Co je to?
Odborný výraz, definice slova Básnická licence. Co znamená pojem Básnická licence z kategorie Literatura?

Co je to Básnická licence? Význam slova

Co znamená termín, slovo, definice pojmu Básnická licence?

Básnická licence je výraz z oblasti umění. Pojem je původem z latiny, velmi často se používá v literatuře pro pojmenování situace, kdy se umělecké dílo značně odchýlí od tradičních norem. Může se jednat o normy společenské, historické, jazykové a podobně. Tento odklon je v případě básnické licence úmyslný.
Jde tedy o určitou tvůrčí svobodu a volnost autora, kdy mění původní předlohu podle vlastního uměleckého záměru. Jde často i o uměleckou fikci.


Co je to Básnická licence? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Básnická licence. Co znamená pojem Básnická licence z kategorie Literatura?

Veškeré texty jsou bez záruky. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Líbí se vám definice pojmu Básnická licence? Pak se o ní podělte s vašimi kamarády, známými a přáteli na Pinterestu, Redditu, Twitteru anebo na Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Básnická licence je v kategorii Literatura

Klíčová slova: slovník, co je to Básnická licence?, Básnická licence, popis, definice, vysvětlení, heslo, wiki, odborné názvosloví, synonymum, slovo, lexikon, pojem, význam slova, význam pojmu, terminologie, formulace, co znamená


Pojem Básnická licence je v kategorii Literatura, ilustrační obrázek

Hledejte v dalších zdrojích

Najít heslo Básnická licence ve vyhledávači Yandex

Hledat videa s názvem Básnická licence na Youtube

Vyhledat slovo Básnická licence na Google.cz

Vyhledat pojem Básnická licence ve fulltextu Seznam.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Básnická licence ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat termín Básnická licence ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Básnická licence například ve Wikipedii, v projektu slovnik.cz, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v Seznam.cz slovníku cizích slov nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Výběr z náhodných odborných pojmů, hesel, termínů

Na stránce jste se mohli dozvědět: co znamená slovo Básnická licence? resp. co vlastně znamená slovo Básnická licence? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Básnická licence, odpověď na dotaz co je to Básnická licence?. Víte např. kdo to je Nevlastní sourozenec? Znáte a víte kdo je Samoplátce? Nezapomeňte prosím, že každé heslo může mít víc definic podle toho o jaký obor se jedná. Zkuste proto též hledat synonymum ke slovu Básnická licence v jiné sekci než Literatura. U některých pojmů uvádíme i doplňující definici pojmu z Wikipedie včetně odkazu na konkrétní stránku Wikipedie, kde se dočtete více. Tyto lze přebírat, upravovat a dále šířit při splnění licenčního ujednání CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, musíme vám poděkovat za návštěvu internetového encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy, popisy termínů, slovníková hesla, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Ať jste chodec, cyklistika nebo automobilista, měl byste znát dopravní značky a jejich význam.