Co je to?
Definice výrazu, termínu Saldo. Co znamená odborný pojem Saldo z kategorie Ekonomie?

Co je to Saldo? Význam slova

Co znamená termín Saldo? Vysvětlení pojmu, definice hesla

Saldo je obchodní bilance, která vyjadřuje rozdíl mezi importem a exportem. Dělí se na aktivní nebo pasivní, přičemž v rámci aktivního export převyšuje import, zatímco v pasivním je to přesně naopak. Pro výpočet salda existuje speciální vzoreček.
V České republice vítězilo pasivní saldo, především po roce 1993, což bylo způsobeno rozdělením od Slovenska, poklesem hospodářské výkonnosti kvůli transformaci a ztrátou významných obchodních partnerů z bývalého východního bloku. Po roce 2004 je saldo aktivní, za což nese dík automobilový průmysl a jeho export do zahraničí.


Co je to Saldo? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Saldo. Co znamená odborný pojem Saldo z kategorie Ekonomie?

Texty mohou obsahovat chyby nebo překlepy, za které se předem omlouváme. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Uvedený text můžete pochopitelně sdílet s vašimi kamarády, známými a přáteli na Pinterestu, Redditu, Twitteru anebo na Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Saldo se nachází v kategorii Ekonomie

Klíčová slova: odborné názvosloví, synonymum, popis, terminus technicus, co to je, vysvětlení, definice pojmu, slovo, informace, heslo, pojem, co znamená, slovník, přesný význam, Ekonomie, přesný výraz, význam, definice


Pojem Saldo je v kategorii Ekonomie, ilustrační obrázek

Co se můžete dočíst ve Wikipedii o termínu Saldo?

Uvedená defice je převzata z internetové online encyklopedie Wikipedia. Odkaz na článek je zde. Licence CC-BY-SA.

Platební bilance, přesněji platební bilance zahraničního obchodu, je peněžní vyjádření ekonomických transakcí mezi určitou zemí a jejími zahraničními partnery za určité období (běžně za účetní rok). Platební bilance zahrnuje export a import služeb a zboží, příchozí i odchozí zahraniční investice, dary a přesuny finančních prostředků.

Jiné doporučené zdroje informací

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Saldo ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Saldo ve Wikimedia Commons

Vyhledat výraz Saldo ve Wikislovníku

Najít pojem Saldo ve vyhledávači Yandex

Zkusit najít heslo Saldo ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Vyhledat heslo Saldo ve fulltextu Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Saldo například ve Wikizdrojích, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve fulltextu Google.cz, v Microsoft Bing nebo v projektu slovnik.cz.

Doporučujeme tyto odborné pojmy, výrazy a termíny

Na stránce jste se mohli dozvědět: co znamená slovo Saldo? resp. co se přesně ukrývá za slovem Saldo? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Saldo, odpověď na dotaz co je to Saldo?. Víte např. kdo to je Ilona Csáková? Znáte a víte kdo je Mulat? Jednotlivá slova, termíny, hesla můžou mít víc definic v různém kontextu, v různých oborech. Zkuste proto též hledat synonymum ke slovu Saldo v jiné sekci než Ekonomie. Některé pojmy jsou obohaceny o citaci z Wikipedie. U nich uvádíme i konkrétní url projektu kde se dozvíte více. Tyto lze přebírat, upravovat a dále šířit při splnění licenčního ujednání CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu online internetového slovníku zaměřeného především na slovníková hesla, známé i neznámé pojmy, popisy termínů, definice odborných pojmů, významy slov, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Víte, kdo je to šotouš a kde ho můžete potkat? Pokud ne, dozvíte se to z našich partnerských stránek zde.