Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Školní zralost. Co znamená pojem Školní zralost z kategorie Školství?

Co to je Školní zralost? Význam slova

Co znamená termín, slovo, heslo, vysvětlení pojmu Školní zralost?

Školní zralost je označení pro duševní i fyzickou připravenost dítěte na zahájení školní docházky. Je nutné, aby dítě v době vstupu do školy zvládlo změnu prostředí i lidí kolem sebe, aby bylo schopno místo hraní organizovaně pracovat. Od dítěte se vyžaduje soustředění a snaha dosáhnout výsledku.
Dítě se musí chovat disciplinovaně a podřizovat se většině. Učí se vzdát se zábavy, zapamatovat si, splnit úkoly a připravovat se pro školu. Dítě musí být připravené i tělesně, mentálně a být sociálně a citově zralé. Pokud dítě požadavky nesplňuje, může absolvovat testy zralosti a případně získat odklad. Zabrání se tak oslabení, neurotickým potížím a vybudování negativního postoje ke škole.


Co je to Školní zralost? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Školní zralost. Co znamená pojem Školní zralost z kategorie Školství?

Texty mohou obsahovat chyby nebo překlepy, za které se předem omlouváme. Sepsáno redaktory Superia.cz

Potěší nás, pokud budete sdílet tuto odpověď na otázku co je to Školní zralost? s přáteli na Redditu, Facebooku, Pinterestu nebo na jiných tzv. sociálních sítích.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku 

Termín Školní zralost je v sekci Školství

Klíčová slova: Školství, formulace, Školství, přesný význam, wiki, co je to Školní zralost?, vysvětlení, heslo, terminus technicus, Školní zralost, slovo, slovník, definice pojmu, význam pojmu, odborný výraz, význam slova, odborné názvosloví, pojem


Pojem Školní zralost je v kategorii Školství, ilustrační obrázek

Ve Wikipedii se o heslu Školní zralost dozvíte následující

Níže uvedený text pochází z webového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Školní zralost je fyzická a duševní připravenost dítěte pro vstup do školy. Požaduje se, aby se dítě dokázalo vypořádat se změnou prostředí a lidí kolem sebe, způsobu zaměstnání, kdy místo her nastává soustavná organizovaná práce. Pro dítě je často nezajímavá, vyžadující soustředění a snahu o výsledek (výsledek se hodnotí a kontroluje). Také se mění role dítěte, kdy dítě plní roli žáka a nese disciplinovanost a nutnost se podřídit zájmu většiny. Musí se naučit odříct zábavu, pamatovat si a plnit úkoly a řádně si připravovat věci do školy.

Hledejte pojem Školní zralost v následujících vyhledávačích

Vyhledat heslo Školní zralost ve Wikislovníku

Najít heslo Školní zralost na Google.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Školní zralost ve vyhledávači DuckDuckGo

Vyhledat výraz Školní zralost ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit najít pojem Školní zralost ve vyhledávači Qwant

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Školní zralost ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo Školní zralost například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve videích na Youtube, ve ruském vyhledávači Yandex nebo v Lingea slovnících.

Doporučené odborné pojmy, termíny, výrazy a hesla

Tyto stránky vám umožnili zjistit co znamená Školní zralost? resp. jaký je přesný význam slova Školní zralost? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Školní zralost, odpověď na dotaz co je to Školní zralost?. Víte např. kdo to je Anna Pammrová? Znáte a víte kdo je Apologeta? Pojmy, termíny a hesla mohou mít různé významy podle toho o jaký obor se jedná. Doporučujeme vám hledat v jiných sekcích (než Školství). Některé pojmy obsahují i krátkou citaci z české Wikipedie včetně internetového odkazu na podrobný popis. Takový typ textu je distribuován pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za navštívení našeho encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na zajímavosti, známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů, významy slov, slovníková hesla, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Vzpomněli byste si na vyjmenovaná slova? Znáte vyjmenovaná slova po B nebo po M?