Co je to?
Odborný výraz, definice slova Zemská osa. Co znamená pojem Zemská osa z kategorie Věda?

Co je to Zemská osa? Význam slova

Pojem, termín, heslo, vysvětlení výrazu Zemská osa

Zemská osa je imaginární přímka, kolem které se točí planeta Země. Jedná se o jeden z mnoha pohybů Země. Osa mění svou polohu vzhledem k zemskému povrchu. Změny zemské osy lze pozorovat jako pohyby pólů. Póly jsou vlastně průsečíky zemské osy a povrchu Země. Nebeské póly jsou průsečíky s nebskou sférou. Sama zemská osa má stále stejný úhel s rovinou ekliptiky, 66,55 stupně. Pokud se mění poloha zemské osy, dochází ke změnám klimatu.


Co je to Zemská osa? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Zemská osa. Co znamená pojem Zemská osa z kategorie Věda?

Omlouváme se za možné chyby v textech. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Tento text samozřejmě můžete sdílet s kamarády na Facebooku, Redditu, Pinterestu nebo Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Zemská osa je v sekci Věda

Klíčová slova: terminus technicus, odborný výraz, wiki, názvosloví, heslo, popis, slovo, pojem, Věda, vysvětlení, význam slova, synonymum, definice pojmu, význam pojmu, přesný význam, co to je, termín, odborné názvosloví


Pojem Zemská osa je v kategorii Věda, ilustrační obrázek

Ve Wikipedii se o heslu Zemská osa dozvíte následující

Následující text definice pojmu byl převzat z projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Zemská osa je osa zemské rotace, tedy myšlená přímka, okolo které se otáčí planeta Země. Zemská osa spojuje severní a jižní pól (neboli točnu) na povrchu Země. Rotace kolem zemské osy způsobuje střídání dne a noci, její sklon pak ovlivňuje střídání ročních období.

Internetové odkazy na vyhledávače

Zkusit najít výraz Zemská osa ve fulltextu Seznam.cz

Hledat videa s názvem Zemská osa na Youtube

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Zemská osa ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Zemská osa ve Wikimedia Commons

Hledat pojem Zemská osa ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Vyhledat výraz Zemská osa ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo Zemská osa například ve Wikislovníku, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve Wikizdrojích, ve fulltextu Google.cz nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Podívejte se také na tyto odborné výrazy, pojmy, termíny a slova

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku jaká je definice slova Zemská osa? resp. co to je Zemská osa? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Zemská osa, odpověď na dotaz co je to Zemská osa?. Víte např. kdo to je Páter? Znáte a víte kdo je Jan Železný? Nezapomeňte, že termíny a hesla mohou mít víc významů podle různých oborů. Proto prosím zapátrejte i v jiných kategoriích než je Věda. Některé pojmy obsahují i krátkou citaci z české Wikipedie včetně internetového odkazu na podrobný popis. Takovéto texty spadají pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme našim čtenářům za návštěvu online encyklopedického projektu shromažďujícího významy slov, známé i neznámé pojmy, popisy termínů, slovníková hesla, zajímavosti, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Setkali jste se na internetu se zkratkou LOL nebo OMG a nevíte co znamená? Nejen tyto zkratky naleznete zde.