Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Elektrolyt. Co znamená pojem Elektrolyt z kategorie Chemie?

Co to je Elektrolyt? Význam slova

Vysvětlení pojmu, termínu, hesla, výrazu Elektrolyt

Elektrolyt může být roztok nebo tavenina, která vede elektrický proud. Proud se zde nepřenáší jako u kovů prostřednictvím elektronů, ale pomocí iontů. Ty jsou však větší a mají menší pohyblivost, proto se elektrolyty vyznačují nižší vodivostí ve srovnání s kovy.
Elektrolyty vznikají především při rozpouštění iontových sloučenin v polárních rozpouštědlech.


Co je to Elektrolyt? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Elektrolyt. Co znamená pojem Elektrolyt z kategorie Chemie?

Omlouváme se za možné chyby v textech. Text vytvořen pro server Superia.cz

Sdílejte tuto stránku se slovem Elektrolyt s vašimi známými a kamarády na Twitteru, Redditu, Pinterestu, Facebooku nebo na jiných, zde neuvedených sociálních sítích.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Elektrolyt je v kategorii Chemie

Klíčová slova: lexikon, slovo, slovník, odborný výraz, význam slova, co je to Elektrolyt?, heslo, synonymum, co znamená, definice pojmu, wiki, termín, odborné názvosloví, co to je, formulace, názvosloví, vysvětlení, pojem


Pojem Elektrolyt je v kategorii Chemie, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Elektrolyt? Odborný výraz, termín, definice slova z Wikipedie

Níže umístěný text je převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Elektrolyty jsou roztoky nebo taveniny, které vedou elektrický proud. Vznikají obvykle rozpuštěním iontových sloučenin v polárních rozpouštědlech. V elektrolytech nepřenášejí proud elektrony jako u kovů (vodičů I. řádu), ale ionty. Ionty jsou proti elektronům větší, jejich pohyblivost je menší, takže vodivost je u elektrolytů nižší než u kovů. Proto jsou elektrolyty označovány jako vodiče II. řádu. Je k nalezení i v tužkových bateriích. Krystalické iontové sloučeniny – soli rovněž mohou vést elektrický proud, a to přenosem iontů například přes neobsazené uzly (vakance) jejich krystalové mřížky. Takové materiály (obvykle tuhé roztoky) nazýváme tuhými elektrolyty.

Hledejte v dalších zdrojích

Zkusit najít slovo Elektrolyt ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat výraz Elektrolyt ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Vyhledat výraz Elektrolyt ve fulltextu Seznam.cz

Najít výraz Elektrolyt ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Najít pojem Elektrolyt ve Wikizdrojích

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Elektrolyt ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo Elektrolyt například ve videích na Youtube, v nabídce zboží na Heureka.cz, v evropském vyhledávači Qwant, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Náhodných výběr odborných termínů, pojmů a hesel

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku jaká je definice slova Elektrolyt? resp. jaký je přesný význam slova Elektrolyt? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Elektrolyt, odpověď na dotaz co je to Elektrolyt?. Víte např. kdo to je Eduard Kučera? Znáte a víte kdo je Správní orgán? Ke každému slovo může existovat víc definic podle toho o jaký obor se jedná. Proto případně zapátrejte po pojmu Elektrolyt i v jiných kategoriích (než Chemie). U části textů najdete citaci z české Wikipedie. Spolu s textem je vždy uvedena i url adresa na konkrétní stránku projektu. Ty lze dále používat při splnění licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, vážení návštěvníci, děkujeme za návštěvu webových stránek shromažďujících slovníková hesla, významy slov, zajímavosti, popisy termínů, známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Ať jste chodec, cyklistika nebo automobilista, měl byste znát dopravní značky a jejich význam.