Co je to?
Odborný výraz, definice slova Zemská osa. Co znamená pojem Zemská osa z kategorie Věda?

Co je to Zemská osa? Význam slova

Vysvětlení pojmu, termínu, hesla, výrazu Zemská osa

Zemská osa je imaginární přímka, kolem které se točí planeta Země. Jedná se o jeden z mnoha pohybů Země. Osa mění svou polohu vzhledem k zemskému povrchu. Změny zemské osy lze pozorovat jako pohyby pólů. Póly jsou vlastně průsečíky zemské osy a povrchu Země. Nebeské póly jsou průsečíky s nebskou sférou. Sama zemská osa má stále stejný úhel s rovinou ekliptiky, 66,55 stupně. Pokud se mění poloha zemské osy, dochází ke změnám klimatu.


Co je to Zemská osa? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Zemská osa. Co znamená pojem Zemská osa z kategorie Věda?

Uvedené informace jsou bez záruky. Text vytvořen pro server Superia.cz

Sdílejte tuto stránku se slovem Zemská osa s partnery, kolegy a kamarády na Pinterestu nebo na Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Zemská osa je v kategorii Věda

Klíčová slova: informace, co znamená, odborné názvosloví, heslo, lexikon, slovník, přesný výraz, formulace, termín, vysvětlení, popis, synonymum, odborný výraz, terminus technicus, Zemská osa, definice, názvosloví, Věda


Pojem Zemská osa je v kategorii Věda, ilustrační obrázek

Ve Wikipedii se o termínu Zemská osa píše následující

Uvedená defice je převzata z internetové online encyklopedie Wikipedia. Odkaz na článek je zde. Licence CC-BY-SA.

Zemská osa je osa zemské rotace, tedy myšlená přímka, okolo které se otáčí planeta Země. Zemská osa spojuje severní a jižní pól (neboli točnu) na povrchu Země. Rotace kolem zemské osy způsobuje střídání dne a noci, její sklon pak ovlivňuje střídání ročních období.

Zkuste se dozvědět víc informací v následujících odkazech

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Zemská osa ve Wikimedia Commons

Zkusit najít slovo Zemská osa ve vyhledávači Yandex

Najít pojem Zemská osa na Google.cz

Najít slovo Zemská osa ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit najít termín Zemská osa ve vyhledávači Qwant

Vyhledat heslo Zemská osa ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Zemská osa například v Microsoft Bing, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve videích na Youtube, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Často hledané výrazy, termíny a odborné pojmy

Na této webové stránce jste se dozvěděli co je to Zemská osa? resp. jaký je význam pojmu Zemská osa? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Zemská osa, odpověď na dotaz co je to Zemská osa?. Víte např. kdo to je Jeřábník? Znáte a víte kdo je Jan Železný? Pojmy, termíny a hesla mohou mít různé významy podle toho o jaký obor se jedná. Doporučujeme vám proto porozhlédnout se v jiných kategoriích (než Věda). U části pojmů naleznete citaci z projektu Wikipedia včetně internetové adresy kde naleznete kompletní popis. Ty spadají pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu stručného encyklopedického slovníku, který se zaměřuje především na slovníková hesla, popisy termínů, definice odborných pojmů, významy slov, známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Setkali jste se na internetu se zkratkou LOL nebo OMG a nevíte co znamená? Nejen tyto zkratky naleznete zde.