Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Hypomanie. Co znamená pojem Hypomanie z kategorie Nemoce?

Co to je Hypomanie? Význam slova

Vysvětlení pojmu, termínu, hesla, výrazu Hypomanie

Hypomanie je stav organismu, pro který jsou typické zvýšená aktivita, sexuální aktivita, povznesená nálada i porucha soustředění a další příznaky. Hypomanický jedinec má přehnaně zvýšené sebevědomí, více riskuje, snaží se navazovat kontakty a i v oblasti sociálního chování překračuje běžné meze. Změnit se může i výkonnost v práci, chuť k jídlu a další.
Příznaky musí trvat alespoň 4 dny, aby bylo možno diagnostikovat hypomanii. Příčiny hypomanie nejsou zcela jasné a často je nepozná ani nemocný, ani lékař.


Co je to Hypomanie? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Hypomanie. Co znamená pojem Hypomanie z kategorie Nemoce?

Neručíme za eventuální chyby v textech. Napsáno redaktory Superia.cz

Definici pojmu Hypomanie sdílejte s partnery, kolegy a kamarády na Pinterestu nebo na Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Hypomanie je v kategorii Nemoce

Klíčová slova: Hypomanie, termín, definice, formulace, Nemoce, lexikon, význam pojmu, význam, terminologie, slovník, popis, odborné názvosloví, vysvětlení, pojem, Nemoce, názvosloví, terminus technicus, odborný výraz


Pojem Hypomanie je v kategorii Nemoce, ilustrační obrázek

Ve Wikipedii se o termínu Hypomanie píše následující

Uvedené vysvětlení pojmu je převzato z webu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Hypomanií je označována slabší forma mánie vyznačující se povznesenou náladou a zvýšenou energií. Může být současně spojena se změnami v myšlení ve smyslu těkavého, asociativního myšlení a také se změnami psychomotoriky, potřeby spánku a chuti k jídlu.

Hledejte v dalších zdrojích

Hledat heslo Hypomanie ve Wikislovníku

Hledat pojem Hypomanie ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Vyhledat termín Hypomanie na Google.cz

Hledat videa s názvem Hypomanie na Youtube

Najít slovo Hypomanie ve fulltextu Seznam.cz

Vyhledat heslo Hypomanie ve Wikizdrojích

Dál můžete zkusit hledat slovo Hypomanie například v evropském vyhledávači Qwant, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v Seznam.cz slovníku cizích slov nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Doporučujeme tyto odborné pojmy, výrazy a termíny

Na této webové stránce jste se dozvěděli jaký je význam slova Hypomanie? resp. co přesně znamená slovo Hypomanie? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Hypomanie, odpověď na dotaz co je to Hypomanie?. Víte např. kdo to je Svatá Trojice? Znáte a víte kdo je Oligarcha? Nezapomeňte, že jednotlivé výrazy mohou mít víc významů podle toho o jaký obor se jedná. Doporučujeme vám proto porozhlédnout se v jiných kategoriích (než Nemoce). U některých pojmů uvádíme i doplňující definici pojmu z Wikipedie včetně odkazu na konkrétní stránku Wikipedie, kde se dočtete více. Ty spadají pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme, že jste navštívili online slovníkový projekt zaměřený na definice odborných pojmů, významy slov, známé i neznámé pojmy, slovníková hesla, přesné vysvětlení slov, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Zajímáte se o auta? Pak pro určitě znáte zkratku SUV, TSI nebo TDI. Pokud je neznáte, podívejte se na spřátelený web který obsahuje tisíc nejrůznějších zkratek.