Co je to?
Výraz, termín, definice slova Saldo. Co znamená odborný pojem Saldo z kategorie Ekonomie?

Co je to Saldo? Význam slova

Vysvětlení pojmu, termínu, hesla, výrazu Saldo

Saldo je obchodní bilance, která vyjadřuje rozdíl mezi importem a exportem. Dělí se na aktivní nebo pasivní, přičemž v rámci aktivního export převyšuje import, zatímco v pasivním je to přesně naopak. Pro výpočet salda existuje speciální vzoreček.
V České republice vítězilo pasivní saldo, především po roce 1993, což bylo způsobeno rozdělením od Slovenska, poklesem hospodářské výkonnosti kvůli transformaci a ztrátou významných obchodních partnerů z bývalého východního bloku. Po roce 2004 je saldo aktivní, za což nese dík automobilový průmysl a jeho export do zahraničí.


Co je to Saldo? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Saldo. Co znamená odborný pojem Saldo z kategorie Ekonomie?

Neručíme za úplnost, správnost, přesnost ani aktuálnost zde uvedených informací. Napsáno redaktory Superia.cz

Velmi by nás potěšilo, pakliže byste sdíleli text Saldo s vašimi kamarády na Redditu, Facebooku, Pinterestu nebo na jiných tzv. sociálních sítích.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku 

Heslo Saldo se nachází v sekci ekonomie

Klíčová slova: ekonomie, přesný význam, význam slova, slovo, ekonomie, význam pojmu, Saldo, informace, význam, slovník, synonymum, definice, přesný výraz, wiki, co je to Saldo?, co znamená, co to je, lexikon


Pojem Saldo je v kategorii ekonomie, ilustrační obrázek

Co píše online projekt Wikipedia o pojmu Saldo?

Níže uvedená citace (text) je převzat z online projektu Wikipedie. Licence CC-BY-SA.

Platební bilance, přesněji platební bilance zahraničního obchodu, je peněžní vyjádření ekonomických transakcí mezi určitou zemí a jejími zahraničními partnery za určité období (běžně za účetní rok). Platební bilance zahrnuje export a import služeb a zboží, příchozí i odchozí zahraniční investice, dary a přesuny finančních prostředků.

Více informací o pojmu Saldo lze najít v následujících zdrojích

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Saldo ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít slovo Saldo ve Wikizdrojích

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Saldo ve Wikimedia Commons

Vyhledat výraz Saldo ve Wikislovníku

Hledat termín Saldo ve vyhledávači Yandex

Zkusit najít heslo Saldo ve vyhledávači Qwant

Dál můžete zkusit hledat slovo Saldo například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, v Seznam.cz slovníku cizích slov, ve vyhledávači Seznam.cz nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Často hledaná slova, termíny a odborné pojmy

Teď už znáte odpověď na otázku jaký je přesný význam slova Saldo? resp. co znamená Saldo? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Saldo, odpověď na dotaz co je to Saldo?. Víte např. kdo to je Baptista? Znáte a víte kdo je Jiří Šmejc? Berte prosím v potaz, že jednotlivá slova mohou mít víc definic vzhledem k tomu, že se používají v rozdílných oborech lidské činnosti. Zkuste proto termín Saldo hledat i v jiných kategoriích (než ekonomie) Část textů obsahuje internetový odkaz i krátkou citaci z české verze projektu Wikipedia. Tyto texty lze potom kopírovat, editovat a dále šířit při splnění podmínek vyplývajících z licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, musíme vám poděkovat za návštívení internetového slovníku, který shromažďuje významy slov, známé i neznámé pojmy, popisy termínů, zajímavosti, slovníková hesla, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Víte, kdo je to šotouš a kde ho můžete potkat? Pokud ne, dozvíte se to z našich partnerských stránek zde.