Co je to?
Výraz, termín, definice slova Elektrolyt. Co znamená odborný pojem Elektrolyt z kategorie Chemie?

Co je to Elektrolyt? Význam slova

Co znamená pojem, slovo, definice termínu Elektrolyt?

Elektrolyt může být roztok nebo tavenina, která vede elektrický proud. Proud se zde nepřenáší jako u kovů prostřednictvím elektronů, ale pomocí iontů. Ty jsou však větší a mají menší pohyblivost, proto se elektrolyty vyznačují nižší vodivostí ve srovnání s kovy.
Elektrolyty vznikají především při rozpouštění iontových sloučenin v polárních rozpouštědlech.


Co je to Elektrolyt? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Elektrolyt. Co znamená odborný pojem Elektrolyt z kategorie Chemie?

Informace jsou bez záruky, provozovatel neručí za správnost a aktuálnost informací v textech. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Zaujalo vás slovo, termín Elektrolyt? Potom se o definici podělte se známými na Pinterestu, Redditu, Twitteru či Facebooku.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru    

Pojem Elektrolyt se nachází v kategorii chemie

Klíčová slova: chemie, význam pojmu, co je to Elektrolyt?, Elektrolyt, heslo, informace, přesný výraz, vysvětlení, slovo, definice pojmu, pojem, lexikon, názvosloví, terminologie, přesný význam, chemie, popis, co to je


Pojem Elektrolyt je v kategorii chemie, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Elektrolyt? Definice termínu, výrazu z Wikipedie

Následující definice pojmu pochází ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Elektrolyty jsou roztoky nebo taveniny, které vedou elektrický proud. Vznikají obvykle rozpuštěním iontových sloučenin v polárních rozpouštědlech. V elektrolytech nepřenášejí proud elektrony jako u kovů (vodičů I. řádu), ale ionty. Ionty jsou proti elektronům větší, jejich pohyblivost je menší, takže vodivost je u elektrolytů nižší než u kovů. Proto jsou elektrolyty označovány jako vodiče II. řádu. Je k nalezení i v tužkových bateriích. Krystalické iontové sloučeniny – soli rovněž mohou vést elektrický proud, a to přenosem iontů například přes neobsazené uzly (vakance) jejich krystalové mřížky. Takové materiály (obvykle tuhé roztoky) nazýváme tuhými elektrolyty.

Doporučené zdroje informací k dalšímu studiu

Vyhledat termín Elektrolyt ve vyhledávači Yandex

Najít termín Elektrolyt na Google.cz

Zkusit najít heslo Elektrolyt ve Wikizdrojích

Zkusit najít výraz Elektrolyt ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat slovo Elektrolyt ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Elektrolyt ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo Elektrolyt například v evropském vyhledávači Qwant, v nabídce zboží na Heureka.cz, v Microsoft Bing, ve Wikislovníku nebo v projektu slovnik.cz.

Náhodných výběr hesel, pojmů a odborných termínů

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku co je to Elektrolyt? resp. co je to Elektrolyt? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Elektrolyt, odpověď na dotaz co je to Elektrolyt?. Víte např. kdo to je Woody Allen? Znáte a víte kdo je Jan Sokol? Pojmy, termíny a hesla mohou mít různé významy v různém kontextu, v různých oborech. Proto případně zapátrejte po pojmu Elektrolyt i v jiných kategoriích (než chemie). Některé pojmy jsou obohaceny o citaci z Wikipedie. U nich uvádíme i konkrétní url projektu kde se dozvíte více. Ty lze využívat v souladu s licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu internetové encyklopedie, která shromažďuje definice odborných pojmů, slovníková hesla, popisy termínů, zajímavosti, přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Ať jste chodec, cyklistika nebo automobilista, měl byste znát dopravní značky a jejich význam.