Co je to?
Odborný výraz, definice slova Básnická licence. Co znamená slovo Básnická licence z kategorie Literatura?

Co je Básnická licence? Definice pojmu

Co znamená termín, výraz, pojem, vysvětlení hesla Básnická licence?

Básnická licence je výraz z oblasti umění. Pojem je původem z latiny, velmi často se používá v literatuře pro pojmenování situace, kdy se umělecké dílo značně odchýlí od tradičních norem. Může se jednat o normy společenské, historické, jazykové a podobně. Tento odklon je v případě básnické licence úmyslný.
Jde tedy o určitou tvůrčí svobodu a volnost autora, kdy mění původní předlohu podle vlastního uměleckého záměru. Jde často i o uměleckou fikci.


Co je to Básnická licence? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Básnická licence. Co znamená slovo Básnická licence z kategorie Literatura?

Všechny údaje jsou bez záruky. V obsahu stránek mohou být pravopisné, faktické chyby i nepřesnosti. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Tento krátký text můžete velmi snadno sdílet s jinými lidmi na sociálních sítích jako je Facebook a Twitter.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu      

Termín Básnická licence patří do kategorie literatura

Klíčová slova: názvosloví, synonymum, definice pojmu, popis, význam, informace, lexikon, definice, terminologie, wiki, Básnická licence, literatura, pojem, odborný výraz, vysvětlení, terminus technicus, přesný význam, co to je


Pojem Básnická licence je v kategorii literatura, ilustrační obrázek

Co se píše ve Wikipedii o pojmu Básnická licence?

(Text byl převzat z mnohojazyčné online encyklopedie Wikipedia) Licence CC-BY-SA.

Souslovím básnická licence (latinsky licentia poetica) je označován literární či obecně umělecký pojem, jímž se vyjadřuje skutečnost, kdy se nějaké literární (nebo i jiné umělecké dílo) výrazně záměrně odchyluje od ustálené jazykové, literární, historické, společenské (či jiné) normy, zvyklosti, úzu, tradice, faktografie apod.

Pro více informací o heslu Básnická licence zkuste navštívit tyto odkazy

Zkusit najít Básnická licence ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Vyhledat termín Básnická licence ve Wikizdrojích

Hledat videa s názvem Básnická licence na Youtube

Najít termín Básnická licence ve vyhledávači Yandex

Hledat výraz Básnická licence ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit najít pojem Básnická licence ve vyhledávači Qwant

Dál můžete zkusit hledat slovo Básnická licence například v Seznam.cz slovníku cizích slov, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, ve ekologickém vyhledávači Ecosia nebo v Google překladači.

Často hledané pojmy, výrazy, odborné termíny a slova

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku jaká je definice slova Básnická licence? resp. co je to Básnická licence? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Básnická licence, odpověď na dotaz co je to Básnická licence?. Víte např. kdo to je Zuzana Majerová Zahradníková? Znáte a víte kdo je Bertrand Russell? Nezapomeňte, že slova a termíny mohou mít víc významů vzhledem k tomu, že se používají v rozdílných oborech lidské činnosti. Doporučujeme vám proto porozhlédnout se v jiných kategoriích (než literatura). Vybrané texty jsou rozšířené o citaci z české verze internetové encyklopedie Wikipedia.cz. Samozřejmě uvádíme i odkaz na konkrétní podstránku tohoto projektu. Ty lze dále používat při splnění licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme za návštěvu online projektu (slovníku) shromažďujícího slovníková hesla, významy slov, definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Ať jste chodec, cyklistika nebo automobilista, měl byste znát dopravní značky a jejich význam.