Co je to?
Výraz, termín, definice slova Emulze. Co znamená odborný pojem Emulze z kategorie Chemie?

Co je to Emulze? Význam slova

Co znamená pojem, definice termínu Emulze?

Emulze je směsí dvou různorodých kapalin. Ty se mezi sebou samovolně nesmísí, protože nemají stejnou polaritu a hustotu. Základem emulze je disperzní prostředí a rozptýlená látka ve formě kapek. Emulze jsou důležité především v průmyslové výrobě.
Emulze vzniká v procesu emulgace, kdy po smíšení dvou kapalin dochází k oddělení složek do vrstev. Zde musí působit síla, aby se jedna složka dokázala rozptýlit v druhé. Stálost emulze pak zajišťují další látky, emulgátory.


Co je to Emulze? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Emulze. Co znamená odborný pojem Emulze z kategorie Chemie?

Přes veškerou snahu je možné, že v text bude obsahovat chyby. Předem se za ně omlouváme. Text vytvořen pro server Superia.cz

Sdílejte tuto stránku se slovem Emulze s blízkými na Twitteru, Redditu nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Emulze je v kategorii Chemie

Klíčová slova: synonymum, co je to Emulze?, co to je, slovník, význam pojmu, lexikon, význam slova, slovo, pojem, co znamená, definice pojmu, termín, vysvětlení, wiki, odborné názvosloví, Chemie, popis, odborný výraz


Pojem Emulze je v kategorii Chemie, ilustrační obrázek

Wikipedie píše o slovu Emulze?

(Uvedený text pochází online encyklopedie Wikipedia.cz) Licence CC-BY-SA.

Emulze je heterogenní směs dvou kapalin, které se vzájemně samovolně nesměšují. Obvykle jde o kapaliny s různou hustotou a polaritou. Emulze je tvořena disperzním prostředím a dispergovanou (rozptýlenou) látkou. Dispergovaná látka je v disperzním prostředí obvykle ve formě malých kapiček. Velikost kapiček závisí na stupni homogenizace a na povaze jednotlivých kapalin. Emulze mají velký význam v průmyslu.

Další zdroje informací

Vyhledat pojem Emulze ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit najít termín Emulze ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Emulze ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat pojem Emulze ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Emulze ve Wikimedia Commons

Hledat výraz Emulze ve Wikislovníku

Dál můžete zkusit hledat slovo Emulze například v Microsoft Bing, v Lingea slovnících, ve fulltextu Google.cz, ve videích na Youtube nebo v projektu slovnik.cz.

Podívejte se také na tyto odborné výrazy, pojmy, termíny a slova

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku jaký je přesný význam slova Emulze? resp. co označuje slovo Emulze? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Emulze, odpověď na dotaz co je to Emulze?. Víte např. kdo to je Obchodní analytik? Znáte a víte kdo je Dana Batulková? Jednotlivá slova, termíny, hesla můžou mít víc definic v závislosti na oboru a kontextu. Nezbývá, než vám doporučit hledání v jiných kategoriích než je Chemie. U části textů najdete citaci z české Wikipedie. Spolu s textem je vždy uvedena i url adresa na konkrétní stránku projektu. Tyto texty lze potom kopírovat, editovat a dále šířit při splnění podmínek vyplývajících z licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, vážení návštěvníci, děkujeme za návštěvu webových stránek shromažďujících popisy termínů, známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, zajímavosti, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Znáte zkratky POV, SJM nebo FTW? Tyto a dalších 1000 jiných zkratek naleznete zde.