Co je to?
Odborný výraz, definice slova Básnická licence. Co znamená pojem Básnická licence z kategorie Literatura?

Co je to Básnická licence? Význam slova

Co znamená termín, výraz, pojem, vysvětlení hesla Básnická licence?

Básnická licence je výraz z oblasti umění. Pojem je původem z latiny, velmi často se používá v literatuře pro pojmenování situace, kdy se umělecké dílo značně odchýlí od tradičních norem. Může se jednat o normy společenské, historické, jazykové a podobně. Tento odklon je v případě básnické licence úmyslný.
Jde tedy o určitou tvůrčí svobodu a volnost autora, kdy mění původní předlohu podle vlastního uměleckého záměru. Jde často i o uměleckou fikci.


Co je to Básnická licence? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Básnická licence. Co znamená pojem Básnická licence z kategorie Literatura?

Neručíme za eventuální chyby v textech. Text napsán pro Superia.cz

Uvedený text s definicí slova Básnická licence můžete samozřejmě sdílet s kamarády na specializovaných společenských sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Básnická licence je v sekci Literatura

Klíčová slova: heslo, co to je, termín, informace, odborné názvosloví, synonymum, co je to Básnická licence?, terminologie, definice, lexikon, vysvětlení, definice pojmu, Literatura, Básnická licence, význam slova, význam pojmu, slovník, terminus technicus


Pojem Básnická licence je v kategorii Literatura, ilustrační obrázek

Co označuje termín Básnická licence? Definice výrazu, slova, termínu z projektu Wikipedia

Níže uvedený text pochází z webového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Souslovím básnická licence (latinsky licentia poetica) je označován literární či obecně umělecký pojem, jímž se vyjadřuje skutečnost, kdy se nějaké literární (nebo i jiné umělecké dílo) výrazně záměrně odchyluje od ustálené jazykové, literární, historické, společenské (či jiné) normy, zvyklosti, úzu, tradice, faktografie apod.

Více informací o pojmu Básnická licence lze najít v následujících zdrojích

Zkusit najít výraz Básnická licence ve fulltextu Seznam.cz

Najít slovo Básnická licence na Google.cz

Zkusit najít heslo Básnická licence ve vyhledávači Qwant

Hledat videa s názvem Básnická licence na Youtube

Najít výraz Básnická licence ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Básnická licence ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo Básnická licence například ve ruském vyhledávači Yandex, v Lingea slovnících, ve Wikislovníku, v Microsoft Bing nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Vybrané odborné pojmy, termíny a slova

Na této webové stránce jste se dozvěděli jaký je význam slova Básnická licence? resp. co přesně znamená slovo Básnická licence? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Básnická licence, odpověď na dotaz co je to Básnická licence?. Víte např. kdo to je Ondřej Bank? Znáte a víte kdo je Samoplátce? Pojmy, termíny a hesla mohou mít různé významy v různých oborech lidské činnosti. Doporučujeme vám proto porozhlédnout se v jiných kategoriích (než Literatura). Některé texty obsahují odkaz a krátkou citaci z české Wikipedie. Ty spadají pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, zajímavosti, významy slov, popisy termínů, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Ať jste chodec, cyklistika nebo automobilista, měl byste znát dopravní značky a jejich význam.