Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Hypomanie. Co znamená pojem Hypomanie z kategorie Nemoce?

Co to je Hypomanie? Význam slova

Co znamená termín Hypomanie? Vysvětlení pojmu, definice hesla

Hypomanie je stav organismu, pro který jsou typické zvýšená aktivita, sexuální aktivita, povznesená nálada i porucha soustředění a další příznaky. Hypomanický jedinec má přehnaně zvýšené sebevědomí, více riskuje, snaží se navazovat kontakty a i v oblasti sociálního chování překračuje běžné meze. Změnit se může i výkonnost v práci, chuť k jídlu a další.
Příznaky musí trvat alespoň 4 dny, aby bylo možno diagnostikovat hypomanii. Příčiny hypomanie nejsou zcela jasné a často je nepozná ani nemocný, ani lékař.


Co je to Hypomanie? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Hypomanie. Co znamená pojem Hypomanie z kategorie Nemoce?

Vyhrazujeme si možnost chyb v textech. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Uvedený text můžete pochopitelně sdílet s partnery, kolegy a kamarády na Pinterestu nebo na Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Hypomanie se nachází v kategorii Nemoce

Klíčová slova: heslo, wiki, informace, co to je, lexikon, termín, terminus technicus, Nemoce, odborný výraz, slovník, přesný výraz, vysvětlení, popis, slovo, formulace, terminologie, definice pojmu, přesný význam


Pojem Hypomanie je v kategorii Nemoce, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Hypomanie? Definice termínu, výrazu z Wikipedie

Uvedené vysvětlení pojmu je převzato z webu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Hypomanií je označována slabší forma mánie vyznačující se povznesenou náladou a zvýšenou energií. Může být současně spojena se změnami v myšlení ve smyslu těkavého, asociativního myšlení a také se změnami psychomotoriky, potřeby spánku a chuti k jídlu.

Odkazy na jiné weby

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Hypomanie ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat termín Hypomanie ve vyhledávači Yandex

Hledat pojem Hypomanie ve Wikislovníku

Zkusit najít výraz Hypomanie na Google.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Hypomanie ve Wikimedia Commons

Vyhledat výraz Hypomanie ve vyhledávači Qwant

Dál můžete zkusit hledat slovo Hypomanie například v Seznam.cz slovníku cizích slov, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, ve Wikizdrojích nebo v Google překladači.

Doporučujeme tyto odborné pojmy, výrazy a termíny

Na stránce jste se mohli dozvědět: jaký je význam slova Hypomanie? resp. co se vlastně skrývá pod slovem Hypomanie? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Hypomanie, odpověď na dotaz co je to Hypomanie?. Víte např. kdo to je Megera? Znáte a víte kdo je Radovan Krejčíř? Jednotlivá slova mohou mít vícero významů v různém kontextu, v různých oborech. Zkuste proto termín Hypomanie hledat i v jiných kategoriích (než Nemoce) Některé pojmy jsou obohaceny o citaci z Wikipedie. U nich uvádíme i konkrétní url projektu kde se dozvíte více. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího přesné vysvětlení slov, významy slov, zajímavosti, popisy termínů, definice odborných pojmů, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Zajímáte se o auta? Pak pro určitě znáte zkratku SUV, TSI nebo TDI. Pokud je neznáte, podívejte se na spřátelený web který obsahuje tisíc nejrůznějších zkratek.