Co je to?
Definice výrazu, termínu Islám. Co znamená odborný pojem Islám z kategorie Náboženství?

Co je to Islám? Význam slova

Co znamená heslo, definice termínu, pojmu Islám?

Islám je složen z více náboženských praktik. V obecné rovině musí muslimové dodržovat základních pět povinností, které jsou pilíři islámu. Muslimské společenství je spojeno tradičními pravidly, týkajícími se různých oblastí života, například pravidla uctívání, islámské právo šaría, postoje k životnímu prostředí a další pravidla, která v podstatě prostupují celým životem jednotlivce i muslimské společnosti.
Islám má dvě hlavní větve – sunny a šíiy. Jako náboženství převládá v Africe, na Blízkém východě a v části Asie.


Co je to Islám? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Islám. Co znamená odborný pojem Islám z kategorie Náboženství?

Informace uvedené na těchto stránkách jsou bez záruky. Text napsán pro Superia.cz

Definici pojmu Islám sdílejte s partnery, kolegy a kamarády na internetových společenských sítích typu Pinterest, Reddit, Twitter či Facebooku, který je z nich nejznámější a nejpopulárnější.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Islám je v kategorii Náboženství

Klíčová slova: heslo, odborný výraz, význam slova, definice, význam, názvosloví, lexikon, formulace, Islám, co to je, informace, Náboženství, synonymum, vysvětlení, slovník, wiki, popis, pojem


Pojem Islám je v kategorii Náboženství, ilustrační obrázek

Co označuje termín Islám? Odborný výraz, termín, definice slova z projektu Wikipedia

Tento níže umístěný text je převzat z internetové Wikipedie. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Islám (arabsky: الإسلام; ) je monoteistické abrahámovské náboženství založené na učení proroka Mohameda, náboženského a politického vůdce působícího v 7. století. Slovo islám znamená „podrobení se“ či odevzdání se Bohu (arabsky Alláh). Stoupenec islámu se nazývá muslim, což znamená „ten, kdo se podřizuje [Bohu]“. Počet muslimů je 1,57 až 1,65 miliardy, což z islámu činí po křesťanství druhé nejpočetnější náboženství světa.

Znak islámu

Znakem islámu je půlměsíc a hvězda. Zdroj: openclipart.org, licence: public domain
Znakem islámu je půlměsíc a hvězda. Zdroj: openclipart.org, licence: public domain


Více informací o slovu Islám doporučujeme hledat v těchto zdrojích

Najít výraz Islám ve Wikizdrojích

Hledat výraz Islám na Google.cz

Hledat videa s názvem Islám na Youtube

Zkusit najít heslo Islám ve vyhledávači Qwant

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Islám ve Wikimedia Commons

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Islám ve vyhledávači DuckDuckGo

Dál můžete zkusit hledat slovo Islám například v Seznam.cz slovníku cizích slov, v Lingea slovnících, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, ve ruském vyhledávači Yandex nebo v Google překladači.

Výběr odborných pojmů, slov, termínů a výrazů

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku co to je Islám? resp. co se vlastně skrývá pod slovem Islám? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Islám, odpověď na dotaz co je to Islám?. Víte např. kdo to je Jan Blatný? Znáte a víte kdo je Bilbo Pytlík? Berte prosím v potaz, že jednotlivá slova mohou mít víc definic podle různých oborů. Nezbývá, než vám doporučit hledání v jiných kategoriích než je Náboženství. Některé texty jsme rozšířili i o krátkou citaci z Wikipedia.cz. K této citaci vždy uvádíme i odkaz na konkrétní stránku. Tyto texty lze potom kopírovat, editovat a dále šířit při splnění podmínek vyplývajících z licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme za návštěvu online projektu (slovníku) shromažďujícího slovníková hesla, významy slov, přesné vysvětlení slov, zajímavosti, známé i neznámé pojmy, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Zajímáte se o auta? Pak pro určitě znáte zkratku SUV, TSI nebo TDI. Pokud je neznáte, podívejte se na spřátelený web který obsahuje tisíc nejrůznějších zkratek.