Co je to?
Výraz, termín, definice slova Polarizační filtr. Co znamená odborný pojem Polarizační filtr z kategorie Technika?

Co je to Polarizační filtr? Význam slova

Co znamená heslo, definice termínu, pojmu Polarizační filtr?

Polarizační filtr je označení pro druh fotografického filtru umístěného před objektivem fotoaparátu. Slouží především k doladění barev tak, aby se co nejvíce přiblížily skutečnosti. To se hojně využívá například při fotografování oblohy.
Polarizační filtr minimalizuje odlesky, zesiluje sytost barev a oživuje je. Pokud je polarizační filtr zaměřen proti slunci, je jeho působení nejsilnější. Nemá požadované účinky při fotografování s bleskem.


Co je to Polarizační filtr? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Polarizační filtr. Co znamená odborný pojem Polarizační filtr z kategorie Technika?

Provozovatel neručí za aktuálnost, správnost a přesnost informací uvedených na tomto webu. Text napsán pro Superia.cz

Uvedený text s definicí slova Polarizační filtr můžete samozřejmě sdílet se známými na sociálních sítích Pinterestu, Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    

Termín Polarizační filtr je v sekci technika

Klíčová slova: terminus technicus, význam slova, co je to Polarizační filtr?, názvosloví, vysvětlení, přesný význam, odborný výraz, Polarizační filtr, přesný výraz, co to je, informace, technika, popis, heslo, slovník, technika, co znamená, synonymum


Pojem Polarizační filtr je v kategorii technika, ilustrační obrázek

Ve Wikipedii se o heslu Polarizační filtr dozvíte následující

Následující popis pojmu byl převzat ze stránek Wikipedia.cz, více se dozvíte zde. Licence CC-BY-SA.

Polarizační filtr je fotografický filtr, který se montuje před objektiv fotoaparátu. S použitím polarizačního filtru lze dosáhnout věrnějšího podání barev a lepšího vykreslení oblohy. Filtr odstraňuje odlesky, zvyšuje sytost a živost barev, ztmavuje oblohu a odstraňuje opar na vzdáleném obzoru. Z optického hlediska jde o speciální druh polarizátoru.

Hledejte pojem Polarizační filtr v následujících vyhledávačích

Zkusit najít slovo Polarizační filtr ve vyhledávači Qwant

Najít heslo Polarizační filtr na Google.cz

Hledat termín Polarizační filtr ve vyhledávači Yandex

Hledat videa s názvem Polarizační filtr na Youtube

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Polarizační filtr ve Wikimedia Commons

Vyhledat heslo Polarizační filtr ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Polarizační filtr například ve Wikislovníku, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve vyhledávači Seznam.cz, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo nebo v projektu slovnik.cz.

Podívejte se také na tyto odborné výrazy, pojmy, termíny a slova

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku jaká je definice slova Polarizační filtr? resp. jaká je definice slova Polarizační filtr? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Polarizační filtr, odpověď na dotaz co je to Polarizační filtr?. Víte např. kdo to je Harant? Znáte a víte kdo je Ruchař? Nezapomeňte prosím, že ke každému slovu může existovat vícero definic vzhledem k tomu, že se používají v rozdílných oborech lidské činnosti. Doporučujeme vám hledat v jiných sekcích (než technika). Některé pojmy obsahují i krátkou citaci z české Wikipedie včetně internetového odkazu na podrobný popis. Ty lze dále používat při splnění licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme za návštěvu online projektu (slovníku) shromažďujícího známé i neznámé pojmy, významy slov, slovníková hesla, definice odborných pojmů, zajímavosti, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Taky máte někdy KOPR? Tím nemyslíme zeleninu, ale trošku hanlivou avšak výstižnou zkratku.