Co je to?
Definice odborného termínu, slova Muzikál. Co znamená pojem Muzikál z kategorie Kultura?

Co je Muzikál?

Pojem, definice termínu, vysvětlení slova Muzikál

Muzikál je dramatický žánr, který v sobě spojuje prvky literární, hudební i taneční. Většinou jde o divadelní inscenaci nebo filmové zpracování. Muzikál může být celý ve zpívané formě nebo je v něm spojeno mluvené slovo i zpěv. Představení lze celé odtančit, ale tanec není v muzikálu podmínkou.
Samotný název muzikál je zkratkou z anglického musical comedy. Domovem muzikálů je USA, odkud se muzikály rozšířily do celého světa.

Co je to Muzikál? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Muzikál. Co znamená pojem Muzikál z kategorie Kultura?

Texty mohou obsahovat chyby nebo překlepy, za které se předem omlouváme. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Budeme rádi, pokud budete definici slova Muzikál sdílet s kolegy na Twitteru, Redditu, Facebooku nebo jinde.

 Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu      

Pojem Muzikál patří do sekce kultura

Klíčová slova: význam slova, slovník, význam, definice, lexikon, co to je, co je to Muzikál?, synonymum, odborný výraz, pojem, wiki, heslo, definice pojmu, odborné názvosloví, popis, co znamená, vysvětlení, význam pojmu


Pojem Muzikál je v kategorii kultura, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Muzikál? Výraz, definice slova z Wikipedie

Uvedené vysvětlení pojmu je převzato z webu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Muzikál je syntetický dramatický žánr, jenž spojuje literaturu, hudbu a tanec.

Slovo muzikál má vícero významů a může označovat též muzikálový film (tj. filmovou adaptaci muzikálu coby dramatického díla) anebo divadelní inscenaci muzikálu, případně též muzikálové divadlo jako druh divadla (vedle činohry, opery a baletu). Všechny tyto významy slova muzikál je nutno rozlišovat.

Odkazy na jiné online zdroje a weby

Hledat frázi Muzikál ve Wikizdrojích

Zkusit najít frázi Muzikál ve vyhledávači Yandex

Zkusit najít Muzikál na Google.cz

Vyhledat termín Muzikál ve vyhledávači Yahoo

Zkusit najít heslo Muzikál ve fulltextu Seznam.cz

Hledat termín Muzikál ve Wikislovníku

Dál můžete zkusit hledat slovo Muzikál například ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve videích na Youtube, ve ekologickém vyhledávači Ecosia nebo v Google překladači.

Výběr z náhodných odborných pojmů, hesel, termínů

Tyto stránky vám umožnili zjistit jaký je význam slova Muzikál? resp. co znamená Muzikál? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Muzikál, odpověď na dotaz co je to Muzikál?. Víte např. kdo to je Violetta? Znáte a víte kdo je Lempl? Doufáme, že chápete, že není v našich silách provádět pravidelnou aktualizaci všech pojmů. Pojmy mohou mít různé významy v závislosti na oboru a kontextu. Zkuste hledat odborný výraz Muzikál i v jiné sekci než je kategorie kultura. U některých textů citujeme českou Wikipedii. Spolu s krátkou citací (textem) vždy uvádíme u url adresu projektu. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA.

Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Kategorie kultura, filmová klapka, muzikál, ilustrační obrázek

Vážení čtenáři, musíme vám poděkovat za návštěvu internetového encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na definice odborných pojmů, významy slov, slovníková hesla, popisy termínů, známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Oblíbenou prázdninovou destinací Čechů je Chorvatsko. Na tomto webu se o něm dozvíte mnoho zajímavostí.