Co je to?
Výraz, termín, definice slova Hypomanie. Co znamená odborný pojem Hypomanie z kategorie Nemoce?

Co je Hypomanie? Význam slova

Co znamená termín, výraz, pojem, vysvětlení hesla Hypomanie?

Hypomanie je stav organismu, pro který jsou typické zvýšená aktivita, sexuální aktivita, povznesená nálada i porucha soustředění a další příznaky. Hypomanický jedinec má přehnaně zvýšené sebevědomí, více riskuje, snaží se navazovat kontakty a i v oblasti sociálního chování překračuje běžné meze. Změnit se může i výkonnost v práci, chuť k jídlu a další.
Příznaky musí trvat alespoň 4 dny, aby bylo možno diagnostikovat hypomanii. Příčiny hypomanie nejsou zcela jasné a často je nepozná ani nemocný, ani lékař.


Co je to Hypomanie? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Hypomanie. Co znamená odborný pojem Hypomanie z kategorie Nemoce?

Neručíme za přesnost informací. Možnost chyb vyhrazena. Uvedený text sepsán reaktory Superia.cz

Definici pojmu Hypomanie sdílejte s partnery, kolegy a kamarády na Twitteru, Redditu, Pinterestu, Facebooku nebo na jiných, zde neuvedených sociálních sítích.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu      

Výraz Hypomanie je v kategorii nemoce

Klíčová slova: odborné názvosloví, přesný význam, význam pojmu, wiki, slovo, význam, co znamená, synonymum, informace, přesný výraz, co je to Hypomanie?, vysvětlení, terminus technicus, slovník, význam slova, definice, odborný výraz, lexikon


Pojem Hypomanie je v kategorii nemoce, ilustrační obrázek

V encyklopedii Wikipedia se o termínu Hypomanie dozvíte následující

Tento níže umístěný text je převzat z internetové Wikipedie. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Hypomanií je označována slabší forma mánie vyznačující se povznesenou náladou a zvýšenou energií. Může být současně spojena se změnami v myšlení ve smyslu těkavého, asociativního myšlení a také se změnami psychomotoriky, potřeby spánku a chuti k jídlu.

Další možné informační zdroje

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Hypomanie ve Wikimedia Commons

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Hypomanie ve vyhledávači DuckDuckGo

Najít pojem Hypomanie ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit najít pojem Hypomanie ve vyhledávači Qwant

Najít termín Hypomanie ve fulltextu Seznam.cz

Vyhledat termín Hypomanie ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Dál můžete zkusit hledat slovo Hypomanie například ve ruském vyhledávači Yandex, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve fulltextu Google.cz, ve Wikizdrojích nebo v projektu slovnik.cz.

Často hledané pojmy, výrazy, odborné termíny a slova

Na této webové stránce jste se dozvěděli co znamená slovo Hypomanie? resp. co to je Hypomanie? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Hypomanie, odpověď na dotaz co je to Hypomanie?. Víte např. kdo to je Subinka? Znáte a víte kdo je David Ondráčka? Berte prosím v úvahu, že pojmy mohou mít víc definic podle různých oborů. Doporučujeme vám proto porozhlédnout se v jiných kategoriích (než nemoce). U některých pojmů uvádíme i doplňující definici pojmu z Wikipedie včetně odkazu na konkrétní stránku Wikipedie, kde se dočtete více. Takový typ textu spadá pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme, že jste navštívili online slovníkový projekt zaměřený na významy slov, přesné vysvětlení slov, popisy termínů, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Zajímáte se o auta? Pak pro určitě znáte zkratku SUV, TSI nebo TDI. Pokud je neznáte, podívejte se na spřátelený web který obsahuje tisíc nejrůznějších zkratek.