Co je to?
Definice odborného termínu, slova Mediální výchova. Co znamená pojem Mediální výchova z kategorie Školství?

Co je to Mediální výchova? Význam slova

Co znamená termín Mediální výchova? Vysvětlení pojmu, definice hesla

Mediální výchova je poměrně novým směrem výchovy. Jejím cílem je seznámit vyučovaného se základními vědomostmi o tom, jak fungují současná média a jakou roli plní. Vzdělaný jedinec by se tak měl do mediální komunikace zapojovat aktivně, ale současně i nezávisle a poučeně.
Mediální výchova ho vede k tomu, aby uměl analyzovat příchozí sdělení, správně posoudit jejich věrohodnost a odhadnout jejich cíl.


Co je to Mediální výchova? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Mediální výchova. Co znamená pojem Mediální výchova z kategorie Školství?

Veškeré texty jsou bez záruky. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Text s definicí výrazu Mediální výchova doporučujeme sdílet s přáteli a kamarády prostřednictvím uvedených tlačítek na sociálních sítích Facebook nebo Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Mediální výchova se nachází v sekci Školství

Klíčová slova: pojem, popis, Školství, názvosloví, odborné názvosloví, definice pojmu, definice, co znamená, odborný výraz, lexikon, formulace, slovo, co je to Mediální výchova?, Mediální výchova, co to je, terminologie, přesný význam, význam


Pojem Mediální výchova je v kategorii Školství, ilustrační obrázek

Co se můžete dočíst ve Wikipedii o termínu Mediální výchova?

Tento níže umístěný text je převzat z internetové Wikipedie. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Mediální výchova se již od druhé světové války zabývá rozvíjením schopností, vedoucích k větší rezistenci vůči různým formám totalitní či autoritářské propagandy, dle Piera Cesare Rivoltella ji lze rozdělit do čtyř modelů podle kulturních, historických, sociálních, politických, ekonomický, náboženských specifik, konkrétně:

♦ model kanadský, který se orientuje na rozvoj kritického myšlení a konceptu občanství,
♦ model Spojených států amerických, akcentující spíše snahu o regulaci sexuálních či násilných obsahů,
♦ model latinskoamerický, jenž má v centru pozornosti zmiňovanou odolnost proti ideologickému působení a zaměřuje se více na kulturní hodnoty,
♦ model australský, v centru jehož zájmu stojí ochrana menšin.

Odkazy na vyhledávače, online encyklopedie a slovníky

Vyhledat heslo Mediální výchova na Google.cz

Hledat termín Mediální výchova ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Mediální výchova ve Wikimedia Commons

Vyhledat výraz Mediální výchova ve fulltextu Seznam.cz

Najít slovo Mediální výchova ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Vyhledat pojem Mediální výchova ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo Mediální výchova například v evropském vyhledávači Qwant, v Google překladači, ve videích na Youtube, ve Wikizdrojích nebo v Lingea slovnících.

Často hledaná slova, termíny a odborné pojmy

Na stránce jste se mohli dozvědět: co znamená slovo Mediální výchova? resp. co se skrývá pod slovem Mediální výchova? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Mediální výchova, odpověď na dotaz co je to Mediální výchova?. Víte např. kdo to je Samorost? Znáte a víte kdo je Alex Mynářová? Ke každému pojmu může existovat vícero definic v různém kontextu, v různých oborech. Zkuste proto též hledat synonymum ke slovu Mediální výchova v jiné sekci než Školství. K vybraným textům jsme doplnili citaci z projektu Wikipedia.cz včetně odkazu na konkrétní podstránku na Wikipedii, kde se dozvíte víc. Tyto lze přebírat, upravovat a dále šířit při splnění licenčního ujednání CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, musíme vám poděkovat za návštěvu internetového encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na definice odborných pojmů, zajímavosti, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, známé i neznámé pojmy, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Chcete se dozvědět kdo slaví svátek (jmeniny) na Slovensku, v Polsku, Německu nebo v České republice? Pak se podívejte na web obsahující kalendář svátků.