Co je to?
Definice výrazu, termínu Islám. Co znamená odborný pojem Islám z kategorie Náboženství?

Co je to Islám? Význam slova

Co znamená termín, slovo, definice pojmu Islám?

Islám je složen z více náboženských praktik. V obecné rovině musí muslimové dodržovat základních pět povinností, které jsou pilíři islámu. Muslimské společenství je spojeno tradičními pravidly, týkajícími se různých oblastí života, například pravidla uctívání, islámské právo šaría, postoje k životnímu prostředí a další pravidla, která v podstatě prostupují celým životem jednotlivce i muslimské společnosti.
Islám má dvě hlavní větve – sunny a šíiy. Jako náboženství převládá v Africe, na Blízkém východě a v části Asie.


Co je to Islám? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Islám. Co znamená odborný pojem Islám z kategorie Náboženství?

Informace uvedené na těchto stránkách jsou bez záruky. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Zaujala vás definice slova Islám? Pak se o tuto stránku podělte s přáteli na sociálních sítích Twitter, Facebook, Pinterest a Reddit.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Islám je v kategorii Náboženství

Klíčová slova: Náboženství, lexikon, přesný význam, pojem, Náboženství, termín, význam slova, odborné názvosloví, co znamená, terminus technicus, odborný výraz, slovník, synonymum, přesný výraz, wiki, heslo, Islám, definice pojmu


Pojem Islám je v kategorii Náboženství, ilustrační obrázek

Co píše online projekt Wikipedia o pojmu Islám?

Následující definice pojmu pochází ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Islám (arabsky: الإسلام; ) je monoteistické abrahámovské náboženství založené na učení proroka Mohameda, náboženského a politického vůdce působícího v 7. století. Slovo islám znamená „podrobení se“ či odevzdání se Bohu (arabsky Alláh). Stoupenec islámu se nazývá muslim, což znamená „ten, kdo se podřizuje [Bohu]“. Počet muslimů je 1,57 až 1,65 miliardy, což z islámu činí po křesťanství druhé nejpočetnější náboženství světa.

Znak islámu

Znakem islámu je půlměsíc a hvězda. Zdroj: openclipart.org, licence: public domain
Znakem islámu je půlměsíc a hvězda. Zdroj: openclipart.org, licence: public domain


Zkuste se dozvědět víc informací v následujících odkazech

Vyhledat heslo Islám na Google.cz

Hledat pojem Islám ve Wikizdrojích

Hledat slovo Islám ve Wikislovníku

Vyhledat výraz Islám ve vyhledávači Qwant

Najít výraz Islám ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit najít slovo Islám ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo Islám například ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v nabídce zboží na Heureka.cz, v Microsoft Bing, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Výběr náhodných odborných termínů, pojmů a hesel

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku co to je Islám? resp. co to je Islám? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Islám, odpověď na dotaz co je to Islám?. Víte např. kdo to je Pastor? Znáte a víte kdo je Libuše Šafránková? Nezapomeňte, že slova a termíny mohou mít víc významů podle toho o jaký obor se jedná. Vyzkoušejte proto hledání v jiných kategoriích (než Náboženství). U části textů najdete citaci z české Wikipedie. Spolu s textem je vždy uvedena i url adresa na konkrétní stránku projektu. Jedná se o texty spadající pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, nezbývá než vám poděkovat za návštěvu stručného webového slovníku, který se zaměřuje na přesné vysvětlení slov, významy slov, slovníková hesla, známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Zajímáte se o auta? Pak pro určitě znáte zkratku SUV, TSI nebo TDI. Pokud je neznáte, podívejte se na spřátelený web který obsahuje tisíc nejrůznějších zkratek.