Co je to?
Odborný výraz, definice slova Islám. Co znamená pojem Islám z kategorie Náboženství?

Co je Islám? Význam slova

Pojem, termín, heslo, vysvětlení výrazu Islám

Islám je složen z více náboženských praktik. V obecné rovině musí muslimové dodržovat základních pět povinností, které jsou pilíři islámu. Muslimské společenství je spojeno tradičními pravidly, týkajícími se různých oblastí života, například pravidla uctívání, islámské právo šaría, postoje k životnímu prostředí a další pravidla, která v podstatě prostupují celým životem jednotlivce i muslimské společnosti.
Islám má dvě hlavní větve – sunny a šíiy. Jako náboženství převládá v Africe, na Blízkém východě a v části Asie.


Co je to Islám? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Islám. Co znamená pojem Islám z kategorie Náboženství?

Přes veškerou pečlivost mohou texty chyby. Za případné faktické nebo pravopisné chyby se dopředu omlouváme.Uvedený text sepsán reaktory Superia.cz

Text s definicí výrazu Islám doporučujeme sdílet s rodinou a kamarády na různých sociálních sítích – Facebooku, Pinterestu, Redditu nebo Twitteru.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu      

Výraz Islám se nachází v sekci náboženství

Klíčová slova: synonymum, slovo, vysvětlení, definice, odborný výraz, názvosloví, popis, náboženství, definice pojmu, význam slova, co znamená, přesný výraz, terminus technicus, význam pojmu, náboženství, pojem, formulace, význam


Pojem Islám je v kategorii náboženství, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Islám? Definice výrazu, slova, termínu z Wikipedie

Dále uvedený text byl převzat ze svobodné otevřené online encyklopedie Wikipedia. Více zde. Dostupné pod licencí CC-BY-SA.

Islám (arabsky: الإسلام; ) je monoteistické abrahámovské náboženství založené na učení proroka Mohameda, náboženského a politického vůdce působícího v 7. století. Slovo islám znamená „podrobení se“ či odevzdání se Bohu (arabsky Alláh). Stoupenec islámu se nazývá muslim, což znamená „ten, kdo se podřizuje [Bohu]“. Počet muslimů je 1,57 až 1,65 miliardy, což z islámu činí po křesťanství druhé nejpočetnější náboženství světa.

Znak islámu

Znakem islámu je půlměsíc a hvězda. Zdroj: openclipart.org, licence: public domain
Znakem islámu je půlměsíc a hvězda. Zdroj: openclipart.org, licence: public domain


Linky na další online zdroje

Hledat videa s názvem Islám na Youtube

Najít slovo Islám na Google.cz

Vyhledat heslo Islám ve Wikislovníku

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Islám ve vyhledávači DuckDuckGo

Najít pojem Islám ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit najít výraz Islám ve Wikizdrojích

Dál můžete zkusit hledat slovo Islám například v Seznam.cz slovníku cizích slov, v projektu slovnik.cz, v evropském vyhledávači Qwant, ve ruském vyhledávači Yandex nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Doporučené odborné pojmy, termíny, výrazy a hesla

Nyní již víte jaká je definice termínu Islám? resp. co to je Islám? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Islám, odpověď na dotaz co je to Islám?. Víte např. kdo to je Simona Postlerová? Znáte a víte kdo je Daniela Drtinová? Nezapomeňte prosím, že ke každému slovu může existovat vícero definic v závislosti na oboru a kontextu. Zkuste proto hledat termín Islám hledat i v jiných kategoriích (než náboženství). K vybraným textům jsme doplnili citaci z projektu Wikipedia.cz včetně odkazu na konkrétní podstránku na Wikipedii, kde se dozvíte víc. Tyto lze přebírat, upravovat a dále šířit při splnění licenčního ujednání CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, musíme vám poděkovat za návštěvu internetového encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na definice odborných pojmů, významy slov, známé i neznámé pojmy, slovníková hesla, přesné vysvětlení slov, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Zajímáte se o auta? Pak pro určitě znáte zkratku SUV, TSI nebo TDI. Pokud je neznáte, podívejte se na spřátelený web který obsahuje tisíc nejrůznějších zkratek.