Co je to?
Definice výrazu, termínu Saldo. Co znamená odborný pojem Saldo z kategorie Ekonomie?

Co je Saldo?

Co znamená termín Saldo? Vysvětlení pojmu, definice hesla

Saldo je obchodní bilance, která vyjadřuje rozdíl mezi importem a exportem. Dělí se na aktivní nebo pasivní, přičemž v rámci aktivního export převyšuje import, zatímco v pasivním je to přesně naopak. Pro výpočet salda existuje speciální vzoreček.
V České republice vítězilo pasivní saldo, především po roce 1993, což bylo způsobeno rozdělením od Slovenska, poklesem hospodářské výkonnosti kvůli transformaci a ztrátou významných obchodních partnerů z bývalého východního bloku. Po roce 2004 je saldo aktivní, za což nese dík automobilový průmysl a jeho export do zahraničí.


Co je to Saldo? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Saldo. Co znamená odborný pojem Saldo z kategorie Ekonomie?

Neručíme za aktuálnost a správnost uvedených informací, chyby vyhrazeny. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Zaujala vás definice slova Saldo? Pak se o tuto stránku podělte s blízkými prostřednictvím uvedených tlačítek na sociálních sítích Facebook nebo Twitter.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    

Heslo Saldo je v kategorii ekonomie

Klíčová slova: význam, synonymum, slovo, ekonomie, slovník, wiki, formulace, co znamená, přesný význam, přesný výraz, termín, odborný výraz, lexikon, definice, odborné názvosloví, informace, význam slova, co to je


Pojem Saldo je v kategorii ekonomie, ilustrační obrázek

V online encyklopedii Wikipedia se o slovu Saldo můžete dozvědět následující

Následující text definice pojmu byl převzat z projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Platební bilance, přesněji platební bilance zahraničního obchodu, je peněžní vyjádření ekonomických transakcí mezi určitou zemí a jejími zahraničními partnery za určité období (běžně za účetní rok). Platební bilance zahrnuje export a import služeb a zboží, příchozí i odchozí zahraniční investice, dary a přesuny finančních prostředků.

Odkazy na jiné online zdroje a weby

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Saldo ve Wikimedia Commons

Zkusit najít termín Saldo ve Wikizdrojích

Vyhledat heslo Saldo na Google obrázcích

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Saldo ve vyhledávači DuckDuckGo

Najít pojem Saldo ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit najít heslo Saldo ve vyhledávači Qwant

Dál můžete zkusit hledat slovo Saldo například ve vyhledávači Seznam.cz, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve fulltextu Yahoo.com, ve Wikislovníku nebo v Lingea slovnících.

Často hledané výrazy, termíny a odborné pojmy

Na stránce jste se mohli dozvědět: co to je Saldo? resp. co je to Saldo? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Saldo, odpověď na dotaz co je to Saldo?. Víte např. kdo to je Bandita? Znáte a víte kdo je Tichý blázen? Doufáme, že chápete, že není v našich silách provádět pravidelnou aktualizaci všech pojmů. Pojmy mohou mít různé významy v různých oborech lidské činnosti. Proto prosím zapátrejte i v jiných kategoriích než je ekonomie. U části textů najdete citaci z české Wikipedie. Spolu s textem je vždy uvedena i url adresa na konkrétní stránku projektu. Jedná se o texty spadající pod licenci CC-BY-SA.

Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Kategorie ekonomie, vývoj měny, saldo, ilustrační obrázek

Děkujeme našim čtenářům za návštěvu online encyklopedického projektu shromažďujícího přesné vysvětlení slov, významy slov, známé i neznámé pojmy, zajímavosti, slovníková hesla, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Víte, kdo je to šotouš a kde ho můžete potkat? Pokud ne, dozvíte se to z našich partnerských stránek zde.