Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Polarizační filtr. Co znamená pojem Polarizační filtr z kategorie Technika?

Co to je Polarizační filtr? Význam slova

Co znamená pojem, definice termínu Polarizační filtr?

Polarizační filtr je označení pro druh fotografického filtru umístěného před objektivem fotoaparátu. Slouží především k doladění barev tak, aby se co nejvíce přiblížily skutečnosti. To se hojně využívá například při fotografování oblohy.
Polarizační filtr minimalizuje odlesky, zesiluje sytost barev a oživuje je. Pokud je polarizační filtr zaměřen proti slunci, je jeho působení nejsilnější. Nemá požadované účinky při fotografování s bleskem.


Co je to Polarizační filtr? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Polarizační filtr. Co znamená pojem Polarizační filtr z kategorie Technika?

Chyby vyhrazeny. Neručíme za faktickou přednost a aktuálnost informací. Text napsán pro Superia.cz

Uvedený text s definicí slova Polarizační filtr můžete samozřejmě sdílet s vašimi přáteli na Facebooku, Twitteru, Pinterestu, Redditu nebo na jiné sociální síti.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Polarizační filtr je v sekci Technika

Klíčová slova: termín, terminus technicus, význam, přesný výraz, co je to Polarizační filtr?, popis, co to je, přesný význam, význam pojmu, lexikon, Technika, vysvětlení, význam slova, synonymum, co znamená, Technika, definice pojmu, odborné názvosloví


Pojem Polarizační filtr je v kategorii Technika, ilustrační obrázek

Co označuje termín Polarizační filtr? Definice termínu, výrazu z projektu Wikipedia

Následující popis termínu byl převzat z otevřené online encyklopedie, ze známé Wikipedie. Pro více informací klikněte na odkaz. Licence CC-BY-SA.

Polarizační filtr je fotografický filtr, který se montuje před objektiv fotoaparátu. S použitím polarizačního filtru lze dosáhnout věrnějšího podání barev a lepšího vykreslení oblohy. Filtr odstraňuje odlesky, zvyšuje sytost a živost barev, ztmavuje oblohu a odstraňuje opar na vzdáleném obzoru. Z optického hlediska jde o speciální druh polarizátoru.

Další zdroje informací

Zkusit najít slovo Polarizační filtr ve Wikizdrojích

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Polarizační filtr ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat termín Polarizační filtr ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat výraz Polarizační filtr ve vyhledávači Qwant

Zkusit najít pojem Polarizační filtr na Google.cz

Hledat pojem Polarizační filtr ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Polarizační filtr například ve videích na Youtube, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve vyhledávači Seznam.cz, ve Wikislovníku nebo v projektu slovnik.cz.

Doporučené pojmy, slova, odborné termíny a výrazy

Na této webové stránce jste se dozvěděli jaká je definice termínu Polarizační filtr? resp. co se vlastně skrývá pod slovem Polarizační filtr? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Polarizační filtr, odpověď na dotaz co je to Polarizační filtr?. Víte např. kdo to je Ajťák? Znáte a víte kdo je Sítař? Jednotlivá slova můžou mít několik významů v závislosti na oboru a kontextu. Vyzkoušejte proto i příslušná synonyma a homonyma v jiných sekcích než Technika. Některé texty obsahují odkaz a krátkou citaci z české Wikipedie. Takový typ textu spadá pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího významy slov, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, definice odborných pojmů, popisy termínů, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Taky máte někdy KOPR? Tím nemyslíme zeleninu, ale trošku hanlivou avšak výstižnou zkratku.