Co je to?
Výraz, termín, definice slova Buňka. Co znamená odborný pojem Buňka z kategorie Věda?

Co je to Buňka? Význam slova

Co znamená termín Buňka? Vysvětlení pojmu, definice hesla

Buňka je základní stavební jednotka těl živých organismů, rostlin a živočichů. V případě jednobuněčných organismů je jedna buňka samostatným organismem a zajišťuje všechny potřebné funkce. V případě mnohobuněčných organismů jsou buňky diferencované podle svého účelu. Základní části jsou u všech buněk stejné - jádro, mitochondrie atd.


Co je to Buňka? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Buňka. Co znamená odborný pojem Buňka z kategorie Věda?

Veškeré texty jsou bez záruky. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Tento text (Buňka) můžete sdílet s vašimi známými a kamarády na Redditu, Facebooku, Pinterestu nebo na jiných tzv. sociálních sítích.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Buňka patří do kategorie Věda

Klíčová slova: slovo, pojem, slovník, informace, význam, co to je, definice pojmu, co znamená, lexikon, Buňka, odborný výraz, přesný význam, co je to Buňka?, termín, formulace, definice, synonymum, vysvětlení


Pojem Buňka je v kategorii Věda, ilustrační obrázek

Co se můžete dočíst ve Wikipedii o termínu Buňka?

Následující popis pojmu byl převzat ze stránek Wikipedia.cz, více se dozvíte zde. Licence CC-BY-SA.

Buňka (lat. cellula) je základní stavební a funkční jednotka těl živých organismů, nikoliv však těch nebuněčných, jako jsou viry, viroidy a virusoidy. Jsou obklopené membránou a uvnitř obsahují koncentrovaný vodný roztok různých látek (cytoplazmu). Obvykle obsahují genetický materiál a jsou schopné se dělit.

Jednobuněčné organismy

Bakterie salmonely způsobují střevní problémy patří mezi jednobuněčné organismy. Autor: WikiImages, zdroj: Pixabay
Bakterie salmonely způsobují střevní problémy patří mezi jednobuněčné organismy. Autor: WikiImages, zdroj: Pixabay


Odkazy na jiné weby

Hledat výraz Buňka ve Wikizdrojích

Hledat termín Buňka ve vyhledávači Qwant

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Buňka ve vyhledávači DuckDuckGo

Najít pojem Buňka ve fulltextu Seznam.cz

Vyhledat výraz Buňka ve Wikislovníku

Vyhledat pojem Buňka ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Buňka například ve fulltextu Google.cz, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, ve ruském vyhledávači Yandex nebo v Google překladači.

Doporučené odborné pojmy, termíny, výrazy a hesla

Na stránce jste se mohli dozvědět: co znamená slovo Buňka? resp. jaká je definice slova Buňka? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Buňka, odpověď na dotaz co je to Buňka?. Víte např. kdo to je Hydrolog? Znáte a víte kdo je Tatar? Nezapomeňte prosím, že výrazy, hesla mohou mít víc významů v různém kontextu, v různých oborech. Zkuste proto též hledat synonymum ke slovu Buňka v jiné sekci než Věda. Některé texty jsou rozšířeny o citaci z české Wikipedie. Je zde uveden i odkaz na konkrétní stránku ze zmíněné encyklopedie. Tyto lze přebírat, upravovat a dále šířit při splnění licenčního ujednání CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, musíme vám poděkovat za návštěvu internetového encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, významy slov, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Znáte zkratky POV, SJM nebo FTW? Tyto a dalších 1000 jiných zkratek naleznete zde.