Co je to?
Odborný výraz, definice slova Koronarografie. Co znamená pojem Koronarografie z kategorie Lékařství?

Co je to Koronarografie? Význam slova

Co znamená heslo, definice termínu, pojmu Koronarografie?

Pod tajemným názvem koronarografie, nebo též angiografie srdce, se skrývá vyšetření, při němž se zobrazují věnčité (koronární) tepny za účelem jejich zhodnocení. Jejich zobrazení se provádí za pomoci kontrastní látky a rentgenového záření.
Nejčastějším důvodem takového vyšetření je podezření na zúžení nebo uzavření věnčitých cév. Koronografie je invazivní vyšetření, takže je spojena s určitými zdravotními rizika, a proto je spojena s kratší hospitalizací.
Koronografie vznikla v šedesátých letech dvacátého století a navazuje na katetrizaci, kterou provedl roku 1929 Werner Forssmann.


Co je to Koronarografie? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Koronarografie. Co znamená pojem Koronarografie z kategorie Lékařství?

Neručíme za pravdivost a aktuálnost informací zde uvedených. Text napsán pro Superia.cz

Doporučujeme sdílet tento text s ostatními na sociálních sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru    

Heslo Koronarografie patří do sekce lékařství

Klíčová slova: wiki, co znamená, přesný význam, formulace, pojem, význam slova, terminus technicus, co je to Koronarografie?, definice, termín, přesný výraz, co to je, lexikon, odborné názvosloví, názvosloví, vysvětlení, informace, význam pojmu


Pojem Koronarografie je v kategorii lékařství, ilustrační obrázek

Co označuje termín Koronarografie? Odborný výraz, termín, definice slova z projektu Wikipedia

Uvedená defice je převzata z internetové online encyklopedie Wikipedia. Odkaz na článek je zde. Licence CC-BY-SA.

Koronarografie či srdeční katetrizace je invazivní vyšetřovací metoda pro určení diagnózy srdečních onemocnění. Spočívá v zavedení tenké cévky do stehenní tepny a dále vnitřkem cévy až do srdce. Zde se pomocí kontrastní látky na rentgenu zobrazí srdeční tepny. Katetrizace se též používá k angioplastice.

Jiné informační zdroje o pojmu Koronarografie

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Koronarografie ve vyhledávači DuckDuckGo

Vyhledat heslo Koronarografie ve fulltextu Seznam.cz

Vyhledat výraz Koronarografie ve vyhledávači Yandex

Najít slovo Koronarografie ve Wikizdrojích

Zkusit najít pojem Koronarografie ve vyhledávači Qwant

Hledat videa s názvem Koronarografie na Youtube

Dál můžete zkusit hledat slovo Koronarografie například ve Wikislovníku, v Google překladači, v Microsoft Bing, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Doporučené pojmy, slova, odborné termíny a výrazy

Teď už znáte odpověď na otázku co to je Koronarografie? resp. jaká je definice slova Koronarografie? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Koronarografie, odpověď na dotaz co je to Koronarografie?. Víte např. kdo to je Fryderyk Chopin? Znáte a víte kdo je Xenofob? Nezapomeňte prosím, že každé slovo může mít vícero významů vzhledem k tomu, že se používají v rozdílných oborech lidské činnosti. Proto se porozhlédněte i v jiných sekcích (než lékařství). U některých textů najdete krátkou citaci z projektu Wikipedia včetně odkazu na kompletní text. Tyto texty lze potom kopírovat, editovat a dále šířit při splnění podmínek vyplývajících z licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme za návštěvu online projektu (slovníku) shromažďujícího přesné vysvětlení slov, popisy termínů, slovníková hesla, známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Víte kdo je to Abbé? Pokud ne a přitom byste to vědět chtěli, klikněte sem