Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Hypomanie. Co znamená pojem Hypomanie z kategorie Nemoce?

Co to je Hypomanie? Význam slova

Pojem, definice termínu, vysvětlení slova Hypomanie

Hypomanie je stav organismu, pro který jsou typické zvýšená aktivita, sexuální aktivita, povznesená nálada i porucha soustředění a další příznaky. Hypomanický jedinec má přehnaně zvýšené sebevědomí, více riskuje, snaží se navazovat kontakty a i v oblasti sociálního chování překračuje běžné meze. Změnit se může i výkonnost v práci, chuť k jídlu a další.
Příznaky musí trvat alespoň 4 dny, aby bylo možno diagnostikovat hypomanii. Příčiny hypomanie nejsou zcela jasné a často je nepozná ani nemocný, ani lékař.


Co je to Hypomanie? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Hypomanie. Co znamená pojem Hypomanie z kategorie Nemoce?

Chyby vyhrazeny. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Tento text (Hypomanie) můžete sdílet s vašimi kamarády na Twitteru, Redditu, Facebooku nebo jinde.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Hypomanie patří do kategorie Nemoce

Klíčová slova: význam pojmu, informace, definice, heslo, Hypomanie, lexikon, odborné názvosloví, Nemoce, popis, přesný výraz, formulace, slovník, terminus technicus, co to je, pojem, odborný výraz, terminologie, význam


Pojem Hypomanie je v kategorii Nemoce, ilustrační obrázek

Wikipedie píše o slovu Hypomanie?

Níže umístěný text je převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Hypomanií je označována slabší forma mánie vyznačující se povznesenou náladou a zvýšenou energií. Může být současně spojena se změnami v myšlení ve smyslu těkavého, asociativního myšlení a také se změnami psychomotoriky, potřeby spánku a chuti k jídlu.

Jiné zdroje informací o pojmu Hypomanie

Hledat slovo Hypomanie ve Wikizdrojích

Vyhledat termín Hypomanie ve vyhledávači Qwant

Najít pojem Hypomanie ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat videa s názvem Hypomanie na Youtube

Vyhledat slovo Hypomanie ve vyhledávači Yandex

Vyhledat heslo Hypomanie ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Dál můžete zkusit hledat slovo Hypomanie například v Microsoft Bing, v Google překladači, ve vyhledávači Seznam.cz, ve fulltextu Google.cz nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Náhodných výběr odborných termínů, pojmů a hesel

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku co to je Hypomanie? resp. co přesně znamená slovo Hypomanie? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Hypomanie, odpověď na dotaz co je to Hypomanie?. Víte např. kdo to je Filcka? Znáte a víte kdo je Osoba blízká? Neměli byste zapomenout na to, že ke každému výrazu, může existovat víc definic v závislosti na oboru a kontextu. Vyzkoušejte proto hledání v jiných kategoriích (než Nemoce). Vybrané texty jsou rozšířené o citaci z české verze internetové encyklopedie Wikipedia.cz. Samozřejmě uvádíme i odkazu na konkrétní podstránku tohoto projektu. Jedná se o texty spadající pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, nezbývá než vám poděkovat za návštěvu stručného webového slovníku, který se zaměřuje na popisy termínů, významy slov, přesné vysvětlení slov, zajímavosti, slovníková hesla, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Zajímáte se o auta? Pak pro určitě znáte zkratku SUV, TSI nebo TDI. Pokud je neznáte, podívejte se na spřátelený web který obsahuje tisíc nejrůznějších zkratek.