Co je to?
Definice výrazu Archetyp. Co znamená odborný pojem Archetyp z kategorie Filozofie?

Co to je Archetyp? Význam slova

Co znamená pojem, slovo, definice termínu Archetyp?

S pojmem archetyp se kromě filozofie můžeme setkat třeba i v literatuře. Archetyp odkazuje na nějaký pravzor, něco typicky zakořeněného v dané kultuře. Archetypy často vycházejí z různých mýtických příběhů. Je to nějaká postava, symbol nebo vzorec chování, které se v průběhu historie objevují opakovaně a vždy vyvolávají podobnou emocionální odezvu.


Co je to Archetyp? Význam slova, termín, Definice výrazu Archetyp. Co znamená odborný pojem Archetyp z kategorie Filozofie?

Chyby vyhrazeny. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Text můžete velmi jednoduše sdílet se známými na sociálních sítích Pinterestu, Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Archetyp se nachází v sekci Filozofie

Klíčová slova: přesný význam, přesný výraz, odborné názvosloví, význam pojmu, odborný výraz, pojem, definice pojmu, význam, terminus technicus, slovník, vysvětlení, wiki, formulace, synonymum, informace, terminologie, heslo, názvosloví


Pojem Archetyp je v kategorii Filozofie, ilustrační obrázek

V online encyklopedii Wikipedia se o slovu Archetyp můžete dozvědět následující

Následující text definice byl převzat ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Archetyp (z řec. arche-typos, první vzor, ražba) znamená pravzor, tradicí posvěcenou a typickou postavu, představu, příběh. Ve starověké filosofii (Corpus hermeticum, Dionýsios Areopagita) je to pravzor (idea), vzorec věcí. V psychologii znamená vzorec psychické percepce (vnímání), v literatuře označuje vzorovou postavu, v textologii původní znění textu, předlohu (rukopis).

Odkazy na jiné weby

Najít pojem Archetyp ve vyhledávači Qwant

Hledat heslo Archetyp ve vyhledávači Yandex

Zkusit najít výraz Archetyp ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit najít pojem Archetyp na Google.cz

Vyhledat termín Archetyp ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Vyhledat heslo Archetyp ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Dál můžete zkusit hledat slovo Archetyp například ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v nabídce zboží na Heureka.cz, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, ve videích na Youtube nebo v Lingea slovnících.

Náhodných výběr odborných pojmů, termínů a slov

Tyto stránky vám umožnili zjistit co to je Archetyp? resp. co přesně označuje termín Archetyp? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Archetyp, odpověď na dotaz co je to Archetyp?. Víte např. kdo to je Slender Man? Znáte a víte kdo je Asociál? Jednotlivá slova, termíny, hesla můžou mít víc definic v různém kontextu, v různých oborech. Proto se porozhlédněte i v jiných sekcích (než Filozofie). Část textů obsahuje internetový odkaz i krátkou citaci z české verze projektu Wikipedia. S těmi lze dále pracovat při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu projektu shromažďujícího významy slov, popisy termínů, definice odborných pojmů, zajímavosti, slovníková hesla, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Chcete zatraktivnit vzhled vašeho tabletu, mobilního telefonu nebo počítače? Nejrychlejším a nejlevnějším způsobem je změna pozadí pracovní plochy. Na naši partnerské stránce naleznete populární tapetu ledovec, romantickou chatrč případně tapety zvířátek.