Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Polarizační filtr. Co znamená pojem Polarizační filtr z kategorie Technika?

Co to je Polarizační filtr? Význam slova

Co znamená termín, výraz, pojem, vysvětlení hesla Polarizační filtr?

Polarizační filtr je označení pro druh fotografického filtru umístěného před objektivem fotoaparátu. Slouží především k doladění barev tak, aby se co nejvíce přiblížily skutečnosti. To se hojně využívá například při fotografování oblohy.
Polarizační filtr minimalizuje odlesky, zesiluje sytost barev a oživuje je. Pokud je polarizační filtr zaměřen proti slunci, je jeho působení nejsilnější. Nemá požadované účinky při fotografování s bleskem.


Co je to Polarizační filtr? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Polarizační filtr. Co znamená pojem Polarizační filtr z kategorie Technika?

Omlouváme se za možné chyby v textech. Text vytvořen pro server Superia.cz

Tento krátký text můžete velmi snadno sdílet s vašimi známými a kamarády na Twitteru, Redditu, Pinterestu, Facebooku nebo na jiných, zde neuvedených sociálních sítích.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Polarizační filtr patří do kategorie Technika

Klíčová slova: odborné názvosloví, Technika, význam pojmu, definice pojmu, přesný výraz, co to je, formulace, vysvětlení, slovo, terminus technicus, heslo, synonymum, slovník, význam, názvosloví, přesný význam, terminologie, informace


Pojem Polarizační filtr je v kategorii Technika, ilustrační obrázek

Doporučené zdroje informací k dalšímu studiu

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Polarizační filtr ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat heslo Polarizační filtr ve vyhledávači Qwant

Najít heslo Polarizační filtr ve vyhledávači Yandex

Zkusit najít termín Polarizační filtr ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Najít pojem Polarizační filtr ve Wikipedii

Hledat videa s názvem Polarizační filtr na Youtube

Dál můžete zkusit hledat slovo Polarizační filtr například v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve fulltextu Google.cz, ve Wikislovníku nebo v projektu slovnik.cz.

Často hledaná slova, termíny a odborné pojmy

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku jaká je definice slova Polarizační filtr? resp. co znamená slovo Polarizační filtr? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Polarizační filtr, odpověď na dotaz co je to Polarizační filtr?. Víte např. kdo to je Spammer? Znáte a víte kdo je Dendrolog? Nezapomeňte, že termíny a hesla mohou mít víc významů v různých oborech lidské činnosti. Proto případně zapátrejte po pojmu Polarizační filtr i v jiných kategoriích (než Technika). Vybrané texty jsou rozšířené o citaci z české verze internetové encyklopedie Wikipedia.cz. Samozřejmě uvádíme i odkazu na konkrétní podstránku tohoto projektu. Ty lze dále používat při splnění licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, vážení návštěvníci, děkujeme za návštěvu webových stránek shromažďujících zajímavosti, slovníková hesla, významy slov, definice odborných pojmů, popisy termínů, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Taky máte někdy KOPR? Tím nemyslíme zeleninu, ale trošku hanlivou avšak výstižnou zkratku.