Co je to?
Definice výrazu Plastron. Co znamená odborný pojem Plastron z kategorie Různé?

Co to je Plastron? Význam slova

Co znamená pojem, slovo, definice termínu Plastron?

Plastron je pojmenování pro spodek želvího krunýře, který kryje břišní část. Má podobné složení jako svrchní část krunýře, je rozdělen do menších ploch, štítků.
U některých druhů se želva může do krunýře uzavřít díky spojení hrudního a břišního štítku. Plastrony se v dávných dobách používaly pro věštecké účely, především v Číně.

Co je to Plastron? Význam slova, termín, Definice výrazu Plastron. Co znamená odborný pojem Plastron z kategorie Různé?

Provozovatel neručí za správnost či přesnost obsahu webových stránek. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Text můžete velmi jednoduše sdílet s dalšími lidmi na sociálních sítích Pinterestu, Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru    

Pojem Plastron se nachází v sekci různé

Klíčová slova: názvosloví, terminus technicus, definice, odborné názvosloví, terminologie, termín, význam pojmu, definice pojmu, co je to Plastron?, formulace, význam slova, vysvětlení, různé, informace, popis, wiki, Plastron, význam


Pojem Plastron je v kategorii různé, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Plastron? Definice termínu, výrazu z Wikipedie

Následující popis termínu byl převzat z otevřené online encyklopedie, ze známé Wikipedie. Pro více informací klikněte na odkaz. Licence CC-BY-SA.

Plastron je spodní část krunýře želvy, kterou je možné označit jako břicho.
Je podobný ve složení jako karapax s vnější vrstvou horního materiálu, která je rozdělena do plošek, které nazýváme štítky. V některých rodech je pant mezi hrudním a břišním štítkem, díky kterému se želva může sama do krunýře téměř úplně uzavřít. U některých druhů lze rozlišit pohlaví želvy podle toho, jestli je plastron vypouklý (sameček) nebo ne. To kvůli pozici k páření.

Více informací o pojmu Plastron lze najít v následujících zdrojích

Vyhledat termín Plastron ve Wikislovníku

Zkusit najít pojem Plastron ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Najít heslo Plastron ve fulltextu Seznam.cz

Vyhledat heslo Plastron ve vyhledávači Qwant

Najít slovo Plastron ve Wikizdrojích

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Plastron ve vyhledávači DuckDuckGo

Dál můžete zkusit hledat slovo Plastron například v Seznam.cz slovníku cizích slov, v nabídce zboží na Heureka.cz, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, ve videích na Youtube nebo v Lingea slovnících.

Často hledané výrazy, termíny a odborné pojmy

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku jaký je význam slova Plastron? resp. co vlastně znamená slovo Plastron? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Plastron, odpověď na dotaz co je to Plastron?. Víte např. kdo to je Michal Kwiatkowski? Znáte a víte kdo je Petra Pecková? Nezapomeňte prosím, že výrazy, hesla mohou mít víc významů v různém kontextu, v různých oborech. Proto prosím zapátrejte i v jiných kategoriích než je různé. K vybraným textům jsme doplnili citaci z projektu Wikipedia.cz včetně odkazu na konkrétní podstránku na Wikipedii, kde se dozvíte víc. Ty lze využívat v souladu s licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu internetové encyklopedie, která shromažďuje slovníková hesla, popisy termínů, přesné vysvětlení slov, zajímavosti, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Tip nejen pro milovníky zvířátek. Pěkné tapety na plochu vašeho počítače.