Co je to?
Definice výrazu Zemská osa. Co znamená odborný pojem Zemská osa z kategorie Věda?

Co to je Zemská osa? Význam slova

Co znamená termín, vysvětlení pojmu Zemská osa?

Zemská osa je imaginární přímka, kolem které se točí planeta Země. Jedná se o jeden z mnoha pohybů Země. Osa mění svou polohu vzhledem k zemskému povrchu. Změny zemské osy lze pozorovat jako pohyby pólů. Póly jsou vlastně průsečíky zemské osy a povrchu Země. Nebeské póly jsou průsečíky s nebeskou sférou. Sama zemská osa má stále stejný úhel s rovinou ekliptiky, 66,55 stupně. Pokud se mění poloha zemské osy, dochází ke změnám klimatu.


Co je to Zemská osa? Význam slova, termín, Definice výrazu Zemská osa. Co znamená odborný pojem Zemská osa z kategorie Věda?

Neručíme za správnost a úplnost informací na Webových stránkách uvedených. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Zaujalo vás slovo, termín Zemská osa? Potom se o definici podělte s partnery, kolegy a kamarády na Pinterestu nebo na Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru    

Výraz Zemská osa se nachází v kategorii věda

Klíčová slova: definice, názvosloví, terminologie, lexikon, popis, odborné názvosloví, slovo, význam, co je to Zemská osa?, pojem, heslo, terminus technicus, odborný výraz, Zemská osa, co znamená, věda, synonymum, wiki


Pojem Zemská osa je v kategorii věda, ilustrační obrázek

Co označuje termín Zemská osa? Výraz, definice slova z projektu Wikipedia

Tento níže umístěný text je převzat z internetové Wikipedie. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Zemská osa je osa zemské rotace, tedy myšlená přímka, okolo které se otáčí planeta Země. Zemská osa spojuje severní a jižní pól (neboli točnu) na povrchu Země. Rotace kolem zemské osy způsobuje střídání dne a noci, její sklon pak ovlivňuje střídání ročních období.

Glóbus

Glóbus, který se otáčí kolem zemské osy. Autor: Alexas_Fotos, zdroj: Pixabay
Glóbus, který se otáčí kolem zemské osy. Autor: Alexas_Fotos, zdroj: Pixabay


Jiné zdroje informací o pojmu Zemská osa

Najít heslo Zemská osa ve Wikislovníku

Zkusit najít slovo Zemská osa ve vyhledávači Qwant

Vyhledat pojem Zemská osa ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat videa s názvem Zemská osa na Youtube

Zkusit najít pojem Zemská osa ve Wikizdrojích

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Zemská osa ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo Zemská osa například ve vyhledávači Seznam.cz, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve ruském vyhledávači Yandex, v Seznam.cz slovníku cizích slov nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Výběr náhodných odborných termínů, pojmů a hesel

Teď už víte co znamená slovo Zemská osa? resp. co znamená Zemská osa? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Zemská osa, odpověď na dotaz co je to Zemská osa?. Víte např. kdo to je Pokémon? Znáte a víte kdo je František Ringo Čech? Jednotlivá slova můžou mít několik významů v různém kontextu, v různých oborech. Zkuste najít odborný termín i v jiné sekci než v věda. Některé pojmy jsou obohaceny o citaci z Wikipedie. U nich uvádíme i konkrétní url projektu kde se dozvíte více. Tyto lze kopírovat, upravovat a dále sdílet při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštívení online slovníku zaměřeného na významy slov, známé i neznámé pojmy, slovníková hesla, přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Setkali jste se na internetu se zkratkou LOL nebo OMG a nevíte co znamená? Nejen tyto zkratky naleznete zde.