Co je to?
Výraz, termín, definice slova Básnická licence. Co znamená odborný pojem Básnická licence z kategorie Literatura?

Co je to Básnická licence? Význam slova

Význam pojmu, termínu, vysvětlení výrazu Básnická licence

Básnická licence je výraz z oblasti umění. Pojem je původem z latiny, velmi často se používá v literatuře pro pojmenování situace, kdy se umělecké dílo značně odchýlí od tradičních norem. Může se jednat o normy společenské, historické, jazykové a podobně. Tento odklon je v případě básnické licence úmyslný.
Jde tedy o určitou tvůrčí svobodu a volnost autora, kdy mění původní předlohu podle vlastního uměleckého záměru. Jde často i o uměleckou fikci.


Co je to Básnická licence? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Básnická licence. Co znamená odborný pojem Básnická licence z kategorie Literatura?

Neručíme za pravdivost, aktuálnost a přesnost informací uvedených na těchto internetových stránkách. Text napsán pro Superia.cz

Definici pojmu Básnická licence sdílejte se známými na sociálních sítích Pinterestu, Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru    

Pojem Básnická licence je v kategorii literatura

Klíčová slova: informace, přesný výraz, pojem, literatura, slovník, odborné názvosloví, definice, lexikon, synonymum, formulace, terminus technicus, vysvětlení, wiki, termín, definice pojmu, co to je, terminologie, heslo


Pojem Básnická licence je v kategorii literatura, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Básnická licence? Definice termínu, výrazu z Wikipedie

Následující definice pojmu pochází ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Souslovím básnická licence (latinsky licentia poetica) je označován literární či obecně umělecký pojem, jímž se vyjadřuje skutečnost, kdy se nějaké literární (nebo i jiné umělecké dílo) výrazně záměrně odchyluje od ustálené jazykové, literární, historické, společenské (či jiné) normy, zvyklosti, úzu, tradice, faktografie apod.

Jiné zdroje informací o pojmu Básnická licence

Najít heslo Básnická licence ve vyhledávači Yandex

Vyhledat slovo Básnická licence ve fulltextu Seznam.cz

Hledat pojem Básnická licence ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Najít termín Básnická licence ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Vyhledat pojem Básnická licence ve vyhledávači Qwant

Hledat slovo Básnická licence ve Wikislovníku

Dál můžete zkusit hledat slovo Básnická licence například ve fulltextu Google.cz, v projektu slovnik.cz, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, ve videích na Youtube nebo v Lingea slovnících.

Víte, co znamenají tato slova, odborné termíny a pojmy?

Právě nyní již víte co je to Básnická licence? resp. co přesně znamená slovo Básnická licence? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Básnická licence, odpověď na dotaz co je to Básnická licence?. Víte např. kdo to je Edmund Halley? Znáte a víte kdo je František Mareš? Berte prosím v potaz, že jednotlivá slova mohou mít víc definic podle různých oborů. Doporučujeme vám hledat v jiných sekcích (než literatura). U některých pojmů uvádíme i doplňující definici pojmu z Wikipedie včetně odkazu na konkrétní stránku Wikipedie, kde se dočtete více. Ty spadají pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího popisy termínů, definice odborných pojmů, slovníková hesla, zajímavosti, přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Ať jste chodec, cyklistika nebo automobilista, měl byste znát dopravní značky a jejich význam.