Co je to?
Výraz, termín, definice slova Emulze. Co znamená odborný pojem Emulze z kategorie Chemie?

Co je to Emulze? Význam slova

Pojem, definice termínu, vysvětlení slova Emulze

Emulze je směsí dvou různorodých kapalin. Ty se mezi sebou samovolně nesmísí, protože nemají stejnou polaritu a hustotu. Základem emulze je disperzní prostředí a rozptýlená látka ve formě kapek. Emulze jsou důležité především v průmyslové výrobě.
Emulze vzniká v procesu emulgace, kdy po smíšení dvou kapalin dochází k oddělení složek do vrstev. Zde musí působit síla, aby se jedna složka dokázala rozptýlit v druhé. Stálost emulze pak zajišťují další látky, emulgátory.


Co je to Emulze? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Emulze. Co znamená odborný pojem Emulze z kategorie Chemie?

Přes veškerou snahu je možné, že v text bude obsahovat chyby. Předem se za ně omlouváme. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Tento text (Emulze) můžete sdílet s kamarády na Pinterestu, Facebooku nebo Twitteru.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku 

Termín Emulze patří do kategorie chemie

Klíčová slova: definice, odborné názvosloví, chemie, formulace, co to je, chemie, informace, význam slova, heslo, terminus technicus, wiki, význam, Emulze, význam pojmu, lexikon, názvosloví, přesný význam, slovník


Pojem Emulze je v kategorii chemie, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Emulze? Definice slova, výraz, termín z Wikipedie

(Text byl převzat z mnohojazyčné online encyklopedie Wikipedia) Licence CC-BY-SA.

Emulze je heterogenní směs dvou kapalin, které se vzájemně samovolně nesměšují. Obvykle jde o kapaliny s různou hustotou a polaritou. Emulze je tvořena disperzním prostředím a dispergovanou (rozptýlenou) látkou. Dispergovaná látka je v disperzním prostředí obvykle ve formě malých kapiček. Velikost kapiček závisí na stupni homogenizace a na povaze jednotlivých kapalin. Emulze mají velký význam v průmyslu.

Odkazy na jiné online zdroje a weby

Najít heslo Emulze ve vyhledávači Qwant

Vyhledat slovo Emulze ve Wikizdrojích

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Emulze ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat videa s názvem Emulze na Youtube

Hledat pojem Emulze ve Wikislovníku

Hledat slovo Emulze ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Emulze například v Seznam.cz slovníku cizích slov, v Lingea slovnících, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, ve fulltextu Google.cz nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Výběr z náhodných odborných pojmů, hesel, termínů

Právě jste zjistili jaká je definice slova Emulze? resp. co se přesně ukrývá za slovem Emulze? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Emulze, odpověď na dotaz co je to Emulze?. Víte např. kdo to je Dezinformátor? Znáte a víte kdo je Únosce? Jednotlivá slova, termíny, hesla můžou mít víc definic v různých oborech lidské činnosti. Vyzkoušejte proto i příslušná synonyma a homonyma v jiných sekcích než chemie. Vybrané texty jsou rozšířené o citaci z české verze internetové encyklopedie Wikipedia.cz. Samozřejmě uvádíme i odkaz na konkrétní podstránku tohoto projektu. Takovéto texty spadají pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme našim čtenářům za návštěvu online encyklopedického projektu shromažďujícího významy slov, zajímavosti, přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy, popisy termínů, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Znáte zkratky POV, SJM nebo FTW? Tyto a dalších 1000 jiných zkratek naleznete zde.