Co je to?
Výraz, termín, definice slova Muzikál. Co znamená odborný pojem Muzikál z kategorie Kultura?

Co je to Muzikál? Význam slova

Co znamená pojem, slovo, definice termínu Muzikál?

Muzikál je dramatický žánr, který v sobě spojuje prvky literární, hudební i taneční. Většinou jde o divadelní inscenaci nebo filmové zpracování. Muzikál může být celý ve zpívané formě nebo je v něm spojeno mluvené slovo i zpěv. Představení lze celé odtančit, ale tanec není v muzikálu podmínkou.
Samotný název muzikál je zkratkou z anglického musical comedy. Domovem muzikálů je USA, odkud se muzikály rozšířily do celého světa.

Co je to Muzikál? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Muzikál. Co znamená odborný pojem Muzikál z kategorie Kultura?

Vyhrazujeme si možnost chyb v textech. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Text můžete velmi jednoduše sdílet s kamarády na specializovaných společenských sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu  

Termín Muzikál se nachází v sekci kultura

Klíčová slova: Muzikál, informace, přesný výraz, definice, co znamená, definice pojmu, vysvětlení, přesný význam, termín, kultura, odborný výraz, heslo, kultura, názvosloví, terminologie, wiki, synonymum, význam


Pojem Muzikál je v kategorii kultura, ilustrační obrázek

Co označuje termín Muzikál? Definice slova, termínu z projektu Wikipedia

Níže uvedený text pochází z webového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Muzikál je syntetický dramatický žánr, jenž spojuje literaturu, hudbu a tanec.

Slovo muzikál má vícero významů a může označovat též muzikálový film (tj. filmovou adaptaci muzikálu coby dramatického díla) anebo divadelní inscenaci muzikálu, případně též muzikálové divadlo jako druh divadla (vedle činohry, opery a baletu). Všechny tyto významy slova muzikál je nutno rozlišovat.

Pro další informace o termínu Muzikál zkuste tyto odkazy

Hledat výraz Muzikál ve Wikizdrojích

Vyhledat termín Muzikál ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Muzikál ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít výraz Muzikál ve Wikislovníku

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Muzikál ve Wikimedia Commons

Vyhledat pojem Muzikál na Google.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Muzikál například ve videích na Youtube, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, ve vyhledávači Seznam.cz nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Vybrané termíny, slova, pojmy

Tyto stránky vám umožnili zjistit co znamená Muzikál? resp. co se přesně ukrývá za slovem Muzikál? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Muzikál, odpověď na dotaz co je to Muzikál?. Víte např. kdo to je Žabař? Znáte a víte kdo je Stavebník? Jednotlivá slova mohou mít vícero významů podle toho o jaký obor se jedná. Proto případně zapátrejte i v jiných kategoriích (než kultura). Část textů obsahuje internetový odkaz i krátkou citaci z české verze projektu Wikipedia. Takový typ textu je distribuován pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu projektu shromažďujícího slovníková hesla, zajímavosti, přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy, popisy termínů, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Oblíbenou prázdninovou destinací Čechů je Chorvatsko. Na tomto webu se o něm dozvíte mnoho zajímavostí.