Co je to?
Výraz, termín, definice slova Koronarografie. Co znamená odborný pojem Koronarografie z kategorie Lékařství?

Co je to Koronarografie? Význam slova

Význam pojmu, termínu, vysvětlení výrazu Koronarografie

Pod tajemným názvem koronarografie, nebo též angiografie srdce, se skrývá vyšetření, při němž se zobrazují věnčité (koronární) tepny za účelem jejich zhodnocení. Jejich zobrazení se provádí za pomoci kontrastní látky a rentgenového záření.
Nejčastějším důvodem takového vyšetření je podezření na zúžení nebo uzavření věnčitých cév. Koronografie je invazivní vyšetření, takže je spojena s určitými zdravotními rizika, a proto je spojena s kratší hospitalizací.
Koronografie vznikla v šedesátých letech dvacátého století a navazuje na katetrizaci, kterou provedl roku 1929 Werner Forssmann.


Co je to Koronarografie? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Koronarografie. Co znamená odborný pojem Koronarografie z kategorie Lékařství?

Neručíme za eventuální chyby v textech. Text vytvořen pro server Superia.cz

Definici pojmu Koronarografie sdílejte s blízkými na sociálních sítích jako je Facebook a Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Koronarografie je v kategorii Lékařství

Klíčová slova: pojem, co to je, termín, přesný význam, Koronarografie, terminologie, význam pojmu, lexikon, terminus technicus, co znamená, slovník, odborný výraz, heslo, definice, Lékařství, informace, vysvětlení, přesný výraz


Pojem Koronarografie je v kategorii Lékařství, ilustrační obrázek

Odkazy na jiné weby

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Koronarografie ve Wikimedia Commons

Vyhledat výraz Koronarografie ve fulltextu Seznam.cz

Hledat heslo Koronarografie na Google.cz

Hledat termín Koronarografie ve Wikipedii

Zkusit najít slovo Koronarografie ve vyhledávači Yandex

Vyhledat termín Koronarografie ve Wikislovníku

Dál můžete zkusit hledat slovo Koronarografie například v evropském vyhledávači Qwant, v nabídce zboží na Heureka.cz, v Seznam.cz slovníku cizích slov, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo nebo v Lingea slovnících.

Náhodných výběr odborných termínů, pojmů a hesel

Na této webové stránce jste se dozvěděli jaký je význam slova Koronarografie? resp. co se skrývá pod slovem Koronarografie? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Koronarografie, odpověď na dotaz co je to Koronarografie?. Víte např. kdo to je Marek Wollner? Znáte a víte kdo je Krampus? Jednotlivá slova můžou mít několik významů v různém kontextu, v různých oborech. Doporučujeme vám proto porozhlédnout se v jiných kategoriích (než Lékařství). U některých pojmů uvádíme i doplňující definici pojmu z Wikipedie včetně odkazu na konkrétní stránku Wikipedie, kde se dočtete více. Ty spadají pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu stručného encyklopedického slovníku, který se zaměřuje především na definice odborných pojmů, významy slov, popisy termínů, slovníková hesla, zajímavosti, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Víte kdo je to Abbé? Pokud ne a přitom byste to vědět chtěli, klikněte sem