu a hustotu. Základem emulze je disperzní prostředí a rozptýlená látka ve formě kapek. Emulze jsou důležité především v průmyslové výrobě.
Emulze vzniká v procesu emulgace, kdy po smíšení dvou kapalin dochází k oddělení složek do vrstev. Zde musí působit síla, aby se jedna složka dokázala rozptýlit v druhé. Stálost emulze pak zajišťují další látky, emulgátory.


Co je to Emulze? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Emulze. Co znamená slovo Emulze z kategorie Chemie?

Provozovatel neručí za aktuálnost, správnost a přesnost informací uvedených na tomto webu. Napsáno redaktory Superia.cz

Tento krátký text můžete velmi snadno sdílet s dalšími osobami na sociálních sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

 Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu  

Heslo Emulze patří do kategorie chemie

Klíčová slova: odborné názvosloví, názvosloví, termín, slovník, heslo, význam slova, synonymum, lexikon, co znamená, Emulze, wiki, vysvětlení, chemie, pojem, odborný výraz, formulace, terminus technicus, popis


Pojem Emulze je v kategorii chemie, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Emulze? Definice slova, termínu z Wikipedie

Níže uvedená citace (text) je převzat z online projektu Wikipedie. Licence CC-BY-SA.

Emulze je heterogenní směs dvou kapalin, které se vzájemně samovolně nesměšují. Obvykle jde o kapaliny s různou hustotou a polaritou. Emulze je tvořena disperzním prostředím a dispergovanou (rozptýlenou) látkou. Dispergovaná látka je v disperzním prostředí obvykle ve formě malých kapiček. Velikost kapiček závisí na stupni homogenizace a na povaze jednotlivých kapalin. Emulze mají velký význam v průmyslu.

Jiné informační zdroje o pojmu Emulze

Najít termín Emulze ve Wikislovníku

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Emulze ve Wikimedia Commons

Zkusit najít Emulze na Google.cz

Hledat videa s názvem Emulze na Youtube

Hledat pojem Emulze ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Vyhledat pojem Emulze ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo Emulze například v Seznam.cz slovníku cizích slov, v Lingea slovnících, ve vyhledávači Seznam.cz, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo nebo v projektu slovnik.cz.

Náhodných výběr odborných termínů, pojmů a hesel

Teď už znáte odpověď na otázku jaký je přesný význam slova Emulze? resp. co se skrývá pod slovem Emulze? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Emulze, odpověď na dotaz co je to Emulze?. Víte např. kdo to je Ray Bourque? Znáte a víte kdo je Prokurátor? Nezapomeňte, že termíny a hesla mohou mít víc významů vzhledem k tomu, že se používají v rozdílných oborech lidské činnosti. Můžete se proto pokusit najít heslo Emulze i v jiné sekci než v chemie. Vybrané texty jsou rozšířené o citaci z české verze internetové encyklopedie Wikipedia.cz. Samozřejmě uvádíme i odkaz na konkrétní podstránku tohoto projektu. Tyto texty lze potom kopírovat, editovat a dále šířit při splnění podmínek vyplývajících z licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme za návštěvu online projektu (slovníku) shromažďujícího popisy termínů, známé i neznámé pojmy, zajímavosti, definice odborných pojmů, slovníková hesla, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Znáte zkratky POV, SJM nebo FTW? Tyto a dalších 1000 jiných zkratek naleznete zde.