Co je to?
Výraz, termín, definice slova Botanika. Co znamená odborný pojem Botanika z kategorie Rostliny?

Co je to Botanika? Význam slova

Co znamená výraz, termín, pojem, definice slova Botanika?

Botanika je označení vědního oboru. Slovo pochází z řečtiny. Jde o nauku o rostlinách. Botanika se jinak nazývá také fytologie nebo česky rostlinopis. Dělí se dále na botaniku obecnou a botaniku speciální. Botanika obecná zahrnuje morfologii, geobotaniku, taxonomii, ekologii, fyziologii, paleobotaniku a genetiku. Botanika speciální se zaměřuje na určité skupiny rostlin, jak jsou řasy, lišejníky, mechy, houby, kapraďorosty, dřeviny, tajnosnubné rostliny nebo jednosnubné rostliny. Tyto skupiny mají své odborné názvy – algologie, lichenologie, bryologie, mykologie, pteridologie, dendrologie, kryptogamologie a fanerogamologie.
Botanika je svými výzkumy a poznatky užitečná také v dalších oblastech, jako je průmysl, zemědělství, lékařství, lesnictví i krajinářství. Ten, kdo se zabývá botanikou, je botanik nebo botanička. Botanika je dávná disciplína, její prvopočátky lze najít již u starověkých lékařů. Samostatnou vědní disciplínou je přibližně od 17. století.


Co je to Botanika? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Botanika. Co znamená odborný pojem Botanika z kategorie Rostliny?

Přes maximální snahu a opakovanou kontrolu mohou některé informace nesprávné, nepřesné či neaktuální. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Tento text samozřejmě můžete sdílet s blízkými na sociálních sítích jako je Facebook a Twitter.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru    

Výraz Botanika je v sekci rostliny

Klíčová slova: význam, odborný výraz, přesný význam, rostliny, slovo, rostliny, wiki, lexikon, názvosloví, pojem, Botanika, informace, definice, popis, odborné názvosloví, význam slova, význam pojmu, vysvětlení


Pojem Botanika je v kategorii rostliny, ilustrační obrázek

V encyklopedii Wikipedia se o termínu Botanika dozvíte následující

Tento níže umístěný text je převzat z internetové Wikipedie. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Botanika (řidčeji fytologie, dříve též rostlinopis) je přírodní věda spadající do velkého okruhu biologických oborů. Zkoumá tu část přírody, kterou označujeme termínem flóra, tedy rostliny (Archaeplastida) a ze spíše tradičních důvodů i nepříbuzné skupiny řas (všechna fotosyntetizující protista) a houby. Někdy bývají pod její působnost zahrnovány i bakterie či prokaryota obecně. Za zakladatele botaniky je tradičně považován řecký myslitel Theofrastos.

Pro více informací o heslu Botanika zkuste navštívit tyto odkazy

Zkusit najít pojem Botanika na Google.cz

Hledat slovo Botanika ve vyhledávači Yandex

Vyhledat výraz Botanika ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Botanika ve Wikimedia Commons

Zkusit najít slovo Botanika ve fulltextu Seznam.cz

Hledat termín Botanika ve Wikizdrojích

Dál můžete zkusit hledat slovo Botanika například ve Wikislovníku, v projektu slovnik.cz, ve videích na Youtube, v Seznam.cz slovníku cizích slov nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Náhodných výběr odborných termínů, pojmů a hesel

Nyní již víte co znamená slovo Botanika? resp. co znamená výraz Botanika? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Botanika, odpověď na dotaz co je to Botanika?. Víte např. kdo to je Lucie Zedníčková? Znáte a víte kdo je Harpyje? Pojmy, termíny a hesla mohou mít různé významy v závislosti na oboru a kontextu. Proto se porozhlédněte i v jiných sekcích (než rostliny). Některé texty obsahují odkaz a krátkou citaci z české Wikipedie. Tyto lze přebírat, upravovat a dále šířit při splnění licenčního ujednání CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu online internetového slovníku zaměřeného především na definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, popisy termínů, slovníková hesla, přesné vysvětlení slov, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Být, bydlit, obyvatel ... Vzpomenete si ještě na všechna vyjmenovaná slova po B?