Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Polarizační filtr. Co znamená pojem Polarizační filtr z kategorie Technika?

Co to je Polarizační filtr? Význam slova

Co znamená termín Polarizační filtr? Vysvětlení pojmu, definice hesla

Polarizační filtr je označení pro druh fotografického filtru umístěného před objektivem fotoaparátu. Slouží především k doladění barev tak, aby se co nejvíce přiblížily skutečnosti. To se hojně využívá například při fotografování oblohy.
Polarizační filtr minimalizuje odlesky, zesiluje sytost barev a oživuje je. Pokud je polarizační filtr zaměřen proti slunci, je jeho působení nejsilnější. Nemá požadované účinky při fotografování s bleskem.


Co je to Polarizační filtr? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Polarizační filtr. Co znamená pojem Polarizační filtr z kategorie Technika?

Texty mohou obsahovat chyby nebo překlepy, za které se předem omlouváme. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Uvedený text můžete pochopitelně sdílet s přáteli a kamarády prostřednictvím uvedených tlačítek na sociálních sítích Facebook nebo Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Polarizační filtr se nachází v kategorii Technika

Klíčová slova: definice, formulace, Technika, popis, lexikon, význam, význam pojmu, definice pojmu, odborné názvosloví, význam slova, termín, heslo, co znamená, co to je, přesný význam, Technika, terminus technicus, terminologie


Pojem Polarizační filtr je v kategorii Technika, ilustrační obrázek

Linky na další online zdroje

Vyhledat pojem Polarizační filtr ve Wikipedii

Zkusit najít slovo Polarizační filtr ve vyhledávači Qwant

Najít pojem Polarizační filtr ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat termín Polarizační filtr ve Wikislovníku

Zkusit najít heslo Polarizační filtr ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit najít termín Polarizační filtr ve fulltextu Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Polarizační filtr například v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v Lingea slovnících, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, ve videích na Youtube nebo v Google překladači.

Náhodná hesla, významy slov, odborných termíny, výrazy a pojmy

Na stránce jste se mohli dozvědět: co znamená slovo Polarizační filtr? resp. co přesně znamená slovo Polarizační filtr? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Polarizační filtr, odpověď na dotaz co je to Polarizační filtr?. Víte např. kdo to je Etymolog? Znáte a víte kdo je Dendrolog? Nezapomeňte prosím, že ke každému slovu může existovat vícero definic v různém kontextu, v různých oborech. Zkuste proto též hledat synonymum ke slovu Polarizační filtr v jiné sekci než Technika. Některé pojmy jsou obohaceny o citaci z Wikipedie. U nich uvádíme i konkrétní url projektu kde se dozvíte více. Tyto lze přebírat, upravovat a dále šířit při splnění licenčního ujednání CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, musíme vám poděkovat za návštěvu internetového encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na známé i neznámé pojmy, zajímavosti, definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, významy slov s názvem Co Je To?.

Taky máte někdy KOPR? Tím nemyslíme zeleninu, ale trošku hanlivou avšak výstižnou zkratku.