Co je to?
Definice výrazu Archetyp. Co znamená odborný pojem Archetyp z kategorie Filozofie?

Co to je Archetyp? Význam slova

Co znamená pojem, definice termínu Archetyp?

S pojmem archetyp se kromě filozofie můžeme setkat třeba i v literatuře. Archetyp odkazuje na nějaký pravzor, něco typicky zakořeněného v dané kultuře. Archetypy často vycházejí z různých mýtických příběhů. Je to nějaká postava, symbol nebo vzorec chování, které se v průběhu historie objevují opakovaně a vždy vyvolávají podobnou emocionální odezvu.


Co je to Archetyp? Význam slova, termín, Definice výrazu Archetyp. Co znamená odborný pojem Archetyp z kategorie Filozofie?

Uvedené informace jsou bez záruky. Text napsán pro Superia.cz

Definici pojmu Archetyp sdílejte s vašimi kamarády na Twitteru, Pinterestu nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Archetyp je v kategorii Filozofie

Klíčová slova: termín, wiki, odborné názvosloví, terminus technicus, přesný výraz, co znamená, formulace, názvosloví, Filozofie, odborný výraz, popis, definice pojmu, slovo, vysvětlení, informace, co je to Archetyp?, význam pojmu, pojem


Pojem Archetyp je v kategorii Filozofie, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Archetyp? Výraz, definice slova z Wikipedie

Následující definice termínu byla převzata z internetového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Archetyp (z řec. arche-typos, první vzor, ražba) znamená pravzor, tradicí posvěcenou a typickou postavu, představu, příběh. Ve starověké filosofii (Corpus hermeticum, Dionýsios Areopagita) je to pravzor (idea), vzorec věcí. V psychologii znamená vzorec psychické percepce (vnímání), v literatuře označuje vzorovou postavu, v textologii původní znění textu, předlohu (rukopis).

Pro více informací o heslu Archetyp zkuste navštívit tyto odkazy

Zkusit najít termín Archetyp ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Vyhledat pojem Archetyp ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Archetyp ve Wikimedia Commons

Vyhledat výraz Archetyp ve fulltextu Seznam.cz

Najít slovo Archetyp ve Wikislovníku

Hledat výraz Archetyp ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo Archetyp například v evropském vyhledávači Qwant, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve videích na Youtube, v Microsoft Bing nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Často hledané pojmy, výrazy, odborné termíny a slova

Na této webové stránce jste se dozvěděli co je to Archetyp? resp. co znamená výraz Archetyp? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Archetyp, odpověď na dotaz co je to Archetyp?. Víte např. kdo to je Adam Junek? Znáte a víte kdo je Asociál? Jednotlivé termíny, pojmy, slova mohou mít vícero významů v závislosti na oboru a kontextu. Doporučujeme vám proto porozhlédnout se v jiných kategoriích (než Filozofie). U některých pojmů uvádíme i doplňující definici pojmu z Wikipedie včetně odkazu na konkrétní stránku Wikipedie, kde se dočtete více. Ty spadají pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího slovníková hesla, známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů, významy slov, zajímavosti, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Chcete zatraktivnit vzhled vašeho tabletu, mobilního telefonu nebo počítače? Nejrychlejším a nejlevnějším způsobem je změna pozadí pracovní plochy. Na naši partnerské stránce naleznete populární tapetu ledovec, romantickou chatrč případně tapety zvířátek.