Co je to?
Definice výrazu, termínu Islám. Co znamená odborný pojem Islám z kategorie Náboženství?

Co je to Islám? Význam slova

Co znamená pojem, definice termínu Islám?

Islám je složen z více náboženských praktik. V obecné rovině musí muslimové dodržovat základních pět povinností, které jsou pilíři islámu. Muslimské společenství je spojeno tradičními pravidly, týkajícími se různých oblastí života, například pravidla uctívání, islámské právo šaría, postoje k životnímu prostředí a další pravidla, která v podstatě prostupují celým životem jednotlivce i muslimské společnosti.
Islám má dvě hlavní větve – sunny a šíiy. Jako náboženství převládá v Africe, na Blízkém východě a v části Asie.


Co je to Islám? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Islám. Co znamená odborný pojem Islám z kategorie Náboženství?

Chyby vyhrazeny. Neručíme za faktickou přednost a aktuálnost informací. Text napsán pro Superia.cz

Definici pojmu Islám sdílejte s vašimi kamarády na Twitteru, Pinterestu nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Islám je v kategorii Náboženství

Klíčová slova: názvosloví, význam slova, odborný výraz, vysvětlení, terminus technicus, význam, definice pojmu, co znamená, termín, informace, formulace, slovo, co to je, Islám, přesný význam, pojem, terminologie, popis


Pojem Islám je v kategorii Náboženství, ilustrační obrázek

Co označuje termín Islám? Definice termínu, výrazu z projektu Wikipedia

(Uvedený text pochází online encyklopedie Wikipedia.cz) Licence CC-BY-SA.

Islám (arabsky: الإسلام; ) je monoteistické abrahámovské náboženství založené na učení proroka Mohameda, náboženského a politického vůdce působícího v 7. století. Slovo islám znamená „podrobení se“ či odevzdání se Bohu (arabsky Alláh). Stoupenec islámu se nazývá muslim, což znamená „ten, kdo se podřizuje [Bohu]“. Počet muslimů je 1,57 až 1,65 miliardy, což z islámu činí po křesťanství druhé nejpočetnější náboženství světa.

Jiné zdroje informací o pojmu Islám

Hledat pojem Islám ve vyhledávači Yandex

Zkusit najít termín Islám ve Wikislovníku

Hledat videa s názvem Islám na Youtube

Najít slovo Islám ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Vyhledat výraz Islám ve Wikizdrojích

Zkusit najít pojem Islám ve vyhledávači Qwant

Dál můžete zkusit hledat slovo Islám například ve vyhledávači Seznam.cz, v Lingea slovnících, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, ve ekologickém vyhledávači Ecosia nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Náhodné definice slov, pojmů a odborných termínů

Na této webové stránce jste se dozvěděli jaká je definice termínu Islám? resp. jaký je význam pojmu Islám? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Islám, odpověď na dotaz co je to Islám?. Víte např. kdo to je Hampejznice? Znáte a víte kdo je Libuše Šafránková? Berte prosím v potaz, že jednotlivá slova mohou mít víc definic v závislosti na oboru a kontextu. Vyzkoušejte proto i příslušná synonyma a homonyma v jiných sekcích než Náboženství. U některých pojmů uvádíme i doplňující definici pojmu z Wikipedie včetně odkazu na konkrétní stránku Wikipedie, kde se dočtete více. Takový typ textu spadá pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího významy slov, zajímavosti, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Zajímáte se o auta? Pak pro určitě znáte zkratku SUV, TSI nebo TDI. Pokud je neznáte, podívejte se na spřátelený web který obsahuje tisíc nejrůznějších zkratek.