Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Botanika. Co znamená pojem Botanika z kategorie Rostliny?

Co je Botanika?

Význam termínu, výrazu, vysvětlení pojmu Botanika

Botanika je označení vědního oboru. Slovo pochází z řečtiny. Jde o nauku o rostlinách. Botanika se jinak nazývá také fytologie nebo česky rostlinopis. Dělí se dále na botaniku obecnou a botaniku speciální. Botanika obecná zahrnuje morfologii, geobotaniku, taxonomii, ekologii, fyziologii, paleobotaniku a genetiku. Botanika speciální se zaměřuje na určité skupiny rostlin, jak jsou řasy, lišejníky, mechy, houby, kapraďorosty, dřeviny, tajnosnubné rostliny nebo jednosnubné rostliny. Tyto skupiny mají své odborné názvy – algologie, lichenologie, bryologie, mykologie, pteridologie, dendrologie, kryptogamologie a fanerogamologie.
Botanika je svými výzkumy a poznatky užitečná také v dalších oblastech, jako je průmysl, zemědělství, lékařství, lesnictví i krajinářství. Ten, kdo se zabývá botanikou, je botanik nebo botanička. Botanika je dávná disciplína, její prvopočátky lze najít již u starověkých lékařů. Samostatnou vědní disciplínou je přibližně od 17. století.


Co je to Botanika? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Botanika. Co znamená pojem Botanika z kategorie Rostliny?

Provozovatel neručí za správnost a aktuálnost zde uvedených informací. Text sepsali autoři a autorky pro projekt Superia.cz

Zaujalo vás slovo, termín Botanika? Potom se o definici podělte s kamarády na Redditu, Facebooku, Pinterestu nebo na jiných tzv. sociálních sítích.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku 

Výraz Botanika se nachází v kategorii rostliny

Klíčová slova: co to je, význam slova, co znamená, přesný výraz, rostliny, heslo, význam pojmu, definice, informace, názvosloví, Botanika, slovo, co je to Botanika?, termín, terminus technicus, pojem, slovník, přesný význam


Pojem Botanika je v kategorii rostliny, ilustrační obrázek

V encyklopedii Wikipedia se o termínu Botanika dozvíte následující

Tento níže umístěný text je převzat z internetové Wikipedie. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Botanika (řidčeji fytologie, dříve též rostlinopis) je přírodní věda spadající do velkého okruhu biologických oborů. Zkoumá tu část přírody, kterou označujeme termínem flóra, tedy rostliny (Archaeplastida) a ze spíše tradičních důvodů i nepříbuzné skupiny řas (všechna fotosyntetizující protista) a houby. Někdy bývají pod její působnost zahrnovány i bakterie či prokaryota obecně. Za zakladatele botaniky je tradičně považován řecký myslitel Theofrastos.

Více informací o pojmu Botanika lze najít v následujících zdrojích

Hledat heslo Botanika ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Vyhledat termín Botanika ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Botanika ve Wikimedia Commons

Hledat výraz Botanika ve fulltextu vyhledávače Info.com

Najít heslo Botanika ve vyhledávači Yandex

Najít výraz Botanika na Google.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Botanika například v Microsoft Bing, v Lingea slovnících, ve Wikislovníku, ve Wikizdrojích nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Výběr z často hledaných výrazů na tomto webu

Teď už víte co znamená slovo Botanika? resp. co označuje slovo Botanika? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Botanika, odpověď na dotaz co je to Botanika?. Víte např. kdo to je Giuseppe Verdi? Znáte a víte kdo je Zlatan Ibrahimović? Omluvte nás, že, nestíháme pravidelnou aktualizaci všechny textů. Pojmy mohou mít různé významy v různém kontextu, v různých oborech. Radíme vám proto hledat slovo Botanika i v jiné části webu než je kategorie rostliny. Některé pojmy jsou obohaceny o citaci z Wikipedie. U nich uvádíme i konkrétní url projektu kde se dozvíte více. Tyto lze kopírovat, upravovat a dále sdílet při dodržení licence CC-BY-SA.

Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Kategorie rostliny, Květy sakury, botanika, ilustrační obrázek

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu internetové encyklopedie, která shromažďuje slovníková hesla, zajímavosti, definice odborných pojmů, popisy termínů, známé i neznámé pojmy, významy slov s názvem Co Je To?.

Být, bydlit, obyvatel ... Vzpomenete si ještě na všechna vyjmenovaná slova po B?