Co je to?
Výraz, termín, definice slova Koronarografie. Co znamená odborný pojem Koronarografie z kategorie Lékařství?

Co je to Koronarografie? Význam slova

Pojem, termín, heslo, vysvětlení výrazu Koronarografie

Pod tajemným názvem koronarografie, nebo též angiografie srdce, se skrývá vyšetření, při němž se zobrazují věnčité (koronární) tepny za účelem jejich zhodnocení. Jejich zobrazení se provádí za pomoci kontrastní látky a rentgenového záření.
Nejčastějším důvodem takového vyšetření je podezření na zúžení nebo uzavření věnčitých cév. Koronografie je invazivní vyšetření, takže je spojena s určitými zdravotními rizika, a proto je spojena s kratší hospitalizací.
Koronografie vznikla v šedesátých letech dvacátého století a navazuje na katetrizaci, kterou provedl roku 1929 Werner Forssmann.


Co je to Koronarografie? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Koronarografie. Co znamená odborný pojem Koronarografie z kategorie Lékařství?

Neručíme za eventuální chyby v textech. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Text s definicí výrazu Koronarografie doporučujeme sdílet s kamarády na specializovaných společenských sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku 

Heslo Koronarografie se nachází v sekci lékařství

Klíčová slova: odborné názvosloví, terminologie, terminus technicus, vysvětlení, lexikon, synonymum, wiki, co znamená, definice, význam, lékařství, informace, přesný výraz, přesný význam, slovník, popis, formulace, pojem


Pojem Koronarografie je v kategorii lékařství, ilustrační obrázek

Co označuje termín Koronarografie? Odborný výraz, termín, definice slova z projektu Wikipedia

Níže uvedená citace (text) je převzat z online projektu Wikipedie. Licence CC-BY-SA.

Koronarografie či srdeční katetrizace je invazivní vyšetřovací metoda pro určení diagnózy srdečních onemocnění. Spočívá v zavedení tenké cévky do stehenní tepny a dále vnitřkem cévy až do srdce. Zde se pomocí kontrastní látky na rentgenu zobrazí srdeční tepny. Katetrizace se též používá k angioplastice.

Další informace o pojmu Koronarografie hledejte v níže uvedených zdrojích

Hledat slovo Koronarografie ve Wikislovníku

Najít heslo Koronarografie ve vyhledávači Qwant

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Koronarografie ve Wikimedia Commons

Vyhledat slovo Koronarografie ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit najít termín Koronarografie ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat videa s názvem Koronarografie na Youtube

Dál můžete zkusit hledat slovo Koronarografie například ve vyhledávači Seznam.cz, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve Wikizdrojích, v Seznam.cz slovníku cizích slov nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Výběr z nejčastěji hledaných slov

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku jaký je přesný význam slova Koronarografie? resp. co se přesně ukrývá za slovem Koronarografie? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Koronarografie, odpověď na dotaz co je to Koronarografie?. Víte např. kdo to je Balistik? Znáte a víte kdo je Martin Konvička? Ke každému slovo může existovat víc definic v různých oborech lidské činnosti. Zkuste proto vyhledávání nebo se podívejte do jiných kategorií než je lékařství. Část textů obsahuje internetový odkaz i krátkou citaci z české verze projektu Wikipedia. Jedná se o texty spadající pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího známé i neznámé pojmy, významy slov, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, popisy termínů, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Víte kdo je to Abbé? Pokud ne a přitom byste to vědět chtěli, klikněte sem