Co je to?
Definice výrazu, termínu Islám. Co znamená odborný pojem Islám z kategorie Náboženství?

Co je to Islám? Význam slova

Co znamená pojem, slovo, definice termínu Islám?

Islám je složen z více náboženských praktik. V obecné rovině musí muslimové dodržovat základních pět povinností, které jsou pilíři islámu. Muslimské společenství je spojeno tradičními pravidly, týkajícími se různých oblastí života, například pravidla uctívání, islámské právo šaría, postoje k životnímu prostředí a další pravidla, která v podstatě prostupují celým životem jednotlivce i muslimské společnosti.
Islám má dvě hlavní větve – sunny a šíiy. Jako náboženství převládá v Africe, na Blízkém východě a v části Asie.


Co je to Islám? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Islám. Co znamená odborný pojem Islám z kategorie Náboženství?

Neručíme za aktuálnost a správnost uvedených informací, chyby vyhrazeny. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Text můžete velmi jednoduše sdílet se známými na sociálních sítích Pinterestu, Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Islám se nachází v sekci Náboženství

Klíčová slova: pojem, Náboženství, co to je, definice pojmu, popis, vysvětlení, slovo, názvosloví, Náboženství, terminus technicus, synonymum, co je to Islám?, přesný význam, význam pojmu, formulace, význam, heslo, definice


Pojem Islám je v kategorii Náboženství, ilustrační obrázek

Co označuje termín Islám? Definice slova, termínu z projektu Wikipedia

Následující text definice pojmu byl převzat z projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Islám (arabsky: الإسلام; ) je monoteistické abrahámovské náboženství založené na učení proroka Mohameda, náboženského a politického vůdce působícího v 7. století. Slovo islám znamená „podrobení se“ či odevzdání se Bohu (arabsky Alláh). Stoupenec islámu se nazývá muslim, což znamená „ten, kdo se podřizuje [Bohu]“. Počet muslimů je 1,57 až 1,65 miliardy, což z islámu činí po křesťanství druhé nejpočetnější náboženství světa.

Jiné doporučené zdroje informací

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Islám ve Wikimedia Commons

Hledat výraz Islám ve fulltextu Seznam.cz

Vyhledat heslo Islám na Google.cz

Vyhledat slovo Islám ve Wikizdrojích

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Islám ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít termín Islám ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Dál můžete zkusit hledat slovo Islám například ve Wikislovníku, v Lingea slovnících, v Seznam.cz slovníku cizích slov, v evropském vyhledávači Qwant nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Vybrané odborné pojmy, termíny a slova

Tyto stránky vám umožnili zjistit co znamená Islám? resp. co přesně znamená slovo Islám? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Islám, odpověď na dotaz co je to Islám?. Víte např. kdo to je Otaku? Znáte a víte kdo je Libuše Šafránková? Nezapomeňte, že jednotlivé výrazy mohou mít víc významů v různém kontextu, v různých oborech. Hledejte proto odborný pojem i jinde než v sekci Náboženství Část textů obsahuje internetový odkaz i krátkou citaci z české verze projektu Wikipedia. Takový typ textu je distribuován pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu projektu shromažďujícího definice odborných pojmů, popisy termínů, slovníková hesla, zajímavosti, přesné vysvětlení slov, významy slov s názvem Co Je To?.

Zajímáte se o auta? Pak pro určitě znáte zkratku SUV, TSI nebo TDI. Pokud je neznáte, podívejte se na spřátelený web který obsahuje tisíc nejrůznějších zkratek.