Co je to?
Odborný výraz, definice slova Básnická licence. Co znamená pojem Básnická licence z kategorie Literatura?

Co je to Básnická licence? Význam slova

Co znamená pojem, slovo, definice termínu Básnická licence?

Básnická licence je výraz z oblasti umění. Pojem je původem z latiny, velmi často se používá v literatuře pro pojmenování situace, kdy se umělecké dílo značně odchýlí od tradičních norem. Může se jednat o normy společenské, historické, jazykové a podobně. Tento odklon je v případě básnické licence úmyslný.
Jde tedy o určitou tvůrčí svobodu a volnost autora, kdy mění původní předlohu podle vlastního uměleckého záměru. Jde často i o uměleckou fikci.


Co je to Básnická licence? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Básnická licence. Co znamená pojem Básnická licence z kategorie Literatura?

Neručíme za eventuální chyby v textech. Sepsáno redaktory Superia.cz

Definici slova Básnická licence můžete sdílet s přáteli na Pinterestu, Facebooku, Twitteru, Redditu nebo na zde neuvedených společených sítích.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Básnická licence je v kategorii Literatura

Klíčová slova: význam, odborný výraz, heslo, slovník, Literatura, co je to Básnická licence?, definice pojmu, formulace, co to je, informace, přesný výraz, pojem, slovo, terminologie, Literatura, co znamená, odborné názvosloví, vysvětlení


Pojem Básnická licence je v kategorii Literatura, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Básnická licence? Definice termínu, výrazu z Wikipedie

Uvedená defice je převzata z internetové online encyklopedie Wikipedia. Odkaz na článek je zde. Licence CC-BY-SA.

Souslovím básnická licence (latinsky licentia poetica) je označován literární či obecně umělecký pojem, jímž se vyjadřuje skutečnost, kdy se nějaké literární (nebo i jiné umělecké dílo) výrazně záměrně odchyluje od ustálené jazykové, literární, historické, společenské (či jiné) normy, zvyklosti, úzu, tradice, faktografie apod.

Odkazy na vyhledávače, online encyklopedie a slovníky

Hledat termín Básnická licence ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit najít termín Básnická licence ve vyhledávači Qwant

Vyhledat výraz Básnická licence ve Wikizdrojích

Hledat slovo Básnická licence ve vyhledávači Yandex

Hledat heslo Básnická licence na Google.cz

Vyhledat slovo Básnická licence ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Básnická licence například v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve vyhledávači Seznam.cz, ve Wikislovníku nebo v projektu slovnik.cz.

Zkuste také následující odborné pojmy, termíny a hesla

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku jaký je význam slova Básnická licence? resp. jaký je význam slova Básnická licence? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Básnická licence, odpověď na dotaz co je to Básnická licence?. Víte např. kdo to je Petr Fiala? Znáte a víte kdo je Kuplíř? Berte prosím v úvahu, že pojmy mohou mít víc definic v různém kontextu, v různých oborech. Proto případně zapátrejte i v jiných kategoriích (než Literatura). U některých pojmů uvádíme i doplňující definici pojmu z Wikipedie včetně odkazu na konkrétní stránku Wikipedie, kde se dočtete více. Ty lze využívat v souladu s licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu webu shromažďujícího významy slov, přesné vysvětlení slov, zajímavosti, definice odborných pojmů, slovníková hesla, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Ať jste chodec, cyklistika nebo automobilista, měl byste znát dopravní značky a jejich význam.