Co je to?
Definice výrazu, termínu Hypomanie. Co znamená odborný pojem Hypomanie z kategorie Nemoce?

Co je Hypomanie?

Pojem, termín, heslo, vysvětlení výrazu Hypomanie

Hypomanie je stav organismu, pro který jsou typické zvýšená aktivita, sexuální aktivita, povznesená nálada i porucha soustředění a další příznaky. Hypomanický jedinec má přehnaně zvýšené sebevědomí, více riskuje, snaží se navazovat kontakty a i v oblasti sociálního chování překračuje běžné meze. Změnit se může i výkonnost v práci, chuť k jídlu a další.
Příznaky musí trvat alespoň 4 dny, aby bylo možno diagnostikovat hypomanii. Příčiny hypomanie nejsou zcela jasné a často je nepozná ani nemocný, ani lékař.


Co je to Hypomanie? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Hypomanie. Co znamená odborný pojem Hypomanie z kategorie Nemoce?

Veškeré texty jsou bez záruky. Text byl vytvořen autorkami právě pro projekt Superia.cz

Zaujala vás definice slova Hypomanie? Pak se o tuto stránku podělte s blízkými na Redditu, Twitteru nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu      

Pojem Hypomanie je v kategorii nemoce

Klíčová slova: informace, definice, vysvětlení, přesný výraz, odborný výraz, odborné názvosloví, Hypomanie, heslo, lexikon, slovo, popis, formulace, názvosloví, synonymum, co je to Hypomanie?, termín, terminus technicus, význam pojmu


Pojem Hypomanie je v kategorii nemoce, ilustrační obrázek

Co nám píše encyklopedie Wikipedia o termínu Hypomanie?

Následující popis termínu byl převzat z otevřené online encyklopedie, ze známé Wikipedie. Pro více informací klikněte na odkaz. Licence CC-BY-SA.

Hypomanií je označována slabší forma mánie vyznačující se povznesenou náladou a zvýšenou energií. Může být současně spojena se změnami v myšlení ve smyslu těkavého, asociativního myšlení a také se změnami psychomotoriky, potřeby spánku a chuti k jídlu.

Další informační zdroje o slovu Hypomanie

Zkusit najít pojem Hypomanie ve vyhledávači Yahoo

Hledat videa s názvem Hypomanie na Youtube

Vyhledat výraz Hypomanie na Google.cz

Vyhledat výraz Hypomanie na Google obrázcích

Vyhledat heslo Hypomanie ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat slovo Hypomanie ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo Hypomanie například ve vyhledávači Seznam.cz, v projektu slovnik.cz, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, ve Wikislovníku nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Doporučené pojmy, slova, odborné termíny a výrazy

Text na této internetové stránce vám umožnil zjistit jaký je význam slova Hypomanie? resp. co se přesně ukrývá za slovem Hypomanie? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Hypomanie, odpověď na dotaz co je to Hypomanie?. Víte např. kdo to je Ovčan? Znáte a víte kdo je David Ondráčka? Bohužel, naše možnosti updatů článků jsou omezené. Pojmy mohou mít různé významy v závislosti na oboru a kontextu. Proto se porozhlédněte i v jiných sekcích (než nemoce). U části pojmů naleznete citaci z projektu Wikipedia včetně internetové adresy kde naleznete kompletní popis. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA.

Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Kategorie nemoce, operace, hypomanie, ilustrační obrázek

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, popisy termínů, slovníková hesla, významy slov, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Zajímáte se o auta? Pak pro určitě znáte zkratku SUV, TSI nebo TDI. Pokud je neznáte, podívejte se na spřátelený web který obsahuje tisíc nejrůznějších zkratek.