Co je to?
Výraz, termín, definice slova Emulze. Co znamená odborný pojem Emulze z kategorie Chemie?

Co je to Emulze? Význam slova

Vysvětlení pojmu, termínu, hesla, výrazu Emulze

Emulze je směsí dvou různorodých kapalin. Ty se mezi sebou samovolně nesmísí, protože nemají stejnou polaritu a hustotu. Základem emulze je disperzní prostředí a rozptýlená látka ve formě kapek. Emulze jsou důležité především v průmyslové výrobě.
Emulze vzniká v procesu emulgace, kdy po smíšení dvou kapalin dochází k oddělení složek do vrstev. Zde musí působit síla, aby se jedna složka dokázala rozptýlit v druhé. Stálost emulze pak zajišťují další látky, emulgátory.


Co je to Emulze? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Emulze. Co znamená odborný pojem Emulze z kategorie Chemie?

Texty mohou obsahovat chyby. Napsáno redaktory Superia.cz

Definici pojmu Emulze sdílejte s vašimi kamarády, známými a přáteli na Pinterestu, Redditu, Twitteru anebo na Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Emulze je v kategorii Chemie

Klíčová slova: wiki, vysvětlení, názvosloví, lexikon, co to je, terminus technicus, odborné názvosloví, definice, odborný výraz, formulace, význam slova, Chemie, význam pojmu, Chemie, co znamená, popis, pojem, slovník


Pojem Emulze je v kategorii Chemie, ilustrační obrázek

Co označuje termín Emulze? Výraz, definice slova z projektu Wikipedia

Tento níže umístěný text je převzat z internetové Wikipedie. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Emulze je heterogenní směs dvou kapalin, které se vzájemně samovolně nesměšují. Obvykle jde o kapaliny s různou hustotou a polaritou. Emulze je tvořena disperzním prostředím a dispergovanou (rozptýlenou) látkou. Dispergovaná látka je v disperzním prostředí obvykle ve formě malých kapiček. Velikost kapiček závisí na stupni homogenizace a na povaze jednotlivých kapalin. Emulze mají velký význam v průmyslu.

Jiné informační zdroje o pojmu Emulze

Zkusit najít heslo Emulze ve Wikislovníku

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Emulze ve Wikimedia Commons

Zkusit najít pojem Emulze ve Wikizdrojích

Vyhledat termín Emulze ve fulltextu Seznam.cz

Hledat heslo Emulze ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Najít termín Emulze ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo Emulze například v Seznam.cz slovníku cizích slov, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo nebo v Lingea slovnících.

Náhodná hesla, významy slov, odborných termíny, výrazy a pojmy

Na této webové stránce jste se dozvěděli jaká je definice termínu Emulze? resp. co znamená Emulze? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Emulze, odpověď na dotaz co je to Emulze?. Víte např. kdo to je Druid? Znáte a víte kdo je Stomik? Jednotlivá slova mohou mít vícero významů podle toho o jaký obor se jedná. Vyzkoušejte proto i příslušná synonyma a homonyma v jiných sekcích než Chemie. U některých pojmů uvádíme i doplňující definici pojmu z Wikipedie včetně odkazu na konkrétní stránku Wikipedie, kde se dočtete více. Takový typ textu spadá pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme, že jste navštívili online slovníkový projekt zaměřený na přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, významy slov, zajímavosti, definice odborných pojmů, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Znáte zkratky POV, SJM nebo FTW? Tyto a dalších 1000 jiných zkratek naleznete zde.