Co je to?
Výraz, termín, definice slova Koronarografie. Co znamená odborný pojem Koronarografie z kategorie Lékařství?

Co je to Koronarografie? Význam slova

Co znamená pojem, definice termínu Koronarografie?

Pod tajemným názvem koronarografie, nebo též angiografie srdce, se skrývá vyšetření, při němž se zobrazují věnčité (koronární) tepny za účelem jejich zhodnocení. Jejich zobrazení se provádí za pomoci kontrastní látky a rentgenového záření.
Nejčastějším důvodem takového vyšetření je podezření na zúžení nebo uzavření věnčitých cév. Koronografie je invazivní vyšetření, takže je spojena s určitými zdravotními rizika, a proto je spojena s kratší hospitalizací.
Koronografie vznikla v šedesátých letech dvacátého století a navazuje na katetrizaci, kterou provedl roku 1929 Werner Forssmann.


Co je to Koronarografie? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Koronarografie. Co znamená odborný pojem Koronarografie z kategorie Lékařství?

Možnost chyb vyhrazena. Napsáno redaktory Superia.cz

Sdílejte tuto stránku se slovem Koronarografie s přáteli na sociálních sítích Twitter, Facebook, Pinterest a Reddit.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Koronarografie je v kategorii Lékařství

Klíčová slova: heslo, názvosloví, odborné názvosloví, pojem, přesný výraz, popis, lexikon, Lékařství, vysvětlení, co je to Koronarografie?, formulace, synonymum, terminologie, slovo, termín, význam slova, co znamená, Lékařství


Pojem Koronarografie je v kategorii Lékařství, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Koronarografie? Definice slova, výraz, termín z Wikipedie

Následující text definice pojmu byl převzat z projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Koronarografie či srdeční katetrizace je invazivní vyšetřovací metoda pro určení diagnózy srdečních onemocnění. Spočívá v zavedení tenké cévky do stehenní tepny a dále vnitřkem cévy až do srdce. Zde se pomocí kontrastní látky na rentgenu zobrazí srdeční tepny. Katetrizace se též používá k angioplastice.

Jiné zdroje informací o pojmu Koronarografie

Najít heslo Koronarografie ve vyhledávači Yandex

Hledat videa s názvem Koronarografie na Youtube

Najít výraz Koronarografie ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Vyhledat slovo Koronarografie ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Najít slovo Koronarografie ve Wikislovníku

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Koronarografie ve vyhledávači DuckDuckGo

Dál můžete zkusit hledat slovo Koronarografie například ve fulltextu Google.cz, v Google překladači, v evropském vyhledávači Qwant, ve Wikizdrojích nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Často hledaná hesla, odborné termíny, pojmy, slova

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku co znamená Koronarografie? resp. co znamená slovo Koronarografie? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Koronarografie, odpověď na dotaz co je to Koronarografie?. Víte např. kdo to je Igor Stravinskij? Znáte a víte kdo je Martin Konvička? Jednotlivá slova můžou mít několik významů v závislosti na oboru a kontextu. Proto případně zapátrejte po pojmu Koronarografie i v jiných kategoriích (než Lékařství). U části textů najdete citaci z české Wikipedie. Spolu s textem je vždy uvedena i url adresa na konkrétní stránku projektu. Ty lze dále používat při splnění licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, musíme vám poděkovat za návštívení internetového slovníku, který shromažďuje přesné vysvětlení slov, významy slov, definice odborných pojmů, slovníková hesla, popisy termínů, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Víte kdo je to Abbé? Pokud ne a přitom byste to vědět chtěli, klikněte sem