Co je to?
Definice výrazu Polarizační filtr. Co znamená odborný pojem Polarizační filtr z kategorie Technika?

Co je Polarizační filtr? Význam slova

Co znamená termín, výraz, pojem, vysvětlení hesla Polarizační filtr?

Polarizační filtr je označení pro druh fotografického filtru umístěného před objektivem fotoaparátu. Slouží především k doladění barev tak, aby se co nejvíce přiblížily skutečnosti. To se hojně využívá například při fotografování oblohy.
Polarizační filtr minimalizuje odlesky, zesiluje sytost barev a oživuje je. Pokud je polarizační filtr zaměřen proti slunci, je jeho působení nejsilnější. Nemá požadované účinky při fotografování s bleskem.


Co je to Polarizační filtr? Význam slova, termín, Definice výrazu Polarizační filtr. Co znamená odborný pojem Polarizační filtr z kategorie Technika?

Provozovatel neručí za aktuálnost, správnost a přesnost informací uvedených na tomto webu. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Uvedený text s definicí slova Polarizační filtr můžete samozřejmě sdílet s přáteli a kamarády na Pinterestu, Redditu, Twitteru anebo na Facebooku.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    

Heslo Polarizační filtr je v sekci technika

Klíčová slova: heslo, definice, význam pojmu, pojem, co znamená, odborné názvosloví, informace, technika, technika, slovník, synonymum, co to je, formulace, terminus technicus, slovo, termín, vysvětlení, přesný význam


Pojem Polarizační filtr je v kategorii technika, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Polarizační filtr? Definice slova, termínu z Wikipedie

Následující definice termínu byla převzata z internetového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Polarizační filtr je fotografický filtr, který se montuje před objektiv fotoaparátu. S použitím polarizačního filtru lze dosáhnout věrnějšího podání barev a lepšího vykreslení oblohy. Filtr odstraňuje odlesky, zvyšuje sytost a živost barev, ztmavuje oblohu a odstraňuje opar na vzdáleném obzoru. Z optického hlediska jde o speciální druh polarizátoru.

Další zdroje informací o slovu Polarizační filtr

Najít termín Polarizační filtr ve fulltextu Seznam.cz

Hledat výraz Polarizační filtr ve vyhledávači Qwant

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Polarizační filtr ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Polarizační filtr ve Wikimedia Commons

Najít heslo Polarizační filtr ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat videa s názvem Polarizační filtr na Youtube

Dál můžete zkusit hledat slovo Polarizační filtr například ve ruském vyhledávači Yandex, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve Wikizdrojích, v Microsoft Bing nebo v Lingea slovnících.

Jaké pojmy, odborné termíny a hesla lidé hledají?

Teď už znáte odpověď na otázku jaký je přesný význam slova Polarizační filtr? resp. jaký je význam pojmu Polarizační filtr? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Polarizační filtr, odpověď na dotaz co je to Polarizační filtr?. Víte např. kdo to je Filip Rajmont? Znáte a víte kdo je Mecenáš? Berte prosím v úvahu, že pojmy mohou mít víc definic vzhledem k tomu, že se používají v rozdílných oborech lidské činnosti. Vyzkoušet tak můžete i příslušná homonyma a synonyma v jiných sekcích než technika. Některé pojmy obsahují i krátkou citaci z české Wikipedie včetně internetového odkazu na podrobný popis. Tyto texty lze potom kopírovat, editovat a dále šířit při splnění podmínek vyplývajících z licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, vážení návštěvníci, děkujeme za návštěvu webových stránek shromažďujících slovníková hesla, zajímavosti, definice odborných pojmů, popisy termínů, známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Taky máte někdy KOPR? Tím nemyslíme zeleninu, ale trošku hanlivou avšak výstižnou zkratku.