Co je to?
Definice odborného termínu, slova Básnická licence. Co znamená pojem Básnická licence z kategorie Literatura?

Co je Básnická licence?

Co znamená termín, slovo, heslo, vysvětlení pojmu Básnická licence?

Básnická licence je výraz z oblasti umění. Pojem je původem z latiny, velmi často se používá v literatuře pro pojmenování situace, kdy se umělecké dílo značně odchýlí od tradičních norem. Může se jednat o normy společenské, historické, jazykové a podobně. Tento odklon je v případě básnické licence úmyslný.
Jde tedy o určitou tvůrčí svobodu a volnost autora, kdy mění původní předlohu podle vlastního uměleckého záměru. Jde často i o uměleckou fikci.


Co je to Básnická licence? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Básnická licence. Co znamená pojem Básnická licence z kategorie Literatura?

Naše stránky mají pouze informativní charakter, neručíme za tiskové chyby. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Zaujala vás definice pojmu Básnická licence? Pak se o ní podělte s partnery, kolegy a kamarády na Redditu, Facebooku, Pinterestu nebo na jiných tzv. sociálních sítích.

 Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu      

Pojem Básnická licence patří do sekce literatura

Klíčová slova: přesný význam, význam slova, popis, odborný výraz, synonymum, co je to Básnická licence?, slovo, terminologie, vysvětlení, informace, Básnická licence, co znamená, definice, wiki, názvosloví, terminus technicus, význam, přesný výraz


Pojem Básnická licence je v kategorii literatura, ilustrační obrázek

Co nám píše encyklopedie Wikipedia o termínu Básnická licence?

Uvedené vysvětlení pojmu je převzato z webu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Souslovím básnická licence (latinsky licentia poetica) je označován literární či obecně umělecký pojem, jímž se vyjadřuje skutečnost, kdy se nějaké literární (nebo i jiné umělecké dílo) výrazně záměrně odchyluje od ustálené jazykové, literární, historické, společenské (či jiné) normy, zvyklosti, úzu, tradice, faktografie apod.

Jiné zdroje informací o pojmu Básnická licence

Najít pojem Básnická licence na Google obrázcích

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Básnická licence ve Wikimedia Commons

Najít slovo Básnická licence ve vyhledávači Yandex

Hledat frázi Básnická licence ve vyhledávači Yahoo

Zkusit najít pojem Básnická licence ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit najít Básnická licence ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Dál můžete zkusit hledat slovo Básnická licence například ve videích na Youtube, v Lingea slovnících, ve fulltextu Google.cz, ve vyhledávači Seznam.cz nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Podívejte se také na tyto odborné výrazy, pojmy, termíny a slova

Teďka již bezesporu víte jaký je význam slova Básnická licence? resp. jaký je význam pojmu Básnická licence? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Básnická licence, odpověď na dotaz co je to Básnická licence?. Víte např. kdo to je Mlynář? Znáte a víte kdo je Jean Paul Sartre? Omluvte nás, že, nestíháme pravidelnou aktualizaci všechny textů. Pojmy mohou mít různé významy v různém kontextu, v různých oborech. Vyzkoušejte proto i příslušná synonyma a homonyma v jiných sekcích než literatura. U některých textů citujeme českou Wikipedii. Spolu s krátkou citací (textem) vždy uvádíme u url adresu projektu. Ty lze využívat v souladu s licencí CC-BY-SA.

Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Kategorie literatura, Notýsek, básnická licence, ilustrační obrázek

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštívení online slovníku zaměřeného na popisy termínů, zajímavosti, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, významy slov, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Ať jste chodec, cyklistika nebo automobilista, měl byste znát dopravní značky a jejich význam.