Co je to?
Definice výrazu Archetyp. Co znamená odborný pojem Archetyp z kategorie Filozofie?

Co to je Archetyp? Význam slova

Co znamená termín, slovo, heslo, vysvětlení pojmu Archetyp?

S pojmem archetyp se kromě filozofie můžeme setkat třeba i v literatuře. Archetyp odkazuje na nějaký pravzor, něco typicky zakořeněného v dané kultuře. Archetypy často vycházejí z různých mýtických příběhů. Je to nějaká postava, symbol nebo vzorec chování, které se v průběhu historie objevují opakovaně a vždy vyvolávají podobnou emocionální odezvu.


Co je to Archetyp? Význam slova, termín, Definice výrazu Archetyp. Co znamená odborný pojem Archetyp z kategorie Filozofie?

Texty mohou obsahovat chyby nebo překlepy, za které se předem omlouváme. Sepsáno redaktory Superia.cz

Sdílejte tento text s heslem Archetyp s vašimi známými a kamarády na Redditu, Facebooku, Pinterestu nebo na jiných tzv. sociálních sítích.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Archetyp patří do kategorie Filozofie

Klíčová slova: termín, význam pojmu, přesný význam, význam, vysvětlení, co to je, popis, názvosloví, slovník, wiki, synonymum, informace, slovo, Filozofie, heslo, přesný výraz, definice, terminologie


Pojem Archetyp je v kategorii Filozofie, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Archetyp? Definice výrazu, slova, termínu z Wikipedie

Tento níže umístěný text je převzat z internetové Wikipedie. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Archetyp (z řec. arche-typos, první vzor, ražba) znamená pravzor, tradicí posvěcenou a typickou postavu, představu, příběh. Ve starověké filosofii (Corpus hermeticum, Dionýsios Areopagita) je to pravzor (idea), vzorec věcí. V psychologii znamená vzorec psychické percepce (vnímání), v literatuře označuje vzorovou postavu, v textologii původní znění textu, předlohu (rukopis).

Linky na jiné informační zdroje

Zkusit najít termín Archetyp ve Wikislovníku

Najít pojem Archetyp ve vyhledávači Yandex

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Archetyp ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat termín Archetyp ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat výraz Archetyp ve vyhledávači Qwant

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Archetyp ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo Archetyp například ve fulltextu Google.cz, v Lingea slovnících, v Seznam.cz slovníku cizích slov, ve Wikizdrojích nebo v Google překladači.

Často hledaná hesla, odborné termíny, pojmy, slova

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku co znamená slovo Archetyp? resp. co znamená slovo Archetyp? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Archetyp, odpověď na dotaz co je to Archetyp?. Víte např. kdo to je Prokurátor? Znáte a víte kdo je Sladovník? Nezapomeňte prosím, že každé heslo může mít víc definic podle různých oborů. Doporučujeme vám hledat v jiných sekcích (než Filozofie). Některé texty jsou rozšířeny o citaci z české Wikipedie. Je zde uveden i odkaz na konkrétní stránku ze zmíněné encyklopedie. Tyto lze kopírovat, upravovat a dále sdílet při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu webu shromažďujícího přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů, zajímavosti, slovníková hesla, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Chcete zatraktivnit vzhled vašeho tabletu, mobilního telefonu nebo počítače? Nejrychlejším a nejlevnějším způsobem je změna pozadí pracovní plochy. Na naši partnerské stránce naleznete populární tapetu ledovec, romantickou chatrč případně tapety zvířátek.