Co je to?
Definice výrazu, termínu Mykologie. Co znamená odborný pojem Mykologie z kategorie Věda?

Co je Mykologie?

Význam termínu, výrazu, vysvětlení pojmu Mykologie

Mykologie je název vědecké disciplíny, která se zabývá studiem hub. Zahrnuje také plísně a kvasinky. Jde o jedno z odvětví mikrobiologie. Název vychází z řeckého slova mýkés, používaného pro označení houby. Mykologie houby studuje, třídí, zabývá se jejich funkcí v přírodě, jejich vlastnostmi především z hlediska genetiky a biochemie, využitím hub v lékařství a potravinářském průmyslu a také nemocemi nebo otravami, které houby způsobují.
Mykologie má hodně společného s fytopatologií. Dříve se mykologie řadila do botaniky jako její podobor, protože však houby do rostlinné říše úplně nepatří a vývojově mají blíže spíše k živočišné říši, byla zařazena do mikrobiologie, s níž se její některé oddíly překrývají. Mezi mykologií a botanikou stojí lichenologie, nauka o lišejnících. Houby a jejich vztahy s geologickým podložím zase zkoumá geomykologie. Vědci, kteří se mykologií zabývají, se označují jako mykologové.


Co je to Mykologie? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Mykologie. Co znamená odborný pojem Mykologie z kategorie Věda?

Provozovatel neručí za aktuálnost, správnost a přesnost informací uvedených na tomto webu. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Sdílejte uvedený text s jinými osobami na Redditu, Facebooku, Pinterestu nebo na jiných tzv. sociálních sítích.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu  

Termín Mykologie je v kategorii věda

Klíčová slova: pojem, co to je, co je to Mykologie?, definice pojmu, wiki, význam, co znamená, přesný výraz, odborné názvosloví, věda, slovník, termín, popis, vysvětlení, heslo, lexikon, formulace, Mykologie


Pojem Mykologie je v kategorii věda, ilustrační obrázek

Co se píše ve Wikipedii o pojmu Mykologie?

Níže uvedený text pochází z webového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Mykologie je věda zabývající se studiem hub: jejich klasifikací (tříděním), funkcí v přírodě, genetickými a biochemickými vlastnostmi, jejich využitím v lékařství a potravinářství, otravami a nemocemi, které způsobují, apod. Příbuzným oborem mykologie je fytopatologie.
Mykologie byla dříve brána jako podobor botaniky, ačkoliv houby nejsou součástí říše rostlin a jsou evolučně bližší k živočichům. Některé části mykologie se překrývají s mikrobiologií. Hraničním oborem mezi mykologií a botanikou je lichenologie. Geomykologie je obor zkoumající interakce hub a geologického podloží.

Jiné zdroje informací o pojmu Mykologie

Zkusit najít heslo Mykologie ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Najít termín Mykologie ve Wikizdrojích

Zkusit najít výraz Mykologie ve fulltextu Seznam.cz

Vyhledat slovo Mykologie ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Najít slovo Mykologie ve vyhledávači Yandex

Vyhledat heslo Mykologie na Google obrázcích

Dál můžete zkusit hledat slovo Mykologie například ve Wikislovníku, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v evropském vyhledávači Qwant nebo v projektu slovnik.cz.

Výběr náhodných pojmů, výrazů, odborných termínů a slov

Teďka už zajisté víte co znamená Mykologie? resp. co vlastně znamená slovo Mykologie? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Mykologie, odpověď na dotaz co je to Mykologie?. Víte např. kdo to je Jan Masaryk? Znáte a víte kdo je Zdeněk Rytíř? Omluvte nás, že, nestíháme pravidelnou aktualizaci všechny textů. Pojmy mohou mít různé významy podle toho o jaký obor se jedná. Vyzkoušejte proto hledání v jiných kategoriích (než věda). U části textů najdete citaci z české Wikipedie. Spolu s textem je vždy uvedena i url adresa na konkrétní stránku projektu. Takový typ textu je distribuován pod licencí CC-BY-SA.

Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Kategorie věda, lékárnice, mykologie, ilustrační obrázek

Vážení čtenáři, děkujeme vám za návštěvu projektu shromažďujícího slovníková hesla, popisy termínů, přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, významy slov, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Osvěžte si plochu vaše počítače tím, že na ni umístíte nějakou pěknou tapetu. Vyberte si z mnoha kategorií o květin až po tapety aut.