Co je to?
Výraz, termín, definice slova Buňka. Co znamená odborný pojem Buňka z kategorie Věda?

Co je to Buňka? Význam slova

Co znamená termín, slovo, definice pojmu Buňka?

Buňka je základní stavební jednotka těl živých organismů, rostlin a živočichů. V případě jednobuněčných organismů je jedna buňka samostatným organismem a zajišťuje všechny potřebné funkce. V případě mnohobuněčných organismů jsou buňky diferencované podle svého účelu. Základní části jsou u všech buněk stejné - jádro, mitochondrie atd.


Co je to Buňka? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Buňka. Co znamená odborný pojem Buňka z kategorie Věda?

Chyby vyhrazeny. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Text s definicí výrazu Buňka doporučujeme sdílet se známými na sociálních sítích Pinterestu, Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Buňka se nachází v sekci Věda

Klíčová slova: slovo, terminologie, přesný význam, odborný výraz, formulace, Věda, informace, lexikon, slovník, přesný výraz, wiki, termín, odborné názvosloví, Věda, pojem, popis, heslo, vysvětlení


Pojem Buňka je v kategorii Věda, ilustrační obrázek

Co píše online projekt Wikipedia o pojmu Buňka?

Níže uvedený text pochází z webového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Buňka (lat. cellula) je základní stavební a funkční jednotka těl živých organismů, nikoliv však těch nebuněčných, jako jsou viry, viroidy a virusoidy. Jsou obklopené membránou a uvnitř obsahují koncentrovaný vodný roztok různých látek (cytoplazmu). Obvykle obsahují genetický materiál a jsou schopné se dělit.

Odkazy na jiné weby a vyhledávače

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Buňka ve Wikimedia Commons

Hledat výraz Buňka ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Vyhledat výraz Buňka ve vyhledávači Yandex

Hledat videa s názvem Buňka na Youtube

Najít pojem Buňka ve Wikislovníku

Zkusit najít termín Buňka na Google.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Buňka například ve Wikizdrojích, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo nebo v Lingea slovnících.

Náhodná hesla, významy slov, odborných termíny, výrazy a pojmy

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku co to je Buňka? resp. jaká je definice slova Buňka? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Buňka, odpověď na dotaz co je to Buňka?. Víte např. kdo to je Klempíř? Znáte a víte kdo je Skvoter? Nezapomeňte prosím, že výrazy, hesla mohou mít víc významů podle toho o jaký obor se jedná. Vyzkoušejte proto hledání v jiných kategoriích (než Věda). Část textů obsahuje internetový odkaz i krátkou citaci z české verze projektu Wikipedia. Jedná se o texty spadající pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího zajímavosti, známé i neznámé pojmy, významy slov, popisy termínů, definice odborných pojmů, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Znáte zkratky POV, SJM nebo FTW? Tyto a dalších 1000 jiných zkratek naleznete zde.