Co je to?
Výraz, termín, definice slova Buňka. Co znamená odborný pojem Buňka z kategorie Věda?

Co je to Buňka? Význam slova

Vysvětlení pojmu, termínu, hesla, výrazu Buňka

Buňka je základní stavební jednotka těl živých organismů, rostlin a živočichů. V případě jednobuněčných organismů je jedna buňka samostatným organismem a zajišťuje všechny potřebné funkce. V případě mnohobuněčných organismů jsou buňky diferencované podle svého účelu. Základní části jsou u všech buněk stejné - jádro, mitochondrie atd.


Co je to Buňka? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Buňka. Co znamená odborný pojem Buňka z kategorie Věda?

Chyby vyhrazeny. Text napsán pro Superia.cz

Velmi by nás potěšilo, pakliže byste sdíleli text Buňka s přáteli na sociálních sítích Twitter, Facebook, Pinterest a Reddit.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu  

Heslo Buňka se nachází v sekci věda

Klíčová slova: wiki, Buňka, heslo, formulace, věda, přesný význam, co je to Buňka?, odborný výraz, pojem, terminologie, význam slova, termín, slovo, odborné názvosloví, přesný výraz, význam pojmu, slovník, co znamená


Pojem Buňka je v kategorii věda, ilustrační obrázek

Co píše online projekt Wikipedia o pojmu Buňka?

Níže uvedená citace (text) je převzat z online projektu Wikipedie. Licence CC-BY-SA.

Buňka (lat. cellula) je základní stavební a funkční jednotka těl živých organismů, nikoliv však těch nebuněčných, jako jsou viry, viroidy a virusoidy. Jsou obklopené membránou a uvnitř obsahují koncentrovaný vodný roztok různých látek (cytoplazmu). Obvykle obsahují genetický materiál a jsou schopné se dělit.

Jednobuněčné organismy

Bakterie salmonely způsobují střevní problémy patří mezi jednobuněčné organismy. Autor: WikiImages, zdroj: Pixabay
Bakterie salmonely způsobují střevní problémy patří mezi jednobuněčné organismy. Autor: WikiImages, zdroj: Pixabay


Odkazy na jiné weby a vyhledávače

Zkusit najít pojem Buňka ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat výraz Buňka ve Wikizdrojích

Najít výraz Buňka ve Wikislovníku

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Buňka ve vyhledávači DuckDuckGo

Vyhledat termín Buňka ve vyhledávači Yandex

Vyhledat výraz Buňka ve vyhledávači Qwant

Dál můžete zkusit hledat slovo Buňka například ve fulltextu Google.cz, v nabídce zboží na Heureka.cz, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v Microsoft Bing nebo v projektu slovnik.cz.

Výběr náhodných odborných termínů, pojmů a hesel

Teď už znáte odpověď na otázku jaký je přesný význam slova Buňka? resp. co přesně znamená slovo Buňka? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Buňka, odpověď na dotaz co je to Buňka?. Víte např. kdo to je Aleš Zavoral? Znáte a víte kdo je Fundamentalista? Nezapomeňte, že termíny a hesla mohou mít víc významů vzhledem k tomu, že se používají v rozdílných oborech lidské činnosti. Doporučujeme vám proto porozhlédnout se v jiných kategoriích (než věda). Část textů obsahuje internetový odkaz i krátkou citaci z české verze projektu Wikipedia. Tyto texty lze potom kopírovat, editovat a dále šířit při splnění podmínek vyplývajících z licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme za návštěvu online projektu (slovníku) shromažďujícího slovníková hesla, popisy termínů, významy slov, definice odborných pojmů, zajímavosti, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Znáte zkratky POV, SJM nebo FTW? Tyto a dalších 1000 jiných zkratek naleznete zde.