Co je to?
Odborný výraz, definice slova Zemská osa. Co znamená pojem Zemská osa z kategorie Věda?

Co je to Zemská osa? Význam slova

Význam termínu, výrazu, vysvětlení pojmu Zemská osa

Zemská osa je imaginární přímka, kolem které se točí planeta Země. Jedná se o jeden z mnoha pohybů Země. Osa mění svou polohu vzhledem k zemskému povrchu. Změny zemské osy lze pozorovat jako pohyby pólů. Póly jsou vlastně průsečíky zemské osy a povrchu Země. Nebeské póly jsou průsečíky s nebeskou sférou. Sama zemská osa má stále stejný úhel s rovinou ekliptiky, 66,55 stupně. Pokud se mění poloha zemské osy, dochází ke změnám klimatu.


Co je to Zemská osa? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Zemská osa. Co znamená pojem Zemská osa z kategorie Věda?

Texty mohou obsahovat chyby nebo překlepy, za které se předem omlouváme. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Sdílejte tento text s heslem Zemská osa s kolegy na webových službách typu Pinterest, Facebook, Twitter nebo Reddit.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Zemská osa patří do kategorie Věda

Klíčová slova: slovo, synonymum, slovník, význam pojmu, terminologie, definice, význam slova, formulace, informace, co je to Zemská osa?, přesný výraz, Věda, význam, pojem, co to je, definice pojmu, popis, vysvětlení


Pojem Zemská osa je v kategorii Věda, ilustrační obrázek

V encyklopedii Wikipedia se o termínu Zemská osa dozvíte následující

(Uvedený text pochází online encyklopedie Wikipedia.cz) Licence CC-BY-SA.

Zemská osa je osa zemské rotace, tedy myšlená přímka, okolo které se otáčí planeta Země. Zemská osa spojuje severní a jižní pól (neboli točnu) na povrchu Země. Rotace kolem zemské osy způsobuje střídání dne a noci, její sklon pak ovlivňuje střídání ročních období.

Glóbus

Glóbus, který se otáčí kolem zemské osy. Autor: Alexas_Fotos, zdroj: Pixabay
Glóbus, který se otáčí kolem zemské osy. Autor: Alexas_Fotos, zdroj: Pixabay


Další informační zdroje

Zkusit najít výraz Zemská osa na Google.cz

Vyhledat pojem Zemská osa ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat videa s názvem Zemská osa na Youtube

Vyhledat termín Zemská osa ve fulltextu Seznam.cz

Hledat pojem Zemská osa ve Wikislovníku

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Zemská osa ve vyhledávači DuckDuckGo

Dál můžete zkusit hledat slovo Zemská osa například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v projektu slovnik.cz, ve Wikizdrojích, v Microsoft Bing nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Jaké pojmy, odborné termíny a hesla lidé hledají?

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku co znamená slovo Zemská osa? resp. co přesně označuje termín Zemská osa? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Zemská osa, odpověď na dotaz co je to Zemská osa?. Víte např. kdo to je Bábovka? Znáte a víte kdo je Jan Železný? Nezapomeňte prosím, že ke každému slovu může existovat vícero definic v různých oborech lidské činnosti. Doporučujeme vám hledat v jiných sekcích (než Věda). Některé texty jsou rozšířeny o citaci z české Wikipedie. Je zde uveden i odkaz na konkrétní stránku ze zmíněné encyklopedie. Tyto lze kopírovat, upravovat a dále sdílet při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu internetové encyklopedie, která shromažďuje definice odborných pojmů, popisy termínů, zajímavosti, slovníková hesla, známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Setkali jste se na internetu se zkratkou LOL nebo OMG a nevíte co znamená? Nejen tyto zkratky naleznete zde.