Co je to?
Odborný výraz, definice slova Emulze. Co znamená pojem Emulze z kategorie Chemie?

Co je Emulze?

Vysvětlení pojmu, hesla, definice termínu Emulze

Emulze je směsí dvou různorodých kapalin. Ty se mezi sebou samovolně nesmísí, protože nemají stejnou polaritu a hustotu. Základem emulze je disperzní prostředí a rozptýlená látka ve formě kapek. Emulze jsou důležité především v průmyslové výrobě.
Emulze vzniká v procesu emulgace, kdy po smíšení dvou kapalin dochází k oddělení složek do vrstev. Zde musí působit síla, aby se jedna složka dokázala rozptýlit v druhé. Stálost emulze pak zajišťují další látky, emulgátory.


Co je to Emulze? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Emulze. Co znamená pojem Emulze z kategorie Chemie?

Přes veškerou snahu se mohou v textech vyskytovat faktické i pravopisné chyby za což se předem omlouváme. Text napsán pro Superia.cz

Text můžete velmi jednoduše sdílet s bližními na Redditu, Facebooku, Pinterestu nebo na jiných tzv. sociálních sítích.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru    

Výraz Emulze se nachází v sekci chemie

Klíčová slova: vysvětlení, význam pojmu, odborný výraz, význam slova, chemie, Emulze, co je to Emulze?, význam, co znamená, lexikon, definice pojmu, termín, slovník, slovo, heslo, názvosloví, informace, popis


Pojem Emulze je v kategorii chemie, ilustrační obrázek

Co označuje termín Emulze? Definice termínu, výrazu z projektu Wikipedia

Následující text definice byl převzat ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Emulze je heterogenní směs dvou kapalin, které se vzájemně samovolně nesměšují. Obvykle jde o kapaliny s různou hustotou a polaritou. Emulze je tvořena disperzním prostředím a dispergovanou (rozptýlenou) látkou. Dispergovaná látka je v disperzním prostředí obvykle ve formě malých kapiček. Velikost kapiček závisí na stupni homogenizace a na povaze jednotlivých kapalin. Emulze mají velký význam v průmyslu.

Zkuste zjistit více informací o slovu Emulze v následujících zdrojích

Zkusit najít Emulze ve vyhledávači Yandex

Vyhledat výraz Emulze ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Najít pojem Emulze ve fulltextu vyhledávače Info.com

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Emulze ve Wikimedia Commons

Zkusit najít slovo Emulze na Google obrázcích

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Emulze ve vyhledávači DuckDuckGo

Dál můžete zkusit hledat slovo Emulze například ve fulltextu Yahoo.com, v Lingea slovnících, ve Wikizdrojích, v evropském vyhledávači Qwant nebo v projektu slovnik.cz.

Další vybraná hesla, odborné termíny a pojmy

Právě jste zjistili co znamená slovo Emulze? resp. co přesně označuje termín Emulze? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Emulze, odpověď na dotaz co je to Emulze?. Víte např. kdo to je Petr Macinka? Znáte a víte kdo je Informátor? Bohužel, častá aktualizace není v našich silách. Pojmy mohou mít různé významy v různém kontextu, v různých oborech. Doporučujeme vám proto zkusit i jinou sekci než je kategorie chemie. K vybraným textům jsme doplnili citaci z projektu Wikipedia.cz včetně odkazu na konkrétní podstránku na Wikipedii, kde se dozvíte víc. Tyto lze kopírovat, upravovat a dále sdílet při dodržení licence CC-BY-SA.

Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Kategorie chemie, molekuly, emulze, ilustrační obrázek

Vážení návštěvníci, milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu webu shromažďujícího významy slov, zajímavosti, přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, slovníková hesla, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Znáte zkratky POV, SJM nebo FTW? Tyto a dalších 1000 jiných zkratek naleznete zde.