Co je to?
Výraz, termín, definice slova Školní zralost. Co znamená odborný pojem Školní zralost z kategorie Školství?

Co je to Školní zralost? Význam slova

Význam pojmu, termínu, vysvětlení výrazu Školní zralost

Školní zralost je označení pro duševní i fyzickou připravenost dítěte na zahájení školní docházky. Je nutné, aby dítě v době vstupu do školy zvládlo změnu prostředí i lidí kolem sebe, aby bylo schopno místo hraní organizovaně pracovat. Od dítěte se vyžaduje soustředění a snaha dosáhnout výsledku.
Dítě se musí chovat disciplinovaně a podřizovat se většině. Učí se vzdát se zábavy, zapamatovat si, splnit úkoly a připravovat se pro školu. Dítě musí být připravené i tělesně, mentálně a být sociálně a citově zralé. Pokud dítě požadavky nesplňuje, může absolvovat testy zralosti a případně získat odklad. Zabrání se tak oslabení, neurotickým potížím a vybudování negativního postoje ke škole.


Co je to Školní zralost? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Školní zralost. Co znamená odborný pojem Školní zralost z kategorie Školství?

Chyby vyhrazeny. Neručíme za faktickou přednost a aktuálnost informací. Napsáno redaktory Superia.cz

Velmi by nás potěšilo, pakliže byste sdíleli text Školní zralost s vašimi přáteli na Pinterestu, Redditu, Twitteru či Facebooku.

 Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu  

Heslo Školní zralost se nachází v sekci Školství

Klíčová slova: definice pojmu, heslo, Školní zralost, co je to Školní zralost?, terminologie, přesný význam, lexikon, slovo, význam pojmu, Školství, definice, terminus technicus, co znamená, co to je, význam, slovník, přesný výraz, Školství


Pojem Školní zralost je v kategorii Školství, ilustrační obrázek

V online encyklopedii Wikipedia se o slovu Školní zralost můžete dozvědět následující

Níže uvedená citace (text) je převzat z online projektu Wikipedie. Licence CC-BY-SA.

Školní zralost je fyzická a duševní připravenost dítěte pro vstup do školy. Požaduje se, aby se dítě dokázalo vypořádat se změnou prostředí a lidí kolem sebe, způsobu zaměstnání, kdy místo her nastává soustavná organizovaná práce. Pro dítě je často nezajímavá, vyžadující soustředění a snahu o výsledek (výsledek se hodnotí a kontroluje). Také se mění role dítěte, kdy dítě plní roli žáka a nese disciplinovanost a nutnost se podřídit zájmu většiny. Musí se naučit odříct zábavu, pamatovat si a plnit úkoly a řádně si připravovat věci do školy.

Hledejte v dalších zdrojích

Vyhledat slovo Školní zralost ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Najít termín Školní zralost ve Wikizdrojích

Najít slovo Školní zralost ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Školní zralost ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat slovo Školní zralost ve vyhledávači Qwant

Hledat heslo Školní zralost ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Školní zralost například ve ruském vyhledávači Yandex, v Google překladači, ve fulltextu Google.cz, ve vyhledávači Seznam.cz nebo v Lingea slovnících.

Často hledané výrazy, termíny a odborné pojmy

Teď už znáte odpověď na otázku jaký je přesný význam slova Školní zralost? resp. co označuje slovo Školní zralost? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Školní zralost, odpověď na dotaz co je to Školní zralost?. Víte např. kdo to je Zlatokopka? Znáte a víte kdo je Antonín Zápotocký? Nezapomeňte, že slova a termíny mohou mít víc významů vzhledem k tomu, že se používají v rozdílných oborech lidské činnosti. Hledejte proto odborný pojem i jinde než v sekci Školství Část textů obsahuje internetový odkaz i krátkou citaci z české verze projektu Wikipedia. Tyto texty lze potom kopírovat, editovat a dále šířit při splnění podmínek vyplývajících z licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, musíme vám poděkovat za návštívení internetového slovníku, který shromažďuje popisy termínů, přesné vysvětlení slov, významy slov, zajímavosti, slovníková hesla, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Vzpomněli byste si na vyjmenovaná slova? Znáte vyjmenovaná slova po B nebo po M?