Co je to?
Definice odborného termínu, slova Školní zralost. Co znamená pojem Školní zralost z kategorie Školství?

Co je to Školní zralost? Význam slova

Co znamená termín, vysvětlení pojmu Školní zralost?

Školní zralost je označení pro duševní i fyzickou připravenost dítěte na zahájení školní docházky. Je nutné, aby dítě v době vstupu do školy zvládlo změnu prostředí i lidí kolem sebe, aby bylo schopno místo hraní organizovaně pracovat. Od dítěte se vyžaduje soustředění a snaha dosáhnout výsledku.
Dítě se musí chovat disciplinovaně a podřizovat se většině. Učí se vzdát se zábavy, zapamatovat si, splnit úkoly a připravovat se pro školu. Dítě musí být připravené i tělesně, mentálně a být sociálně a citově zralé. Pokud dítě požadavky nesplňuje, může absolvovat testy zralosti a případně získat odklad. Zabrání se tak oslabení, neurotickým potížím a vybudování negativního postoje ke škole.


Definice odborného termínu, slova Školní zralost. Co znamená pojem Školní zralost z kategorie Školství?

Veškeré texty jsou bez záruky. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Text můžete velmi jednoduše sdílet se známými na Pinterestu, Facebooku nebo Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Školní zralost se nachází v sekci Školství

Klíčová slova: Školní zralost, odborné názvosloví, termín, přesný význam, heslo, definice pojmu, formulace, význam, slovo, co je to Školní zralost?, popis, slovník, terminologie, wiki, lexikon, co to je, informace, význam slova


Pojem Školní zralost je v kategorii Školství, ilustrační obrázek

Co označuje termín Školní zralost? Výraz, definice slova z projektu Wikipedia

Níže uvedený text byl převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Školní zralost je fyzická a duševní připravenost dítěte pro vstup do školy. Požaduje se, aby se dítě dokázalo vypořádat se změnou prostředí a lidí kolem sebe, způsobu zaměstnání, kdy místo her nastává soustavná organizovaná práce. Pro dítě je často nezajímavá, vyžadující soustředění a snahu o výsledek (výsledek se hodnotí a kontroluje). Také se mění role dítěte, kdy dítě plní roli žáka a nese disciplinovanost a nutnost se podřídit zájmu většiny. Musí se naučit odříct zábavu, pamatovat si a plnit úkoly a řádně si připravovat věci do školy.

Odkazy na jiné weby a vyhledávače

Zkusit najít výraz Školní zralost na Google.cz

Zkusit najít pojem Školní zralost ve vyhledávači Yandex

Najít pojem Školní zralost ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Najít heslo Školní zralost ve vyhledávači Qwant

Vyhledat termín Školní zralost ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Školní zralost ve vyhledávači DuckDuckGo

Dál můžete zkusit hledat slovo Školní zralost například ve Wikizdrojích, v Google překladači, ve vyhledávači Seznam.cz, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo v projektu slovnik.cz.

Často hledané výrazy, termíny a odborné pojmy

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku co znamená slovo Školní zralost? resp. co to je Školní zralost? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Školní zralost, odpověď na dotaz co je to Školní zralost?. Víte např. kdo to je Pohrobek? Znáte a víte kdo je Cukrouš? Jednotlivá slova, termíny, hesla můžou mít víc definic podle toho o jaký obor se jedná. Doporučujeme vám hledat v jiných sekcích (než Školství). K vybraným textům jsme doplnili citaci z projektu Wikipedia.cz včetně odkazu na konkrétní podstránku na Wikipedii, kde se dozvíte víc. Tyto lze kopírovat, upravovat a dále sdílet při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštívení online slovníku zaměřeného na popisy termínů, přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů, slovníková hesla, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Vzpomněli byste si na vyjmenovaná slova? Znáte vyjmenovaná slova po B nebo po M?