Co je to?
Definice výrazu, termínu Islám. Co znamená odborný pojem Islám z kategorie Náboženství?

Co je to Islám? Význam slova

Co znamená termín, slovo, heslo, vysvětlení pojmu Islám?

Islám je složen z více náboženských praktik. V obecné rovině musí muslimové dodržovat základních pět povinností, které jsou pilíři islámu. Muslimské společenství je spojeno tradičními pravidly, týkajícími se různých oblastí života, například pravidla uctívání, islámské právo šaría, postoje k životnímu prostředí a další pravidla, která v podstatě prostupují celým životem jednotlivce i muslimské společnosti.
Islám má dvě hlavní větve – sunny a šíiy. Jako náboženství převládá v Africe, na Blízkém východě a v části Asie.


Co je to Islám? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Islám. Co znamená odborný pojem Islám z kategorie Náboženství?

Uvedené informace jsou bez záruky. Sepsáno redaktory Superia.cz

Potěší nás, pokud budete sdílet tuto odpověď na otázku co je to Islám? s přáteli na Pinterestu, Facebooku, Twitteru, Redditu nebo na zde neuvedených společených sítích.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Islám je v sekci Náboženství

Klíčová slova: popis, vysvětlení, termín, terminus technicus, přesný význam, odborné názvosloví, Islám, význam pojmu, pojem, informace, názvosloví, synonymum, formulace, odborný výraz, definice pojmu, wiki, přesný výraz, slovo


Pojem Islám je v kategorii Náboženství, ilustrační obrázek

Co nám píše encyklopedie Wikipedia o termínu Islám?

Následující definice pojmu pochází ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Islám (arabsky: الإسلام; ) je monoteistické abrahámovské náboženství založené na učení proroka Mohameda, náboženského a politického vůdce působícího v 7. století. Slovo islám znamená „podrobení se“ či odevzdání se Bohu (arabsky Alláh). Stoupenec islámu se nazývá muslim, což znamená „ten, kdo se podřizuje [Bohu]“. Počet muslimů je 1,57 až 1,65 miliardy, což z islámu činí po křesťanství druhé nejpočetnější náboženství světa.

Znak islámu

Znakem islámu je půlměsíc a hvězda. Zdroj: openclipart.org, licence: public domain
Znakem islámu je půlměsíc a hvězda. Zdroj: openclipart.org, licence: public domain


Linky na jiné informační zdroje

Zkusit najít pojem Islám ve Wikizdrojích

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Islám ve Wikimedia Commons

Vyhledat heslo Islám ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit najít slovo Islám ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Najít heslo Islám ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat videa s názvem Islám na Youtube

Dál můžete zkusit hledat slovo Islám například ve vyhledávači Seznam.cz, v Lingea slovnících, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, ve fulltextu Google.cz nebo v Google překladači.

Často hledané výrazy, termíny a odborné pojmy

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku co je to Islám? resp. co se skrývá pod slovem Islám? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Islám, odpověď na dotaz co je to Islám?. Víte např. kdo to je Milla Jovovich? Znáte a víte kdo je Scarlett Johansson? Nezapomeňte prosím, že každé slovo může mít vícero významů podle různých oborů. Proto případně zapátrejte i v jiných kategoriích (než Náboženství). Některé texty obsahují odkaz a krátkou citaci z české Wikipedie. Ty lze využívat v souladu s licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu webu shromažďujícího významy slov, zajímavosti, slovníková hesla, přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Zajímáte se o auta? Pak pro určitě znáte zkratku SUV, TSI nebo TDI. Pokud je neznáte, podívejte se na spřátelený web který obsahuje tisíc nejrůznějších zkratek.