Co je to?
Výraz, termín, definice slova Emulze. Co znamená odborný pojem Emulze z kategorie Chemie?

Co je to Emulze? Význam slova

Co znamená termín, slovo, heslo, vysvětlení pojmu Emulze?

Emulze je směsí dvou různorodých kapalin. Ty se mezi sebou samovolně nesmísí, protože nemají stejnou polaritu a hustotu. Základem emulze je disperzní prostředí a rozptýlená látka ve formě kapek. Emulze jsou důležité především v průmyslové výrobě.
Emulze vzniká v procesu emulgace, kdy po smíšení dvou kapalin dochází k oddělení složek do vrstev. Zde musí působit síla, aby se jedna složka dokázala rozptýlit v druhé. Stálost emulze pak zajišťují další látky, emulgátory.


Co je to Emulze? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Emulze. Co znamená odborný pojem Emulze z kategorie Chemie?

Neručíme za pravdivost uvedených informací. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Zaujalo vás slovo, termín Emulze? Potom se o definici podělte s vašimi kamarády, známými a přáteli prostřednictvím níže uvedených buttonků na sociálních sítích Facebook, Reddit, Pinterest nebo Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Emulze se nachází v kategorii Chemie

Klíčová slova: definice pojmu, informace, synonymum, slovo, Chemie, wiki, vysvětlení, názvosloví, význam slova, heslo, odborný výraz, terminus technicus, přesný význam, Emulze, formulace, význam pojmu, slovník, definice


Pojem Emulze je v kategorii Chemie, ilustrační obrázek

Co označuje termín Emulze? Odborný výraz, termín, definice slova z projektu Wikipedia

Níže uvedený text pochází z webového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Emulze je heterogenní směs dvou kapalin, které se vzájemně samovolně nesměšují. Obvykle jde o kapaliny s různou hustotou a polaritou. Emulze je tvořena disperzním prostředím a dispergovanou (rozptýlenou) látkou. Dispergovaná látka je v disperzním prostředí obvykle ve formě malých kapiček. Velikost kapiček závisí na stupni homogenizace a na povaze jednotlivých kapalin. Emulze mají velký význam v průmyslu.

Více informací o slovu Emulze doporučujeme hledat v těchto zdrojích

Zkusit najít heslo Emulze ve vyhledávači Qwant

Vyhledat heslo Emulze ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Najít pojem Emulze ve Wikislovníku

Zkusit najít pojem Emulze ve vyhledávači Yandex

Hledat videa s názvem Emulze na Youtube

Najít heslo Emulze ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Dál můžete zkusit hledat slovo Emulze například v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, ve vyhledávači Seznam.cz nebo v Google překladači.

Doporučené pojmy, slova, odborné termíny a výrazy

Tyto stránky vám umožnili zjistit jaký je přesný význam slova Emulze? resp. co se vlastně skrývá pod slovem Emulze? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Emulze, odpověď na dotaz co je to Emulze?. Víte např. kdo to je Purkmistr? Znáte a víte kdo je Jaro Slávik? Ke každému pojmu může existovat vícero definic podle různých oborů. Proto se porozhlédněte i v jiných sekcích (než Chemie). Některé pojmy obsahují doplňující definici z Wikipedie včetně url na konkrétní stránku. S těmi lze dále pracovat při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu projektu shromažďujícího významy slov, popisy termínů, známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, zajímavosti, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Znáte zkratky POV, SJM nebo FTW? Tyto a dalších 1000 jiných zkratek naleznete zde.