Co je to?
Definice výrazu Muzikál. Co znamená odborný pojem Muzikál z kategorie Kultura?

Co to je Muzikál? Význam slova

Co znamená termín, vysvětlení pojmu Muzikál?

Muzikál je dramatický žánr, který v sobě spojuje prvky literární, hudební i taneční. Většinou jde o divadelní inscenaci nebo filmové zpracování. Muzikál může být celý ve zpívané formě nebo je v něm spojeno mluvené slovo i zpěv. Představení lze celé odtančit, ale tanec není v muzikálu podmínkou.
Samotný název muzikál je zkratkou z anglického musical comedy. Domovem muzikálů je USA, odkud se muzikály rozšířily do celého světa.


Co je to Muzikál? Význam slova, termín, Definice výrazu Muzikál. Co znamená odborný pojem Muzikál z kategorie Kultura?

Chyby vyhrazeny. Neručíme za faktickou přednost a aktuálnost informací. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Text můžete velmi jednoduše sdílet s blízkými na sociálních sítích jako je Facebook a Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Muzikál se nachází v sekci Kultura

Klíčová slova: co je to Muzikál?, terminologie, formulace, přesný výraz, heslo, co znamená, termín, Kultura, synonymum, popis, Kultura, definice, lexikon, wiki, názvosloví, co to je, slovo, terminus technicus


Pojem Muzikál je v kategorii Kultura, ilustrační obrázek

Co označuje termín Muzikál? Výraz, definice slova z projektu Wikipedia

Níže uvedený text pochází z webového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Muzikál je syntetický dramatický žánr, jenž spojuje literaturu, hudbu a tanec.

Slovo muzikál má vícero významů a může označovat též muzikálový film (tj. filmovou adaptaci muzikálu coby dramatického díla) anebo divadelní inscenaci muzikálu, případně též muzikálové divadlo jako druh divadla (vedle činohry, opery a baletu). Všechny tyto významy slova muzikál je nutno rozlišovat.

Jiné informační zdroje o pojmu Muzikál

Najít slovo Muzikál ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Muzikál ve Wikimedia Commons

Hledat výraz Muzikál ve Wikizdrojích

Hledat heslo Muzikál ve vyhledávači Qwant

Vyhledat termín Muzikál ve vyhledávači Yandex

Najít heslo Muzikál ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Muzikál například ve vyhledávači Seznam.cz, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo nebo v Lingea slovnících.

Často hledaná hesla, odborné termíny, pojmy, slova

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku jaká je definice termínu Muzikál? resp. jaká je definice slova Muzikál? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Muzikál, odpověď na dotaz co je to Muzikál?. Víte např. kdo to je Švejk? Znáte a víte kdo je Václav IV? Nezapomeňte prosím, že každé slovo může mít vícero významů podle toho o jaký obor se jedná. Doporučujeme vám hledat v jiných sekcích (než Kultura). K vybraným textům jsme doplnili citaci z projektu Wikipedia.cz včetně odkazu na konkrétní podstránku na Wikipedii, kde se dozvíte víc. Tyto lze kopírovat, upravovat a dále sdílet při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštívení online slovníku zaměřeného na významy slov, slovníková hesla, zajímavosti, popisy termínů, definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Oblíbenou prázdninovou destinací Čechů je Chorvatsko. Na tomto webu se o něm dozvíte mnoho zajímavostí.