Co je to?
Výraz, termín, definice slova Koronarografie. Co znamená odborný pojem Koronarografie z kategorie Lékařství?

Co je to Koronarografie? Význam slova

Pojem, definice termínu, vysvětlení slova Koronarografie

Pod tajemným názvem koronarografie, nebo též angiografie srdce, se skrývá vyšetření, při němž se zobrazují věnčité (koronární) tepny za účelem jejich zhodnocení. Jejich zobrazení se provádí za pomoci kontrastní látky a rentgenového záření.
Nejčastějším důvodem takového vyšetření je podezření na zúžení nebo uzavření věnčitých cév. Koronografie je invazivní vyšetření, takže je spojena s určitými zdravotními rizika, a proto je spojena s kratší hospitalizací.
Koronografie vznikla v šedesátých letech dvacátého století a navazuje na katetrizaci, kterou provedl roku 1929 Werner Forssmann.


Co je to Koronarografie? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Koronarografie. Co znamená odborný pojem Koronarografie z kategorie Lékařství?

Možnost chyb vyhrazena. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Zaujala vás definice slova Koronarografie? Pak se o tuto stránku podělte s vašimi přáteli na sociálních sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Koronarografie je v kategorii Lékařství

Klíčová slova: přesný význam, význam pojmu, wiki, Lékařství, synonymum, definice pojmu, přesný výraz, popis, co je to Koronarografie?, co znamená, vysvětlení, informace, Lékařství, definice, heslo, Koronarografie, termín, pojem


Pojem Koronarografie je v kategorii Lékařství, ilustrační obrázek

Pro více informací o heslu Koronarografie zkuste navštívit tyto odkazy

Vyhledat termín Koronarografie ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit najít slovo Koronarografie ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Najít pojem Koronarografie na Google.cz

Hledat pojem Koronarografie ve vyhledávači Qwant

Hledat videa s názvem Koronarografie na Youtube

Hledat heslo Koronarografie ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Koronarografie například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v projektu slovnik.cz, ve Wikislovníku, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Často hledané výrazy, termíny a odborné pojmy

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku co znamená Koronarografie? resp. co je to Koronarografie? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Koronarografie, odpověď na dotaz co je to Koronarografie?. Víte např. kdo to je Daniela Kolářová? Znáte a víte kdo je Krampus? Nezapomeňte, že jednotlivé výrazy mohou mít víc významů v závislosti na oboru a kontextu. Proto prosím zapátrejte i v jiných kategoriích než je Lékařství. U části textů najdete citaci z české Wikipedie. Spolu s textem je vždy uvedena i url adresa na konkrétní stránku projektu. Takovéto texty spadají pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme našim čtenářům za návštěvu online encyklopedického projektu shromažďujícího definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, zajímavosti, významy slov, popisy termínů, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Víte kdo je to Abbé? Pokud ne a přitom byste to vědět chtěli, klikněte sem