Co je to?
Definice výrazu Muzikál. Co znamená odborný pojem Muzikál z kategorie Kultura?

Co to je Muzikál? Význam slova

Pojem, definice termínu, vysvětlení slova Muzikál

Muzikál je dramatický žánr, který v sobě spojuje prvky literární, hudební i taneční. Většinou jde o divadelní inscenaci nebo filmové zpracování. Muzikál může být celý ve zpívané formě nebo je v něm spojeno mluvené slovo i zpěv. Představení lze celé odtančit, ale tanec není v muzikálu podmínkou.
Samotný název muzikál je zkratkou z anglického musical comedy. Domovem muzikálů je USA, odkud se muzikály rozšířily do celého světa.


Co je to Muzikál? Význam slova, termín, Definice výrazu Muzikál. Co znamená odborný pojem Muzikál z kategorie Kultura?

Neručíme za aktuálnost a správnost uvedených informací, chyby vyhrazeny. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Budeme rádi, pokud budete definici slova Muzikál sdílet s přáteli a kamarády na Pinterestu, Redditu, Twitteru či Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Muzikál patří do sekce Kultura

Klíčová slova: přesný výraz, lexikon, informace, co znamená, definice, odborné názvosloví, co to je, terminologie, heslo, popis, význam slova, termín, odborný výraz, přesný význam, formulace, synonymum, wiki, definice pojmu


Pojem Muzikál je v kategorii Kultura, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Muzikál? Definice slova, výraz, termín z Wikipedie

Níže uvedený text byl převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Muzikál je syntetický dramatický žánr, jenž spojuje literaturu, hudbu a tanec.

Slovo muzikál má vícero významů a může označovat též muzikálový film (tj. filmovou adaptaci muzikálu coby dramatického díla) anebo divadelní inscenaci muzikálu, případně též muzikálové divadlo jako druh divadla (vedle činohry, opery a baletu). Všechny tyto významy slova muzikál je nutno rozlišovat.

Další možné informační zdroje

Najít termín Muzikál ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat videa s názvem Muzikál na Youtube

Vyhledat heslo Muzikál ve vyhledávači Yandex

Hledat heslo Muzikál ve Wikizdrojích

Vyhledat pojem Muzikál ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Najít slovo Muzikál na Google.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Muzikál například ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v Lingea slovnících, ve Wikislovníku, ve vyhledávači Seznam.cz nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Náhodných výběr hesel, pojmů a odborných termínů

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku co znamená Muzikál? resp. co se přesně ukrývá za slovem Muzikál? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Muzikál, odpověď na dotaz co je to Muzikál?. Víte např. kdo to je Naďa Urbánková? Znáte a víte kdo je Václav IV? Nezapomeňte prosím, že každé heslo může mít víc definic v závislosti na oboru a kontextu. Proto prosím zapátrejte i v jiných kategoriích než je Kultura. U některých textů najdete krátkou citaci z projektu Wikipedia včetně odkazu na kompletní text. Takovéto texty spadají pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího přesné vysvětlení slov, zajímavosti, popisy termínů, významy slov, známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Oblíbenou prázdninovou destinací Čechů je Chorvatsko. Na tomto webu se o něm dozvíte mnoho zajímavostí.