Co je to?
Definice výrazu Archetyp. Co znamená odborný pojem Archetyp z kategorie Filozofie?

Co je Archetyp? Význam slova

Pojem, definice termínu, vysvětlení slova Archetyp

S pojmem archetyp se kromě filozofie můžeme setkat třeba i v literatuře. Archetyp odkazuje na nějaký pravzor, něco typicky zakořeněného v dané kultuře. Archetypy často vycházejí z různých mýtických příběhů. Je to nějaká postava, symbol nebo vzorec chování, které se v průběhu historie objevují opakovaně a vždy vyvolávají podobnou emocionální odezvu.


Co je to Archetyp? Význam slova, termín, Definice výrazu Archetyp. Co znamená odborný pojem Archetyp z kategorie Filozofie?

Zveřejněné texty nemohou sloužit jako stoprocentní zdroj informací a mohou se v nich objevovat faktické chyby. Text vytvořen pro Superia.cz

Tento text samozřejmě můžete sdílet s vašimi známými a kamarády na Pinterestu, Facebooku, Twitteru, Redditu nebo na zde neuvedených společených sítích.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu  

Termín Archetyp je v sekci filozofie

Klíčová slova: vysvětlení, formulace, wiki, význam slova, Archetyp, význam, definice pojmu, popis, heslo, filozofie, názvosloví, význam pojmu, co to je, lexikon, odborný výraz, odborné názvosloví, terminologie, pojem


Pojem Archetyp je v kategorii filozofie, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Archetyp? Definice slova, výraz, termín z Wikipedie

Následující popis pojmu byl převzat ze stránek Wikipedia.cz, více se dozvíte zde. Licence CC-BY-SA.

Archetyp (z řec. arche-typos, první vzor, ražba) znamená pravzor, tradicí posvěcenou a typickou postavu, představu, příběh. Ve starověké filosofii (Corpus hermeticum, Dionýsios Areopagita) je to pravzor (idea), vzorec věcí. V psychologii znamená vzorec psychické percepce (vnímání), v literatuře označuje vzorovou postavu, v textologii původní znění textu, předlohu (rukopis).

Hledejte v dalších online informačních zdrojích

Najít heslo Archetyp ve vyhledávači Qwant

Zkusit najít termín Archetyp ve vyhledávači Yandex

Hledat termín Archetyp na Google.cz

Vyhledat slovo Archetyp ve Wikizdrojích

Najít výraz Archetyp ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Archetyp ve vyhledávači DuckDuckGo

Dál můžete zkusit hledat slovo Archetyp například ve videích na Youtube, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo v Google překladači.

Často hledaná hesla, odborné termíny, pojmy, slova

Právě jste zjistili jaká je definice slova Archetyp? resp. co je to Archetyp? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Archetyp, odpověď na dotaz co je to Archetyp?. Víte např. kdo to je Karel Peterka? Znáte a víte kdo je Tomáš Chrenek? Ke každému pojmu může existovat vícero definic v různých oborech lidské činnosti. Doporučujeme vám hledat v jiných sekcích (než filozofie). Některé pojmy obsahují i krátkou citaci z české Wikipedie včetně internetového odkazu na podrobný popis. Takovéto texty spadají pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme našim čtenářům za návštěvu online encyklopedického projektu shromažďujícího přesné vysvětlení slov, významy slov, slovníková hesla, popisy termínů, definice odborných pojmů, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Chcete zatraktivnit vzhled vašeho tabletu, mobilního telefonu nebo počítače? Nejrychlejším a nejlevnějším způsobem je změna pozadí pracovní plochy. Na naši partnerské stránce naleznete populární tapetu ledovec, romantickou chatrč případně tapety zvířátek.