Co je to?
Odborný výraz, definice slova Básnická licence. Co znamená pojem Básnická licence z kategorie Literatura?

Co je to Básnická licence? Význam slova

Co znamená termín, slovo, heslo, vysvětlení pojmu Básnická licence?

Básnická licence je výraz z oblasti umění. Pojem je původem z latiny, velmi často se používá v literatuře pro pojmenování situace, kdy se umělecké dílo značně odchýlí od tradičních norem. Může se jednat o normy společenské, historické, jazykové a podobně. Tento odklon je v případě básnické licence úmyslný.
Jde tedy o určitou tvůrčí svobodu a volnost autora, kdy mění původní předlohu podle vlastního uměleckého záměru. Jde často i o uměleckou fikci.


Co je to Básnická licence? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Básnická licence. Co znamená pojem Básnická licence z kategorie Literatura?

Neručíme za pravdivost uvedených informací. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Sdílejte uvedený text s partnery, kolegy a kamarády na internetových společenských sítích typu Pinterest, Reddit, Twitter či Facebooku, který je z nich nejznámější a nejpopulárnější.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Básnická licence je v kategorii Literatura

Klíčová slova: terminus technicus, Básnická licence, formulace, význam pojmu, Literatura, terminologie, přesný význam, synonymum, význam slova, heslo, slovník, význam, pojem, názvosloví, vysvětlení, definice, termín, co je to Básnická licence?


Pojem Básnická licence je v kategorii Literatura, ilustrační obrázek

Co označuje termín Básnická licence? Odborný výraz, termín, definice slova z projektu Wikipedia

Níže uvedený text byl převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Souslovím básnická licence (latinsky licentia poetica) je označován literární či obecně umělecký pojem, jímž se vyjadřuje skutečnost, kdy se nějaké literární (nebo i jiné umělecké dílo) výrazně záměrně odchyluje od ustálené jazykové, literární, historické, společenské (či jiné) normy, zvyklosti, úzu, tradice, faktografie apod.

Zkuste zjistit více informací o slovu Básnická licence v následujících zdrojích

Zkusit najít heslo Básnická licence ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit najít výraz Básnická licence na Google.cz

Hledat videa s názvem Básnická licence na Youtube

Vyhledat pojem Básnická licence ve vyhledávači Yandex

Najít výraz Básnická licence ve Wikislovníku

Zkusit najít termín Básnická licence ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Básnická licence například ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v evropském vyhledávači Qwant nebo v Google překladači.

Zkuste také následující odborné pojmy, termíny a hesla

Tyto stránky vám umožnili zjistit jaký je přesný význam slova Básnická licence? resp. co znamená slovo Básnická licence? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Básnická licence, odpověď na dotaz co je to Básnická licence?. Víte např. kdo to je André Rieu? Znáte a víte kdo je Samoplátce? Nezapomeňte prosím, že každé slovo může mít vícero významů podle různých oborů. Proto se porozhlédněte i v jiných sekcích (než Literatura). U části textů najdete citaci z české Wikipedie. Spolu s textem je vždy uvedena i url adresa na konkrétní stránku projektu. S těmi lze dále pracovat při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu projektu shromažďujícího slovníková hesla, přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, popisy termínů, známé i neznámé pojmy, významy slov s názvem Co Je To?.

Ať jste chodec, cyklistika nebo automobilista, měl byste znát dopravní značky a jejich význam.