Co je to?
Výraz, termín, definice slova Archetyp. Co znamená odborný pojem Archetyp z kategorie Filozofie?

Co je to Archetyp? Význam slova

Co znamená termín, slovo, definice pojmu Archetyp?

S pojmem archetyp se kromě filozofie můžeme setkat třeba i v literatuře. Archetyp odkazuje na nějaký pravzor, něco typicky zakořeněného v dané kultuře. Archetypy často vycházejí z různých mýtických příběhů. Je to nějaká postava, symbol nebo vzorec chování, které se v průběhu historie objevují opakovaně a vždy vyvolávají podobnou emocionální odezvu.


Co je to Archetyp? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Archetyp. Co znamená odborný pojem Archetyp z kategorie Filozofie?

Neručíme za správnost a aktuálnost uvedených informací. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Text s definicí výrazu Archetyp doporučujeme sdílet s přáteli na Twitteru, Pinterestu nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu  

Pojem Archetyp se nachází v sekci filozofie

Klíčová slova: přesný význam, pojem, názvosloví, heslo, co to je, slovo, lexikon, slovník, definice, co je to Archetyp?, synonymum, odborné názvosloví, přesný výraz, Archetyp, definice pojmu, význam, termín, formulace


Pojem Archetyp je v kategorii filozofie, ilustrační obrázek

Ve Wikipedii se o termínu Archetyp píše následující

Následující definice pojmu pochází ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Archetyp (z řec. arche-typos, první vzor, ražba) znamená pravzor, tradicí posvěcenou a typickou postavu, představu, příběh. Ve starověké filosofii (Corpus hermeticum, Dionýsios Areopagita) je to pravzor (idea), vzorec věcí. V psychologii znamená vzorec psychické percepce (vnímání), v literatuře označuje vzorovou postavu, v textologii původní znění textu, předlohu (rukopis).

Linky na další online zdroje

Zkusit najít výraz Archetyp na Google.cz

Najít termín Archetyp ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat slovo Archetyp ve fulltextu Seznam.cz

Vyhledat výraz Archetyp ve vyhledávači Yandex

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Archetyp ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat pojem Archetyp ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Dál můžete zkusit hledat slovo Archetyp například v Microsoft Bing, v projektu slovnik.cz, ve videích na Youtube, ve Wikizdrojích nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Výběr náhodných odborných termínů, pojmů a hesel

Na stránce jste se mohli dozvědět: co je to Archetyp? resp. co vlastně znamená slovo Archetyp? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Archetyp, odpověď na dotaz co je to Archetyp?. Víte např. kdo to je Vylízanec? Znáte a víte kdo je Pavel Hubáček? Nezapomeňte prosím, že výrazy, hesla mohou mít víc významů v závislosti na oboru a kontextu. Nezbývá, než vám doporučit hledání v jiných kategoriích než je filozofie. K vybraným textům jsme doplnili citaci z projektu Wikipedia.cz včetně odkazu na konkrétní podstránku na Wikipedii, kde se dozvíte víc. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, popisy termínů, významy slov, zajímavosti, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Chcete zatraktivnit vzhled vašeho tabletu, mobilního telefonu nebo počítače? Nejrychlejším a nejlevnějším způsobem je změna pozadí pracovní plochy. Na naši partnerské stránce naleznete populární tapetu ledovec, romantickou chatrč případně tapety zvířátek.