Co je to?
Definice výrazu Mediální výchova. Co znamená odborný pojem Mediální výchova z kategorie Školství?

Co je Mediální výchova? Význam slova

Co znamená termín, výraz, pojem, vysvětlení hesla Mediální výchova?

Mediální výchova je poměrně novým směrem výchovy. Jejím cílem je seznámit vyučovaného se základními vědomostmi o tom, jak fungují současná média a jakou roli plní. Vzdělaný jedinec by se tak měl do mediální komunikace zapojovat aktivně, ale současně i nezávisle a poučeně.
Mediální výchova ho vede k tomu, aby uměl analyzovat příchozí sdělení, správně posoudit jejich věrohodnost a odhadnout jejich cíl.


Co je to Mediální výchova? Význam slova, termín, Definice výrazu Mediální výchova. Co znamená odborný pojem Mediální výchova z kategorie Školství?

Provozovatel neručí za správnost a aktuálnost zde uvedených informací. Text vytvořen pro Superia.cz

Uvedený text s definicí slova Mediální výchova můžete samozřejmě sdílet s vašimi kamarády, známými a přáteli na webových službách typu Pinterest, Facebook, Twitter nebo Reddit.

 Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku 

Pojem Mediální výchova je v sekci Školství

Klíčová slova: co je to Mediální výchova?, termín, přesný výraz, význam pojmu, přesný význam, Školství, slovník, wiki, terminologie, synonymum, co znamená, heslo, definice, formulace, odborné názvosloví, pojem, slovo, význam


Pojem Mediální výchova je v kategorii Školství, ilustrační obrázek

Co označuje termín Mediální výchova? Definice výrazu, slova, termínu z projektu Wikipedia

(Uvedený text pochází online encyklopedie Wikipedia.cz) Licence CC-BY-SA.

Mediální výchova se již od druhé světové války zabývá rozvíjením schopností, vedoucích k větší rezistenci vůči různým formám totalitní či autoritářské propagandy, dle Piera Cesare Rivoltella ji lze rozdělit do čtyř modelů podle kulturních, historických, sociálních, politických, ekonomický, náboženských specifik, konkrétně:

♦ model kanadský, který se orientuje na rozvoj kritického myšlení a konceptu občanství,
♦ model Spojených států amerických, akcentující spíše snahu o regulaci sexuálních či násilných obsahů,
♦ model latinskoamerický, jenž má v centru pozornosti zmiňovanou odolnost proti ideologickému působení a zaměřuje se více na kulturní hodnoty,
♦ model australský, v centru jehož zájmu stojí ochrana menšin.

Odkazy na jiné weby

Hledat výraz Mediální výchova ve fulltextu Seznam.cz

Hledat videa s názvem Mediální výchova na Youtube

Hledat heslo Mediální výchova ve vyhledávači Qwant

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Mediální výchova ve vyhledávači DuckDuckGo

Vyhledat pojem Mediální výchova ve vyhledávači Yandex

Zkusit najít pojem Mediální výchova ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Mediální výchova například ve Wikislovníku, v ABC slovníku cizích slov a synonym, v Microsoft Bing, ve Wikizdrojích nebo v Lingea slovnících.

Výběr náhodných pojmů, výrazů, odborných termínů a slov

Právě nyní již víte co je to Mediální výchova? resp. co znamená slovo Mediální výchova? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Mediální výchova, odpověď na dotaz co je to Mediální výchova?. Víte např. kdo to je Pravičák? Znáte a víte kdo je Jaroslav Flegr? Ke každému pojmu může existovat vícero definic podle různých oborů. Vyzkoušejte proto hledání v jiných kategoriích (než Školství). Některé texty obsahují odkaz a krátkou citaci z české Wikipedie. Ty spadají pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme, že jste navštívili online slovníkový projekt zaměřený na významy slov, slovníková hesla, známé i neznámé pojmy, zajímavosti, popisy termínů, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Chcete se dozvědět kdo slaví svátek (jmeniny) na Slovensku, v Polsku, Německu nebo v České republice? Pak se podívejte na web obsahující kalendář svátků.