Co je to?
Odborný výraz, definice slova Zemská osa. Co znamená pojem Zemská osa z kategorie Věda?

Co je to Zemská osa? Význam slova

Význam pojmu, termínu, vysvětlení výrazu Zemská osa

Zemská osa je imaginární přímka, kolem které se točí planeta Země. Jedná se o jeden z mnoha pohybů Země. Osa mění svou polohu vzhledem k zemskému povrchu. Změny zemské osy lze pozorovat jako pohyby pólů. Póly jsou vlastně průsečíky zemské osy a povrchu Země. Nebeské póly jsou průsečíky s nebeskou sférou. Sama zemská osa má stále stejný úhel s rovinou ekliptiky, 66,55 stupně. Pokud se mění poloha zemské osy, dochází ke změnám klimatu.


Co je to Zemská osa? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Zemská osa. Co znamená pojem Zemská osa z kategorie Věda?

Chyby vyhrazeny. Text napsán pro Superia.cz

Sdílejte tuto stránku se slovem Zemská osa s vašimi známými a kamarády na Twitteru, Redditu, Pinterestu, Facebooku nebo na jiných, zde neuvedených sociálních sítích.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Zemská osa je v kategorii Věda

Klíčová slova: co to je, přesný výraz, význam slova, význam, terminologie, názvosloví, slovo, význam pojmu, formulace, Zemská osa, přesný význam, definice pojmu, co znamená, definice, lexikon, terminus technicus, vysvětlení, informace


Pojem Zemská osa je v kategorii Věda, ilustrační obrázek

V online encyklopedii Wikipedia se o slovu Zemská osa můžete dozvědět následující

Následující definice pojmu pochází ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Zemská osa je osa zemské rotace, tedy myšlená přímka, okolo které se otáčí planeta Země. Zemská osa spojuje severní a jižní pól (neboli točnu) na povrchu Země. Rotace kolem zemské osy způsobuje střídání dne a noci, její sklon pak ovlivňuje střídání ročních období.

Glóbus

Glóbus, který se otáčí kolem zemské osy. Autor: Alexas_Fotos, zdroj: Pixabay
Glóbus, který se otáčí kolem zemské osy. Autor: Alexas_Fotos, zdroj: Pixabay


Linky na další online zdroje

Hledat videa s názvem Zemská osa na Youtube

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Zemská osa ve Wikimedia Commons

Zkusit najít pojem Zemská osa ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Najít slovo Zemská osa ve fulltextu Seznam.cz

Vyhledat slovo Zemská osa ve Wikislovníku

Hledat slovo Zemská osa ve Wikizdrojích

Dál můžete zkusit hledat slovo Zemská osa například v evropském vyhledávači Qwant, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve fulltextu Google.cz, v Seznam.cz slovníku cizích slov nebo v projektu slovnik.cz.

Doporučené pojmy, slova, odborné termíny a výrazy

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku co to je Zemská osa? resp. co je to Zemská osa? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Zemská osa, odpověď na dotaz co je to Zemská osa?. Víte např. kdo to je Chytrák? Znáte a víte kdo je Helena Štáchová? Nezapomeňte prosím, že výrazy, hesla mohou mít víc významů v různém kontextu, v různých oborech. Nezbývá, než vám doporučit hledání v jiných kategoriích než je Věda. U části textů najdete citaci z české Wikipedie. Spolu s textem je vždy uvedena i url adresa na konkrétní stránku projektu. Tyto texty lze potom kopírovat, editovat a dále šířit při splnění podmínek vyplývajících z licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme za návštěvu online projektu (slovníku) shromažďujícího slovníková hesla, známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, popisy termínů, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Setkali jste se na internetu se zkratkou LOL nebo OMG a nevíte co znamená? Nejen tyto zkratky naleznete zde.